Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
24-05-2011, 13:15
Rewitalizacja dworców PKP i terenów przy torach kolejowych
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-10-2008, 11:06   

Debris napisał/a:
Program to wstyd dla wladz, wstyd. A pani PR-owiec smiechu warte- postawa obronna, kiwanie glowka, kompletna nieumiejetnosc opanowania glosu- jakich ludzi sobie pan Koziol zatrudnil, porzeciez to tak wazne stanowisko a tak niezdolna osoba

Ja tam się nie dziwię. A co niby miała powiedzieć?
Burmistrz ogłasza różne programy, a tu się okazuje, że problemem jest załatwienie zwykłej bieżącej poprawy estetyki u zarządcy nieruchomości typu parę wiaderek farby i paru ludzi do uprzątnięcia terenu. Przypomnijcie sobie sprawę płotu wokół szybu Regis. Gdyby nie post Solniaka i konkurs na "Ohydę roku" to pewnie dalej by był cały obsmarowany.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 06-10-2008, 20:23   

Niestety tablica niedługo zakończy swój żywot. W niedzielę leżała tutaj:



Położyłem ją w bardziej eksponowanym miejscu ale nie wiadomo jak długo tam będzie. Niestety autorzy programu zamiast przywiercić ją czy jakoś lepiej przymocować, powiesili ją na drucie...
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-10-2008, 20:37   

TO autorzy się tym powinni zając czy miasto lub kopalnia wymienić szybko na nową ?
Nie przesadzajmy już z bezsilnością miasta bo wszyscy ją znamy.
_________________
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 06-10-2008, 22:10   

Abrakadabra napisał/a:
Niestety tablica niedługo zakończy swój żywot. W niedzielę leżała tutaj:

Obrazek

Położyłem ją w bardziej eksponowanym miejscu ale nie wiadomo jak długo tam będzie. Niestety autorzy programu zamiast przywiercić ją czy jakoś lepiej przymocować, powiesili ją na drucie...



a dzisiaj wisiała na słupie za jeden drut:)
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 06-10-2008, 22:13   

agga napisał/a:
tia... mnie się też podobało cała prawda o Wieliczce. Szkoda że został poruszony tylko problem stacji PKP. Moim zdaniem jest to problem całego miasta turyści samochodami nie wiedzą jak jechać, turyści z busów jak iść bo informacji zero. Wczoraj jechałam 304 i zobaczyłam w autobusie panią nerwowo rozglądającą się na przystanku pod cmentarzem. Spytałam czy Pani chce iść do kopalni. Pani wysiadła wskazałam jej drogę . Podejrzewam że gdybym jej nie obserwowała pojechała by dalej. Miała by spacer do kopalni z ostatniego przystanku. :/ Wystarczyła by w autobusie głosowa informacja dla turystów na przystanku pod Klasztorem i parę informacji jak iść szkoda gadać i wielka szkoda moi zdaniem że pokazano tylko problem dojścia PKP. Trochę mnie to dziwi bo burmistrz jakby nie było wywodzi się z kopalni i o te sprawy powinien zadbać minęło już trochę czasu jego kadencji a tu nic. Wstyd wielki wstyd.



Agga Burmistrza dopadła niemoc podejmowania samodzielnych decyzji.....ale póki co ma jeszcze czas na wykazanie się....dajmy chłopakowi szanse...niech Mocy bedzie z nim:P :diabel2:
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 06-10-2008, 23:41   

to co Aga napisala to niestety coraz czesciej sie zdarza- w sobote dwie DUZE grupy turystow (jedna dwudzeistoosobowa, druga okolo ośmio) drałowały na butach z Wincentego Pola pod Kopalnie bo jakos zaden obywatel nie pofatygowal sie widocznie poinformowac ich,zeby zawrocili sobie autobusem i wysiedli za dwa przystanki a tym bardziej nikt ich nie poinformowal o tym gdy jechali do wieliczki...ludzie po prostu albo istotnie nie posiadaja podstawowych kompetencji językowych albo po prostu maja gdzies innych i tu znowu wstyd ... za mieszkancow, tym razem :(
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 07-10-2008, 07:05   

Cytat:
.ludzie po prostu albo istotnie nie posiadają podstawowych kompetencji językowych albo po prostu maja gdzies innych i tu znowu wstyd ... za mieszkańców, tym razem

tutaj Derbis się z Tobą nie zgodzę.
Ludzie nie muszą posiadać kompetencji językowych Ty zapewne jesteś młodym pokoleniem angielski mieliście w szkole za moich czasów uczono rosyjskiego. Piękny język ale ni jak potrzebny w komunikacji. Weź tez pod uwagę że nie każdy człowiek musi być turystą. Trudno poznać w narodowość Europejskiej turystę w moim przypadku Pani była Azjatką a i tak był kłopot bo do przystanku pod cmentarzem nie wykazywała żadnego zainteresowania tym że chce wysiąść gdziekolwiek. Ja uważam że za ta sytuację trzeba winić tylko i wyłącznie miasto i kopalnie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-10-2008, 13:34   

Patrząc na to z innej strony to jak się goście wybierają do nas do kraju to chociaż mogli by jakieś podstawowe chęci komunikacji w naszym języku wykazywać, a nie na pewniaka jechać i mieć pretensje że ich nie obsłużyli. Jak Polak jedzie za granicę to język musi znać, ale jak do polaka przyjadą to też ON musi znać język gości a nie odwrotnie tu coś nie bardzo z tym jest. Ja rozumiem że język jest trudny i nie każe się nikomu go uczyć, na weekendowy wyjazd, ale chociaż wykazać chęci by można było i przed wyjazdem nauczyć się kilku podstawowych zwrotów.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-10-2008, 14:25   

Jak ktos chce droge znajdzie.
Kołomnie ostatnio przejzdzali wegrzy, nie wiedzieli jak zapytac pokazali przewodnik.
Poprosilem zeby pojechali za mna, bo akurat jechalem do miasta , i doprowadzilem ich pod samego danilowicza :)
trza sobie pomagac
_________________
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 12-10-2008, 00:42   

Może nie dokładnie o dworcach PKP ale w podobnym temacie. Zburzono nieczynny wiadukt kolejowy:






A teraz już dokładnie na temat. Jednak magia telewizji jest potężna. Niby się nie da zrobić bo to budynki kolejowe a jakoś się dało i zamalowano te ohydne napisy:








Nie wiem czy wcześniej była taka tablica:

_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 12-10-2008, 00:48   

pod koniec września ja w tym miejscu nie widziałem żadnej tablicy
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-10-2008, 07:04   

Jest od lipca :)
_________________
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 12-10-2008, 09:48   

wstretne napisy zamalowano ale budynek wygląda jeszcze gorzej jak z napisami..widocznie z oszczędności dlai na piwo paru lumpom a ci wykonali robote najlepiej jak umieli....co widac :>
 
     
mozza 
Kopacz


Osiedle: Wielika Sól
Wiek: 47
Dołączyła: 05 Paź 2008
Posty: 5
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-10-2008, 13:17   

Zgadzam się Dzika, teraz napisów nie ma - to plus, ale budynek dworca dalej straszy.Jednak magia telewizji , choć jest , nie jest chyba zbyt potężna - farby na cały budynek dworca nie wystarczyło... ;)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 13-10-2008, 00:57   

przemo, to ja chyba zaćmienie miałem :diabel:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 17