Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
24-05-2011, 13:15
Rewitalizacja dworców PKP i terenów przy torach kolejowych
Autor Wiadomość
Amika
Solanka


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: 14-10-2008, 16:06   

Długo bez napisów nie wytrzymalo... wczoraj juz się pojawił wielki napis kibiców ...
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-10-2008, 15:07   

Amika napisał/a:
Długo bez napisów nie wytrzymalo... wczoraj juz się pojawił wielki napis kibiców ...


Potwierdzam, dziś rano jechałem pociągiem i też go zauważyłem.
W pociągu zapowiedź po polsku i po angielsku, że kopalnia na następnym przystanku Wieliczka Rynek. Problem jednak w tym że zapowiedź ta pojawiła się jak pociąg zaczął odjeżdżać ze stacji Wieliczka Rynek w stronę Krakowa - niezły ubaw miałem.

Zwróciłem też uwagę na stację Wieliczka - obraz nędzy i rozpaczy, tablicy Podglądaczy nie zauważyłem. O ironio kolejne stacje Bieżanów czy Drożdżownia całkiem zadbane i estetyczne jak na standardy PKP.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-10-2008, 20:30   

Ja jadąc pociagiem z Krk Gł o 10:32 albo 10:24 nie słyszałam żadnej zapowiedzi o Kopalni Soli :P za to widziałam pana kondutora który głośno mówił że kopalnia na nastepnym przystanu szkoda ze po polsku :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-10-2008, 08:55   

oseczka napisał/a:
kondutora który głośno mówił że kopalnia na nastepnym przystanu szkoda ze po polsku


Pewnie automat z zapowiedziami się popsuł ;)
Może powinni im kartki rozdać z tekstem po angielsku ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-10-2008, 12:47   

jak by nawet kopalnia zainwestowala w kartki takie malutkie z napisem jak dojść do kopalni z PKP Wieliczka Rynek to napewno by to im nie zaszkodzilo :P dzisiaij jacys obco krajowcypytali sie pani w kasie na PKP WR jak dojść do kopalni i z racji ze pani tez nie umiala po ang wytlumaczyc narysowała mapke :D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 16-10-2008, 15:13   

master7 napisał/a:
Amika napisał/a:
Długo bez napisów nie wytrzymalo... wczoraj juz się pojawił wielki napis kibiców ...


Potwierdzam, dziś rano jechałem pociągiem i też go zauważyłem.
W pociągu zapowiedź po polsku i po angielsku, że kopalnia na następnym przystanku Wieliczka Rynek. Problem jednak w tym że zapowiedź ta pojawiła się jak pociąg zaczął odjeżdżać ze stacji Wieliczka Rynek w stronę Krakowa - niezły ubaw miałem.

Zwróciłem też uwagę na stację Wieliczka - obraz nędzy i rozpaczy, tablicy Podglądaczy nie zauważyłem. O ironio kolejne stacje Bieżanów czy Drożdżownia całkiem zadbane i estetyczne jak na standardy PKP.


Master7 ciesze sie ze jechalismy tym samym pociągiem.....najlepsza była reakcja Pań siedzących obok mnie....ale po co oni to zapowiadają przezciez i tak turyści teraz nie jadą....ehhhhhhhh
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 17-10-2008, 09:06   

master7 napisał/a:

Potwierdzam, dziś rano jechałem pociągiem i też go zauważyłem.
W pociągu zapowiedź po polsku i po angielsku, że kopalnia na następnym przystanku Wieliczka Rynek.


czyli jednak dało się "zrobić" :)
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 17-10-2008, 21:39   Podglądacze

Progam "Podglądacze" przynosi efekty. Dzisiaj:

Stacja PKP Wieliczka; ośmioosobowa brygada w nieskazitelnych uniformach walczyła z estetyką dworca. Po zdemontowaniu kilku drewnianych stopni kładki nad torami okazało się, że trzymały się stalowej konstrukcji jedynie się siłą woli. Zbutwiałe deski pomostu już od dawna grożą wypadkiem.

Stacja PKP Wieliczka Rynek; brygada remontowa w sile jednego, smutnego pracownika zaklejała dziury w północnej części budynku stacyjnego.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-10-2008, 08:18   

Dziś rano zauważyłem że budynek pomalowany, zaczęli też robić chodnik dojściowy od kebab square.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 20-10-2008, 09:59   Mniejszy wstyd

Cytat:
Stacje PKP doczekały się wreszcie doraźnych remontów. Dworzec kolejowy "Wieliczka Rynek" zyskał nieco na urodzie. By poprawić estetykę miejsca, uznawanego za jedno z najbrzydszych w mieście, wystarczyło odnowić elewację kolejowego budynku, […]

Estetyka stacji "Wieliczka Rynek" została nieco poprawiona, ale jak zauważają mieszkańcy Wieliczki, korzystający z połączeń kolejowych - warto jeszcze odnowić wiaty przystankowe. […]
więcej: http://www.dziennik.krako...czka/01/01.html
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-10-2008, 17:26   Coś się dzieje

Stacja PKP Wieliczka Rynek; coś się dzieje. Budynek stacyjny od strony torów został przemalowany (to chyba dopiero podkład). Zamalowany jest też baner powitalny kibola. Założono nowe rynny spustowe.

Za przejazdem przez ul. Mickiewicza, obok miejsca w którym stała budka dróżnika, niewidzialna ręka powiesiła tablicę o treści:
"Peron nieczynny" oraz znak "zakaz ruchu pieszych". Pewnie po to, by turysta nie mógł podziwiać chwastów rosnących na kolejowej skarpie.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 21-10-2008, 20:27   

Super by było, gdyby z rozpędu jeszcze wyremontowali przejazd kolejowy na Mickiewicza.
 
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 22-10-2008, 09:28   

Tomek73 napisał/a:
Super by było, gdyby z rozpędu jeszcze wyremontowali przejazd kolejowy na Mickiewicza.


A po co maja remontować jak w planach jest skrócenie torów do przejazdu przez Mickiewicza
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 22-10-2008, 10:21   

A po to że zanim to skrócą (jesli skrócą) to wiele zawieszeń się tam wytłucze. A po co malować stary dworzec jeśli ma być nowy peron - idąc tym sladem to nie potrzeba nic robić w okolicach aktualnego dworca. Utrzymanie przejazdów należy do PKP - to niech o nie dbaja.
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 22-10-2008, 11:10   

Hmmm jak sie jedzie powoli i na jedynce, stosujac sie do znaku stop to sie nic nie wytlucze.

Troche rozwagi, sa gorsze miejsca w wielicze - np Wielka Dziura jada czarnochowska do góry zaraz przed wiaduktem.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17