Poprzedni temat «» Następny temat
Zadłużenie gminy
Autor Wiadomość
burak
Gość
Wysłany: 28-07-2008, 21:34   

żywokost napisał/a:
czyli według ciebie bez sensu jest w tym mieście cokolwiek robić, lepiej nie inwestować, a pieniądze podatników niech leżą na koncie w banku?!

Jesteś tak zielony, że powinieneś nazywać się żywopłot. O jakim ty koncie mówisz?
Każde osiedle miejskie i każde sołectwo ma potrzeby nawet po kilka milionów rocznie i to nie jest za dużo. Może burmistrz wiedziałby o tym gdyby wyszedł do ludzi. Tak robił poprzedni włodarz, przynajmniej raz w roku przychodził do mieszkańców. Pocił się na tych zebraniach od niewygodnych pytań, był obrażany ale miał odwagę przyjść.
Niestety nie można powiedzieć tego o obecnym Burmistrzu. Zamknął się w Magistracie i nie wystawia nosa. Skąd więc ma wiedzieć czego chcą mieszkańcy? Na razie realizuje kolejny temat "Psia Górka" ze znanego już cyklu "nie oglądaj się na ludzi rób swoje".
A mieszkańcy toną w błocie na nie utwardzonych drogach, dzieci chodzą po drogach bez chodników, rozbudowa kanalizacji stoi w miejscu, dzieci nie dostają się do żłobków i przedszkoli, wiele szkół nie posiada boisk i sal gimnastycznych.
Najważniejsze są bowiem kolejne wybujałe ambicje naszych włodarzy realizowane na wariackich papierach w związku z zaistniałą sytuacją (kłopotami pana prezesa).
 
     
pablo 
MinaOsiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-07-2008, 22:51   

Cytat:
A mieszkańcy toną w błocie na nie utwardzonych drogach, dzieci chodzą po drogach bez chodników, rozbudowa kanalizacji stoi w miejscu, dzieci nie dostają się do żłobków i przedszkoli, wiele szkół nie posiada boisk i sal gimnastycznych.

Nie tylko. Burmistrz rządzi już ponad rok, a nie ma jeszcze autostrady do Dobczyc, a inter city dalej nie zatrzymują się w Wieliczce. To skandal.
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-07-2008, 07:46   

burak może i trochę przesadza, ale w jednym ma rację - spotkania z ludźmi.
Obecny burmistrz dużo zapowiadał w tej kwestii przed wyborami. Niestety po wyborach wyszło inaczej.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
gość
Gość
Wysłany: 29-07-2008, 09:29   

Ja się poniekąd zgadzam z burakiem, jak się coś zaczyna, to trzeba być konsekwentnym w swoich decyzjach i działaniach i doprowadzać wszystko do końca. Przykładem braku konsekwencji może być chodnik na ulicy Krzyszkowickiej. Zaczęli robić go rok temu, mieszkańcy cieszyli się, że w koncu dzieci będą docierać bezpiecznie do szkoły. Niestety okazuje się, ze chodnik zrobili ale po 100 m. z jednej i drugiej strony szkoły. Krzyszkowicka wiadomo jaka jest długa, niestety prowadzi wiele dzieci do szkoły nr 4. Jak słyszę, ze w innych miejscach układają chodniki (np: Św. Barbary, oczywiście konieczny był chodnik po dwóch stronach jezdni), a ul Krzyszkowicka oczywiście stoi, to mi się aż coś dzieje. Po co wogóle to zaczynali !!! Pewnie musi dojść do dramatu, to wtedy coś będą na gwałt robić. Pytam dlaczego te biedne dzieci mają po rowach uciekać ? No ale tak, ta dzielnica zawsze była tarktowana po macoszemu, myslę, ze mieszkańcy będą o tym pamiętać przy następnych wyborach .
 
     
burak
Gość
Wysłany: 29-07-2008, 12:22   

Cytat:
No ale tak, ta dzielnica zawsze była tarktowana po macoszemu, myslę, ze mieszkańcy będą o tym pamiętać przy następnych wyborach .

I mówi to mieszkaniec Krzyszkowic chociaż dzięki Damianowi Koniecznemu pozyskują i tak dużą pulę środków. Ale nie wszyscy mieszkają na Barbary, czy Sadowej. Są jeszcze Akacjowa czy Kopce. A pogląd na rzeczywistość z tych miejsc jest całkowicie odmienny.
Aby było jeszcze śmieszniej popatrzcie na ulice Nową, Wierzynka czy W.Pola.
Np. ul Nowa do połowy Wersal (podobno mieszka tam jeden z naszych prominentów) a od połowy?
Ul. Wierzynka do Motelu asfalt a dalej? (na szczęście w ostatnim czasie trochę wyrównane)
Ul. Puławskiego.
Im dalej będziemy oddalać się od centrum tym gorzej.
Pablo sobie żartuje ale nie każdy ma przewodniczącego Książka które będzie pisał do Urzędu dziesiątki pism i ten Urząd systematycznie nachodził.
Nie każdy mieszka w Koźmicach Wielkich gdzie społeczność jest zgrana i wywali pismo do Urzędu. A efekty od razu widać. Przejedźcie się po Koźmicach to zobaczycie nowe nakładki asfaltowe (przetargów nie widzę). I pieniądze na chodnik się znalazły.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 29-07-2008, 12:31   

Mnie chodzi tylko o te biedne dzieci i drzących o nie rodziców. Jak Pan Damian Konieczny sam zostanie ojcem i będzie miał dziecko w wieku szkolnym, napewno zadba o jego bezpieczną drogę do szkoły i spowrotem. Tak się składa, ze ul. Krzyszkowicka jest jedną z głownych ulic tej dzielnicy i naprawdę dzieciaki nie mają innej drogi do szkoły. A w Krzyszkowicach jest duzo więcej ulic, które pozostawiają wiele do zyczenia, jestem mieszkanicem jedenej z nich ;-/, ale to już nieważny szczegół. NIECH TYLKO NASZE DZIECI MAJĄ BEZPIECZNĄ DROGĘ DO SZKOŁY !!!
 
     
burak
Gość
Wysłany: 29-07-2008, 13:53   

Problemów w tej Gminie jest masę, tylko nie każdy potrafi sobie tak załatwić jak napisał Przemo:
przemo napisał/a:
Witam
Dzis zauważyłem ze połowa ulicy Kraszewskiego, od Wygody aż po wjazd na Mardimex ma swiezutki asfalcik :)
Wydaje i sie ze burmistrzowi szkoda bylo zawieszenia :)
Ale ciesze sie z tego bo przynamniej moj czerwonak nie zgubi tam zawieszenia :)
Oby tak dalej :) kolejne ulice w tym rejonie czekaja
 
     
żywokost 
Skarbnik
żywokost


Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 89
Skąd: 49.90N 20.00E
Wysłany: 29-07-2008, 14:32   

burak napisał/a:
O jakim ty koncie mówisz?

W 2006 roku budżet Gminy zamknął się nadwyżką prawie 5 mln zł. Wtedy (przed boomem budowlanym) można było za te pieniądze postawić np. 4 przedszkola, dziś nie starczy na 2. Duda zmarnował szanse na wiele inwestycji w tej gminie, bo bał się inwestycji. Specyfiką Gmin jest to, że p[powinny zaspokajać potrzeby wspólnoty lokalnej, a nie gromadzić środki. Gmina to nie spółka prawa handlowego, która musi przynosić zysk.
 
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 29-07-2008, 14:40   

Cytat:
Przejedźcie się po Koźmicach to zobaczycie nowe nakładki asfaltowe (przetargów nie widzę). I pieniądze na chodnik się znalazły.


Albo mieszkam gdzie indziej, albo cos tu nie gra - bo ja jakos chodnika w Koźmicach nie widzę. A w planach jest ale za parę lat. pozostaje nam pilnowac aby plany sie nie zmieniły i pieniądze nie poszły np. na tor żużlowy w Wieliczce...
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
burak
Gość
Wysłany: 29-07-2008, 17:11   

kiotari napisał/a:
Albo mieszkam gdzie indziej, albo cos tu nie gra - bo ja jakos chodnika w Koźmicach nie widzę.

Uchwała 228 zwiększenia:
Dotacja celowa na udzielenie pomocy finansowej na
rzecz Powiatu Wielickiego z przeznaczeniem na
przebudowę drogi powiatowej nr 2027K Wieliczka-
Borzęta w miejscowości Koźmice Wielkie 200 000 zł.

Jeżeli nie na chodnik to przepraszam. Protestowaliście więc skojarzyłem to z chodnikiem.
 
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-07-2008, 10:57   

burak napisał/a:
Uchwała 228 zwiększenia:
Dotacja celowa na udzielenie pomocy finansowej na
rzecz Powiatu Wielickiego z przeznaczeniem na
przebudowę drogi powiatowej nr 2027K Wieliczka-
Borzęta w miejscowości Koźmice Wielkie 200 000 zł.

Ciekawe na co to przeznaczą. Faktem jest że w tej chwili kładą asfalt na serpentynach w Kożmicach - na tejże drodze powiatowej. Ale sposób wykonania sugeruje, że robia to raczej w ramach bieżących remontów. Trudno tu mówic o przebudowie, jak sie wali asfalt bez sensu, nie dbając ani o rowy, ani o profil drogi. Poza tym to jest na odcinku 100m, więc raczej nie kosztuje to 200 000 (a przecież część pieniędzy daje powiat). Inna sprawa ze oatatnio na serpentynach srednia prędkośc to było 20 Km/h - takie były dziury.
A w sprawie chodników protestowaliśmy - bo sytuacja jest naprawdę tragiczna biorąc pod uwage ruch tranzytowy (alternatywa dla zakopianki), ilość mieszkańców i ilośc dzieci w szkole podstawowej i gminazjum. W Krzyszkowicach przynajniej nie ma Tirów i są spowalniacze na drodze.

pozdrawiam, i życzę wszystkim zainteresowanym mieszkańcom wybudowania chodników
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
gość
Gość
Wysłany: 30-07-2008, 11:10   

I tu się mylisz, bo w Krzyszkowicach spowalniaczy już nie ma :-( . A zamiast tirów szaleją busiarze, którzy omijają korki przy CPN oraz śmieciary, które jeżdżą na wysypisko. Najgorzej jest w zimie, kiedy są zaspy i błoto pośniegowe, które zajmuje sporą część jezdni, bo pobocza też na tej drodze nie ma. I co te biedne dzieci w tej sytuacji robią ? Skaczą po rowach, do których spływa śmierdząca woda z okolicznych domostw, z powodu braku kanalizacji :-/ . Ech, szkoda słów.
 
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-07-2008, 11:41   

gość napisał/a:
I tu się mylisz, bo w Krzyszkowicach spowalniaczy już nie ma

A te spowalniacze to zdjął "aktyw mieszkańców w kilkunastoletnich BMW z ocynkowanym wiadrem zamiast tłumika" czy gmina?. Nie neguje potrzeby chodnika w Krzyszkowicach - natomiast wszystko co piszesz odnosi się również do Koźmic - również z tymi rowami. Dzieci z młodszych klas dodatkowo maja na popolłudnie, co sprawia, że w zimie chodzą ta droga po ciemku. Aha i dzieci w Koźmicach do szkoły maja nawet 2 km taką drogą, a oprócz szkoły podstawowej jest tam gimnazjum (dla sporej części południa gminy), ośrodek zdrowia (tak samo obsluguje kilka wsi) i przedszkole (podobnie). Ruch pieszych na poboczu jest więc bardzo duży.
Dlatego jak słyszę o budowie kolejnego obiektu sportowego to mnie krew zalewa.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-03-2010, 22:14   

Jakie teraz jest aktualne zadłuiżenie Gminy ?
Wiadomo to ?
_________________
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-03-2010, 22:24   

tu masz prognozy zadłużenia http://www.wrotamalopolsk...gnoza_dlugu.pdf

w tym roku powinno być ciut więcej niż 46%, chociaż obstawiam e jest mniejsze.

jako ciekawostkę nadmienię iż Niepołomice w 2008 miało 51% kiedy u nas wedle szacunków powinno być 36%
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13