Poprzedni temat «» Następny temat
wyjazd
Autor Wiadomość
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-11-2011, 20:46   

O tym, czy osiedle jest zadbane czy nie, decydują sami mieszkańcy, gdyż to oni są sprawcami porzadku lub jego braku.Tolerowanie zła prowadzi do jego rozkwitu, przymykanie oczu na zło nie załatwia sprawy.
W pierwszym rzędzie człowiek jest odpowiedzialny za samego siebie. Jeśli zaś ma poczucie odpowiedzialności, czuje się odpowiedzialny również za swoje otoczenie. To obowiazek, zadanie i zaszczyt! Tylko czy podejmiemy się tego zadania?
_________________
2011
  cukiereczek
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 05-11-2011, 21:24   

Halina napisał/a:
O tym, czy osiedle jest zadbane czy nie, decydują sami mieszkańcy, gdyż to oni są sprawcami porzadku lub jego braku.Tolerowanie zła prowadzi do jego rozkwitu, przymykanie oczu na zło nie załatwia sprawy.
W pierwszym rzędzie człowiek jest odpowiedzialny za samego siebie. Jeśli zaś ma poczucie odpowiedzialności, czuje się odpowiedzialny również za swoje otoczenie. To obowiazek, zadanie i zaszczyt! Tylko czy podejmiemy się tego zadania?

Ale czad! No i .....?
ze względu na pracę, znajomości, przyjaciół znam wiele osiedli w różnych "cywilizowanych" krajach - od pisania i narzekania nigdzie nie jest lepiej.
Nie mówię o "czynach społecznych" z dawnych lat - co zrobiliście WSPÓLNIE aby było lepiej - nie mówię o ankietach, pismach.
Jak nie zrobicie SAMI - to ani PREZES, ani PÓŁTUSK, ani POMOŻECIE - nic nie zmieni.
proszę - slogany i narzekania to przeszłość
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 06-11-2011, 01:53   

Halina napisał/a:
Tolerowanie zła prowadzi do jego rozkwitu,

To stwierdzenie to, bez watpienia, nowatorski wkład w ogólną teorię rozkwitu. :diabel:
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-11-2011, 20:46   

Niekiedy tłumaczenie rzeczy oczywistych jest trudniejsze niż tych zawiłych.....
Najważniejsze, żeby trafiło do adresata .Więc proszę nie czepiaj się , bo oddalamy się od głównego tematu.....
_________________
2011
  cukiereczek
     
nikita
Warzelnik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 25
Wysłany: 06-11-2011, 22:47   

Mieszkańcy to mogą decydować o wyglądzie jak osiedle jest zamknięte i strzeżone/monitorowane. Jak przez Kościuszki przechodzi tłum ludzi z busów/autobusów na os.Barbary/Jedności/Szymanowskiego/Krzyszkowic to ktoś mógł wyczaić że są nowe krzewy.
Nieraz dzwoniono na SM żeby przyjechali - bezskutku. Nikt nie będzie szeryfem ,od tego są wyszkoleni i opłacani ludzie.Ja jeszcze chcę mieć wszystkie szyby w samochodzie.
 
     
adaś
Gwarek


Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 17
Wysłany: 07-11-2011, 09:14   

podobno mówią ze to ktoś z domów wykopal sobie do ogódka , zresztą smieci te niepalne też niektórzy podrzucają do osiedlowego śmietnika , tak to jest na dom stać ale na wychowanie już nie
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2011, 09:41   

nikita napisał/a:
Nieraz dzwoniono

Piszesz bezosobowo, więc wnioskuję, że sam/a nie dzwonisz, a może warto? Z faktu, że są posadzone nowe krzewy nie wynika, że są one do''wzięcia''. Jeśli boisz się o swoje mienie nie musisz się afiszować, że dzwonisz na policję czy SM.
Ja tylko proszę o wykazanie odrobiny odpowiedzialności za swoje podwórko! Niestety, tylko prywatna firma ochroniarska może pilnować teren przez 24h, inni nie są wyłącznie do dyspozycji mieszkańców os.Kościuszki.
_________________
2011
  cukiereczek
     
sadop 
Gwarek


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 11
Wysłany: 16-11-2011, 10:57   

Witam,
Mam pytanie czy jest tutaj na forum ktoś na tyle władny kto mógłby załatwić sprawę postawienia lustra na wyjeździe z naszego osiedla? Chodzi o lustro skierowane na dojazd od strony ul. Krakowskiej. Rano przed godziną 8 wyjazd z osiedla w stronę lidla to jak gra w rosyjską ruletkę, a mianowicie wystawianie się spomiędzy samochodów stojących w korku i liczenie na szczęście że nic nie pojedzie z prawej.
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 16-11-2011, 14:22   

sadop napisał/a:
Mam pytanie czy jest tutaj na forum ktoś na tyle władny kto mógłby załatwić sprawę postawienia lustra na wyjeździe z naszego osiedla?

Pytasz czy jest tutaj wlasciciel tej drogi/ulicy? Nie, nie ma.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 16-11-2011, 14:30   

Jest to skrzyżowanie drogi wewnętrznej z drogą powiatową. Do zarządcy drogi wyższej rangą należy skrzyżowanie. Zgłoś zapotrzebowanie do Zarządu Dróg Powiatowych. Zarządcą drogi biegnącej wgłąb osiedla jest Gminny Zarząd Dróg.
 
     
sadop 
Gwarek


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 11
Wysłany: 16-11-2011, 14:52   

sprox napisał/a:
sadop napisał/a:
Mam pytanie czy jest tutaj na forum ktoś na tyle władny kto mógłby załatwić sprawę postawienia lustra na wyjeździe z naszego osiedla?

Pytasz czy jest tutaj wlasciciel tej drogi/ulicy? Nie, nie ma.


Nie nie pytam o właściciela drogi/ulicy. Miałem raczej na myśli może kogoś z Rady Osiedla kto mógłby zainteresować się tą sprawą i ewentualnie może jakieś pismo wystosować do odpowiednich organów odpowiedzialnych za ulicę/drogę.
 
     
aniani
Siuda Baba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 55
Wysłany: 16-11-2011, 19:40   

W tamtym roku mieliśmy podobny problem na skrzyżowaniu w moim sąsiedztwie i został on błyskawicznie rozwiązany przez gminę. Na pewno kilku niedowiarków mi nie uwierzy, ale szybkość i skuteczność działania gminy zaskoczyła mnie totalnie. Po kolejnym porannym spotkaniu z autem nadjeżdżającym z lewej strony (oczywiście niewidocznym), z wściekłością wykorzystałam podany na stronie internetowej nr g-g i pozwoliłam sobie grzecznie przedstawić sytuację. Po kilku dniach na skrzyżowaniu pojawił się znak pierwszeństwa i lustro. Nadmieniam, że przy mojej ulicy nie mieszka żaden radny. Może spróbować tego sposobu, nie wiem kto w gminie obsługuje g-g i czy w ogóle jeszcze działa, ale spróbować zawsze można.
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-11-2011, 22:05   

sadop napisał/a:
Mam pytanie czy jest tutaj na forum ktoś na tyle władny kto mógłby załatwić sprawę postawienia lustra na

Właśnie trwa przebudowa wjazdu/wyjazdu na os. Kościuszki, co powinno przyczynić się do bardziej bezpiecznego wyjazdu / lepsza widoczność bo będzie poszerzony/. Złożę wniosek do ZDP o ustawienie lustra, ale nie obiecuję z jakim efektem. Na os Przyszłość odmówiono postawienia lustra, mimo że zakręt jest niewidoczny i ma 90st.
Może tym razem będzie inaczej! :)
_________________
2011
  cukiereczek
     
sadop 
Gwarek


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 11
Wysłany: 17-11-2011, 09:42   

No super. Na pewno taki wniosek będzie dla nich bardziej do przyjęcia niż od zwykłego mieszkańca.Miejmy nadzieję ,że przychylą się pozytywnie do prośby i zamontują lustro.Jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie się sprawą i prośba o info w razie jakiejś odpowiedzi z ZDP.
 
     
sadop 
Gwarek


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 11
Wysłany: 22-12-2011, 21:15   

Halina napisał/a:

Złożę wniosek do ZDP o ustawienie lustra, ale nie obiecuję z jakim efektem.


Wypada tylko złożyć Twojej osobie wielkie podziękowania za załatwienie tej sprawy. Dzisiaj wracając z pracy patrzę i oczom nie wierzę, na naszym wyjeździe stoi lustro.

Przy okazji Życzę Wesołych Świąt

sadop
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17