Poprzedni temat «» Następny temat
Buractwo przy wyjeździe z Wieliczki - jak wyjechać
Autor Wiadomość
nikita
Gość
Wysłany: 22-08-2009, 21:22   węgry

sierot napisał/a:
Zgadza się, ale kto dostaje cynk i gdzie? No i co to za skanery? ;)

Nie wiem dokładnie, ale jak kupujesz winietę np. na stacji benzynowej to podajesz nr rejestracyjny i wpisują twój samochód w system. Więc prawdopodobnie na każdym węźle są kamery które zczytują (szczytują ? :fakyou2: ) tablice. Jak ich nie ma w systemie to .... nie wiem co bo kupiłem, ale wole się nie dowiedzieć (węgierski trudna język).
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 22-08-2009, 23:44   

Tsubasa napisał/a:
...

co do bramek to ja słyszałem że mają być za węzłem w szarowie.. może mnie ktoś poprawić? w podłężu ma być MOP a nie bramki chyba..

edit.. znalazłem - PPO ma być w staniątkach.. dziwne trochę bo po kiego grzyba zaraz za bramkami węzeł autostradowy



No dla mnie to jeszcze podłęże ale może być że Staniątki, umówmy się że na pograniczu ;)
Co do pierwszego to tak, Stacja Poboru Opłat nie jest zlokalizowana w ciągu autostrady czyli jedziesz sobie z Tarnowa albo Krakowa i masz znak Szarów no to co robisz - zjazd.

Jedziesz serpentyną albo łącznicą i .... natrafiasz na Stacje Poboru Opłat, tak samo jak wjazd masz tylko w jednym miejscu przez Stacje.

Co do węzła to ja nie przypominam sobie węzła innego niż Szarów i Bieżanów pomiędzy nic nie będzie.

Dodałem plan stacji i zjazdu.

Plik ściągnięto 24 raz(y)
189,93 KB
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-08-2009, 15:10   Jak wyjechać z Wieliczki?

Już chyba nie da się sensownie wyjechać z naszej strony Wieliczki. Korki niesamowite, zaraz wrzesień, a autostrady na razie nie widać... Za każdym razem tracę na to 10-15 minut...
"obwodnica" odpada - wiadomo
z Piłsudskiego korek do orlenu, uciekam na Bogucką i w lewo, ale i tam już i z 3 światła trzeba przestać. Przez Bieżanów mocno się nadkłada.
Z centrum jest chyba jeszcze najlepiej, bo można jeszcze uciec pod kopalnię i Nowym Światem dać w Barycz...
Jak popołudnie i korki od Krakowa, to nie skręcam w Piłsudskiego tylko przebijam się przez centrum i potem w lewo w Asnyka i jest szybciej.
Centrum też zaprane, pomógł remont Rynku.

Przez ostatnie 2-3 lata nasze miasto stało się komunikacyjną katastrofą, jeszcze 2-3 lata temu przez Wieliczkę jeździło się płynnie i dość bezproblemowo, może poza wyjazdem na DK4
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-08-2009, 16:06   

Pablo ja tam problemow nie mam :)
Codziennie dojedzam w rejon bagateli i nigdy nie zajmuje mi to w godzinach porannych wiecej niz 35 minut, niezaleznie czy to wakacje czy rok szkolny :)
Jak cos wal na priv :) Dam ci przepis na bezkompromisowy wyjazd :)
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-08-2009, 20:38   

po co na priv.. przemo przyznaj się że kupiłeś na bazarze niebieskiego koguta...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-08-2009, 21:01   

ja też codziennie na mateczny - w godzinach porannych i popołudniowych dojazd zajmuje około 15 minut ( w roku szkolnym przeciąga się do 20:)). Prawdą jest, że musiałam trochę objazdów poodkrywać sama metodą prób i błędów, ale jestem żywym dowodem na to, że się da.
Gorzej, że na "moim objeździe" widzę z dnia na dzień coraz więcej samochodów... :(
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-08-2009, 00:07   

A ja właśnie miałem pisać, że coraz częściej, niezależnie od pory dnia, ulica Asnyka w kierunku Piłsudskiego służy raczej do stania niż do jechania. Dzieje się tak najpewniej przez notoryczne korki na obwodnicy, przez co kierowcy unikają skrótu Gdowska - DK4. O południowo-zachodnim obejściu miasta już nawet nie wspominam, bo takowego się pewnie nigdy nie doczekamy.
 
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 25-08-2009, 01:03   

Z naszej perspektywy (koźmickiej): od chwili zamknięcia Czubinów w dół są 4 drogi którymi można wydostać się w kierunku Krakowa. Na każdej z nich dramatycznie przybyło i wciąż przybywa samochodów niemal z każdym miesiącem.
Prosta statystyka mówi, że prędzej czy później zostanie znaleziony i upowszechniony każdy jeden z tajnych skrótów, bo jest ich o skończona liczba a tropione są bezustannie:
w dzień i w nocy,
w upał i mróz,
w dni powszednie i święta,
w deszcz i słońce

przez wciąż rosnącą rzeszę:

zdesperowanych,
zdeterminowanych,
gotowych na wszystko,
posiadających GPS-y i nie wahających się ich używać -

kierowców.

Zatem: drżyjcie ostatnie, nieodkryte, tajne skróty. Wasze dni są już policzone. Znajdziemy was ! Żaden się nie uchowa. I nic tu nie pomoże niekoleżeńska postawa przemo. :)
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 08:16   

Kiedy każdego dnia patrzę na moją rozjeżdżaną dziesiątkami tysięcy kół dziennie ulicę, to zaciskam coraz mocniej rękę na kolcach z calowych gwoździ i póki co jeszcze waham się ich użyć. Zatem drżyjcie niestraszeni odkrywcy skrótów albowiem, powiadam Wam, jestem blisko. A w dniu kiedy przekroczę granicę, zadrży ulica ma w posadach a wulkanizatorzy posiądą znaczne majątki ;)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-08-2009, 09:20   

heheh :)
No u mnie też są czasami takie dni, ale dzięki progom zwalniającym spora część chętnych odapadła :)
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 09:39   

ygrek napisał/a:
Kiedy każdego dnia patrzę na moją rozjeżdżaną dziesiątkami tysięcy kół dziennie ulicę, to zaciskam coraz mocniej rękę na kolcach z calowych gwoździ i póki co jeszcze waham się ich użyć. Zatem drżyjcie niestraszeni odkrywcy skrótów albowiem, powiadam Wam, jestem blisko. A w dniu kiedy przekroczę granicę, zadrży ulica ma w posadach a wulkanizatorzy posiądą znaczne majątki ;)

Tak, drżyjcie, drżyjcie...
Ja już zbieram szkło i gwoździe w piwnicy ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Majka 
Żupnik


Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 77
Wysłany: 25-08-2009, 11:15   

Moim zdaniem niezły pomysł ma Ygrek z krawęznikami przy wyjeździe z Wieliczki pod CPN, o którym pisał w wątku 'buractwo przy wyjeździe". Małym kosztem, a rozwiązałoby doraźnie problem ruchu od strony Kościuszki. Prawie codziennie sa nerwy przy wyjeździe, a objeżdzać przez Krzyszkowice w zasadzie sie nie opłaca, bo tam tez jest korek na światłach.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 12:17   

Majka a jak pokonasz ten krawężnik jadąc od dołu?
Musisz go urwać przed skrzyżowaniem.
A jak go urwiesz przed skrzyżowaniem to... nic się nie zmieni
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 12:36   

Jeśli chodzi o krawężnik, to miałem na myśli oddzielenie pasów na Krakowskiej od przejścia dla pieszych do skrzyżowania i dalszą jego kontynuację pod kątem prostym w kierunku wyjazdu na obwodnicę, mniej więcej do połowy łącznika. Uff, chyba zabrzmiało zrozumiale :) Nawet chyba nie musiałby być bardzo wysoki.
 
     
Majka 
Żupnik


Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 77
Wysłany: 25-08-2009, 13:27   

ygrek napisał/a:
Jeśli chodzi o krawężnik, to miałem na myśli oddzielenie pasów na Krakowskiej od przejścia dla pieszych do skrzyżowania i dalszą jego kontynuację pod kątem prostym w kierunku wyjazdu na obwodnicę, mniej więcej do połowy łącznika. Uff, chyba zabrzmiało zrozumiale :) Nawet chyba nie musiałby być bardzo wysoki.


Tak samo myślałam, tyle ze ten pas prowadzi również na prosto i zapomniałam ze przy zjezdzie sa chyba dwie posesje - nie mieliby dojazdu od strony Wieliczki - no wiec pomysł odpada.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 18