Poprzedni temat «» Następny temat
ZIMA 2010
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 27-01-2010, 09:56   

Brak dokładnych danych zawdzięczamy armii sowieckiej: w czasie zimy stulecia w 1978 nie spróbowali ponownie przeprawić się przez Wisłę, stąd do dzisiaj kontrowersje. Ale można by ich teraz zaprosić.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-02-2010, 20:58   

Troszkę ostatnio sypnęło sniegiem - 29-01-2010 - i już od rana tiry stały o dziwo na najmniejszym podjeździe po pokonaniu sporej górki ;)

No i mieliśmy ruch wahadłowy na Rożnowej ;)


_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-02-2010, 21:01   

Atrakcje zimy :)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
nowa
Gość
Wysłany: 04-02-2010, 08:11   

Witam, wczorajszy śnieg jak sie okazało zaskoczył drogowców. Droga przez Koźmice Siercze to istna szklanka. Ciekawe czy odpowiednie władze wyciągną wnioski na przyszły sezon zimowy.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-02-2010, 08:15   

wczoraj na zakręcie na kościuszki było istne lodowisko - dwa razy jechałem - pierwszy raz nieświadomie 60 i zero trakcji, drugi raz przezornie 40 i to samo).. jadąc szybciej można było nieopatrznie zaliczyć krzaki..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 04-02-2010, 09:52   

dziisiaj wczesnym rankiem mozna bylo sie uroczo przesliznac przez Brzegi. w ogole tez nie rozumiem w czym tkwi problemw usunieciu lodu spod mostu
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 04-02-2010, 10:33   

nowa napisał/a:
Witam, wczorajszy śnieg jak sie okazało zaskoczył drogowców. Droga przez Koźmice Siercze to istna szklanka. Ciekawe czy odpowiednie władze wyciągną wnioski na przyszły sezon zimowy.


Potwierdzam. Nawet dzwoniłem do Pana Koordynatora. Z robrajająca szczrością powiedział, że może nałożyć karę 5000 zł na firme odśnieżającą i to wszystko. Twierdzi, że byli w Koxmicach dwukrotnie - chyba żeby się pośmiać z buksujących samochodów...
Dzisiaj przed 8-mą od strony Koźmic pod Sierczą stało z 6 aut a z wirujących kół dobywał się dym :-) . Od strony wieliczki podobnie. Cała droga do koźmic to lodowisko. Ciekawe kiedy ktoś kto wyladuje w rowie wreszcie zaskarży gminę o koszty naprawy.
Czy można firmy nie wybrać w przetargu, bo w ostatnim roku źle sie wywiązała z obowiązków?
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-02-2010, 12:29   

Tsubasa napisał/a:
wczoraj na zakręcie na kościuszki było istne lodowisko - dwa razy jechałem - pierwszy raz nieświadomie 60 i zero trakcji, drugi raz przezornie 40 i to samo).. jadąc szybciej można było nieopatrznie zaliczyć krzaki..
Ja zaliczyłem!1000zł. plus części,taki wstępny kosztorys,blacharz przedstawił.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-02-2010, 14:00   

Na Czarnochowskiej dzisiaj też było baardzo wesoło ;) Jedno wielkie lodowisko - wiedziałem że jest ślisko, ale że aż tak to przegięcie.

Korek na Dobczyckiej sięgał Rożnowej dzisiaj. Nie wiem czy każdy się powoli ześlizgiwał na dół, czy tir zrobił blokadę w pół góry.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-02-2010, 15:55   

mgan napisał/a:
Ja zaliczyłem!1000zł. plus części,taki wstępny kosztorys,blacharz przedstawił.


współczuję.. dobrze że Tobie się nic nie stało, bo tam można było przy pechu zaliczyć czołowe.. za takie coś ktoś już powinien odpowiadać. przecież to nie jest droga osiedlowa..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 04-02-2010, 16:05   

Kościuszki i Czarnochowska to drogi powiatowe. Mam dziwne wrażenie, że drogi gminne są o wiele lepiej traktowane niż powiatowe. Wczoraj w Koźmicach po gminnych można było spokojnie "pomykać", na powiatowej najszybciej byłoby na łyżwach.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 04-02-2010, 16:16   

A ja to co zastałem dzis rano i wczoraj wieczorem na Dobczyckiej, zjeździe od strony Mietniowa i Roznowej to bije o pomste do nieba !!!
Dzisiaj rano wogołe ie dało się zjechać normalnie z Dobczyckiej, nic nie bylo sypane !!!
Jechałem sypana ul. Kopernika !!!
Górsko, Czubinów, garbarska czarne !!!!
Główne drogi , szklanka !
Jadąc z Krakowa Sierczą ok. poludnia tez tyle co słonce roztopiło, Siercza, Roznowa zero soli, zwiru nic...!!!
Wczoraj jadąc z Mietniowa na skrzyzowaniu z Dobczycką musiałem hamować na przystanku na Roznowej żeby nie wjechac na srodek skrzyzowania, bo jechałem jak na sankach 10km/h na oponach zimowych calkiem nowych.
Rano chcac zjechac z Dobczyckiej na skrzyzowaniu na Rożnowej trzeba było zawrócic ale juz od przystanku wi, za vi Groszka (nie pamietam nowej nazwy sklepu) ruszyć pod góre juz nie szło , szklanka....!!!!!!!!!!!!
Kto odpowiada za obsługe Dobczyckiej, Roznowej, Sierczej ?

Jaja sobie robia kase biorą ale żeby sypnąc na wieczór czymkolwiek to nie łaska, banda #%$%%& !!!!!!
Niech mi niekt nie pierniczy o padajacym sniegu bo jezdzilem wieczorem dzisiaj rano i w poludnie, albo ktos bieze kase za odsniezanie i sypanie albo władze maja główne drogie w 4 literach...

Gdzie trzeba składac skargi i zazalenia ?
Bo to co dzis rano było to juz przegięcie pały !!!
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 04-02-2010, 17:29   

Piotrex napisał/a:
Gdzie trzeba składac skargi i zazalenia ?
Bo to co dzis rano było to juz przegięcie pały !!!

Można sie poskarżyć do koordynatora zimowego utrzmania dróg w powiecie, ale Pan mówi, że może tylko nałożyć kare na firme w wysokości 5 tysięcy zł. Taką umowę podpisano :P
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 04-02-2010, 17:34   

Tu jest link:
http://www.zdp.wieliczka....manie-drog.html
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 14-02-2010, 08:33   

Widzę że od wczoraj nic nie jechało przez Rożnowę, Sierczą, nie wiem jak Mietniów, Chorągwica obecnie ale jeszcze dzisaj o 1 w nocy zaspy i koleiny...
W Wieliczce ok. 1 w nocy na głównej ul. Piłusudzkiego zaspy na środku jezdni, też nic nie jeździło wogóle ....
Jakies wały chyba z tymi przetargami chyba bo w tym roku jakos pługów jak na lekarstwo, albo moze podpisali jakieś dziwne umowy ....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16