Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
17-05-2010, 15:42
Zagrożona tama w Dobczycach. Trwa ewakuacja.
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 17-05-2010, 22:05   

lekmedwet napisał/a:
Co do spuszczania wody to na tydzień przed juz sluzy były otwarte i spuszczanie wody było


No właśnie tutaj zastanawialiśmy się czy takie upuszczanie się odbywało. Jak widać rezerwę robili, więc wszystko ok. Mnie zastanawiało właśnie to czy była to akcja przemyślana z zapasem, czy na żywioł i jakoś to będzie.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-05-2010, 23:21   

a tego na ile przemyslane bylo spuszczanie to nikt sie nie przyzna ....
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 17-05-2010, 23:25   

Skoro mówisz, że tydzień wcześniej była taka, a nie inna sytuacja, to uważam, że cała akcja była przemyślana.
Normalnie nie spuszcza się wody w Dobczycach przez górne grodzie. Na dodatek dwie lub trzy.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-05-2010, 23:41   

masz racje :)
przez wszystkie 3 choc na zdjeciu widac dwie ... huk był taki ze szok ...
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 17-05-2010, 23:55   

lekmedwet napisał/a:
przez wszystkie 3 choc na zdjeciu widac dwie


napisałem powyżej

nietopesh napisał/a:
dwie lub trzy.


chciał bym tutaj podkreślić słowo LUB, gdyż w całokształcie czytając wywnioskować można, iż upust z 2 lub 3 grodzi nie jest normalny co w porównaniu z twoja fotką świadczy o poparciu tezy dotyczącej zaplanowanej akcji ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-05-2010, 12:22   

Donald będzie wyjaśniał "dlaczego zbiornik wody w Dobczycach nie był przed zapowiadanymi deszczami opróżniany."

http://krakow.gazeta.pl/k...olo_Bochni.html
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 18-05-2010, 12:24   

Proszowka? Czy Proszowki?
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 18-05-2010, 12:30   

bylismy tam wczoraj no wyglada to niewesolo.. tak jak lapanow i gdow oraz waly wisly na brzegach
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-05-2010, 16:30   

lekmedwet napisał/a:
tydzień przed juz sluzy były otwarte


Właśnie gadałem ze znajomym, który mieszka w Dobczycach i na 2 dni przed opadami, gdy było wiadomo że będzie ostro nikt nie otworzył żadnych śluz. Wszystkie górne 3 śluzy były zamknięte. Woda spuszczana była tylko śluzami wewnętrznymi.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-05-2010, 22:52   

nietopesh napisał/a:
lekmedwet napisał/a:
przez wszystkie 3 choc na zdjeciu widac dwie


napisałem powyżej

nietopesh napisał/a:
dwie lub trzy.


chciał bym tutaj podkreślić słowo LUB, gdyż w całokształcie czytając wywnioskować można, iż upust z 2 lub 3 grodzi nie jest normalny co w porównaniu z twoja fotką świadczy o poparciu tezy dotyczącej zaplanowanej akcji ;)


alez nie mam pretensji i widziałem LUB, ja informuje o stanie faktycznym :027:

Co do pretensji zalanych przez "spuszczanie wody" z Dobczyc - to powinni mieć pretensje do tych co wydali pozwolenie na budowe domu na terenie zalewowym - to raz

dwa spuszczono tyle wody ile mozna bylo - przypominam jest to zbiornik wody pitnej a nie zbiornik retencyjny!

jedno do czego mozna sie przyczepic to to, ze nie dano ( jesli tak bylo faktycznie ) sygnalu o spuszczeniu wody.

a jeszcze bardzij drazni mnie ze narzekaja do premiera ze nic nie zrobil ...
ciekawe jaki panel musialby miec w swoim gabinecie by wszystko kontrolowac i za wszystko odpowiadac

i podobało mi sie komentarz - dosc mocny - Tuska : by zapamietali kto zawalil ... w koncu wybory juz niedlugo ( cos w tym sensie )
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-05-2010, 23:06   

źle się dogadaliśmy - chodziło mi ogólnie o to że normalnie woda upuszczana jest wewnętrznymi śluzami, a zewnętrzne używane są do grubszych akcji, co do reszty się zgadzam z tobą w pełni

Co do Dobczyc to ponoć o wszystko co robią na zaporze muszą pytać Warszawę.

Na 2 dni przed opadami siedzieli wygodnie i zbierali wodę zamiast cały czas zapewniać upust na maksymalnym dopuszczalnym poziomie, wypełniając koryto po brzegi.

W tej chwili zapewniając nadal taki sam stan rzeczy mieli by zapasu w sam raz - no ale po co.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-05-2010, 23:27   

skoro o wszystkim decyduje Wawa to odpowiada ktos kto tym sie zajmuje w Wawie ale nie premier ... jedyne co moze zrobic to wymusic dymisje takiej osoby.

poza tym nie mozemy teraz gdybac ...
nie miało padac tak dlugo a padało i nadal bedzie
przypuszczam ze spad wody byl obliczny na inne opady o krótszym terminie
zapewne sa ustalane na dlugoterminowe prognozy.

moze poprostu ktos nie dokonal korekty ...
pewnie zamiast iść na zieloną trawke zmieni tylko stołek ... taka to bedzie kara ...
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 19-05-2010, 09:52   

a tu w wieliczce ul wygoda
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 19-05-2010, 10:32   

lekmedwet napisał/a:
skoro o wszystkim decyduje Wawa to odpowiada ktos kto tym sie zajmuje w Wawie ale nie premier ... jedyne co moze zrobic to wymusic dymisje takiej osoby.


Przede wszystkim zmienić durny system, gdzie o wszystkim decyduje się centralnie - pokutuje to u nas od czasów komuny. Próbuje to zmienić PO - choc niestety tylko werbalnie. Jako jedyna partia proponuje rozwiazania, gdzie o lokalnych sprawach decyduje się lokalnie. Wszsytkie inne partie z PiS na czele chcą systemu centralnego - bo wtedy ma się WŁADZĘ, a o to partiom chodzi.
W przypadku upuszczania wody musi być ogólnokrajowy system powiadamiania, ale sytuacje w której d-u-pek ze stolicy decyduje o tym czy otworzyc tamę w Dobczycach jest tak abstrakcyjna jak to aby Ministerstwo Rolnictwa ustalało ceny ziemniaków na placu w Rybitwach.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-05-2010, 11:16   

kiotari napisał/a:
lekmedwet napisał/a:
skoro o wszystkim decyduje Wawa to odpowiada ktos kto tym sie zajmuje w Wawie ale nie premier ... jedyne co moze zrobic to wymusic dymisje takiej osoby.


Przede wszystkim zmienić durny system, gdzie o wszystkim decyduje się centralnie - pokutuje to u nas od czasów komuny. Próbuje to zmienić PO - choc niestety tylko werbalnie. Jako jedyna partia proponuje rozwiazania, gdzie o lokalnych sprawach decyduje się lokalnie. Wszsytkie inne partie z PiS na czele chcą systemu centralnego - bo wtedy ma się WŁADZĘ, a o to partiom chodzi.
W przypadku upuszczania wody musi być ogólnokrajowy system powiadamiania, ale sytuacje w której d-u-pek ze stolicy decyduje o tym czy otworzyc tamę w Dobczycach jest tak abstrakcyjna jak to aby Ministerstwo Rolnictwa ustalało ceny ziemniaków na placu w Rybitwach.


zgadzam sie z Toba w pełni
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17