Poprzedni temat «» Następny temat
Biały Orlik czyli lodowisko
Autor Wiadomość
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 09-12-2010, 12:32   

Sądzę, że jedyne miejsce, gdzie (przynajmniej dawniej tak było) można wynająć (zapisać się do szkółki) to mała hala na Cracovii
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 09-12-2010, 12:35   

spróbuj się ta zorientować:
http://www.cracovia.pl/hokej/slizgawki
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 09-12-2010, 12:40   

Raczej wolę w Wieliczce - nie chce mi się pchać w okolice Cracovi. Nic będę musiał coś wykombinować, a jak nie to współczuję współużytkownikom lodowiska... jak wywinę orła...
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-12-2010, 13:16   

jolakozaczka napisał/a:
renciści mogą szaleć za free
Strasznie czepiasz sie tych rencistow. Wiele dzieci ma renty zdrowotne lub rodzinne. To chyba mily uklon w ich strone?
 
     
paweltxt 
Komora


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 182
Wysłany: 09-12-2010, 14:34   

Obecnie na lodowisku pusto strasznie, może lepiej było te pieniądze przeznaczyć na balon nad kortami
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 09-12-2010, 14:40   

no tak - ale większość jest w pracy :/
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 09-12-2010, 14:43   

ArturSosin napisał/a:
jolakozaczka napisał/a:
renciści mogą szaleć za free
Strasznie czepiasz sie tych rencistow. Wiele dzieci ma renty zdrowotne lub rodzinne. To chyba mily uklon w ich strone?

Nie czepiam się.
Co do dzieci z problemami to ok - sama jestem jak najbardziej za!
Chodziło mi raczej o to że jak ktos (dorosły) ma problemy zdrwotne (rentę) to raczej "sportów extremalnych " uprawiał nie będzie.
Emeryt tez jest raczej po 60-tce a ryzyko złamania, zwichnięcia nogi(ręki) w tym wieku jest raczej spore. Dużo osób ma tez problemy z osteoporozą i raczej nie będą ryzykować problemów zdrowotnych.
Przyznaję jest to ładny gest.
Jeśli zobaczę emeryta/rencistę szalejącego na łyżwach to swe uwagi odszczekam :)
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 09-12-2010, 15:04   

Babcia idzie z wnuczkiem/wnuczką na lodowisko. bez łyżw nie wejdzie na taflę...
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 09-12-2010, 16:07   

jolakozaczka napisał/a:

Jeśli zobaczę emeryta/rencistę szalejącego na łyżwach to swe uwagi odszczekam :)


W takim razie będziesz zmuszona bo jutro ruszam z mamą na łyżwy (mama ma 60lat :))
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 09-12-2010, 16:52   

pan_jacek napisał/a:
jolakozaczka napisał/a:

Jeśli zobaczę emeryta/rencistę szalejącego na łyżwach to swe uwagi odszczekam :)


W takim razie będziesz zmuszona bo jutro ruszam z mamą na łyżwy (mama ma 60lat :))

Wirtualnie odszczekuję :D
Oby więcej takich emerytów(ek) :mikolaj:
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 09-12-2010, 22:40   

Pozwole sobie odbiec od tematu, ale... w wielickiej bibliotece działa klub seniora, organizowane są kursy komputerowe, dzięki któremu moja mama dostała wyróżnienie na miedzynarodowej olimpiadzie seniorów, są spotkania i zajęcia plastyczne, są fotograficzne. Planuje się stworzenie zajęć językowych jak również uniwersytet trzeciego wieku i zajecia nordic walking... A mimo szerokiego rozreklamowania seniorów przychodzi jak na lekarstwo...
 
     
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 09-12-2010, 22:58   

Byłem a właściwie to byliśmy całą rodziną.
Jak dla potrzeb nauki dzieci to moim zdaniem lodowisko jest wystarczające.
Wypożyczalnia oferuje łyżwy dla dzieci z regulowanym rozmiarem nogi więc spokojnie można dopasować buty, kask moim zdaniem można spokojnie przynieść choćby rowerowy, bo te z lodowiska wcale jakoś więcej nie chronią głowy a zawsze to trochę więcej grosza w kieszeni.

Sama tafla ok, choć w kilku miejscach była dość mocno nierówna - jakieś takie jakby bąbelki.
Ludzi było mało, z nami 10 osób w tym 5 dzieci.

Do rekreacyjnej jazdy lodowisko jest wystarczające, ale jak miałem ochotę się nieco bardziej rozpędzić to mi miejsca brakowało. O ile jest mało ludzi to można co nieco poszaleć, ale podejrzewam że jak będzie te 50 osób i trzeba będzie przykładnie jeździć w kółko to może się dość szybko zrobić nudno.

Ale dzieciaki zapowiedziały, że jutro znów idziemy - jak dla mnie ok, bo choć lodowisko jakoś nie powala, to z pewnością wygrywa z Krakowem czasem dojazdu.

Ja się tam cieszę że nam Burmistrz taką rozrywkę zafundował - dziękuję :)
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
maciejsporysz 
Groty kryształowe
Maciej Sporysz


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 100
Wysłany: 10-12-2010, 09:55   

Nie piszmy Burmistrz ufundował, bo nie z własnej kieszeni. Każdy mieszkaniec na to się składa. Gdyby taka inwestycja była opłacalna, to ja na miejscu władz wydzierżawiłbym teren dla prywatnej firmy. Firma wpłaca do kasy pieniądze z tytułu dzierżawy, a także uiszcza podatki. Wszelkie ryzyko inwestycyjne ponosi ona.
Tutaj mieszkańcy muszą wyłożyć pieniądze, czy im się to podoba, czy nie. Mało tego kto zagwarantuje, że za jakiś czas nie będzie pomysły zrobienia drogi na kuligi? Pójdzie przetarg na zakup koni, sań itp. Przecież to też świetny pomysł. Wiele osób będzie zachwyconych.

I proszę się nie zdziwić przy najbliższych podwyżkach podatków.
_________________
http://www.maciejsporysz.eu
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-12-2010, 09:58   

Daj juz sobie spokoj z ta polityka bo sie nie nadajesz. Owszem, Burmistrz ufundowal. Nie Artur Koziol, tylko Burmistrz, rozumiesz? I jeszcze raz powtorze, bo tez widac nie rozumiesz. To nie inwestycja komercyjna; wazniejszy jest wymiar spoleczny. I nie strasz nas podatkami bo to dziecinne gierki.
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 10-12-2010, 10:37   

Panie Macku... naprawdę niech Pan sobie daruje. Jak czytam takie posty to w najbliższych wyborach mam ochotę na złość zagłosować na AK. Tutaj wszyscy sobie zdajemy sprawę z tego, że idzie to z naszych podatków. Jednak zdajemy sobie też sprawę, że jeżeli tego by nie było to musiałbym jechać w inne miejsce czy to na lodowisko czy na basen. Dzięki temu Wieliczka rozwija się i nie jest już tylko sypialnią.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16