Poprzedni temat «» Następny temat
Prace podwykonawcze i wykończeniowe
Autor Wiadomość
bzinka 
Żupnik



Dołączyła: 26 Wrz 2007
Posty: 73
Skąd: Ochota
Wysłany: 04-01-2008, 09:59   

Hej, hej! Możecie mi powiedzieć jaki jest metraż balkonów? ile metrów płytek kupujecie?
Pozdrowienia dla wszystkich!
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy ...
  abzinka
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 09-01-2008, 10:56   

Przed spotkaniem "rzucam" tylko jeden z tematów, o którym będziemy rozmawiać: wyciągi kominowe w kuchni. Czy zwróciliście na to uwagę, ile ich macie. Powinny być dwa, niezależne. Jeden pod np. okap, drugi otwarty. Dowiedziałem gdzie trzeba, że od dłuzszego czasu pomieszczenia kuchenne sa projektowane z dwoma. A u nas, przynajmniej u mnie jest jeden. Więc czeka nas albo kucie, albo brak okapu :/
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
Bolololo
Gość
Wysłany: 09-01-2008, 11:34   

Okap może chodzic w trybie zamkniety i nic to nie przeszkadza.
Pozdrawiam
 
     
Gość

Wysłany: 09-01-2008, 13:46   

Bolololo napisał/a:
Okap może chodzic w trybie zamkniety i nic to nie przeszkadza.
Pozdrawiam


Fakt, ale w naszym przypadku, mamy do czynienia z otwartą na salon i niewielką kuchnią na poddaszu, gdzie jest tylko okno połaciowe. Okap w trybie zamkniętym nie spełni swojej funkcji w pełni i zapaszki powędrować nam mogą tam, gdzie nie trzeba. :(
 
     
bolololo
Gość
Wysłany: 09-01-2008, 14:19   

Jak jest dobry swieży filtr zapachów nie czuć kompletnie :)
Pozatem jak by była "cofka" w przewodzi to i tak moc wnetylatora jest zasłaba zeby to wyrzucic na zewnatrz wtedy jest znacznie gorzej.
 
     
szuwarek100
Gwarek


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 16
Wysłany: 11-01-2008, 08:30   

anhelli napisał/a:
Przed spotkaniem "rzucam" tylko jeden z tematów, o którym będziemy rozmawiać: wyciągi kominowe w kuchni. Czy zwróciliście na to uwagę, ile ich macie. Powinny być dwa, niezależne. Jeden pod np. okap, drugi otwarty. Dowiedziałem gdzie trzeba, że od dłuzszego czasu pomieszczenia kuchenne sa projektowane z dwoma. A u nas, przynajmniej u mnie jest jeden. Więc czeka nas albo kucie, albo brak okapu :/


..no kucia nie radzę, bo wentylacja jest systemowa i każde miszkanie ma swoje kanały, chyba by się sąsiad zdenerwował, że ktoś mu się podpina, nie mówiąc o tym, że byłaby chryja przy pierwszym przeglądzie...Więc polecam poprostu pochłaniacze!!!Ponoć świetnie się sprawdzają:)
Pozdrawiam!
Kasia
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 15-01-2008, 18:46   

Z tego co wiem, to robią nam obecnie na budowie, prócz kąpieli błotnych, kotłownię.
Drzwi są już zamówione i pewnie niedługo będzie ich montaż oraz wielkie malowanko.
Niebawem wchodzą też drogowcy. Przydałaby sie jakaś fotka z lotu ptaka lub wyższego piętra, ale niczego nie proponuję :D Przypuszczam, że flizują I klatkę w dwójce?

Ciekaw też jestem, czy od razu będziemy mieć TV i NET, czy trzeba będzie trochę poczekać?
Najważniejsze, żeby faza była, bo tak z świecami biegać, to jakoś niemodnie :D
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
przejezdny
Gość
Wysłany: 15-01-2008, 21:50   

anhelli wez podejdz odrazu do TP i popros o zrobienie wywiadu technicznego nic nie zaszkodzi a problemow bedzies zmial mniej. Możeśz też złapać gdzies monterów z TKC ( oni robią dla TP ) i za flaszke zrobić szybki wywiad bez papierków :)


Okolicznych radiowek raczje nie polecam bo to jest raczej dla zboczencow niz tych co chca korzystac z sieci.

Co do TV to pewnie Wam zrobia ( o ile zorbia ) zbiorcza antene bo na kablowke nie ma co liczy, napewno tam nie ma swiatłowodów i predko nie będzie ( tak samo jest na mardimexie )

Polecam grupowe dogadanie sie z polstaem cyfrowym albo cyfra albo NTV, możecie wtedy "stadnie coś ugrac"

Co do widokow z lotu ptaka to polecam www.wikimapia.org, udało mi się nawet opisać Wasze osiedle :)

Pozdro
 
     
bzinka 
Żupnik



Dołączyła: 26 Wrz 2007
Posty: 73
Skąd: Ochota
Wysłany: 16-01-2008, 08:15   

Hejka! J był wczoraj na budowie i w naszej klatce są już wprawione drzwi zewnętrzne. Ekipa zagadnięta o termin oddania kluczy uważa termin lutowy za bardzo prawdopodobny.
A ja w przypływie szaleństwa zakupiłam wczoraj piekarniczek i płytę indukcyjna, a co :D
Pozdrowienia dla wszystkich!
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy ...
Ostatnio zmieniony przez bzinka 16-01-2008, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
  abzinka
     
szuwarek100
Gwarek


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 16
Wysłany: 16-01-2008, 08:41   

A mogę wiedzieć jakiej firmy ten piekarninik i jaki model? - też ciągle się zastanawiamy jakie kupić i też mamy wielką ochotę na płytę indukcyjną...
Pozdrawiam!
Kasia
 
     
bzinka 
Żupnik



Dołączyła: 26 Wrz 2007
Posty: 73
Skąd: Ochota
Wysłany: 16-01-2008, 09:00   

Kasia, piekarnik to Bosch, model HBN564350E.
Zachęcił mnie do niego m.in. wózek piekarnika,który jest wg mnie super rozwiązaniem, noi prosty design. Poza tym będzie pasował do naszej wolnostojącej lodówki Bosch.
Tutaj link do opisu http://www.bosch-agd.pl/?...8%3d26%253d6581

Ja też na początku myślałam o zakupie płyty pół na pół - 2 pola indykcyjne i 2 normalne (taką w dobrej cenie oferuje np MASTERCOOK model ID 622 S),
ale w końcu zdecydowałam się na całą indukcję. Kupiliśmy Electroluxa.

Do tego zakupiliśmy krajalnicę Bosch (jak szaleć to szaleć :sylwester: ) fajną srebrno-czerwoną :D
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy ...
  abzinka
     
przejezdny
Gość
Wysłany: 16-01-2008, 09:19   

Ochta newsletter :
Przy bloku północnym pracuje koparka i 2 wywrotki,
W bloku od strony wschodniej otwarte wszystkie balkony( wietrza po malowaniu ? ) panowie poprawiaja na okolo okien.
Robota wre :)
Zycze lutowego terminu
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 16-01-2008, 12:20   

Przejezdny, wielkie dzięki za Ochota-newsletter. Każda informacja nt. naszego Eldoradu niezwykle elektryzuje nasze ochocze społeczeństwo, co zresztą widać na forum :) Co do TV i netu, to podobno będziemy jednak mieć kablówkę i są prowadzone rozmowy nt. stałego łącza z pewnym providerem. Szczegółów jednak nie znam, trzeba spytac prezesa :D

Zastanawia mnie tylko, co oni tam poprawiają przy oknach, może parapety?

Bzinka, piekarnik Bosha jest wypasiony. Z Kachą też myślimy o czymś z prostym zamysłem, ale nie mamy jeszcze wybranego typu lodówki. Jedno jest pewne: kolor srebrny :D i nie z firmy Zanussi, bo kiedyś wyrzucaliśmy lodówkę miesiąc po gwarancji.
Jesli macie jakies typy co do mikrofali, zmywarki i pralki, to piszcie.

Kasiu, jaki model Electroluxa kupiliście?

Co do terminu lutowego, to nie ma dwóch zdań. W razie czego "mamy racławickie kosy, Kościuszkę Bóg pozwoli" :D
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
Przejezdny
Gość
Wysłany: 16-01-2008, 12:52   

Przy oknach pendzelkiem maluja wneki ( pewnie nie dociagneli dokladnie tynku ).
Co do kablowki ? Hmm lepiej popytaj tego prezesa bo ja nie sadze zeby sie dalo ( nie ma kanalow swiatlowowdowych w odleglosci kilkuste metrow - przy trasie nr 4 ).
Co do TV to sugeruje lepiej wziac indywidualnie internet bo z "providerami" to ciezko sie zyje :)
ale to tylko moje sugesteie bylego pracownika monopolisty :)
 
     
bzinka 
Żupnik



Dołączyła: 26 Wrz 2007
Posty: 73
Skąd: Ochota
Wysłany: 16-01-2008, 12:59   

Hej Wojtek :)
My sobie już wybraliśmy zmywarkę i praleczkę,ale zastanawiamy się, czy kupić je teraz, bo od razu nie będą nam potrzebne, a jak wiadomo będą inne wydatki,żeby w ogóle zacząć tam mieszkać.
Pralkę chcielibyśmy ARISTON z serii AQUALTIS http://www.ariston.pl/ari...ductLineCode=40
Zmywarkę Bosch :D oczywiście (45cm do zabudowy,bez panela na przodzie)
A płytę Electroluxa kupiliśmy taką http://www.electrolux.pl/...451,10450,10449

Nie napisałeś,czy interesują was mikrofale do zabudowy,czy wolnostojące.
Z tych drugich fajna ( i dobra) jest np Zelmer taka - http://zelmer.pl/sprzet_k...ofalowe/29z010/
Myśmy kupili taką http://zelmer.pl/sprzet_k...ofalowe/29z016/ ale oddaliśmy po 3 dniach, bo za duża była i nie mieliśmy jak wkomponować ją w projekt kuchni.
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy ...
  abzinka
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17