Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
19-12-2012, 12:42
Wielicki Kampus - Zespół Szkół Zawodowych
Autor Wiadomość
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-12-2012, 10:22   

zawsze lepiej w ten sposób niż na kolejną fontannę.. w tym kraju wystarczy dobrze wchodzić w układy i ma się ciepło do końca życia ;)

ciekawe ile premii innych prominentnych nie ujrzało światła dziennego wcale..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-12-2012, 10:34   

Właściwie powinniśmy się cieszyć, że ta premia jest tylko za 5 miesięcy. Pomyślcie ile by tej premii było za cały rok?
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 28-12-2012, 13:10   

Ponieważ forum stało się pręgierzem wielickich rzeczy dziwnych, a ciekawych - przytaczam dla potomnych upublicznioną treść oświadczenia radnego.
Cytat:
Sułków, dnia 21 grudnia 2012r. - - - - - - - - Wpłynęło 27.12.2012
Andrzej Masny, Przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki Mieniem Rady Powiatu Wielickiego

OŚWIADCZENIE
W związku z moim wnioskiem o udostępnienie protokołów z posiedzeń Rady Nadzorczej Powiatowego Parku Rozwoju sp. z o.o. w Wieliczce oraz Zgromadzenia Wspólników i otrzymanymi w dniu dzisiejszym ich wersjami elektronicznymi niniejszym oświadczam co następuje:

Wyrażam swój głęboki sprzeciw i oburzenie wobec faktu wystąpienia Rady Nadzorczej tej instytucji do Zgromadzenia Wspólników (Zarządu Powiatu) o przyznanie nagrody rocznej dla Prezesa Zarządu Spółki Powiatowy Park Rozwoju sp. z o.o. za 2011r.
Wniosek taki został zawarty w Uchwale Rady Nadzorczej nr 5/IV/2012 z dnia 10 października 2012r. i opiewa na kwotę ponad 24.000 zł.
Teoria zarządzania oraz moja długoletnia praktyka zawodowa uczą, że nagrody są ważnym i nieodzownym elementem motywowania każdego z pracowników.
W tym przypadku sądzę jednak, że powyższa kwota jest stanowczo wygórowana.
Powiem więcej; wręcz zbędna a być może nawet nieetyczna.
W żadnej mierze nie neguję zaangażowania Prezesa Spółki w realizowane przez niego kluczowe dla Powiatu Wielickiego przedsięwzięcie. Ale w końcu pobiera za to przecież sowite comiesięczne wynagrodzenie.
Dlatego tym bardziej stoję na stanowisku, że tego typu nagroda nie powinna być przyznawana w trakcie trwania inwestycji. Moje przekonanie wzmacnia ponadto fakt, że dotyczy ona roku ubiegłego, w którym to Prezes Michał Roehlich został powołany na tą zaszczytną i odpowiedzialną funkcję dnia 25 lipca 2011r.
A zatem proponowana nagroda roczna dotyczy tylko 5 miesięcznego okresu pracy ale za to w prawie maksymalnej, dopuszczalnej prawem wysokości.
Zupełnie inna sytuacja miałaby miejsce gdyby ta wspaniała inwestycja została ukończona. Wtedy faktycznie byłby powód do dumy i "rozdawnictwa" uzasadnionych wyróżnień. Ale nie w tym przypadku i czasie co podkreślam z całą stanowczością.
Przecież w końcu chodzi tutaj o pieniądze publiczne przeznaczone głównie na to zadanie z budżetu powiatowego (a więc i podatków mieszkańców) jak również zaciągniętych obligacji, gdzie liczy się każda zaoszczędzona i dobrze wydatkowana złotówka.
A wszyscy wiemy, że finanse jednostek samorządowych są z roku na rok coraz gorsze a co za tym idzie wprowadzenie oszczędności konieczne, o czym wielokrotnie wspominaliśmy z uzasadnioną troską na Sesjach Rady Powiatu.
Nie mogąc pozostać obojętnym wobec takiego stanu rzeczy – mając poczucie bycia po prostu oszukanym oświadczam, że z dniem dzisiejszym nie czując się już związanym w jakikolwiek sposób z osobami pełniącymi najwyższe funkcje wykonawcze w powiecie, staję się radnym niezależnym.
Pozostając z głębokim szacunkiem dla moich koleżanek i kolegów z Rady Powiatu Wielickiego jak również znakomitych pracowników Starostwa Powiatowego w Wieliczce.
Radny Powiatu Wielickiego Andrzej Masny
Otrzymują: Rada Powiatu Wielickiego
 
     
ewa1980 
Szyb
Ewa


Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 163
Skąd: Trąbki-Wieliczka
Wysłany: 28-12-2012, 21:26   

możemy uznać, że Pan Masny właśnie rozpoczął kampanię
_________________
Ewa
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 28-12-2012, 22:16   

Kalendarium.

Dziennik Polski 04-05-2011 napisał/a:
Podczas ostatniej sesji (28-04-2011) Zarząd Powiatu Wielickiego zaproponował (podjęto uchwałę w sprawie) utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i stuprocentowym udziałem powiatu. - Spółka może kontynuować budowę. To najlepsza z możliwych propozycji - zapewniał starosta wielicki Jacek Juszkiewicz. [...]

Starosta sądzi, że wszystkie formalności związane z powołaniem spółki mogą potrwać do sierpnia. Jeśli z końcem lata realizacja drugiego etapu budowy ruszy, to - jego zdaniem - po feriach w 2013 r. uczniowie zaczną się uczyć w nowej placówce.


Dziennik Polski 28-07-2011 napisał/a:
Szefem spółki, która ma wybudować szkołę wybrano Michała Roehlicha.[…]
Ile osób będzie pracować w nowej spółce? Michał Roehlich twierdzi, że przez najbliższe 1-1,5 roku będzie to minimum: trzyosobowa Rada Nadzorcza, której członkowie będą pobierać comiesięczne diety, oraz dwie osoby - prezes i księgowy - pracujący na etatach. - Potem na pewno będzie konieczne zatrudnienie osób zarządzających obiektem itp., ale na razie koszty osobowe funkcjonowania spółki postanowiliśmy zredukować do minimum - twierdzi prezes Powiatowego Parku Rozwoju.


Dziennik Polski 16-11-2011 napisał/a:
Ile kosztuje spółka?
W Powiatowym Parku Rozwoju pracują: prezes spółki zatrudniony w pełnym wymiarze godzin, główna księgowa (na 1/4 etatu) oraz trzyosobowa Rada Nadzorcza. Z informacji uzyskanych w spółce wynika, że koszty osobowe jej funkcjonowania wynoszą miesięcznie ok. 10 tys. zł. Członkowie Rady Nadzorczej pobierają comiesięczne diety: przewodniczący - 900 zł, jego zastępca - 800 zł, a członek RN - 700 zł. Pozostałe ok. 7,5 tys. zł to wynagrodzenia prezesa "Parku Rozwoju" oraz księgowej. Przez najbliższe 1,5 roku zatrudnienie w powołanej przez powiat wielicki spółce (jej Zgromadzenie Wspólników stanowi Zarząd Powiatu Wielickiego) ma pozostać takie jak obecnie. Natomiast po wybudowaniu kompleksu oświatowego struktury spółki rozrosną się. Stanie się konieczne zatrudnienie osób administrujących nowym obiektem itp.
 
     
Tomek
Sztolnia


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 145
Wysłany: 29-12-2012, 11:15   

Myślę że prawdziwe koszty zaczną się gdy szkoła zacznie funkcjonować, ogrzanie utrzymanie tak wielkiego budynku to potężne kwoty. Administracja zapomniałem, nadzieja jest że po zmianie władz w Powiecie zmieni się też Prezes w spółce :one:
 
     
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 29-12-2012, 18:12   

Tomek napisał/a:
ogrzanie utrzymanie tak wielkiego budynku to potężne kwoty

W tym przypadku może beda mniejsze kwoty niz teraz sa wydawane na ogrzewanie i utrzymywanie starych instalacji w budynkach gdzie sa teraz szkoły. W nowym molochu ma byc zastosowana rekuperacja, pompy ciepła i solary. Problem moze być z wynajeciem tych wszystkich wolnych przestrzeni i zarobieniem na utrzymanie. Przeciez takie aule i sale sportowe sa w Solnym Miescie i jeszcze chyba coś powstanie na Koziej Górce przy stadionie Górnika. Ale zawsze mozna liczyc na mieszkańców i ich portfele.
 
 
     
prezes 
Komora


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 185
Wysłany: 30-12-2012, 19:13   

Kozia Górka podoba mi się :one:
_________________
PREZES
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-12-2012, 08:47   

http://www.dziennikpolski...a-pis-i-po.html

Dziennik Polski napisał/a:
Nagroda dla prezesa zjednoczyła PiS i PO

KONTROWERSJE. Przeciwko wysokości gratyfikacji pieniężnej dla szefa powiatowej spółki, protestują ostro niemal wszyscy radni powiatu wielickiego.

JOLANTA BIAŁEK

O przyznaniu Michałowi Roehlichowi ponad 24 tys. zł nagrody za pięć miesięcy pracy na stanowisku prezesa spółki Powiatowy Park Rozwoju, nie wiedzieli ani radni powiatowi z klubu PiS, ani z opozycyjnego ugrupowania PO.

Kontrowersyjna gratyfikacja, o której pisaliśmy w piątek, zjednoczyła samorządowców w proteście przeciwko takiemu działaniu zarządu powiatu, będącego jednocześnie Walnym Zgromadzeniem Wspólników spółki, powołanej w lipcu 2011 roku dla dokończenia budowy kompleksu oświatowego na os. Wincentego Pola w Wieliczce.

Sprawą mają zająć się komisje rewizyjna i budżetu Rady Powiatu. Ich posiedzenie zapowiedziano wstępnie na 14 stycznia. Część radnych uważa też, że odpowiedzialni za przyznanie tak wysokiej nagrody powinni ponieść konsekwencje.

Zwołane w piątek wieczór w dla wyjaśniania "sprawy nagrody" spotkanie klubu PiS trwało ponad trzy godziny. Obrady były bardzo burzliwe. - Większość naszych samorządowców dowiedziała się o sprawie z artykułu w "Dzienniku Polskim". W klubie zawrzało - mówi Roman Wcisło, wiceprzewodniczący Rady Powiatu i szef powiatowych struktur PiS.

Opowiada on, że obecni na spotkaniu klubu starosta Jacek Juszkiewicz oraz członek zarządu Jan Kot, bronili podjętej jednogłośnie decyzji Walnego Zgromadzenia Wspólników.

- Jednak większość radnych nie dała się przekonać. Proponowaliśmy nawet, by cofnąć decyzję o przyznaniu tej nagrody, ale okazało się, że nie jest to możliwe. Trudno, mleko się rozlało, sprawy nie da się odwrócić, ale zrobimy wszystko, by w przyszłości nie dopuścić do powtórzenia takiej sytuacji - twierdzi Roman Wcisło.

"Nie możemy pozostać obojętni wobec tak bezprecedensowego marnowania pieniędzy mieszkańców. Bo jak inaczej można nazwać fakt przyznania przez Zarząd Powiatu nagrody za pięciomiesięczną działalność w wysokości ponad 24 tys. zł? (...). Wielokrotnie na sesjach Rady Powiatu podkreślaliśmy, że wydatkowanie środków publicznych musi być przejrzyste i racjonalne. Niestety w tym przypadku nie mamy z tym do czynienia, co szkodzi wizerunkowi nas wszystkich. (...) Domagamy się natychmiastowego odwołania Rady Nadzorczej spółki (wnioskowała ona do Zgromadzenia Wspólników o przyznanie nagrody dla prezesa spólki - red.), zwołania w trybie pilnym Komisji Rewizyjnej oraz kontroli zasadności i prawidłowości przyznania tak dużej nagrody" - napisano w przesłanym nam oświadczeniu, podpisanym przez radnych PO: Zbigniewa Fica, Wiesława Bobowskiego, Beatę Kuklę i Annę Rachwalik.

"Z ogromnym wstydem przyjąłem wiadomość o ponad 24 tys. zł nagrody dla prezesa spółki. Zobowiązuję się wobec wszystkich moich wyborców i mieszkańców powiatu, że dołożę wszelkich starań, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację i dopilnuję, aby winni (...) ponieśli zasłużoną karę" - deklaruje z kolei radny niezależny Paweł Janus w przekazanym nam oświadczeniu.

Klub PiS będzie kontynuował rozmowy o nagrodzie na posiedzeniu, które ma odbyć się 2 stycznia. - Chcemy wnioskować, by w przyszłości takie sprawy były konsultowane z klubem. Nie chodzi o to, że jesteśmy w ogóle przeciwni przyznaniu nagrody Michałowi Roehlichowi, który faktycznie pracuje bardzo rzetelnie, ale jesteśmy zbulwersowani wysokością tej gratyfikacji. Uważamy, że za pięć miesięcy pracy powinien on dostać góra 5000 zł nagrody - mówi Roman Wcisło.

Klub PiS zamierza wnioskować również, by ponad 24 tys. zł nagrody było pierwszą i ostatnią tego typu gratyfikacją dla prezesa "Powiatowego Parku", ponieważ został on już teraz "nagrodzony niejako także za zakonczenie inwestycji".

Radny Andrzej Masny zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt sprawy. - Starosta uzasadnia, że Michał Roehlich zasłużył na nagrodę tym, że wymyślił, że budowę szkoły można finansować z obligacji. Wiem, że nad tym problem pracował nie tylko on, ale zespół ludzi. Czy ich także nagrodzono? - pyta radny Masny.

Wicestarosta Mirosław Mrozowski zapewnia, że również pozostałe trzy osoby z tego zespołu uhonorowano gratyfikacją pieniężną. - Jakie były to kwoty? Trudno mówić mi z pamięci, ale na pewno rzędu kilku tysięcy złotych (z naszych informacji wynika, że były to nagrody po ok. 4000 zł - red.). Jeśli chodzi o nagrodę dla prezesa spółki, to będę bronił tej decyzji - on zasłużył na gratyfikację. Czy musiała być on aż tak wysoka? Przyznaję, że tu faktycznie można dyskutować - mówi Mirosław Mrozowski.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 106
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-12-2012, 12:28   

master7 napisał/a:
Nagroda dla prezesa zjednoczyła PiS i PO

Nie przypuszczałem, że poróźnione partie PO i PIS jest w stanie zjednoczyc chęć odebrania komuś nagrody w wysokości zaledwie 24 tysięcy....
I zeby było jasne - nie uważam tej nagrody za słusznie wręczoną, ale fakt, ze tak wielkie spory polityczne można zasypać zaledwie 24 tysiącami złotych, które mozna komus odebrać daje do myslenia :D
Ciekawe i ile i komu trzeba by odebrać na poziomie kraju, aby PIS i PO w sejmie wreszcie zaczęły ze soba rozmawiać? Jakies propozycje?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
izakot 
Sztolnia


Osiedle: Zadory
Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 154
Wysłany: 31-12-2012, 16:44   

Te oświadczenia świadczą tylko i wyłącznie że wybory się zbliżają, oburzenie Pana Radnego Wcisły to zagranie pod publikę.
_________________
Izabela
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 05-01-2013, 10:23   

W starostwie nie będzie rewolucji
Cytat:
KONTROWERSJE. Nie cichnie burza wywołana przyznaniem prezesowi powiatowej spółki wysokiej nagrody pieniężnej. Ucichły natomiast głosy, by za podjęcie tej decyzji odwołać Zarząd Powiatu Wielickiego.

Zmiany we władzach powiatu wielickiego miały być swoistą karą za przyznanie Michałowi Roehlichowi, prezesowi spółki Powiatowy Park Rozwoju ponad 24 tys. zł nagrody za pięć miesięcy szefowania temu gremium - od sierpnia do grudnia 2011 roku.

Głosy o potrzebie odwołania winnych kontrowersyjnej decyzji pojawiły się wśród radnych opozycyjnych. Takie żądania nasiliły się po zorganizowanym w końcówce grudnia spotkaniu powiatowego klubu radnych PiS, gdzie samorządowcy ostro potępili decyzję pięciu członków Zarządu Powiatu, stanowiących jednocześnie Walne Zgromadzenie Wspólników samorządowj spółki "Powiatowy Park Rozwoju", powołanej przez Radę Powiatu latem 2011 roku dla dokończenia budowy na osiedlu Wincentego Pola w Wieliczce nowych siedzib - Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby.

Zapowiadał się koniec świata
Brak poparcia klubu PiS dla decyzji o nagrodzie przyznanej przez związane z tą partią władze powiatu, był pierwszym takim przypadkiem od 2006 roku, gdy rządy w wielickim starostwie objął Jacek Juszkiewicz. Dlatego z dużą uwagą czekano na postanowienia klubu PiS i jego koalicjanta, którzy obradowali ponownie w tym tygodniu. Było gorąco. "Zapowiada się koniec świata, przynajmniej tego powiatowego. Wygląda na to, że Majowie mieli jednak rację..." - takiego sms-a dostaliśmy podczas tych obrad od jednego z pracowników starostwa, śledzącego uważnie tę sprawę.
Ale wczoraj było już jasne, że w Zarządzie Powiatu trzęsienia ziemi nie będzie. - O tak daleko idących zmianach, jak rewolucja w zarządzie na razie nie ma mowy. Wyjaśnieniem "sprawy nagrody" zajmie się teraz komisja rewizyjna, a o tym, co dalej będzie z tym problemem zdecydują wyniki jej pracy - mówi Marek Burda, wiceprzewodniczący powiatowego zarządu PiS.

Dziś wiele wskazuje natomiast na to, że wskutek ostatnich kontrowersji, stanowisko szefa Komisji Budżetu Rady Powiatu może stracić Andrzej Masny. - Z tego co wiem, wniosek o odwołanie go ma być złożony na jednej z najbliższych sesji. Chodzi o to, że Masny wystąpił z koalicji rządzącej powiatem (w ostatnich dniach 2012 roku złożył on w Biurze Rady oświadczenie, że nie zgadza się z decyzją o przyznaniu Michałowi Roehlichowi gratyfikacji, dlatego występuje z koalicji i będzie radnym niezależnym - red.), a to zazwyczaj powoduje utratę także istotnych stanowisk w Radzie. Wystarczy przypomnieć odwołanie Wiesława Bobowskiego z funkcji przewodniczącego powiatowego samorządu po tym, gdy przeszedł on na stronę opozycji - twierdzi znający sprawę mieszkaniec Wieliczki.

Andrzej Masny mówi, że nie wie, by miał zostać odwołany. - Ale sądzę, że to prawdopodobny scenariusz. Jeśli taka jest forma rozwiązywania spraw w Radzie Powiatu, to trudno... Uważam, że jeśli tak się stanie, będzie to polityczna zemsta - komentuje szef Komisji Budżetu.

- Podczas spotkania odnośnie nagrody dla prezesa, nie zajmowaliśmy się sprawą ewentualnego odwołania pana Masnego. Czy jest to brane pod uwagę? Zobaczymy co dalej będzie w z tą sprawą, będziemy reagować stosowanie do potrzeb - twierdzi Marek Burda.

Gratyfikacja dla Michała Roehlicha wzbudziła tak duże oburzenie nie tyle przez samo jej przyznanie, ile przez wysokość nagrody, będącej 2,5 krotnością miesięcznej pensji prezesa spółki "Powiatowy Park Rozwoju". To prawie maksymalna prawnie dozwolona stawka - kodeks spółek handlowych dopuszcza bowiem honorowanie gratyfikacjami nie przekraczającymi wysokości trzech miesięcznych pensji nagrodzonego.

Sprawdziliśmy również, na jakie nagrody pieniężne mogą liczyć pracownicy Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Na takie gratyfikacje przeznaczane jest tam 5 procent z ogólnej sumy wynagrodzeń na dany rok, a podstawę do tego stanowi zapis w regulaminie wynagrodzeń. W 2012 roku wydano na nagrody - tzw. półroczne, którymi pracownicy są honorowani dwa razy w roku: w czerwcu i grudniu - w sumie 254 235 złotych brutto. Kwoty tych gratyfikacji są zróżnicowane. Przyznaje się je na podstawie ocen pracowników, czynionych przez kierowników poszczególnych wydziałów
- W ubiegłym roku średnia gratyfikacja wynosiła ponad 2,3 tysiąca złotych. Kwota najniższych nagród to 500 złotych, a najwyższa to 19 tysięcy złotych - informuje Bogdan Pasek, rzecznik prasowy wielickiego starostwa.

Prostuje on też informację przekazaną nam kilka dni temu przez wielickiego wicestarostę Mirosława Mrozowskiego, który twierdził, że nagrody rzędu kilku tysięcy złotych otrzymali także pracownicy starostwa, zajmujący się wraz Michałem Roehlichem przygotowaniem emisji obligacji, dzięki którym zdobyto fundusze na kontynuację budowy kompleksu na os. Wincentego Pola (właśnie "pomysłem na obligacje" władze powiatu uzasadniają przyznanie prezesowi "Parku Rozwoju" ponad 24 tys. zł nagrody).

- Nikt z pracowników starostwa nie otrzymał specjalnej nagrody za przygotowanie emisji obligacji. W opracowaniu koncepcji powstania i finansowania komunalnej spółki Powiatowy Park Rozwoju, uczestniczyło trzech pracowników starostwa. Osoby te otrzymały nagrody w łącznej kwocie 25,3 tys. zł brutto, ale przyznano je im w ramach tzw. nagród półrocznych -wyjaśnia Bogdan Pasek.

Starosta powinien przeprosić
Sprawdziliśmy też, jak wygląda przyznawanie nagród w innych spółkach samorządowych w powiecie wielickim.

- Jakie nagrody?! Nigdy ich u nas nie było! - Robert Gabryś, prezes zarządu gminnej spółki "Solne Miasto" w Wieliczce był wręcz oburzony, gdy zapytaliśmy go o ewentualne specjalne gratyfikacje dla pracowników. - W żadnej z naszych spółek - ani w "Solnym Mieście", ani Zakładzie Gospodarki Komunalnej - nie było, nie ma i nie będzie nagród - dodaje burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Niepołomice mają trzy spółki samorządowe: Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji, Centrum Medyczne oraz "Wodociągi Niepołomice". - W dwóch pierwszych spółkach nie było nagród, przyznano je natomiast pod koniec 2012 roku w "Wodociągach". Dwie osoby z zarządu spółki otrzymały po 5000 złotych brutto, a część pracowników gratyfikacje w kwotach od 600 do 2000 złotych - informuje burmistrz Niepołomic Roman Ptak. Zaznacza też, że były to pierwsze nagrody w tej spółce, a przyznano je na zakończenie trzyletniej kadencji i w roku, kiedy "Wodociągi" po raz pierwszy od czasu powstania finansowo "wyszły na swoje".

I w Wieliczce, i w Niepołomicach pracownicy magistratów nie mogą liczyć na nagrody. Dostają tylko gratyfikacje tzw. świąteczne, wypłacane z funduszu socjalnego. W Wieliczce było to w 2012 roku po 600 zł brutto, a w Niepołomicach - bony o wartości 350 zł.

- Starosta popełnił błąd, za który powinien przeprosić. Uważam też, że Michał Roehlich powinien mieć obniżoną pensję, tak by "zwrócił" kwotę nagrody do budżetu spółki. Sądzę, że Zarząd Powiatu uległ pokusie i potraktował "Powiatowy Park Rozwoju", jako typową spółkę prawa handlowego. A to jest spółka samorządowa, tu takich rzeczy się nie robi - komentuje Artur Kozioł, który zaznacza, że wypowiada się w tej sprawie prywatnie, a nie jako burmistrz Wieliczki.

Koniec gratyfikacji dla prezesa
Komisje Rewizyjna i Budżetu Rady Powiatu będą zajmować się "sprawą nagrody" na posiedzeniach zaplanowanych na 7 stycznia. W najbliższym czasie do Biura Rady Powiatu mają też trafić wnioski klubu PiS. Radni zaapelują, by kwota ponad 24 tys. zł była pierwszą i ostatnią tego typu gratyfikacją dla prezesa Powiatowego Parku Rozwoju oraz by w przyszłości decyzje o przyznawaniu takich nagród były konsultowane z klubem PiS.
JOLANTA BIAŁEK
źródło: http://www.dziennikpolski...:2,0:pag:3#nav0
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 05-01-2013, 11:08   

Dziennik Polski napisał/a:
- W ubiegłym roku średnia gratyfikacja wynosiła ponad 2,3 tysiąca złotych. Kwota najniższych nagród to 500 złotych, a najwyższa to 19 tysięcy złotych - informuje Bogdan Pasek, […]
...................
- Nikt z pracowników starostwa nie otrzymał specjalnej nagrody za przygotowanie emisji obligacji. W opracowaniu koncepcji powstania i finansowania komunalnej spółki Powiatowy Park Rozwoju, uczestniczyło trzech pracowników starostwa. Osoby te otrzymały nagrody w łącznej kwocie 25,3 tys. zł brutto, ale przyznano je im w ramach tzw. nagród półrocznych -wyjaśnia Bogdan Pasek. […]

Z powyższego domyślam się, że jeden z pracowników starostwa za uczestnictwo w opracowaniu koncepcji powstania i finansowania komunalnej spółki Powiatowy Park Rozwoju otrzymał w ramach tzw. nagród półrocznych gratyfikację w wysokości 19 tys. zł., zaś dwóm współpracownikom, za trzymanie kałamarza, przypadło 6,3 tys. zł. Tak więc Michał Roehich nie jest jedynym sowicie wynagrodzonym za, nazwijmy to, wybitną pomysłowość. Łatwo jest rozdawać pieniądze podatników.
 
     
asiamala1
Szyb


Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 163
Wysłany: 06-01-2013, 12:13   

Władza posiada wielką moc deprawowania, zmieniania ludzi.
_________________
Asia
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2013, 10:59   

http://www.facebook.com/elzbieta.achinger

Elżbieta Achinger napisał/a:
STANOWISKO ZARZĄDU POWIATOWEGO WIELICKIEJ PLATFORMY OBYWATELSKIEJ Z DNIA 02.01.2013 ROKU

Po zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi przyznania przez Zarząd Powiatu Wielickiego pod kierunkiem starosty wielickiego Jacka Juszkiewicza, nagrody w wysokości ponad 24 tys. zł Prezesowi Zarządu Powiatowego Parku Rozwoju Sp. z o.o – Michałowi Roehlichowi oraz około 12 tys. zł pozostałym członkom zespołu pracującego nad pozyskaniem źródeł finansowania (emisja obligacji komunalnych):
Zarząd Powiatowy Platformy Obywatelskiej RP, wyraża swoje oburzenie i dezaprobatę dla w/w decyzji. Prezes samorządowej Spółki powołanej do życia w 2011 roku, który w zakresie swoich obowiązków ma przede wszystkim dbałość o dobro zarządzanej przez siebie firmy, nie może oczekiwać dodatkowej gratyfikacji za działania związane z jego funkcją w sytuacji, gdy co miesiąc pobiera bardzo wysokie wynagrodzenie. Niestety, do tej pory nie wykazał się skutecznością w pozyskiwaniu zewnętrznych funduszy na finansowanie inwestycji, choćby ze środków PFRON-u na budowę Szkoły Specjalnej czy tez środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę sali gimnastycznej.
Powołana Spółka ma zrealizować inwestycję polegającą na wybudowaniu nowoczesnej siedziby dla dwóch istniejących placówek edukacyjnych prowadzonych prze Powiat Wielicki. Realizacja tej inwestycji nie jest jeszcze zakończona, ani rozliczona, więc tym bardziej gratyfikowanie w tak wysokiej kwocie Prezesa Zarządu jest działaniem na jej szkodę. Przecież ludzie tyle zarabiają przez cały rok ciężkiej pracy!!!
Mając na względzie powyżej przedstawione fakty, domagamy się pilnego zwołania Komisji Rewizyjnej i Budżetowej Rady Powiatu Wielickiego w celu dokładnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz odwołania członków Rady Nadzorczej Spółki, która złożyła wniosek o przyznanie nagrody, działając na szkodę interesów Powiatowego Parku Rozwoju Sp. z o.o., a tym samym, na szkodę społeczności Powiatu Wielickiego.

Elżbieta Achinger – Poseł na Sejm RP
p.o. Przewodniczącej Zarządu Powiatu Wielickiego
Platformy Obywatelskiej RP
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 14