Poprzedni temat «» Następny temat
Niechże w tym mieście coś zacznie się dziać
Autor Wiadomość
kaka
Gość
Wysłany: 18-07-2007, 15:38   Niechże w tym mieście coś zacznie się dziać

Ubolewam odkąd mam świadomość nad tym co w Wieliczce w wolnym czasie można robić. A robić można bardzo niewiele.... Od kilku lat nie powstało choćby jedno miejsce,które mogłoby przyciągnąć młodzież rozproszoną po parkach, schodkach czy plantach pijącą w ukryciu piwo. My się tu nudzimy! Najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd do Krakowa i tam spędzanie wolnego czasu-co większość z nas czyni. To smutne,że nie mamy możliwości posłuchania fajnej muzyki, pobawienia się,oglądnięcią filmu czy choćby zagrania w bilard! To co w Wieliczce można nazwać "knajpami" hmmm...nie ma cech knajpy dla ludzi młodych. A wystarczyłoby tak niewiele. otworzenie - "pubu"."klubu" z prawdziwego zdarzenia wydaję się UTOPIĄ obecnie, w tym mieście nie ma nic! Wieliczka jest ładnym miastem ale wymarłym, zauważam jakieś ożywienie tylko gdy akurat zdarzy mi się być w centrum a jest niedziela i tłumy wychodza z kościoła podąrzające w stronę lodów włoskich..
To naprawde przykre,smutne i przerażające. Nie warto do Wieliczki zapraszać znajomych z roku bo choć mogliby przynieść utarg wielickiej gastronomii to Ja nie mam ich gdzie zaprosić! Moge im jedynie zaproponować piwko w Zamkowej... :/
Smutne to oj smutne...
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 18-07-2007, 17:39   

Zgadzam się całkowicie z przedmówcą. Takie sa fakty. Nie ma gdzie spędzić wolnego czasu. Około godziny 18 miasto staje się wręcz wymarłe. Wszyscy uciekają do domków. Turyści przyjeżdzający do Kopalni Soli po zwiedzaniu pakują się i wracaja do Krakowa. Atrakcie w postaci lodów i kebaba są niewystarczające.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-07-2007, 20:33   

Jak to nei ma co robic.
Ja codziennie o 18 wsiadam i jade poza wieliczke ( niepolomice, dobczyce, bochnia )
Naszczescie z wieliczki wszedzie jest blisko :)
 
     
rakocz
Sztygar



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 18-07-2007, 20:49   

no tak wypad za miasto ok ale jest pewien problem, bo jakoś potem trzeba wrócić, wiec jak jedzie sie samochodem (innego sposobu raczej nie ma bo busy też tak jeżdzzża jakby im sie nie chciało wieczorami) ze znajomymi to conajmniej jedna osoba pifka sobie nie wypije ;)
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 18-07-2007, 21:21   

Można wyskoczyć z Wieliczki bo faktycznie jest gdzie i w dodatku blisko. Dobrze by było jednak, aby ludzie wpadali do Wieliczki i tutaj zostawiali pieniądze. By miasto się rozwijało i "żyło".
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 19-07-2007, 07:15   

żeby nie było też uważam że w wieliczce jest niewystarczająca ilośc atrakcji dla ludzi , ale może konkretniej czego oczekujecie co chcecie by w wieliczce było oczywiście oprócz tej knajpy ,czego wam w wieliczce brakuje a jest w dobczycach czy w bochni.
 
     
kaka
Gość
Wysłany: 19-07-2007, 10:33   

Mi brakuje choćby basenu, klubu fitness-profesjonalnego (nie wiem jak jest TERAZ ale do tej pory zawsze korzystałam z tych w Krakowie bo w Wieliczce nic porzadnego nie mogłam znalesc) brakuje mi miejsca gdzie mogłabym wyjsc ze znajomymi wieczorem a tam zawsze by się coś działo-pokazy filmów,kursy tańca,wieczorki tematyczne gdzie przy tym mogłabym wypić piwo a w sobote przyjść na impreze taneczną. Brakuje "ogródków" kiedyś były na Rynku wielickim pozbyto się ich, brakuje mi miejsca gdzie można by zagrać w bilard (a zeby to miejsce nie było meliną),w Wieliczce jest duża ilość ludzi uprawiających TRIAIL (nie wiem czy napewno tak to sie nazywa)-skaknie na rowerach- a nie mają gdzie tego cwiczyć.
Po za tym łatwo jest powiedzieć,że wszystko jest blisko-ja nie mam samochodu i dla mnie wyjazd do DObczyc to problem,po za tym chce móc spędzać czas w swoim miescie a nie wyjezdzać do okolicznych miesjcowości bo w Wieliczce nic nie ma!
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-07-2007, 14:21   

Droga kolezanko.
Mam samochod o 3 miesiecy i przez to jestem bardziej mobilny.
Ale jak nie mialem z checi zapewnienia dziecia atrakcji jedzilem z nimi busami do dobczyc, niepolomic itd.
Dla chcacego nic trudnego trzeba miec tylko troche samozaparcia.
Pozdrawiam
 
     
kaka
Gość
Wysłany: 19-07-2007, 15:46   

jak przemo lubisz jezdzic busami to twoja sprawa,każdy ma inne hobby mnie jednak nie zadowala fakt,że musze jechac do DObczyc po to by mieć gdzie wypocząć i kropka.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 19-07-2007, 21:02   

Oj basenik naprawdę by się przydał :)
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 19-07-2007, 21:08   

hmm musisz jezdzic do Dobczyc by mieć gdzie wypocząc , czy aby za dużo nie wymagasz przecież Raby do wieliczki nie sprowadzimy ani zbiornika wodnego więc nie rozumiem ? jezeli chodzi o pozostałe to basen bedzie ( czy w niepołomicach i dobczycach są ?) , fitnes ,szkoły tańca - akurat tu oferta wieliczki jest w miare bogata , wieczorki tematyczne - tutaj wieliczka bije na głowe okoliczne miejscowości, ----trial zapewniam cie że np. na oś.kurdwanów czy innych gdzie mieszka kilka razy wiecej ludzi niż w całej gminie ludzie mogą sobie pomarzyć o takich zjazdach jak stok pod baranem a moze widzisz jakąś luke w ofercie miasta i wiesz że sporo ludzi się na nią łapie jeśli tak powiedz i w nią wejde jako inwestor strategiczny :D
fakt że ogródki piwne i basen to 2 rzeczy których też mi brakuje
 
     
kaka
Gość
Wysłany: 20-07-2007, 13:34   

Nie wymagam za dużo,chce mieć gdzie odpocząc w Wieliczce. Po za tym to jest forum miasta Wieliczka i nie rozumiem po co ciągle nawiązujecie do DObczyc i Niepołomic ze tam jest to i to i można tam jechać. Jak chcecie to jezdzijcie wyboru i tak nie ma,ja mysle o naszym miescie o tym żeby przyciągnąć młodych ludzi z powrotem bo jak narazie to chyba gdzies wyginęli albo się chowają po piwnicach. Aizuko korzystałes z kursów tańca albo fitness w naszym miescie-ze oceniasz? jesli tak to widocznie nasze szkoły baaardzo się różniły, nic nie usprawiedliwi tego ze Wieliczka nie wykorzystuje swojego potencjału i ludzi młodych po prostu nudzi,wiec nie dziwcie się ze nic nie robią tylko piwo piją,moze osobom "dojrzałym" pasuej to co sie tutaj dzieje ale nie jestescie tu sami i w końcu to zauważcie,że to jest dziura która zasypia o godz 17.00
Przykre ale prawdziwe więc nie przekonuj mnie,że kurdwanów może sobie o rapmach pomażyć i że Rabe chcesz przyciągać do Wieliczki bo takie argumenty nie mają związku z tym co Ja pisze.
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 20-07-2007, 13:47   

droga kaka do niczego nie chce cie przekonywać , to miasto faktycznie po 18 zasypia ale zaproponuj coś konstruktywnego bo basen i ogródki to tematy znane ale basen bedzie a i pośród knajpek jest też gwiazdka nadziej w postaci illy - pod kmitą .ja np chodze na tenisa ziemnego ,spacery ,turystyka wszystkiego nie można mieć pod ręką albo inaczej takie rzeczy to tylko w erze :)
Niektórzy się w wieliczce nie nudzą i nie stoją z piwem pod sklepem , mają jakieś hobby ,kółko zainteresowań znajomych

ps. szukam chętnych do gry w piłke nożną w nowowybudowanej hali sportowej przy szkole
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-07-2007, 20:52   

aizuk napisał/a:


ps. szukam chętnych do gry w piłke nożną w nowowybudowanej hali sportowej przy szkole


ja bardzo chetnie.. nawet mysle ze brat sie przylaczy...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
sal city 
Siuda Baba
.............


Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: 22-07-2007, 14:20   

hehe ,a gdzie tak spacerujesz?pytam z ciekawosci bo te tereny spacerowe nie sa zbyt rozlegle..,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16