Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
19-12-2012, 12:42
Wielicki Kampus - Zespół Szkół Zawodowych
Autor Wiadomość
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-01-2014, 23:48   

Pretekst napisał/a:
nacomito, jesteś wytrawnym "szperaczem" internetowym, poszukasz i znajdziesz, zapewniam, że bez większego trudu

Jak to miło, że mnie wreszcie doceniłeś. A co do adresu - to prędzej, czy później nań trafię, bo własne zdanie buduję na podstawie szeregu informacji.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 22-01-2014, 11:03   

Boją się hałasu i spalin
Cytat:
KONTROWERSJE. Część mieszkańców os. Wincentego Pola protestuje przeciwko powstaniu kolejnego parkingu w sąsiedztwie bloków.

Chodzi o plac postojowy dla ok. 70 aut, który został utworzony na terenie wielickiego kampusu oświatowego, gdzie od połowy lutego przeniesione zostaną siedziby Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół im. Kosiby. Nowy parking znajduje się w odległości około 30 m od bloku, sąsiadującego bezpośrednio z nowym edukacyjnym obiektem.

- Czy ktoś pomyślał o mieszkańcach tego bloku, w którym mieści się już jedno przedszkole,a drugie jest zaraz obok? Jesteśmy otoczeni parkingami już z trzech stron, a teraz miejsca postojowe powstają z czwartej strony, gdzie jest także boisko. Protestujemy przeciwko temu! Mamy dość hałasu i spalin! Ten parking powinien powstać w innym miejscu- alarmuje kobieta (nazwisko do wiadomości redakcji), mieszkająca w bloku nr 20 na os. Wincentego Pola. Zaznacza też, że na prezentowanych przed rozpoczęciem budowy szkoły makietach teren pomiędzy blokiem, a szkołą był "oazą zieleni".

Bogdan Pasek z wielickiego starostwa podkreśla, że parking przy szkole powstał zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania dla miasta. - Miejsca postojowe zostały utworzone wedle zapisów projektu budowlanego dla tej inwestycji. Na wizualizacji faktycznie mogło to trochę inaczej wyglądać. Jednak wizualizacja jest tylko koncepcją, swoistą wizją danego obiektu i to,co jest na niej pokazywane nie musi mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości - twierdzi Bogdan Pasek.

Urzędnicy z powiatu argumentują też, że bez tego parkingu użytkownicy oświatowego obiektu zajmowaliby osiedlowe place postojowe, co z pewnością nie znalazłoby uznania u mieszkańców blokowiska, gdzie parkingi są i tak bardzo zatłoczone.

Część mieszkańców protestuje przeciwko miejscom postojowym pod oknami bloku. Inni uważają, że są one potrzebne.
- Może wreszcie nie trzeba będzie krążyć po osiedlu, szukając wolnego miejsca dla samochodu - stwierdził mężczyzna, którego spotkaliśmy przedwczoraj w rejonie kampusu.
Poza godzinami pracy szkoły, parking na terenie kampusu ma być udostępniany mieszkańcom. - Nie ustalono jeszcze na jakich zasadach zostanie to zorganizowane. Być może mieszkańcy będą musieli wykupić abonament na miejsca postojowe - powiedział nam Bogdan Pasek.
JOLANTA BIAŁEK
źródło: http://www.dziennikpolski...u-i-spalin.html
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-01-2014, 23:25   

Kampus XXI wieku
Cytat:
Po czterech latach budowy otwarto w Wieliczce najnowocześniejszy obecnie obiekt edukacyjny w Małopolsce. Jego realizacja była odpowiedzią na palące potrzeby lokalowe Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby oraz Zespołu Szkół Zawodowych, ale nie tylko, Kampus Wielicki stanie się bowiem centrum konferencyjnym, kulturalnym i sportowym, wykraczającym swoją działalnością poza przypisane mu pierwotnie wyłącznie oświatowe cele.

O potrzebie, historii i funkcjonalności kampusu mówił w swojej wypowiedzi starosta wielicki Jacek Juszkiewicz. – Potrzeba budowy nowej siedziby dla Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce ma dłuższą historię, niż powiat wielicki. Zabytkowe budynki Pałacu Przychockich oraz Sądu Grodzkiego, w których mieścił się do dnia dzisiejszego były niedostosowane pod żadnym względem do wymagań związanych ze szkolnictwem. Dlatego już w drugiej kadencji funkcjonowania powiatu podjęto konkretne działania mające na celu zmianę tej niekorzystnej sytuacji, a rozpoczął je zakup nieruchomości od parafii św. Klemensa w Wieliczce – powiedział Jacek Juszkiewicz, który przybliżył poszczególne etapy realizacji inwestycji oraz przeznaczenie obiektu. Ma on być przede wszystkim siedzibą dwóch zespołów szkół. Pierwsza z nich, Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby jest jedyną w powiecie wielickim placówką dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem, druga, Zespół Szkół Zawodowych przygotowuje młodzież do podjęcia pracy w kilkunastu zawodach.

Właśnie do szkolnictwa zawodowego nawiązał w swoim wystąpieniu minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. – Obiekt edukacyjny ze szkolnictwem zawodowym jest najlepszą odpowiedzią na trudną sytuację na rynku pracy. Dzięki niemu takie kraje jak Niemcy czy Austria poradziły sobie z bezrobociem. Dlatego dobrze, że powiat wielicki inwestuje w rozwój tego typu szkolnictwa – stwierdził minister Kamysz, który wskazał jako kolejną zaletę integracyjny charakter kampusu będącego również miejscem nauki dla dzieci ze szkoły specjalnej. Z kolei wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak pogratulował staroście oraz radnym powiatu determinacji w realizacji tej inwestycji. Przypomniał, że pierwsze działania zmierzające do budowy nowej szkoły dla ZSZ zostały podjęte w 2005 roku, kiedy zasiadał w Radzie Powiatu Wielickiego. – Mury są ważne i wszyscy doskonale wiemy, ile starań kosztowało wybudowanie tej szkoły, ale najważniejsi są ludzie i to, czego w tych murach dokonują. Potwierdzeniem tych słów jest to, co zobaczyliśmy przed chwilą – powiedział po wstępie uczniów Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Tę część otwarcia kampusu zakończyło odczytanie przez przewodniczącego Rady Powiatu Wielickiego Adama Kociołka aktu erekcyjnego, poświęcenie obiektu, którego dokonał metropolita krakowski ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Już w sali gimnastycznej prezes spółki Powiatowy Park Rozwoju Michał Roehlich przybliżył sam proces inwestycyjny oraz przedstawił ludzi, którzy przyczynili się do jego sprawnej realizacji. Po przecięciu wstęgi miało miejsce widowisko sportowe, w którym zaprezentowali się zawodnicy klubów działających w powiecie wielickim. Wystąpili: koszykarze UKS Regis Wieliczka, siatkarki MKS MOS Wieliczka, badmintoniści Spartakusa Niepołomice, bokserzy KS Górnik Wieliczka, gimnastycy UKS Gimnazjon przy SP nr 4 w Wieliczce, gimnastyczki artystyczne trenujące pod okiem Samanty Gawor, podopieczni sifu Tomasza Chabowskiego ze Szkoły Sztuk Walki Lung w Wieliczce oraz „freestylowiec” Robert Guzik. Atrakcją był specjalny pokaz wielokrotnego mistrza Polski w tenisie stołowym Lucjana Błaszczyka oraz mistrza świata w racketlonie Norberta Stolickiego.

Trzecią, zamykającą uroczystość częścią otwarcia była możliwość zwiedzenia kampusu. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce przygotowali poczęstunek w pracowni gastronomicznej, informatycy składali komputery, uczniowie prezentowali również oferty szkolnego biura podróży. Można było również obejrzeć wystawę stanowiącą zapowiedź projektu „Centrum Nauki Daniłowicza 12”.
BP
źródło: http://www.wieliczka.pl/n...how_news&id=846
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1250
Wysłany: 28-01-2014, 22:27   

nacomito napisał/a:
realizacja była odpowiedzią na palące potrzeby lokalowe Zespołu Szkół im. Brata Alojzego

Nie wiem czemu, moze dlatego, ze nie mam brata, ale jak slysze o "palących potrzebach Brata" (z duzej litery) - to mi sie:
1) jak mam dobry humor - to mi sie czytac dalej nie chce
2) w innych przypadkach - nóż sie sam w kieszeni otwiera
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 29-01-2014, 23:54   

nacomito napisał/a:
wykraczającym swoją działalnością poza przypisane mu pierwotnie wyłącznie oświatowe cele.

nacomito napisał/a:
najważniejsi są ludzie i to, czego w tych murach dokonują
Normalnie odnosi sie wrazenie, ze ta szkola dziala juz od lat.
nacomito napisał/a:
poświęcenie obiektu, którego dokonał metropolita krakowski
Zelazny punkt kazdej swieckiej placowki.
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-01-2014, 13:46   

Jeśli to prawda, to po prostu ręce opadają...

https://www.facebook.com/...&type=1&theater

Andrzej Masny napisał/a:
[...]Porozmawiałem dzisiaj ze specjalistami od wf i od projektowania obiektów sportowych. I co się dowiedziałem? Otóż sala gimnastyczna w "naszym sztandarowym obiekcie powiatowym", czyli Zespole Szkół na oś. W. Pola nie nadaje się do gry w piłkę siatkową. Nie, nie mam na myśli takiego spontanicznego przerzucania piłki, lecz gry na wyższym stopniu siatkowego wtajemniczenia. Okazało się bowiem, że ponoć wysokość tejże sali wynosi 7,1m (licząc od "podłogi" do najniższego punktu hali - czyli halogenu oświetleniowego). A zatem nie nadaje się do gry w siatkówkę ligową. A posiada Powiat świetną II ligową drużynę siatkarek pn. Powiatowy Park Rozwoju. Ale aby dziewczęta mogły grać i wygrywać wysokość do tego typu zawodów musi być minimum 9m . Dla ekstraligi jest to 11m a dla rozgrywek o randze Mistrzostw Europy czy Świata 12m. A zatem nasze dziewczęta będą nadal grały w Solnym Mieście, gdzie ktoś przewidział tego typu okoliczność i "walnął" halę na 12m wysoką. A my co? Ano nic. Ponoć spece ze Spółki kombinują jak tu "odchudzić" lampy. Ale 190 cm wysokości to bardzo dużo. Dla zobrazowania to taki "facet" jak ja. A nie można było tego przewidzieć wcześniej? Grać na "wygnaniu" i jeszcze za to płacić, mając własny obiekt? To jakiś absurd. [...]
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-01-2014, 14:28   

Prawda :)
Nie polityczna gra :)
Sa zdjęcia.
Podobnie jest z koszami, odległość od ściany 100 cm ! Trochę mało :)
_________________
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 31-01-2014, 15:12   

Ręce, a siatkarkom PPR biusty, same opadają.

onegdaj przemo napisał/a:
Piłeczki jak ta lala będą się odbijały od konstrukcji dachu :)
Brawa !!
Czekamy na Bronka, który zachwali ta inwestycje !
Bronek czeka na instrukcje.
 
     
Bronek 
ZawaliskoOsiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 30
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-01-2014, 15:24   

:D Nie, ja mam niezły ubaw z Twoich wypocin.

Poczytaj co kiedyś już napisałem w tym temacie.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 13-03-2014, 17:25   

Protokół z III Sesji Młodzieżowej Rady Powiatu Wielickiego z dnia 28 lutego 2014 roku
Cytat:
[…] W bardzo burzliwej ale jakże twórczej dyskusji zrodziło się wiele poważnych tematów i problemów, na które młodzież pragnęła zwrócić uwagę władz powiatu , a mianowicie: zwiększenie ilości sklepików szkolnych, gdyż mała ilość ekspedientek w sklepiku szkolnym nowego kampusu nie zaspokaja potrzeb młodzieży uczącej się w nowym kampusie.

Wnoszono także o usytuowanie miejsca do palenia dla dorosłych uczniów, brak przejścia dla pieszych oraz brak przystanku w pobliżu nowej szkoły.
więcej: http://mrpw.powiatwielicki.pl/#/?p=577

Wieka szkoda, że nie "wniesiono" potrzeby zorganizowania gabinetów ćpania dla, oczywiście, dorosłych uczniów.
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-03-2014, 17:30   

Cytat:
Wieka szkoda, że nie "wniesiono" potrzeby zorganizowania gabinetów ćpania dla, oczywiście, dorosłych uczniów.

Nie czepiaj się, takie są przepisy.
_________________
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-03-2014, 20:07   

przemo napisał/a:
takie są przepisy.

Przepisy są nieco inne.
Z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych wynika, że całkowity zakaz palenia na terenie szkoły od dnia 15 listopada 2010 r. obowiązuje uczniów, nawet pełnoletnich. Natomiast dyrektor szkoły, jeśli jest właścicielem lub zarządzającym budynkiem szkoły może na podstawie art. 5a ust. 3 pkt 5 u.o.z.t., wyłączyć spod zakazu zamknięte pomieszczenie, w którym urządzi palarnię dla pracowników szkoły, która jest dla nich zakładem pracy (art. 5a ust. 3 pkt 5 u.o.z.t.).
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-03-2014, 20:55   

No w sumei masz rację, ja bardziej miałem na myśli drugą część tego co cytujesz :)
_________________
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 20-03-2014, 09:36   

Wreszcie mialem okazje ogladnac szkole od srodka. Powiem - robi wrazenie; chcialoby sie, aby wszystkie szkoly tak wygladaly a poprzeczka wysoko. Zobaczymy, jak dlugo uczniowie to uszanuja; starosta juz mowil o pierwszych zniszczonych krzeslach.
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 12-04-2014, 08:52   

JOL napisał/a:
Sobota

WIELICZKA. Dzień otwarty, w kampusie oświatowym na os. Wincentego Pola, godz. 15.
Atrakcją imprezy będzie koncert aktorki i wokalistki Marty Bizoń, która zaśpiewa piosenki ze swej najnowszej płyty „Tu i tu”. Zaplanowano również zwiedzanie nowego obiektu edukacyjnego, w którym znajdują się siedziby Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby.
Wstęp jest bezpłatny.


Źródło:
www.dziennikpolski24.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 15