Poprzedni temat «» Następny temat
Biały Orlik czyli lodowisko
Autor Wiadomość
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 10-12-2010, 10:39   

Jakkolwiek by się Burmistrz nie nazywał i skądkolwiek by nie pochodził, fakt jest faktem że lodowisko powstało za miejskie pieniądze a odpowiedzialnym za je wydawanie jest Burmistrz.

Co do sensowności ich wydania - równie dobrze można by się zastanawiać czy basen i hala sportowa są w stanie na siebie zarobić - ja traktuję takie inwestycje nie jako źródło dochodu ale jako coś dla dobra mieszkańców miasta - i jeśli droga pod kulig znajdzie dla siebie finasowanie to też będą za. Chodniki też na siebie nie zarabiają a jednak miło jest mieć nowy czy wyremontowany.
Myślę że zarówno basen, jak i hala sportowa, orlik i lodowisko to wszystko są inwestycje które sprawią, że zmiast jechać do Krakowa Wieliczanie będą korzystać z rozrywki na miejscu. Przynajmniej w moim przypadku tak jest.
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-12-2010, 13:58   

maciejsporysz napisał/a:
Nie piszmy Burmistrz ufundował, bo nie z własnej kieszeni. Każdy mieszkaniec na to się składa. Gdyby taka inwestycja była opłacalna, to ja na miejscu władz wydzierżawiłbym teren dla prywatnej firmy. Firma wpłaca do kasy pieniądze z tytułu dzierżawy, a także uiszcza podatki. Wszelkie ryzyko inwestycyjne ponosi ona.

ArturSosin napisał/a:
Owszem, Burmistrz ufundowal. Nie Artur Koziol, tylko Burmistrz, rozumiesz?


Zimowe zagospodarowanie kortów jest pomysłem bardzo celnym. Krytycznie spoglądam jedynie na jego zarządzanie i godziny otwarcia.

Oponenci autora cytatu nie do końca zrozumieli jego intencje. Podkreślanie na każdym kroku, że Burmistrz ufundował, że Burmistrz otworzył, że Burmistrz przeciął, że Burmistrz odznaczył, że Burmistrz wręczył, wreszcie że wszystkie imprezy, inwestycje i remonty w Wieliczce są pod patronatem Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła - budzi odruch wymiotny.

Wystarczy przeglądnąć archiwum wiadomości portalu wielickiego. Tam w każdej fotorelacji jest przewaga zdjęć promujących najważniejszą osobę w gminie. Tak się do tego przyzwyczailem, że gdy otwieram lodówkę, wchodzę do toalety, wsiadam do samochodu - staje mi na drodze Kozioł. Onegdaj nazywano to bałwochwalstwem, także kultem jednostki. Pomocy!
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-12-2010, 16:33   

Piszac Burmistrz rozumiemy urzad, nie p.Koziola. Tak jak piszesz do urzedu skarbowego to tutulujesz 'naczelnik urzedu'.
nacomito napisał/a:
że gdy otwieram lodówkę, wchodzę do toalety, wsiadam do samochodu - staje mi na drodze Kozioł
Nie tak dawno to byl JPII. Tez mialem taki odruch. Niestety to niedlugo wroci.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-12-2010, 18:59   

nacomito napisał/a:
Onegdaj nazywano to bałwochwalstwem, także kultem jednostki.

dzisiaj to się nazywa PR... ;) a jego wynikiem są wygrane wybory... jak tak dalej pójdzie to dociągnie do emerytury... :diabel2:
 
     
maciejsporysz 
Groty kryształowe
Maciej Sporysz


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 100
Wysłany: 10-12-2010, 19:17   

ArturSosin napisał/a:
Owszem, Burmistrz ufundowal. Nie Artur Koziol, tylko Burmistrz, rozumiesz?

Postaram się Panu wytłumaczyć. Burmistrz jest organem wykonawczym gminy. Dlatego jeśli ktokolwiek ufundował to Gmina a nie Burmistrz.
Ale idąc Pana tropem, to można powiedzieć, że skoro Burmistrz jest kierownikiem Urzędu i zwierzchnikiem służbowym kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, w tym Urzędu Stanu Cywilnego, to może powinien ogłaszać ile małżeństw zostało zawartych dzięki niemu.
Aż strach przypomnieć sobie piosenkę, którą śpiewał Atrakcyjny Kazimierz ... "on wciąż był sprawcą wielu ... "
_________________
http://www.maciejsporysz.eu
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 10-12-2010, 19:49   

jamacho napisał/a:
Myślę że zarówno basen, jak i hala sportowa, orlik i lodowisko to wszystko są inwestycje które sprawią, że zmiast jechać do Krakowa Wieliczanie będą korzystać z rozrywki na miejscu. Przynajmniej w moim przypadku tak jest.


Nie tylko w twoim bo i w moim również. Ja mam gdzieś, czy poprawnie mówi się, że burmistrz ufunowal, czy gmina ufundowała.

Ważne że już jest i działa.

Mówienie, że to zły pomysł, gdyż jest to nieopłacalne sprawdza się jedynie to poparcia minionej epoki dudajskiej. Tam właśnie nie robiło się nic, bo nic się nie opłacało. Najlepiej to na chodnikach i drogach gminnych ustawmy bramki i wprowadźmy opłaty.

Dzięki basenowi, czy lodowisku wiele osób zacznie sobie uświadamiać, że wcale nie musi jechać do tej podwielickiej wiochy jaką jest Kraków. Po pewnym czasie może się nawet okazać, że znajdzie się przedsiębiorca, który zechce przejąc ten interes płacąc podatki itp.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 10-12-2010, 21:39   

maciejsporysz napisał/a:
Czy nie lepiej by było,m by te osoby osobiście mogły ufundować lodowisko (lub inne obiekty) a nie płacić podatki, by później ktoś mówił ile to on zrobił.

Ciekawe jak to zorganizować i zrealizować. Po to są samorządy, aby dzielić pieniądze i przezanczać je na cele, uznane za ważne. To chyba podstawa demokracji?
Jeżeli ktoś chce postawić lodowisko - to przecież chyba nadal może. Może Pan spróbuje? Albo np. pole golfowe? Albo kosmodrom?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-12-2010, 22:12   

Proszę trzymać się tematu. Reszta postów w śmietniku
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
jw 
Warzelnik


Osiedle: Krzyszkowice
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-12-2010, 16:35   

dzisiaj o godz. 14.45 był tłok, 30-40 osób, trzeba było bardzo uważać.
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 19-12-2010, 17:43   

Dziś o 16:00 bylo minimum 50 osób.
Lodowisko jest bardzo zaniedbane. Pełno dziur, a sprzęt - umówmy się...- też nie jest zbyt rewelacyjny bo jedynie to lodowisko szczotkuje, nie uzupełnia dziur :(
jestem zawiedziona.
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 27-12-2010, 13:49   

Mam pytanie, czy ktoś "połatał' dziury w lodzie (zwłaszcza przy bandzie)
JAk teraz się jeżdzi?
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 27-12-2010, 21:01   

Generalnie nie polecam. Co do dziur to połatane ale tafla lodowska dość mocno wyeksplatowana a na lodowisku potworny tłum. Dzisiaj o 16.00 było chyba ze 100 osób i chwilami było dość niebezpiecznie.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 27-12-2010, 21:11   

Sid napisał/a:
Dzisiaj o 16.00 było chyba ze 100 osób


Kurcze, a w regulaminie nie ma czasem zapisu, że max ilość ludzi na lodowisku to 50 ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 27-12-2010, 21:48   

nietopesh napisał/a:
Kurcze, a w regulaminie nie ma czasem zapisu, że max ilość ludzi na lodowisku to 50

Przypadkiem taki zapis jest. Ale Ci ludzie sie tak szybko poruszaja ze trudno ich policzyc
 
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 05-01-2011, 20:33   

A powiedzcie mi czy jutro jest otwarte ??

Ewentualnie w jakich godzinach bo nie idzie nigdzie znaleźć takowej informacji.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16