Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliczka czy Kraków
Autor Wiadomość
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-09-2012, 14:29   

nacomito, brakło mi Twojego komentarza do zamieszczonego materiału.
Ja nie będę komentował bo... wiadomo jakby to zostało odebrane ;)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 10-09-2012, 15:23   

Niezła propaganda! A wypowiedź w sprawie szkół zalatuje hypokryzją w świetle wydarzeń sprzed pół roku.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-09-2012, 17:58   

raphalsky napisał/a:
nacomito, brakło mi Twojego komentarza do zamieszczonego materiału.
Ja nie będę komentował bo... wiadomo jakby to zostało odebrane

Sądziłem, że mnie wyautowałeś. Skoro nadal interesuje Cię moje skromne zdanie – służę z nieukrywaną rozkoszą.

Dziennik Polski napisał/a:
Gmina Wieliczka liczy ponad 50 tysięcy mieszkańców. - Jesteśmy przygotowani na zwiększanie się liczby ludności. Jest to dla nas ogromna szansa, którą chcemy wykorzystać. Przebudowaliśmy połączenie kolejowe, zakontraktowaliśmy kursy MPK. Gmina ma bardzo gęstą sieć dróg. Cały czas realizujemy duże infrastrukturalne projekty, wykorzystując szansę, jaką dają pieniądze unijne - stwierdza burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

- Ucieczka mieszkańców dużych miast do ich satelitów lub na prowincję i dojazd do pracy i szkół nie jest wielickim wynalazkiem. Ten model dawno zawładnął całym światem, lecz świat inwestuje w komunikację, a Wieliczka w fontanny.

- Po raz kolejny burmistrz chełpi się, że my Kozioł przebudowaliśmy połączenie kolejowe. A ja cały czas uparcie twierdzę, że przebudowa linii kolejowej jest zasługą PLK, zaś burmistrz nie potrafi nawet zadbać o postawienie wywróconego powiewem odjeżdżających Włochów ogrodzenia nieczynnego odcinka szpetnych torów. Obok Magistratu, by było weselej.

- Wszystko, co zrobił opiera się na europejskich funduszach. Z wyjątkiem paraliżującego zadłużenia.

- Szczątkowa komunikacja MPK obsługuje tylko miasto. A co z gminą?

- Istotnie, sieć dróg jest gęsta. Nie jest jednak zasługą władz miasta lecz polskiego modelu zagospodarowania, w którym każdy buduje się na swoim i każe sobie położyć asfalt na polnej drodze. Nie o gęstość lecz o jakość dróg chodzi, a ta jest fatalna.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 10-09-2012, 21:41   

nacomito napisał/a:
polityka lokalnych samorządów - głównie Niepołomic, przyciąga do powiatu wielickiego inwestorów.


nacomito napisał/a:
Niepołomice windują powiat wielicki na czołówki różnego typu rankingów.


:!!:
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-09-2012, 22:13   

Dziennik Polski napisał/a:
Ciaśniej na ulicach
Władze wielickich gmin zapewniają, że tak duży napływ "nowych" nie spowoduje zmniejszenia komfortu życia na tym terenie. Problemów jednak nie brakuje. Trzeba zadbać o zapewnienie dostępu do szkolnictwa, służby zdrowia i infrastruktury komunalnej coraz większej liczbie ludzi. […]

Komfort życia to właśnie komunikacja, szkolnictwo, przedszkola, żłobki, służba zdrowia, jakość dróg, chodniki… A jaki jest ich stan można się dowiedzieć z szeregu formowych wątków.

Przybywa mieszkańców i samochodów. Na drogach coraz ciaśniej, coraz wolniej, coraz dłużej. Rzeczywiście, komfort jazdy.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-09-2012, 22:24   

Dziennik Polski napisał/a:
… starostwo buduje w Wieliczce nową siedzibę Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół im. Kosiby, ale placówki oświatowe w powiecie wielickim na razie w szwach nie pękają. Jest natomiast problem z miejscami w przedszkolach. Brakuje też żłobków.

Nie jest tajemnicą, że zbliża się niż demograficzny, którego nie uzupełni „przenoszenie się ludzi z dużych miast do stref podmiejskich”. Dla kogo więc dziwną metodą wznosi się szkołę-moloch?

Niewątpliwie prawdą jest, że brakuje miejsc w przedszkolach i nie ma żłobków.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-09-2012, 22:33   

Dziennik Polski napisał/a:
- Nie likwidowaliśmy szkół, choć niektóre roczniki były mniej liczne, bo wiemy, że ilość mieszkańców to sprawa dynamiczna. W przyszłości będzie potrzebna nam jeszcze jedna podstawówka i gimnazjum - stwierdza burmistrz Wieliczki. W tej gminie miejsc w publicznych przedszkolach zabrakło dla prawie 300 dzieci. Rośnie tam jednak ilość niepublicznych tego typu placówek i na razie nikt nie planuje budowy w samej Wieliczce nowego przedszkola. - Przymierzamy się natomiast do wykonania takiej inwestycji w Mietniowie. Kiedy? Prawdopodobnie w latach 2014-2015 - zapowiada Łukasz Sadkiewicz.

- Tak jak większość gmin jesteśmy w złej sytuacji, jeśli chodzi o żłobki. Kiedyś były one finansowane przez fundusz zdrowia, a teraz przez samorządy, które na razie nie wywiązują się z tego zadania - przyznaje burmistrz Wieliczki.

Powyższy cytat powinien mieć inną treść:

Nie zlikwidowaliśmy szkół, ale chcieliśmy. Grzebiemy natomiast w modelu zarządzania placówkami oświatowymi. Żłobek, który powstanie w nieokreślonej bliżej czasoprzestrzeni zostanie wcielony w struktury gimnazjum. Będzie to modelowy, wielicki sposób zarządzania szkolnictwem.

Dumą gminy jest Samorządowe Przedszkole nr 4 pracujące w fatalnych warunkach sanitarnych. Uważamy, że klomb kwiatowy i kolejna fontanna jest ważniejsza niż zdrowie naszych maluczkich.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-09-2012, 22:37   

Dzinnik Polski napisał/a:
Turystyka jest dla nas szansą rozwoju, właśnie w tej branży zatrudnionych jest znacząca ilość mieszkańców naszego powiatu - uważa Artur Kozioł.

Prawdą jest, że oprócz tradycyjnego już pracodawcy KS TT, przybywa hoteli i związanej z nimi gastronomii. Ale to jeszcze nie powód do dumy.
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 10-09-2012, 22:52   

Cytat:
Przebudowaliśmy połączenie kolejowe (...) - stwierdza burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Oby Cie, Burmistrzu Najmilszy, gęś kopnęła.

Gmina nie ma i nic mieć nie moze do torow. Gmina miala wybudowac dwa P+R.
Jeden jest w zalosnym statu nascedi, drugi gdzie jest? Jak masz, Burg Miszczu jakies klopoty z tym, to napisz na stronach Swego Urzedu, a nie zachowuj pelne godnosci milczenie, bo to wprost nie przystoi.

Zobacz, Panie, jak wyglada koniec linii kolejowej z kozłem oporowym (przepraszam za niestosowne skojarzenia) przy ul.Mickiewicza. To o rzut beretem od Twego Magistratu (możesz, Dobrodzieju, przejsc sie tam na wizje lokalną, nawet bez palta i parasola - tak to blisko)
Kolejarze zostawili ten punkt w stanie Pipidówy Dolnej. No cóż, kolejarze tak mają.

Ale ten punkt jest w Twoim miescie i dziwi, że nic nie robisz. To punkt, ktory rzuca sie w oczy wszystkim turystom, ktorzy przyjechali pociagiem; a poza tym, to same centrum Twego miasta.
To tak, jakby, toutes proportions gardées, ktoś wywalił cieżarówę piasku na Rynku Glownym w Krakowie w czerwcu i ta kupa piachu tkwila tam nadal bez zadnej reakcji Majchrowskiego. Niemozliwe, ktos powie? Hmm... w Wieliczce mozliwe :/
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-09-2012, 10:02   

Ah, czekałes więc jedynie na sygnał ode mnie aby dać upust swoim spostrzeżeniom. To chyba dobrze, że Cię wywołałem :)

nacomito napisał/a:
- Wszystko, co zrobił opiera się na europejskich funduszach. Z wyjątkiem paraliżującego zadłużenia.


Moim zdaniem to dobrze, że wykorzystujemy europejskie fundusze. Trzeba brać póki dają.

nacomito napisał/a:
- Szczątkowa komunikacja MPK obsługuje tylko miasto. A co z gminą?


Przepraszam za swoją ignorancję - nie pamiętam komu zawdzięczamy linię 304. Czy ktoś podpowie? Jest to zdaje się kluczowa sprawa aby powyższe zdenie kolegi nacomito albo potwierdzić albo zadać mu kłam ;)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
woykr 
Żupnik


Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 71
Wysłany: 11-09-2012, 21:59   

Zawsze w 2 obozach są argumenty które sie kontrastują. Każda opozycja znajduje nieprawidłowości w działaniu rządzących.

Mozna dopatrzyć się + jak i -
Jednak większoć ma racje !
Jeżeli większość twierdzi że sa problemy ze szklolnictwem, przedszkolami, żłobkami to oznacza że tak jest ! (sam uważam że ten stan rzeczy jest naganny)

Czy są problemy z komunikacją ?? Tak uważa duża część Wlieliczki ! szczególnie gminnej Wieliczki nie centrum i osiedli znajdujących się blisko 2 lini MPK

Jak można potwierdzic słowa i narzekania innych?
Wystarczy REFERENDUM...
W obecniej dobie komunikacji elektronicznej mozna stworzyc stronę ze specjalna ankieta. Magistrat miałby czarno na białym podane informacje na temat swojej pracy i tego nad czym nalezy się skupić.
 
     
soltown 
Żupnik


Dołączyła: 03 Mar 2011
Posty: 78
Wysłany: 12-09-2012, 09:45   

a potem jeden z drugim zaczna pisac ,ze wybory zostaly sfalszowane:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 16