Poprzedni temat «» Następny temat
Zastaw się, a postaw się
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 02-08-2012, 10:23   

master7 napisał/a:
nie pomyślano o kierunkowskazach dla pieszych
Moze to celowe dzialanie. Takiemu turyscie bladzacemu po miescie zawsze w pewnym momencie zachce sie pic, jesc, moze zainteresuje go cos na witrynie sklepowej...
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2012, 16:19   

przemo napisał/a:
Dla mnie to nie było żadne wydarzenie dla miasta, jedynie dla hotelu Turówka.
Miasto spędzało tylko dzieci na oficjalne imprezy i kłamało gdzie mogło na temat wszystkich wydarzeń z euro. Nie będę więć porównywał. Znacznie ważniejsze wydarzenie będzie dla miasta jak otworzą Regis.


Bo ja wiem... przez blisko miesiąc działała w mieście strefa kibica (przez którą przewinęło się kilkanaście tysięcy osób); został pobity rekord Guinessa w którym wzięło udział bodaj ponad 10 tys. ludzi; trochę ludzi koczowało dniami i nocami przed Turówką...
Ale mógł ktos tego nie zauważyć ;)
Samo otwarcie Regisu wielkim wydarzeniem chyba nie będzie. Ważnym - to tak.

przemo napisał/a:
Choćby kilka poprzednich tour de pologne, rajdy samochodowe, awaria w poprzeczni Mina.
Słowo rozgłos jest względne, bo nei pokazywano Wieliczki tylko hotel Turówka. Kto pokazał gdziekolwiek w TV lub prasie odremontowane centrum ? Pojawiały się jedynie migawki z bohomaza 3D.


Cytaty z prasy zagranicznej związane z Euro były tu dość szeroko komentowane. Pokaż mi podobne (zagraniczne) związane z Wieliczką i tymi wydarzeniami, które wymieniłeś. Albo choćby ogólnopolskie gdzie byłoby pokazane odremontowane centrum (bo tego się domagasz).

przemo napisał/a:
Pokaż mi też wymierne wyniki tej "promocji", Turówka pewnie coś może o tym powiedzieć, ale Wieliczka jako miasto zdecydowanie nie.


A na to odpowiem innym cytatem:

przemo napisał/a:
Czy coś do dało ?
Ocenimy po sezonie


No właśnie - sam zająłeś wcześniej zrównoważone stanowisko i tego się trzymajmy :)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2012, 16:58   

a czy napisy na jezdniach WIELICZKA to zrobiono pod tour de Pologne?... nie wiem czy coś pisało na forum na ten temat, bo wyżarło mi 1000 nieczytanych postów w czasie wakacji... nad czym zresztą ubolewam... :/
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 02-08-2012, 18:58   

atam napisał/a:
a czy napisy na jezdniach WIELICZKA to zrobiono pod tour de Pologne?... nie wiem czy coś pisało

Pisało, pisało. Wybitnie poroniony pomysł.

To jest taki burMistrzowski GPS, by kolarze mogli skrzętnie zapisać w swych pamiętnikach miejsce, które ich powitało deszczem i solą, a po latach powrócić szlakiem poronionych pomysłów.

Ciekawe, co na to prawo o ruchu drogowym. Nie znalazłem wśród znaków drogowych poziomych podobnego. Wprawdzie co nie jest zabronione - jest dozwolone, ale czy nie jest podobnie z pseudograffiti?

Z pewnością raphalsky przedstawi elokwentnym klawiszem punkt widzenia Magistratu.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-08-2012, 19:56   

Cytat:
Bo ja wiem... przez blisko miesiąc działała w mieście strefa kibica (przez którą przewinęło się kilkanaście tysięcy osób); został pobity rekord Guinessa w którym wzięło udział bodaj ponad 10 tys. ludzi; trochę ludzi koczowało dniami i nocami przed Turówką...
Ale mógł ktos tego nie zauważyć ;)
Samo otwarcie Regisu wielkim wydarzeniem chyba nie będzie. Ważnym - to tak.

Co miasto ma z tego ?
Sterefa kibica była Magillo, pod turówka za stanie nikt nie pobierał opłaty klimatycznej.
Wydarzenia mierz po tym co wnoszą dla miasta, a nie po tym jakie są huczne
Cytat:
Cytaty z prasy zagranicznej związane z Euro były tu dość szeroko komentowane. Pokaż mi podobne (zagraniczne) związane z Wieliczką i tymi wydarzeniami, które wymieniłeś. Albo choćby ogólnopolskie gdzie byłoby pokazane odremontowane centrum (bo tego się domagasz).

Możesz mi te cytaty wkleić ?
_________________
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-08-2012, 11:42   

przemo napisał/a:
Możesz mi te cytaty wkleić ?


Oczywiście... zaraz po tym jak Ty wkleisz te, o które ja prosiłem :)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 06-08-2012, 22:31   

Wszystkich miłośników "Wytrysku Bufona" informuję, że kolorowe atrakcje fontanny okraszanej promieniami słońca i światłem księżyca ponownie zostały wyłączone. To wynik protestu kaczuszek, od lat zażywających kąpieli w parkowym stawie.

Mimo, że już miesiąc mija od pożegnania Squadra Azzurra, plansze przedstawiające bożyszczy niektórych wieliczan podświetlane są i ogrzewane halogenami nawet w skwarne dni. Nikt nie potrafi nad tym zapanować?
Tak wygląda gospodarność po wielicku.
 
     
ALEX 
Sztygar


Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 66
Wysłany: 07-08-2012, 21:38   

Dzisiaj o 20:00 fontanna działała, tzn. wyrzucała wodę. Świecił się 1 (słownie: jeden) halogen. ;) Chyba się Ciebie przestraszyli, Nacomito :)
_________________
www.kamsol.pl
 
     
skipper
[Usunięty]

Wysłany: 12-08-2012, 19:51   

nacomito napisał/a:
atam napisał/a:
a czy napisy na jezdniach WIELICZKA to zrobiono pod tour de Pologne?... nie wiem czy coś pisało

Pisało, pisało. Wybitnie poroniony pomysł.

To jest taki burMistrzowski GPS, by kolarze mogli skrzętnie zapisać w swych pamiętnikach miejsce, które ich powitało deszczem i solą, a po latach powrócić szlakiem poronionych pomysłów.

Ciekawe, co na to prawo o ruchu drogowym. Nie znalazłem wśród znaków drogowych poziomych podobnego. Wprawdzie co nie jest zabronione - jest dozwolone, ale czy nie jest podobnie z pseudograffiti?

Z pewnością raphalsky przedstawi elokwentnym klawiszem punkt widzenia Magistratu.


w te wakacje przejechałem pół Europy i w wielu miastach takie napisy widziałem
akurat podczas Tour De Pologne mnie nie było a jak przyjechałem i zobaczyłem te napisy to sobie pomyślałem, że jakaś moda z Europy chyba przyszła :D
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-08-2012, 19:35   

Jaśnie pan pomyślał sobie:
    • wybuduję bibliotekę – to dobrze;
    • dołożę do tego kino – po kiego czorta;
    • zburzę bazę MZGK – po co komu rupieciarnia w centrum miasta;
    • zabrakło mi pieniędzy na budowę, zastępczo będzie parking – znakomicie, w mieście brak miejsc parkingowych;
    • niech się jednak ludziom zbyt wiele nie zachciewa: niech się paprzą w błocie, niech łamią resory, niech dziurawią opony, niech się wieszają na podwoziach. Mają, co chcieli. Bezpłatny parking w centrum miasta.
 
     
wiesiek 
Sztygar
Wiesiek


Osiedle: Mardimex
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 64
Wysłany: 14-08-2012, 19:53   

Sobie to może co najwyżej domek wybudować. Po bibliotece wspomnienie, obecnie wymiana całej instalacji elektrycznej.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-08-2012, 22:06   

A ktoś Cię zmusza do parkowania w tym miejscu ?
Mozna zapłacić 50 gr i zaparkować jak człowiek w centrum, ja z tym nigdy problemu nie mam.
Jak ktoś chce za darmo to niech się tapla.
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 20-09-2012, 12:09   

Walczą o pieniądze na parki, studnie i budowę dróg
Cytat:
POWIAT. Gminy jednoczą siły, by zdobyć jak najwięcej funduszy unijnych. Stawiają na rozwój turystyki, stref przemysłowych i promocję swych regionów. W cenie są też starania o rozbudowę infrastruktury drogowej oraz kanalizacyjnej i wodociągowej.

Najwięcej projektów do Strategii Rozwoju Małopolski na następne lata złożyła gmina Wieliczka - prawie 20. Niepołomice będą chciały pozyskać pieniądze zewnętrzne na 12 przedsięwzięć, a pozostałe gminy powiatu wielickiego - na 2-3 inwestycje.

Rowerem po wałach
- To ma być coś w rodzaju trasy tynieckiej - tak o szlaku rowerowym planowanym od Krakowa po Niepołomice, a dalej do Szczurowej, mówi wiceburmistrz miasteczka Adam Twardowski.
Mająca ok. 20 km długości droga dla pasjonatów wędrówek na dwóch kółkach ma wieść wałami wiślanymi. Niepołomice przygotowują ten projekt w partnerstwie m.in. z Krakowem, Wieliczką i Szczurową. Przedsięwzięcie to powinno być zrealizowane po 2016 roku, kiedy zaplanowano zakończenie modernizacji wałów górnej Wisły.
Gdów wraz Dobczycami, Bochnią, Drwinią i Kłajem chcą zagospodarować na cele rekreacyjne dolinę rzeki Raby. - Sednem projektu jest utworzenie dwóch tras rowerowo-biegowych wzdłuż Raby. Mała pętla o długości ok. 12 km ma łączyć Gdów i Klęczanę, a duża - mająca 16-18 km - Gdów i Wieniec - mówi Zbigniew Wojas, wójt gminy Gdów, która jest liderem tego projektu. Przy rowerowych trasach mają znajdować się m.in.: łowiska ryb, kąpieliska park linowy, wioska indiańska i scena amfiteatralna. By projekt ten wprowadzić w życie, potrzeba kilkanaście milionów złotych.

Amfiteatr może powstać także nad stawami w Brzegach. - Jest tam 30 hektarów terenu, jest więc miejsce na budowę także hoteli, punktów gastronomicznych, mola i innej rekreacyjnej infrastruktury - wylicza plany wobec dawnej żwirowni w Brzegach wiceburmistrz Wieliczki Łukasz Sadkiewicz.

Wieliczka złożyła do małopolskiej strategii również projekt zagospodarowania "pod rekreację" Stoku pod Baranem. Mają powstać tam m.in. parkingi, punkty widokowe i oczko wodne.

Mają cenne piaski
Budować kanalizację z pomocą funduszy unijnych - tego chcą wszyscy. W Wieliczce mają nadzieję, że zdobyte z tego źródła fundusze pozwolą zaopatrzyć w sanitarną sieć także większość miejscowości nie objętych prowadzoną teraz inwestycją dotowaną z Funduszu Spójności. Niepołomice chcą rozbudować oczyszczalnie ścieków oraz wybudować kolejne kilometry sanitarnej sieci. Gdów liczy na pieniądze na skanalizowanie m.in. Marszowic, Fałkowic i Jaroszówki.

Wieliczka dostarczyła już do Krakowa wszystkie swe projekty prócz jednego. - Wniosek do strategii, który złożymy na dniach nazywamy w skrócie "Woda". Dotyczy on budowy na Piaskach Bogucickich oraz w Zabawie i Czarnochowic licznych studni głębinowych oraz innej infrastruktury wodociągowej. Jeśli ta inwestycja zostanie zrealizowana wodne bezpieczeństwo będą mieć zapewnione nie tylko Wieliczka, ale i Kraków, który nie będzie już zależny od zbiornika wody w Dobczycach - twierdzi burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Więcej niż biblioteki
Kłaj i Biskupice wraz kilkoma innymi gminami Małopolski, chcą strać się wspólnie o pieniądze stworzenie stref przemysłowych. natomiast Niepołomice i Wieliczka skupiły się na drogach (jeden z ich partnerskich projektów dotyczy budowy zjazdu z autostrady w Zakrzowie) oraz obiektach użyteczności publicznej.

- Przymierzamy się do budowy ścisłym centrum Niepołomic mediateki - informuje Adam Twardowski. Zaś Wieliczka zgłosiła do małopolskiej strategii rozwoju projekt wzniesienia biblioteki, kina i Izby Regionalnej przy Placu Skulimowskiego.
JOLANTA BIAŁEK
źródło: http://www.dziennikpolski...udowe-drog.html
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-09-2012, 23:21   

Dziennik Polski napisał/a:
Amfiteatr może powstać także nad stawami w Brzegach. - Jest tam 30 hektarów terenu, jest więc miejsce na budowę także hoteli, punktów gastronomicznych, mola i innej rekreacyjnej infrastruktury - wylicza plany wobec dawnej żwirowni w Brzegach wiceburmistrz Wieliczki Łukasz Sadkiewicz.

Plany to, czy pobożne życzenia?

Stawy w Brzegach niewątpliwie trzeba zagospodarować. Jednak gmina, korzystając z unijnego dofinansowania, nie udźwignie takiego obciążenia finansowego. A wiceburmistrz widziałby tam amfiteatr i hotele i gastronomię i molo i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze. Na 30 hektarach wiele się zmieści, jeszcze więcej w wyobraźni.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-09-2012, 23:24   

Dziennik Polski napisał/a:
Wieliczka złożyła do małopolskiej strategii również projekt zagospodarowania "pod rekreację" Stoku pod Baranem. Mają powstać tam m.in. parkingi, punkty widokowe i oczko wodne.

Rekreacja ponad wszystko.

Orliki, Psia Górka, Grabówki, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, centrum rekreacji na terenach pokolejowych i wreszcie,
już dawno zaniechane, centrum rekreacji na stoku pod Baranem.

A kasa pusta…
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16