Poprzedni temat «» Następny temat
Budżet obywatelski
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2014, 17:07   

Cytat:
Nie wpuszcza. Weryfikuje z bazą danych zameldowanych w gminie.

No to znaczy że słaby generator :)
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 05-03-2014, 17:58   

Bronek napisał/a:
Nie ma żadnych nadużyć, po prostu Pani Białek kolejny raz udowodniła jakie posiada potężne pokłady swojej redaktorskiej "rzetelności" i jakie to konkretne i ciekawe tematy porusza.

Pani redaktor nie od dzisiaj prowadzi wielicką stronę w DP. Nie zawsze zgadzam się z treścią jej relacji, czasem podkreślam błędy. Jednak w omawianym przypadku nie mogę doszukać się nierzetelności. Temat B. O. jest wielce kontrowersyjny, nie tylko we Wieliczce. Przykładem tego niniejszy wątek na forum, a dla dociekliwych – sprawozdanie z sesji Rady Miejskiej, na której poruszony był temat budżetu obywatelskiego (w BIP ukaże się nie wcześniej, niż za pół roku!). W opisywanym przypadku nadepnęła na Twój ogon Bronku, który uważasz się za ojca projektu. Jeśli działasz publicznie, musisz liczyć się z krytyką, która w tym wypadku Ciebie nawet nie dotyczy.

Bronek napisał/a:
Śmiem twierdzić, że owy "osobnik" z tego artykułu który to rzekomo napisał maila w ogóle nie istnieje.

Ja zaś twierdzę, że pani redaktor do głowy nie przyszło tworzyć wyimaginowany problem po to, by wypełnić stronę w gazecie, by kontaktować się z dyrekcją szkoły, by Ci dokuczyć.

Bronek napisał/a:
Poziom Polskiego dziennikarstwa, niestety, kolejny raz obnażony.

To jest rzeczywiście problem, jednak nie w tym przypadku i nie przez Ciebie odkryty.

Na zakończenie. Nie popieram działania dyrekcji szkoły, mimo że nie było ono niezgodne z regulaminem B.O. Natomiast w pełni poparłem działanie zapaleńców zbierających podpisy pod budowę skateparku.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2014, 18:03   

Cytat:
ja zaś twierdzę, że pani redaktor do głowy nie przyszło tworzyć wyimaginowany problem po to, by wypełnić stronę w gazecie,

A tu bym się mocno zastanowił :)
Oj mocno !
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 05-03-2014, 18:17   

Cytat:
A tu bym się mocno zastanowił
Oj mocno !

Jak więc trafiła do szkoły? Pewnie jej się przyśniło! Dziennikarz-jasnowidz.

Pełny tekst: http://www.dziennikpolski...swoje,id,t.html
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2014, 18:54   

nacomito długaaa historia :)
Wiele by opowiadać co ludzie potrafią wymyślić i opublikować, albo jak potrafią skomentować niewygodne dla nich wydarzenie. A pewna osoba bryluje w tymże :)
_________________
 
     
jordache 
Kopacz


Wiek: 58
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2
Wysłany: 05-03-2014, 21:47   

przemo napisał/a:
Cytat:
Nie wpuszcza. Weryfikuje z bazą danych zameldowanych w gminie.

No to znaczy że słaby generator :)


Przemo, bądź poważny... i nie rozsiewaj takich bredni...
A jeśli jest tak jak mówisz, to podaj taki numer z pozostałymi danymi który przechodzi żeby wszyscy mogli sprawdzić...
Przecież wygenerowany nr Pesel nie "podchodzi" pod ustawę o ochronie danych osobowych.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-03-2014, 20:54   

A nie mówiłem :
https://www.facebook.com/...365121486961493
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 09-03-2014, 21:14   

przemo napisał/a:
A nie mówiłem :

No cóż - daleko mi do bycia zwolennikiem obecnego burmistrza i jego znajomych obsiadających wszelkie stanowiska w mieście - ale, jeśli ktoś ma z nim walczyć to musi:
1. Mówić prawdę, - a nie same niedomówienia
2. Pokazać, że warto na niego stawiać.

Materiał z Telekspresu - obejrzałem 4 razy i mimo że jestem "tubylcem" to nie wiem o co chcodzi. Ktoś chciał cos powiedzieć, ale w ostatniej chwili ugryzł się w język i wyszło tak: "wiemy coś ale Wam nie powiemy" - tak jak u prezesa Kaczyńskiego.

Można mieć pretensje o ustawienie projektów z "placami manewerowymi" - i o tym trzeba było powiedzieć, a nie, że w Wieliczce pokłócili się o pieniądze.

Bazę sprawdziłem z rzeczywistym PESELEM osoby spoza gminy - i odrzuciło, więc zarzuty, że można coś wygenerować są raczej bezpodstawne.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-03-2014, 21:28   

Kiotari ja tu nie mówię o generowaniu tylko o tym, że nie do końca się to ludziom podoba :)
Generowanie zapchane, ale co w sytuacji gdy nie ma obowiązku meldunkowego i np niedawny mieszkaniec Krakowa osiadły już np od 6 miesięcy w Wieliczce chce zagłosować ?
Tego Gmina nie widzi ?
Szkoda, że zanim zrobi się wyborcza kiełbasę nie myśli się o różnych aspektach sprawy.


PS
Ciekawi mnie czy system loguje IP przy PESELu w celu sprawdzenia potencjalnych nadużyć ?
_________________
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 09-03-2014, 21:38   

kiotari napisał/a:
to nie wiem o co chcodzi
Odniosłem takie samo wrażenie, że informacja jest dla ludzi wtajemniczonych w... no właśnie, w co?
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-03-2014, 21:44   

Ja przypuszczam, że więcej było w Kronice Krakowskiej wczoraj, ale nie mogę sie do niej dostać( nie ładuje się )
_________________
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-03-2014, 22:00   

Nie ma ani słowa o tym w Kronice Krakowskiej piątkowej/sobotniej/niedzielnej.
Materiał kręcili w piątek około 10:00 mijałem ich na rynku jak się rozkładali koło fontanny ( widać na filmie białe mondeo )
Dziwne, że przekazali to do Telexpressu, a nie pokazali lokalnie ?!
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 09-03-2014, 23:34   

przemo napisał/a:
Kiotari ja tu nie mówię o generowaniu tylko o tym, że nie do końca się to ludziom podoba

Pisałeś że generator wchodzi - a je przed Twoim wpisem zrobiłem test - i dla osoby spoza gminy blokowało z adnotacją "osoba nie zameldowana w gminie". Skoro nie zameldowana - to pewnie nie płaci podatków w Wieliczce i to jest odpowiedź na Twoje kolejne pytanie:
przemo napisał/a:
co w sytuacji gdy nie ma obowiązku meldunkowego i np niedawny mieszkaniec Krakowa osiadły już np od 6 miesięcy w Wieliczce chce zagłosować ?

Skoro nie płaci podatków - to pewnie nie może. Niech głosuje na projekty tam gdzie płaci podatki. Można się z tym nie zgadzać, ale jest w tym jakaś logika.
przemo napisał/a:
Szkoda, że zanim zrobi się wyborcza kiełbasę nie myśli się o różnych aspektach sprawy.

Szkoda. A jeszcze większa szkoda, że potencjalni przeciwnicy w wyborach zachowują się jak dzieci w piaskownicy i zamiast punktować to co się da - czynią jakieś insynuacje do tzw. faktów medialnych, z których absolutnie nic nie wynika. Jedynie cierpi wizerunek potencjalnych oponentów obecnej władzy.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-03-2014, 23:57   

Aby nie było wątpliwości, przytaczam stenogram 21 sekundowego materiału z Teleexpresu:

Cytat:
Antyobywatelskie działania przy rozdzielaniu budżetu partycypacyjnego w Wieliczce.
Naczelna zasada mówi, że na każdy projekt można głosować raz, ale wielu próbuje oszukać system wspierając swoje pomysły wielokrotnie. Inni zarzucają konkurencji niemoralną promocję własnych projektów. Wygląda na to, że we wspólnotowych działaniach wraz z pieniędzmi pojawił się element rodem z polityki.
reporter: Marta Szkudlarek
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-03-2014, 00:27   

kiotari napisał/a:
Bazę sprawdziłem z rzeczywistym PESELEM osoby spoza gminy - i odrzuciło, więc zarzuty, że można coś wygenerować są raczej bezpodstawne.

Nie wszyscy głosują przez internet. Głosować można również wypełniając papierowa ankietę. Jeśli tych ankiet będzie nie wiele – dane z nich można porównać z bazą danych UMiG. Gdy będą ich tysiące – to komisję czeka katorżnicza praca.

przemo napisał/a:
Dziwne, że przekazali to do Telexpressu, a nie pokazali lokalnie ?!

Zazwyczaj materiał przekazany na ogólnopolską antenę jest cząstką reportażu lokalnego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17