Poprzedni temat «» Następny temat
Buractwo przy wyjeździe z Wieliczki - jak wyjechać
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 14:33   

Ale dalej nie rozumiem, co to da, dalej będę mógł jechać lewym pasem do skrzyżowania i skręcić w prawo na lewy pas z tych dwóch wyjazdowych.
Czy też coś źle załapuję?
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 14:59   

Primo - na skrzyżowaniu staną co najwyżej dwa pojazdy obok siebie - a nie 15 jak to wygląda w tej chwili, secundo - jeśli odpowiednio poustawia się te krawężniki, to skręcić z lewego pasa w prawo będzie trudno. Wjazd na lewy pas łącznika byłby wtedy możliwy i dopuszczalny tylko dla jadących prosto z Kościuszki. No może hardcore, ale jak czasem widzę mniej doświadczonego kierowcę, który próbuje z Kościuszki się dostać na obwodnicę, to mi go szczerze żal. No i przydałaby się oczywiście, jako wisienka na torcie, zatoczka dla autobusów.
 
     
Majka 
Żupnik


Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 77
Wysłany: 25-08-2009, 15:14   

ygrek napisał/a:
Primo - na skrzyżowaniu staną co najwyżej dwa pojazdy obok siebie - a nie 15 jak to wygląda w tej chwili, secundo - jeśli odpowiednio poustawia się te krawężniki, to skręcić z lewego pasa w prawo będzie trudno. Wjazd na lewy pas łącznika byłby wtedy możliwy i dopuszczalny tylko dla jadących prosto z Kościuszki. No może hardcore, ale jak czasem widzę mniej doświadczonego kierowcę, który próbuje z Kościuszki się dostać na obwodnicę, to mi go szczerze żal. No i przydałaby się oczywiście, jako wisienka na torcie, zatoczka dla autobusów.

Nie tylko mniej doświadczeni kierowcy mają tam problem, bo nawet jak bardziej doświadczony kierowca przebije się z Kościuszki i jakiś matoł zajedzie mu zjazd ze skrzyzowania, to moze skończyc sie kolizją o nerwach nie mówiąc. Jakiś czas temu sama miałam taką sytuację, strąbiłam faceta , to jeszcze wyszedł z pretensjami. Wtedy wstawili sie za mną inni kierowcy, a jedna kobieta wręcz powiedziała ze na moim miejscu by sie nie zatrzymała i skasowałaby mu bok, ale szkoda mi auta i czasu na uzeranie sie z nim i policja.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 15:31   

ostatnio wyskoczył mi tam jakiś dziadek z pyskiem że mu drogę zajechałem.. on ruszał z kościuszki a ja jechałem od orlenu, z tym że z prawego pasa pojechałem od razu na lewy po skręcie..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 15:36   

Cytat:
z tym że z prawego pasa pojechałem od razu na lewy po skręcie..
To akurat nie jest zabronione - i dobrze, bo wydolność skrzyżowania spadłaby już zupełnie.
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-08-2009, 16:00   

Równoważenie obciążenia drogi przez umiejętne zajmowanie pasów to wciąż zjawisko deficytowe, że przywołam choćby sytuacje przed wszelkimi zwężeniami prezentowane w programie "Jedź bezpiecznie". A za kierownicą nie ma się co denerwować i trąbić, tylko śmiało podejmować decyzje - jazda staje się zdecydowanie prostsza ;)
 
 
     
Majka 
Żupnik


Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 77
Wysłany: 25-08-2009, 16:15   

[quote="sierot"] A za kierownicą nie ma się co denerwować i trąbić, tylko śmiało podejmować decyzje - jazda staje się zdecydowanie prostsza [/quote

A ile zarobku dla blacharzy;)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-08-2009, 16:43   

A po co odrazu klakson , sa hamulce w samochodzie, warto tylko znalezc sie przed delikwentem ktory cie wkorzyl :)
_________________
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 25-08-2009, 17:27   

ygrek napisał/a:
Wjazd na lewy pas łącznika byłby wtedy możliwy i dopuszczalny tylko dla jadących prosto z Kościuszki.



Tsubasa napisał/a:

ostatnio wyskoczył mi tam jakiś dziadek z pyskiem że mu drogę zajechałem.. on ruszał z kościuszki a ja jechałem od orlenu, z tym że z prawego pasa pojechałem od razu na lewy po skręcie..


I to jest problem podstawowy. Na dobrą sprawę - moim zdaniem, jeśli stoi sznur aut od Orlenu na Krakowskiej to jadący od Kościuszki są w przysłowiowej d... Muszą ustąpić pierwszeństwa dokładnie wszystkim. Mało tego, nawet gdy mają wolną lewą (od KRK) i nikt nie skręca z Krakowskiej w Kościuszki a poruszają się jedynie auta od Krakowskiej w prawo do DK4 to i tak muszą im ustąpić pierwszeństwa przed wjazdem na łącznik ! Kilka razy miałem sytuację taką jak Tsubasa i wjeżdżająca kobieta od Kościuszki miała pretensje - jak śmiałem zająć "jej" lewy pas !
Dodając do tego zasadę kodeksową, że nie wolno Ci wjechać na skrzyżowanie, jeśli nie będziesz go mógł natychmiast opuścić oznacza to, że w pewnych godzinach przejazd przez to skrzyżowanie na wprost od Kościuszki do DK4 jest niemożliwe (zgodnie z przepisami).
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 25-08-2009, 17:34   

Majka napisał/a:
kierowca przebije się z Kościuszki i jakiś matoł zajedzie mu zjazd ze skrzyzowania, to moze skończyc sie kolizją o nerwach nie mówiąc.


Hmm, tak się zastanawiam ? A może to ja byłem tym "matołem" ? :) Jadąc przepisowo od Krakowskiej przy skręcie w prawo mogę zająć dowolny z dwu pasów łącznika. Więc zająłem lewy. To Ty musisz ustąpić mi pierwszeństwa a nie odwrotnie - zgadza się ? Więc na czym polega moje "matolstwo" ? Na tym, że wykorzystuję przysługujące mi prawo ?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 17:37   

Cytat:
e w pewnych godzinach przejazd przez to skrzyżowanie na wprost od Kościuszki do DK4 jest niemożliwe (zgodnie z przepisami).

I w obecnym układzie nie ma możliwości tego zmienić. Bo rezerwować lewy pas tylko dla Kościuszki byłoby bez sensu...
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 25-08-2009, 17:42   

ygrek napisał/a:
Jeśli chodzi o krawężnik, to miałem na myśli oddzielenie pasów na Krakowskiej od przejścia dla pieszych do skrzyżowania i dalszą jego kontynuację pod kątem prostym w kierunku wyjazdu na obwodnicę,

Pierwsze primo - wtedy do wulkanizatora ( i domów obok) już nikt z Kościuszki nie dojedzie.
drugie primo - ciężarowy z większą przyczepą lub naczepą też się może nie wyrobić
następne... - jakakolwiek awaria lub stłuczka i cały pas między krawążnikami stoi.
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 21:19   

No to może przejechać się walcem po hali ABC i tam zrobić wyjazd na obwodnicę ;) A na poważnie
Tomek73 napisał/a:
ciężarowy z większą przyczepą lub naczepą też się może nie wyrobić
Tomek73 napisał/a:
jakakolwiek awaria lub stłuczka i cały pas między krawążnikami stoi
o tym nie pomyslałem :/ ale fakt, faktem coś z tym wyjazdem sensownego trzeba zrobić, bo jak, nie daj Bóg, przejdzie jakaś łagodniejsza ustawa o dostępie do broni, to się tam Dziki Zachód zrobi.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 21:22   

spoko spoko.. puszczą autostradę to odetchniemy.. ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-08-2009, 21:45   

Ale wiesniaki z bochni i brzeska dalej tedy beda jezdzic bo to sa mutanty i oni zanim zalapia ze jest A4 minie ze 2 lata
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16