Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2014, 21:41
Wybory samorządowe 2014
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 17-11-2012, 19:16   

Ile brutto zarabiają starosta, burmistrzowie i wójtowie w powiecie wielickim?
Cytat:

JACEK JUSZKIEWICZ (starosta) 12 237 zł
6 000 - wynagrodzenia zasadnicze
2 100 - dodatek funkcyjny
2 997 - dodatek specjalny (37,5 proc.)
1 140 zł - dodatek za wysługę lat
ZBIGNIEW WOJAS (wójt Gdowa) 12 364 zł
6 000 - wynagrodzenia zasadnicze
2 090 - dodatek funkcyjny
3 074 - dodatek specjalny (38 proc.)
1200 zł - dodatek za wysługę lat
ROMAN PTAK (burmistrz Niepołomic) 12 360 zł
6 000 - wynagrodzenia zasadnicze
2100 - dodatek funkcyjny
3240 - dodatek specjalny (39 proc.)
1 020 - dodatek za wysługę lat
ARTUR KOZIOŁ (burmistrz Wieliczki) 12 220 zł
5 800 - wynagrodzenia zasadnicze
2 100 - dodatek funkcyjny
3 160 - dodatek specjalny (40 proc.)
1 160 - dodatek za wysługę lat
HENRYK GAWOR (wójt Biskupic) 9 594 zł
5 200 - wynagrodzenia zasadnicze
1 500 - dodatek funkcyjny
2 010 - dodatek specjalny (40 proc.)
884 - dodatek za wysługę lat
ZBIGNIEW STRĄCZEK (wójt Kłaja) 9 220 zł
4500 - wynagrodzenia zasadnicze
1 900 - dodatek funkcyjny
1 920 - dodatek specjalny (38 proc.)
900 - dodatek za wysługę lat

Pensje wiceszefów gmin i powiatu oraz dyrektorów. (kwoty brutto)
Powiat
11 236 zł - wicestarosta Mirosław Mrozowski
Wieliczka
8 440 zł - wiceburmistrz Urszula Rusecka
8 076 zł - wiceburmistrz Łukasz Sadkiewicz
Niepołomice
9 347,80zł - wiceburmistrz Adam Twardowski
Biskupice
5 800 zł - dyrektor ds. inwestycji Tadeusz Luraniec
4 850 zł - dyrektor ds. organizacyjnych i nadzoru Roman Wcisło

Diety radnych (kwoty brutto)
Powiat
2 252,24 zł - przewodniczący Rady Powiatu
2 027,01 zł - wiceprzewodniczący Rady Powiatu (dwie osoby; tyle samo zarabia dwóch nieetatowych członków Zarządu Powiatu)
6 000 zł - etatowy członek Zarządu Powiatu (jedna osoba)
1 351,34 zł - przewodniczący jednej komisji Rady Powiatu
1 126,12 zł - członkowie jednej lub dwóch komisji Rady Powiatu
Wieliczka
1 987,27 zł - przewodniczący Rady Miejskiej
1 689,18 zł - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
1 291,73 zł - przewodniczący komisji Rady Miejskiej
1 093 zł - szeregowy radny
Niepołomice
1 987,27 zł - przewodniczący Rady Miejskiej
1 324,85 zł - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
927,39 zł - przewodniczący komisji Rady Miejskiej
794,84 zł - szeregowy radny
Gdów
1 569 zł - przewodniczący Rady Gminy
798 zł - wiceprzewodniczący Rady Gminy
606 zł - przewodniczący komisji Rady Miejskiej
523 zł - szeregowy radny
Kłaj
1 324,84 zł - przewodniczący Rady Gminy
927,38 zł - wiceprzewodniczący Rady Gminy
596,17 zł - przewodniczący komisji Rady Gminy
463,69 zł - szeregowy radny
Biskupice
1 324 zł - przewodniczący Rady Gminy
794 zł - wiceprzewodniczący Rady Gminy
529 zł - przewodniczący komisji Rady Gminy
441 zł - szeregowy radny
więcej: http://www.dziennikpolski...l,,0:pag:2#nav0
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-11-2012, 23:44   

Jakie z tego wnioski?
1. Szefostwo ma wynagrodzenia osiągnięte niemal na maska, choć nie twierdzę czy to dużo.
2. Dietki radnych w Wieliczce na tle innych bardzo wysokie, to już sie robi pensyjka. Wg mnie to skandal, tym bardziej, że wśród tych osób są takie które ponoć nie potrafią nawet korzystać z poczty elektronicznej (było o tym na forum), albo takie które są nieuczciwe, ot chociażby wobec użytkowników naszego forum (zorientowani dobrze wiedzą i pamiętają, ze pewien radny obiecał nam wyjaśnienia i słowa nie dotrzymał).
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-11-2012, 06:34   

Cytat:
Biskupice
5 800 zł - dyrektor ds. inwestycji Tadeusz Luraniec

To jest najbardziej fascynujące, poborca gazowy zostaje dyrektorem d/s inwestycji !
HIT powiatu :)
_________________
 
     
prezes 
Komora


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 185
Wysłany: 18-11-2012, 10:39   

Kurczę nie pamiętam, ale chyba po etacie w gazowni potem Pan Luraniec pracował na Trasie Turystycznej
_________________
PREZES
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-11-2012, 20:10   

Ciąnał się jako ogon kościelny ( upps znowu master skasuje, bo zgłoszą z UM ).
W każdym bądź razie w Biskupicach jak w NBA sami gracze AllStars :)
_________________
 
     
Piotr Ptak 
Groty kryształowe


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 112
Wysłany: 19-11-2012, 10:15   

Witam.
master7 napisał/a:
Jakie z tego wnioski?
1. Szefostwo ma wynagrodzenia osiągnięte niemal na maska, choć nie twierdzę czy to dużo.
2. Dietki radnych w Wieliczce na tle innych bardzo wysokie, to już sie robi pensyjka. Wg mnie to skandal, tym bardziej, że wśród tych osób są takie które ponoć nie potrafią nawet korzystać z poczty elektronicznej (było o tym na forum), albo takie które są nieuczciwe, ot chociażby wobec użytkowników naszego forum (zorientowani dobrze wiedzą i pamiętają, ze pewien radny obiecał nam wyjaśnienia i słowa nie dotrzymał).

Przypomnę:
Witam.
master7 napisał/a:
Bardzo byłbym ciekaw jak takie głosowanie wyjaśniłaby opozycja, w szczególności pan Ptak, który się tu "udzielał" przed wyborami.
Zapraszam do biura, ul. Limanowskiego 11 codziennie od 8.00 do 16.00 lub tel. 509 540 740, piotr_ie@interia.pl
Jeśli ADMINISTRATOR jest mocny tylko w pisaniu to ja wolę rozmawiać, przynajmniej widzę osobę, a nie "odważnego" anonima.
Chętnie wytłumaczę moją decyzję w temacie obligacji.
Jeśli nie będzie chętnych do spotkania sytuację finansową gminy opiszę w miesięczniku "Życie Wieliczki i Powiatu" - wydanie około 18 listopada.
Zapraszam wszystkich do współpracy dla wspólnego rozwiązywania problemów gminy.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


Nie wiedziałem, że master jako administrator jest na usługach włodarza, ale przypomnę, że brakło Mu odwagi na odwiedzenie mnie w biurze, napisania wiadomości i widać, że czyta tylko jedną słuszną gazetę PPW. W miesięczniku "Życie Wieliczki i Powiatu" przekazałem bardzo dużo informacji na temat stanu finansowego gminy. Nie jestem optykiem ani weterynarzem, żeby przepisać receptę masterowi na klapki na oczy.

Uczciwością również, powinien wykazać się administrator.
Nie razi Cię pensja burmistrza a razi Cię pensja radnych równie wybranych w demokratycznych wyborach. Przypomnę Ci, o czym zapomniałeś, zrezygnowałem z funkcji wice przewodniczącego rady miejskiej, gdzie jednym z uzasadnień była oszczędność około 44 tyś. złotych.
Pozdrawiam.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-11-2012, 13:45   

Piotr Ptak napisał/a:
Nie wiedziałem, że master jako administrator jest na usługach włodarza...

Jak to wy politycy i działacze mawiacie, ta wypowiedź to nadużycie.
Trudno już chyba wypisać na mój temat większą bzdurę.
Polecam lekturę innych wątków, gdzie wypowiadam się i także na temat "rządzących". Być może też i trochę światła rzuci ten wątek:
http://www.wieliczka24.in...63,30.htm#17426
http://www.wieliczka24.in...63,30.htm#17511
A w szczególności:
master7 napisał/a:
7. Przyszedł sobie parę lat temu do Wieliczki taki gość ja ja, założył jakąś stronkę.
Skąd ten gość się wziął? Kim jest? O co tu chodzi? Po co ta stronka? Z kim jest powiązany? Kto mu za to płaci? Jak to możliwe? - przecież w Wieliczce wszyscy wszystkich znają.

Jak widać są osoby, którym nie może pomieścić się w głowie, że ten gość nie jest z nikim powiązany, nikt mu za to nie płaci, nie pobiera żadnych diet itd itp - przecież to niemożliwe.
A jednak możliwe. Możecie sobie pisać co chcecie. Swoją drogą mam niezły ubaw czytając takie dywagacje.

8. Nie ukrywam swojego światopoglądu, ani też opinii na większość spraw poruszanych na tym forum.
Gdybym go chciał ukrywać to pisałbym z innego konta i to tak żeby nie dało się poznać.
Jeśli ktoś uważa że ma to wpływ na to co dzieje się na forum, to bardzo mi przykro, ale zdania i poglądów raczej nie zmienię. Zresztą gdybym teoretycznie prezentował poglądy pod względem moderacji czy administracji to by to forum wyglądało tak jak opisywane w pkt 6.


Piotr Ptak napisał/a:
...ale przypomnę, że brakło Mu odwagi na odwiedzenie mnie w biurze, napisania wiadomości i widać, że czyta tylko jedną słuszną gazetę PPW

Odnośnie odwiedzania w biurze zapomniałeś zacytować resztę dyskusji, która zaczyna się mniej więcej tutaj: http://www.wieliczka24.in...42,90.htm#73832
Szczególnie ciekawa jest ta wypowiedź: http://www.wieliczka24.in...2,105.htm#73840
I jak to niejako skomentowałem w tamtym wątku, uznałem że nie warto tracić czas na kogoś, kto w ten sposób mnie i Nietopesha traktuje...
Kłopot w tym, że na forum większość pisujących to ludzie 30+, wykształceni itd, a nie zaś banda szczeniaków czy tzw. "dzieci neostrady" wypisujące co popadnie. To że politycy nie radzą sobie z tym, to jest temat rzeka, i na inną dyskusję.

Piotr Ptak napisał/a:
W miesięczniku "Życie Wieliczki i Powiatu" przekazałem bardzo dużo informacji na temat stanu finansowego gminy. Nie jestem optykiem ani weterynarzem, żeby przepisać receptę masterowi na klapki na oczy.

Uczciwością również, powinien wykazać się administrator.

Ustalmy pewne fakty.
Rzeczona dyskusja zaczęła się od pytania jak opozycja zamierza wyjaśnić swoje głosowanie za emisją obligacji (czyli powiększeniem zadłużenia gminy, które przecież mocno sama krytykuje).
We wspomnianym wątku piszesz - http://www.wieliczka24.in...2,105.htm#73836
Piotr Ptak napisał/a:
Jeśli nie będzie chętnych do spotkania sytuację finansową gminy opiszę w miesięczniku "Życie Wieliczki i Powiatu" - wydanie około 18 listopada.

Sęk w tym, że w wydaniu listopadowym ani razu nie pojawia się słowo obligacja w jakiejkolwiek odmianie czy kontekście. Nie ma też żadnego Twojego tekstu. No więc z "utęsknieniem" czekam na ten tekst. Niestety do dnia dzisiejszego nie doczekałem się, a mija rok.
Od listopada 2011 jedyna wzmianka w "Zyciu" o obligacjach znajduje się w tekście Wiesława Siekierskiego ze stycznia 2012. Ale to tylko wzmianka. Do dziś Brak też tekstu odnośnie "opisu sytuacji finansowej gminy" sygnowanego jako Piotr Ptak.
Owszem napisałeś kilka tekstów. W lutym 2012 o reorganizacji szkolnictwa, w marcu 2012 o propozycjach reorganizacji w gminnej kulturze (ciekawy tekst), w kwietniu 2012 o kulturze, Podstolicach i gimnazjum, we wrześniu 2012 sprawozdanie z sesji rady (nie powiem, "ciekawe"), w październiku 2012 ciekawy tekst o "małej italii" (coś co sam przewidywałem kilka miesięcy temu, że nastąpi).
Reasumując rzeczonego tekstu brak. Gołym okiem widać, że temat ten jest dla was bardzo niewygodny.
Nomen omen bardzo trafnie przewidział to Nietopeh: http://www.wieliczka24.in...2,105.htm#73837
nietopesh napisał/a:
Od tego jest forum, aby się tu wypowiadać, a nie chować po kuluarach.

Rozumiem, że forum jest niewygodne, bo zapisane deklaracje zostają tu dla potomnych i nie można się z nich wykpić jak w przypadku "bezpośredniej" rozmowy bez świadków.


Piotr Ptak napisał/a:
Nie razi Cię pensja burmistrza a razi Cię pensja radnych równie wybranych w demokratycznych wyborach. Przypomnę Ci, o czym zapomniałeś, zrezygnowałem z funkcji wice przewodniczącego rady miejskiej, gdzie jednym z uzasadnień była oszczędność około 44 tyś. złotych.
Pozdrawiam.

Przede wszystkim razi mnie dysproporcja pomiędzy wysokością diet szeregowych radnych poszczególnych gmin w tym wykazie. Skoro jesteście maszynką do głosowania w rękach burmistrza to po co wam tyle płacić i za co?
I tu akurat przewrotnie uważam, że płace burmistrzów/wójtów/prezydentów powinny być nieco bardziej urealnione. A niech zarabia i nawet 50 000 miesięcznie, byleby dobrze zarządzał. Natomiast grzeje mnie to, czy będzie się on nazywał Ptak czy Kozioł. Jako wyborca dokonuję weryfikacji raz na 4 lata, i jeśli takich którym się zarządzający nie podoba, jest większość, to "wypowiadają mu umowę o pracę", do widzenia, następny proszę... Ale od tego jest inny wątek: http://www.wieliczka24.in...yzke-vt1725.htm
Zrezygnowałeś z funkcji? Nawet nie wiedziałem - to jak mogłem zapomnieć? I co to ma wspólnego z tym co napisałem we wcześniejszym poście? A to nie chodziło tak naprawdę o coś innego?
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-11-2012, 22:57   

flawless victory :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
izakot 
Sztolnia


Osiedle: Zadory
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 154
Wysłany: 24-11-2012, 14:32   

Dysproporcje w dietach radnych.... w Wieliczce się bardzo cenią g;)
_________________
Izabela
 
     
Artur3 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 105
Wysłany: 24-11-2012, 17:32   

prezes napisał/a:
Kurczę nie pamiętam, ale chyba po etacie w gazowni potem Pan Luraniec pracował na Trasie Turystycznej


Był był, za czasów Zarębskiego i Sikory.
_________________
Artek
 
     
Jarekcholewa 
Skarbnik


Wiek: 46
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 27-11-2012, 04:24   

To radni ustalają diety oraz wynagrodzenie burmistrza wójta, więc gdyby sami sobie ustalili mało to byłoby to co najmniej dziwne :|
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 27-11-2012, 08:44   

No ale zarabiaja ! Ja Cie co za kasa, kurde możemy byc zadrosni.
_________________
 
     
michal85 
Żupnik


Osiedle: Boża Wola
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: 28-11-2012, 07:44   

dużo nie dużo...... ale to nie jest etat wymagający 8H :027:
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 28-11-2012, 12:04   

Obawiam sie, że jesli radny chce się zając na powaznie pracą w Radzie - to jest to praca na pełny etat. Tylko że w obecnej radzie pewnie takich radnych nie ma (lub prawie nie ma). Większość głosuje tak, jak im każą, bez próby przemyślenia tematu, który głosują. Oczywiście zakładam, ze radni sa w stanie przemyśleć temat - choć wszyscy wiedzą, że niektórych radnych to nie dotyczy :( Nietsety - reprezentacja oddaje poziom społeczeństwa.
Aktualny system polityczny zniechęca osoby najbardziej aktywne i przedsiebiorcze do zajmowania się polityką - bo żadnych z tego nie ma profitów, a tylko trzeba się wszystkim spowiadać jaki ma się majątek i do czego sie w życiu doszło. Dopóki polskie społeczeństwo będzie zawistne o każdy sukces kogoś innego - to polska polityka będzie wyglądała, tak jak wygląda, a rządzić nami będą miernoty. I dotyczy to zarówno szczebla gminnego jak i centralnego.
Znam kilka osób, które miałyby kwalifikacje na zasiadanie - choćby w Radzie czy nawet Sejmie i dla dobra ogółu mogliby to robic za darmo (bo diety stanowiłyby jedynie dodatek "na waciki"). Ale na myśl o tym, ze byle łajza może sprawdzić w internecie do czego w życiu doszedł - odechciewa im sie jakiejkowiek działaności społecznej. I mozna ich zrozumieć - bo życie z ochroniarzami na karku nie należy do przyjemnych.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-11-2012, 12:13   

Piotr Ptak napisał/a:
Zapraszam do biura, ul. Limanowskiego 11 codziennie od 8.00 do 16.00 lub tel. 509 540 740, piotr_ie@interia.pl


Ciekawe czy podczas kolejnej agitacji wyborczej również forumowicze będą zapraszani do biura, czy też może nastąpią przeprosiny z forum i nagle dziwnym zbiegiem okoliczności aktywność, oraz wylewność forumowa wzrośnie :diabel2:

Piotr Ptak napisał/a:
wolę rozmawiać, przynajmniej widzę osobę, a nie "odważnego" anonima.


Poczekajmy do wyborów :D
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 17