Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
07-08-2009, 09:38
A może by tak wogóle Słowackiego wyłączyć z ruchu...
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-10-2007, 18:00   A może by tak wogóle Słowackiego wyłączyć z ruchu...

i zrobić deptak spacerowy z kostki, tak na długosci od magistratu do biedronki - ruch na drogach tylko do słowackiego (podobnie jest np. w Zakopanem - drogi do Krupówek są "jezdne", ale już same Krupówki nie). W połączeniu z wyremontowanym Regis'em i stacją pkp, która zniknie, centrum mogłoby się zrobić całkiem atrakcyjne... :) Pozostałaby tylko Kinga.... Ale tak stojąc dziś do skrzyżowania i oglądając ją, stwiedziłem, że gdyby zrzucić te wystające betonowe "ozdoby" zostałby klocek, który przez odpowiednie ukształtowanie elewacji mogłaby udawać kamienicę ;) i nie byłby to jakiś sakramencki koszt.

Wartałoby też chyba pomyśleć nad jakimś programem pomocy miasta dla właścicieli budynków w centrum w temacie remontu elewacji - ponoć coś takiego było w Dobczycach jakiś czas temu.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-10-2007, 21:26   

a może wogóle hihi bedziemy jeździć po Wieliczce tylko rowerami :D
_________________
Pozdrawiam
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 25-10-2007, 21:47   

agga napisał/a:
a może wogóle hihi bedziemy jeździć po Wieliczce tylko rowerami :D


nie, lepiej nie bo ludziom będą tym razem przeszkadzały "stanowiska" na rowerki, któe w końcu gdzieś trzeba będzie zaparkowac;) ja myżlę, że najlepiej wszędzie dotrzec na nóżkach. :diabel2:

a tak serio - to wieliczka chyba na takie pomysły nie ma warunkó, słowackiego to jedna z gl ulic miasta, jakoś trzeba do centrum i przez wieliczke przejechac;) wg mnie jak juz mamy coś zamykac dla ruchu to może rynek górny?;)
bo gdyby było tak:
Cytat:
i zrobić deptak spacerowy z kostki, tak na długosci od magistratu do biedronki
no, no - świetne zabytki i będzie na co popatrzec - szczególnie na Biedroneczkę;) ja pytam się tylko po co? przecież mamy aleje / planty - można by je jeszcze troszeczke lepiej wygospodarowac; plus np. gdzieś w okolicy grabówek jakieś centrum rekreacyjne czy coś i wszyscy będą zadowoleni...tak mi się wydaje:) oczywiście mogę nie miec racji:)
 
     
Marcin
Gość
Wysłany: 26-10-2007, 17:53   Mieszkam na ul. Słowackiego - koszmar z ruchem

Witam
Mieszkam na ul. Słowackiego - ona i ul. Piłsudskiego to są wielickie koszmary motoryzacyjne. Odkąd zafundowali nam sygnalizację na obwodnicy jest koszmar, nie ma jak wyjechać samochodem z garazu, przejść na drugąstrone, itp. Rano jedzie kawalkada samochodów z rejestracjami limanowskimi, bochenskimi, brzeskimi nowosadeckimi i wielickimi, wszyscy jada przez centrum bo na obwodnicy korek. Jeszcze jak preóbuje sie wcisnąć miedzy nich aby wyjechać to nie przepuszczą tylko trąbią i XXX rękami i mnie przeklinają (poprostu wziąłem się na sposób i wyjezdzam tyłem na środek i czekam az mnie krtoś przepuści). Moze deptak to nie jest dobry pomysł ale np światła na skrzyżowaniu tzw. pkp, apteka, kinga rozwiązałyby problem i zamiejscowi nie robili by sobie skrótu przez nasze centrum. Czasem to sie boje póścić dziecko samo do szkoły bo nie dość że ruch duży to jeszcze większość ma prędkość znacznie przekroczoną.
Śmierć motocyklisty Rafała jest straszna ale sam parokrotnie miałem okazję zobaczyć go na mojej ulicy - na jednym kole i ze wzkazówką na prędkościomierzu grubo ponad 100km/h.
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 26-10-2007, 18:13   Re: Mieszkam na ul. Słowackiego - koszmar z ruchem

Marcin napisał/a:
Witam
.... to są wielickie koszmary motoryzacyjne. Odkąd zafundowali nam sygnalizację na obwodnicy jest koszmar..............ale np światła na skrzyżowaniu tzw. pkp, apteka, kinga rozwiązałyby problem i zamiejscowi nie robili by sobie skrótu przez nasze centrum.


Śmierć motocyklisty Rafała jest straszna ale sam parokrotnie miałem okazję zobaczyć go na mojej ulicy - na jednym kole i ze wzkazówką na prędkościomierzu grubo ponad 100km/h.


koszmar, koszmar, właśnie dzisiaj jechałąm słowackiego ok.15.30 - robi się korek już od XXX, za dużo tych samochodów na tej ulicynależałoby to jakoś rozwiązac chocby sygnalizacją świetnlą.

a co do motocyklistów - nie bronię nikogo i nie tylko o śp.Rafała mi chodzi - ale nigdy w ciągu dnia nie widziałam żadnego motocyklisty pędzącego niewaidomo ile, z resztą nie sądze żeby było mozliwe w ciągu dnia rozpędzic się do 100km/h skoro korki / ruch/ są:) wieczorkiem tak, zgadzam się - bo nie raz widziałam "wariatów drogowych" autkiem lub motocyklem, którzy pędzili i popisywali się na tejże ulicy...koszmar.

nic tylk opozostaje apelowac o ostrożnośc na drodze- tyczy się wszystkich, zarówno kierowców jak i pieszych:)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-10-2007, 22:15   

Wiesz, kiedyś i przez Rynek w Krakowie przewalał się spory ruch. W momencie kiedy ruszy autostrada, tranzyt poleci na nią, odciąży się obwodnica i ruch powinien się zmniejszyć (sam jeżdżę Słowackiego bo najszybciej). Kostka robi, że jest fajniej (patrz szosa przez Dobczyce), a przy odpowiednim pomyśle może by się dało zrobić. Może dziś nie jest zbyt ciekawie, ale może to by wymogło - pewnie przy/na torach już powstaną jakieś punkty handlowe/usługowe, to i dalej pójdzie reakcja łańcuchowa :)
 
     
ruda 
Warzelnik



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 27-10-2007, 10:27   Re: Mieszkam na ul. Słowackiego - koszmar z ruchem

Marcin napisał/a:
ul. Słowackiego - ona i ul. Piłsudskiego to są wielickie koszmary motoryzacyjne.


He,he...a próbowaliście przejechać Sienkiewicza od starej poczty w stronę osiedla?
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 27-10-2007, 17:14   Re: A może by tak wogóle Słowackiego wyłączyć z ruchu...

pablo napisał/a:

Wartałoby też chyba pomyśleć nad jakimś programem pomocy miasta dla właścicieli budynków w centrum w temacie remontu elewacji - ponoć coś takiego było w Dobczycach jakiś czas temu.


Program taki został zapisany w obecnym budżecie gminy Wieliczka na 2007 rok i po rozstrzygnięciu konkursu z tych pieniędzy remontowane są elewacje Sochy i Kościoła św. Klemensa.

Słowackiego nie da się wyłaczyć z ruchu, bo to zatka miasto a ludzie nie zgadzają się na objazd centrum
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 28-10-2007, 18:24   

Z tego co do mnie dotarło ani proponowana obwodnica Rynku Górnego, ani wyłączenie Rynku z ruchu nie znalazły poparcia wśród większości Wieliczan (tym bardziej ul.Słowackiego). Jedyną moim zdaniem rozsądną propozycją w tym temacie jest wyłączenie z ruchu ulicy Zamkowej po oddaniu przebudowanego szybu Regis. Nie spowoduje to paraliżu miasta, a turyści po wyjechaniu na powierzchnię w/w szybem mogą po drodze obejrzeć Zamek i Rynek Górny. Należy wziąć pod uwagę fakt, że zwiedzanie Kopalni jest tematem sezonu letniego, a my żyjemy tutaj przez cały rok.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17