Poprzedni temat «» Następny temat
uwaga oszusci w miescie
Autor Wiadomość
kala
Kopacz


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 6
  Wysłany: 28-05-2009, 12:22   uwaga oszusci w miescie

Chcialabym zakomunikowac, ze biuro rachunkowe, ktore prowadzi p. XXX to oszustwo. brak odpowiedzialnosci i klamstwo. Jesli ktos z Was jest jej klientem dla wlasnego dobra prosze zrezygnujcie z jej uslug. Ja osobiscie ponioslam olbrzymie straty poprzez jej dzialalnosc, a ona nawet nie kiwnela palcem zeby to naprawic. jakis dramat. biuro znajduje sie na XXXX....unikajcie tego miejsca i ostrzezcie innych!!!
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-05-2009, 14:23   

A może jakieś szczegóły??

Jak na razie to wygląda jak antyreklama skierowana do konkurencji i jak dla mnie nie przemawia takie nie podparte żadnymi faktami oskarżenie - mało tego oskarżane biuro rachunkowe może wystąpić przeciwko tobie do sądu oskarżając o pomówienie na podstawie art. 212 K.K.

Cytat:
„kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kala
Kopacz


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: 28-05-2009, 15:04   

staram sie nie naruszac prawa, a antyreklama nie ma dla mnie najmniejszego zysku, moja branza jest zupelnie inna a w biurze wyzej wymienionym bylam klientem, lecz nasza wspolpraca spowodowala dla mnie niebagatelne straty, przez co ja jestem ofiara, a reakcja drugiej strony to nie tylko brak profsjonalizmu, lecz przede wszystkim oszustwo wobec klienta. niestety w mojej sytuacji nic innego zrobic nie moge, jak ostrzec potencjalnych klientow...
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-05-2009, 15:16   

Tak ja rozumiem, ale wygląda to z naszej perspektywy - czyli innych użytkowników nie wtajemniczonych - całkiem inaczej, prawa starasz się nie łamać, ale o taki wpis można cię już posądzić, gdyż wprost ujawnione zostały dane wskazujące na konkretną osobę.
I jeszcze jedna sprawa to czy antyreklama ma czy nie ma zysku to my tutaj też nie wiemy.
Oczywiście teraz ludzie zaczną przyglądać się tej firmie, jednak jeśli tego oszustwa nie będzie można udokumentować, to strona pomówiona ma podstawy do jakiegoś działania przeciwko tobie. Tak to wygląda z obiektywnego punktu widzenia.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kala
Kopacz


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: 28-05-2009, 15:56   

powiem tam.... zostalam oszukana przez firme, ktorej niestety ujdzie to kompletnie bezkarnie..... straty ponosze ja, wiec z twojej perspektywy podanie takiej informacji do opinii publicznej, aby ludzie podchodzili do tej firmy z wiekszym dystansem, a zrobienie tego dla wlasnego sumienia jest lamaniem prawa? co bys zrobil na moim miejscu?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-05-2009, 16:06   

Ja nie mowie że dla mnie źle, tylko jak to wygląda i że na podstawie tego co napisałaś właścicielka firmy może zgłosić się do sądu - bo ma do tego podstawy.
Na miejscu właścicielki to ja bym zaczął od załatwienia problemu polubownie i przyznania się do błędu bo nie każdy jest idealny - wtedy nie było by sprawy.
Na twoim miejscu też postarał bym się zagadać do tej firmy co się dzieje.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kala
Kopacz


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: 28-05-2009, 16:19   

od kilku dobrych dni staram sie zalagodzic sprawe i proponuje rozwiazania, ktore chociaz mi przynioslyby male straty, to jednak bylabym sklonna isc na kompromis, jednak wszelaki odzew z firmy jest komentowany brakiem czasu i kompletnym zerwaniem wczesniejszych zobowiazan, na co ja niestety nie bede milczec i jest to jedyne rozwiazanie, aby zmniejszenie zaufania u klientow procentowalo wywiazywaniem sie z zobowiazan firmy i minimalnym profesjonalizmem
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-05-2009, 17:20   

Jedyną drogą jest droga sądowa.
Podawanie takich informacji, że ktoś z imienia i nazwiska w siedzibie, z podaniem dokładnego adresu, jest pomówieniem.
Już raz musiałem łazić na policję i zeznawać w sprawie pomówienia. Chodziło również o biuro rachunkowe, ale nie pamiętam czy akurat to. Tak czy siak IP podałem.
Także pewne dane zostały usunięte w trosce o Twoje dobro użytkowniku.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-05-2009, 17:51   

Biura rachunkowe niestety mają to do siebie, że chętnie biorą pieniądze, ale gorzej z ponoszeniem jakiejkolwiek odpowiedzialności. Tak, było, jest i chyba będzie.
Co do Twojego niezadowolenia, jeżeli jest jak piszesz, pozostaje Ci sąd, wyrok chyba możesz opublikować, ale nie jestem tego pewien czy z danymi. Ale pierwsze sprawdź umowę, bo zapewne jest tam to tak rozpisane, że za bardzo szans nie masz. Natomiast możesz opisać bez wskazywania gdzie to było, na czym popłynęłaś konkretnie, tak, aby inni mogli się na cudzych błędach nauczyć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17