Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 08:38
'' bez sakiewki ''z Urzędu Miasta.
Autor Wiadomość
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-05-2007, 13:12   '' bez sakiewki ''z Urzędu Miasta.

Witam
Byłam wczoraj na spotkaniu organizacji pozarządowych w Wieliczce. Jest propozycja zorganizowania w Wieliczce imprezy promującej organizacjie pozarządowe. Ma to być impreza cytuję'' bez sakiewki z Urzędu'' - tak powiedział jego pracownik. Mam nadzieję że się przjęzyczył.

Zapraszam do składania propozycji.:
* np konkurs sprawnościowy - wyjazd ulicą Kopernika do góry - na rowerach strażaków, policji, strażników miejskich i samorządowców. Nagroda będzie.
 
     
Jare
Gość
Wysłany: 30-05-2007, 17:34   

Nie rozumiem co zlego w tym, ze miasto nie chce dolozyc?
Za darmo i bez grantu to juz nikt palcem nie kiwnie? Jak ktos chce robic takie imprezy to za swoja kase albo niech poszuka sponsora.
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-05-2007, 18:04   XXX warunki konkursowe.

Witam
Miasto chce mieć festyn ale aby inni zrobili go za darmo. Mianem małego skandalu są warunki ostatniego konkursu cyt'' wkład finansowy podmiotu tworzą wyłącznie środki finansowe'' II cyt.'' świadczenia wolnotariuszy, zasoby rzeczowe nie mogą być uwzględnione w kosztorysie zadania''.

Nie było osoby na sali z organizacji pozarządowej ( osoby bardzo doświadczone w NGO ), która miałaby inne zdanie.(około 15 osób). Ja nigdy jeszcze nie spotkałam tak skonstruowanego i ogłoszonego zadania do realizacji i ..............nazwanego Konkursem.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-05-2007, 06:34   

Proponuje konkurs sprzątania PSICH QP !!!
Rewelacje mysle ze Pani owczarek bedzie idealnym sponsorem tej imprezy :)
A służby będą się mogły wykazać
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 31-05-2007, 08:13   

Jare napisał/a:
Jak ktos chce robic takie imprezy to za swoja kase albo niech poszuka sponsora.

Niezupełnie się zgadzam. Organizacje pozarządowe działają na zasadzie subsydiarności do zadań realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. W związku z tym dofinansowanie ze srodków publicznych należy się im jak najbardziej. Oczywiście warunkiem jest wygranie konkursu ofert i zaproponowanie wartościowego projektu.

Jare napisał/a:
Za darmo i bez grantu to juz nikt palcem nie kiwnie?

Spytam wprost - a ty byś kiwnął? Ja szczerze mówiąc nie miałbym większej ochoty :P Organizacja jakiejś imprezy to ogromna praca i spore koszty. Dlaczego ktoś kto ma pomysł i wie jak go zrealizować ma to robić za darmo?? Tym bardziej, że efektem nie ma być dobre samopoczucie organizatora tylko korzyść dla mieszkańców



B.Czyżowska napisał/a:
wkład finansowy podmiotu tworzą wyłącznie środki finansowe

Niestety zgadzam się z tym, że to spore utrudnienie dla organizacji. A dlaczego gminy tak robią? Bo to ogromne ułatwienie dla urzędnika. Nie musi szczególnie się wysilać bo złotówka (czyli wkład finansowy ) ma zawsze tę samą wartość. A urzędnik już musi pomyśleć, gdy mu się robi kosztoryss z wkładem własnym rzeczowym czyli np. pracą wolontariuszy :>
B.Czyżowska napisał/a:
Ja nigdy jeszcze nie spotkałam tak skonstruowanego i ogłoszonego zadania do realizacji

Nigdy? Przecież to żadne novum w konkursach na poziomie gminnym.


przemo napisał/a:
owczarek bedzie idealnym sponsorem

Przyznam że riposta celna, ale proszę już zejść z owczarka Pani Bogusławy :D
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18