Poprzedni temat «» Następny temat
Prace podwykonawcze i wykończeniowe
Autor Wiadomość
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 16-01-2008, 14:19   

Cytat:
Co do TV to sugeruje lepiej wziac indywidualnie internet bo z "providerami" to ciezko sie zyje


Hmmm... zawsze pozostaje TePsa. Również nie sądzę, aby przy Krzyszkowickiej biegł światłowód, ale z drugiej strony tyle inicjatyw mieszkaniowych w okolicy, więc na pewno coś się wykluje :D Poczekamy...

Bzinka, mikrofale chcemy do zabudowy, ale z tego co widzę, to raczej będziemy chcieli kupować z tej samej firmy. 18 stycznia jest w MediaMarkt wielkie łamanie kończyn, czyli wielka wyprz, więc może tam się uda coś złowić. :D Twój nowy avatar miażdży, rewelka :D
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
bzinka 
Żupnik



Dołączyła: 26 Wrz 2007
Posty: 73
Skąd: Ochota
Wysłany: 16-01-2008, 14:27   

Nie spodziewaj sie tam rewelacji, masz ulotkę? Kilka rzeczy jest przecenionych bo są albo końcówki serii,albo z ekspozycji. Myśmy się napalili na LCD Sony 40" Full hd przeceniony z 6499zł na 3999zł,ale daliśmy sobie na razie spokój, jak wiadomo są ważniejsze wydatki....,
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy ...
  abzinka
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 16-01-2008, 15:41   

Wiem, wiem. Towar po ekspozycji itp. :560:
Co do TV, to chcielibyśmy Sharp AQUOS ew. BRAVIĘ, ale to jeszcze jest do zastanowienia. :509:
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
sabbart 
Skarbnik


Osiedle: OCHOTA
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-01-2008, 22:08   

Witam wieczorową porą!!
Bzinka - szczęka ( jeszcze moja własna) opadła mi na widok piekarniczka - piekna, wypasiona bestia. Gratuluję.
Co do zmywarki pozwolicie że się wypowiem - otóż długo byłem przeciwny jej obecności w kuchni ale obecnie nie wyobrażam sobie bez niej już życia. Jednakże zmywarka o szerokości 45 cm jest dobra dla 2 osobowej rodziny. dla pozostałych serdecznie polecam 60 cm z funkcja 1/2 wsadu.
Widzę że zaczynacie szaleć z zakupami już na poważnie - a my mamy tylko terakotę na balkon.
Pozdrawiam
Bartek ;)
 
     
goga345
Skrzat



Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 33
Wysłany: 17-01-2008, 16:37   

Cytat:
ahelli napisał/a Co do TV, to chcielibyśmy Sharp AQUOS ew. BRAVIĘ

co do waszych telewizorów to polecam SHARP AQUOS ponieważ sony to nie są juz te tv co były .



.Co do sprzętu to też już coś zakupiliśmy mamy jeszcze problem z lodówką ,macie jakieś propozycje.POZDRAWIAM DAREK I GOSIA
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 18-01-2008, 09:11   

Darek, co do lodówki, to nie bardzo wiem co polecić, ale za to wiem, czego nie warto kupować. Znajomy kupił niedawno lodówkę firmy CANDY i jego zastrzeżenie dotyczyło szybkiego narastania lodu w zamrażalniku, co zmuszało do rozmrażania przedziału zamrażarki co pół roku (przedział lodówki rozmraża się sam). Z tego, co słyszałem to inne lodówki
wytrzymują bez rozmrażania nawet rok i dłużej. Zalegający lód w Candy spowodować mógł w następstwie odkształcanie się materiału przy drzwiczkach. Jednak nie chcieli tego uznać w reklamacji twierdząc, że taka jest uroda tych lodówek i że nie jest to wada lub uszkodzenie.

Co do TV to moje typy:
SHARP AQOUS
TOSHIBA REGZA
PHILIPS AUREA z technologią Ambilight Spectra - ale koszmarnie drogi :565:
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
sabbart 
Skarbnik


Osiedle: OCHOTA
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-01-2008, 23:30   

Witajcie
zapragnelismy z Sabinką zobaczyc dzisiaj Ochote, jednakże udało nam się dojechać busiorem tylko do początku bloku deweloperskiego. Zapomniałem zabrać ze sobą napędu na 4 koła !!! Jeżeli któres z Was ma ochote nawiedzić Ochotę to raczej sobie odpuście dopóki ziemia nie przymarznie. Błocko niesamowite !!!
Pozdrawiam życząc miłego weekendu.
Bartek
 
     
sabbart 
Skarbnik


Osiedle: OCHOTA
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-01-2008, 23:25   

Witajcie
dotarłem dzisiaj na Ochotę. Parking jest częściowo wysypany kamyczkami i utwardzany mini walcem od strony dewelopera. Nad cała inwestycją czuwa wprawne oko naszego Prezesa !!! Panowie kończą ukladać instalację odpływową na terenie osiedla. Balkony sa wylożone styropianami i położona jest wylewka na nich. Pan kierownik chodzi po placu budowy z klamką ( nie mylić z pistoletem ) i wietrzy nam lokaliki.
To tyle nowości ukradkiem podpatrzonych.
Pozdrowienia
Bartek
 
     
bzinka 
Żupnik



Dołączyła: 26 Wrz 2007
Posty: 73
Skąd: Ochota
Wysłany: 23-01-2008, 11:48   

To i ja się dopisze, że kładą nam w klatce płytki :D Przed chwilą Jarek widział,że zostały jeszcze łyse schody do 1 piętra ,a wyżej jest położone.
Drzwi zewnętrzne są powprawiane, ale nie ma w nich tych dodatkowych zamków (jeśli je ktoś sobie dokupił. Pewnie będą później je montować.
Pozdrowienia dla wszystkich!

Plik ściągnięto 37 raz(y)
100,94 KB
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy ...
  abzinka
     
szuwarek100
Gwarek


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 16
Wysłany: 25-01-2008, 09:41   

Byliśmy wczoraj na Ochocie...no i mimo, że prace cały czas postępują, to coś mi się wydaje, że termin lutowy jest mało realny...ściany mokre (i poobijane-mam nadzieję że przed pomalowaniem zrobią poprawki), wylewki mokre, więc szpachlowania ani malowania nie zrobią, no i paneli nie położą... radzę też przyjrzeć się rygipsom w poddaszowych mieszkaniach-niektóre to chyba do powietrza przykręcone...
Trochę posmutniałam...chlip,chlip... :(
 
     
bzinka 
Żupnik



Dołączyła: 26 Wrz 2007
Posty: 73
Skąd: Ochota
Wysłany: 25-01-2008, 09:50   

Niestety nam wydaje się podobnie. Trzeba czasu,żeby to wszystko obeschło, a przecież nie zaczną wykańczać, póki jest mokre. Kiszka :(
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy ...
  abzinka
     
brzegusy
Skrzat


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 34
Wysłany: 25-01-2008, 10:27   

Ale wiadomości, następnym razem poproszę o bardziej optymistyczne !! Wychodzi na to że jajeczek święcić na Ochotce nie będziemy, pozdrowionka
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 26-01-2008, 18:51   

Witajcie. Niestety nie dodam nic nowego. Położyło nas choróbsko: zapalenie krtani i oskrzeli, bo nasza mała "zaraza" przyniosła nowy szczep bakterii z przedszkola. Kasia wychodzi z siebie, żeby pojechać na Ochotę, ale nie da rady. :(

Mam nadzieję, że jednak skończą przed lutym :)

Pozdrawiam
WOjtek
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
sabbart 
Skarbnik


Osiedle: OCHOTA
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Kraków
  Wysłany: 29-01-2008, 23:33   

Witam Wszystkich Ochotników.
Na obecnym forum padło sporo pytań na temat wentylacji w pomieszczeniach kuchennych.
Chcąc ułatwić sprawę podam obowiązująca polska normę dotycząca tychże spraw.
Życzę udanej lektury:
PN-83/B-03430/AZ-3:200
Pozdrawiam
Bartek
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 30-01-2008, 20:53   

A ja polecam jeszcze do przeczytania równie ważne Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. - Dz. U. 2002 nr 75 poz. 690 wraz z późniejszymi zmianami.
O wentylacji naturalnej (grawitacyjnej) mozna przeczytać w Rozdziale 5 - Przewody kominowe oraz Rozdziale 6 - Wentylacja i klimatyzacja.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18