Poprzedni temat «» Następny temat
Usłyszałem plotkę jak poniżej, czy ktoś coś wie na ten temat
Autor Wiadomość
palikot
Gość
Wysłany: 24-11-2008, 21:49   

Gość napisał/a:
Było ostro, wyglądało jakby bali się tego co powiedział jeden z radnych.

Chyba o tą sprawę w Krakowie chodzi;
Jak krakowski biznesmen Rafał Roesler ubił interes za 5 mln zł
10.10.2008
Afera, przypomnijmy, toczy się od lata 1999 r. Wtedy Rafał Roesler i jego wspólnik sprzedali deweloperskiej spółce Altkrak warunkowo trzy działki o łącznej powierzchni 4 hektarów w atrakcyjnym krakowskim Chełmie.
Kupili je wcześniej za nieco ponad milion złotych od Akademii Rolniczej, dla której kiedyś Marian M. wykonywał roboty budowlane.
Umowa była warunkowa, bo transakcja mogła być sfinalizowana dopiero wtedy, kiedy gmina Kraków nie skorzysta z prawa pierwokupu. Skorzystała i na tym miał polegać interes, bo Altkrak także należała do Rafała Roeslera i Mariana M. A transakcja między nimi a ich spółką spowodowała podbicie ceny.
Umówili się sami z sobą, że chcą od siebie kupić te działki za 5 milionów. Na taką cenę miasto musiało się zgodzić, jeśli chciało skorzystać z prawa pierwokupu.
Według prokuratury, biznesmeni początkowo próbowali przekwalifikować działki z rolnych na budowlane i wznieść na nich luksusowy dom starców dla polonusów. Kiedy okazało się to niemożliwe, postanowili odzyskać pieniądze.
Jak twierdzi prokuratura, skłonili przy pomocy łapówek ówczesny zarząd miasta, wbrew opinii odpowiednich wydziałów urzędu, do skorzystania z prawa pierwokupu. Dalej, pod wpływem niektórych członków zarządu, wprowadzona w błąd rada miasta przegłosowała uchwałę zmieniającą budżet w ten sposób, by znaleźć w nim odpowiednie środki na tę transakcję."

A u nas o jakąś działkę 10 ar na Willowej, którą urzędnik Gminy kupił za 20 000 zł a teraz chce za nią 350 000 zł. Nie dziwię się ,że sprawa jest śmierdząca.

Uprzejmie proszę o podawanie źródła takich rewelacji
Tardas
 
     
john
Gość
Wysłany: 25-11-2008, 07:46   

spoko nie było ostro ... w projekcie uchwały była chodziło o zamianę działki na Willowej, o którą toczy sie spór mieszkańców, a którą gmina sprzedała kiedyś jednemu z pracowników. Sprawa była w róznych instancjach od kilku lat jest stałym problemem w komisji rewizyjnej. Nie chodzi tu o sam zakup - w przetargu kupic może każdy również urzędnik a podobno tak było - takie są dokumenty. Działka zamyka jednak ulicę Willową i tu jest wielowątkowy problem mieszkańców niech się wypowie ktoś bardziej znajacy temat. Padła propozycja aby się zamienić za podobną wielkościowo działke gminną w Węgrzcach W. Sprawa toczyła sprawa była omawiana znacznie szerzej na komisji budżetu i została zaopiniowana negatywnie. I z taką opinia była dyskutowana na radzie, ze względu na złozonośc sprawy ul. Willowej stanowisko całej rady jest czytelniejsze dla zainteresowanych. Wiekszośc radnych uważała, że mimo wycen gruntów przez rzeczoznawcę, ta zamiana jest dla gminy nieopłacalna, choć nalezy szukać innych sposobów rozwiązania sprawy willowej.
Warto zauwazyc, że obecna rada poprzez komisje budżetu zacznie zaostrzyła proces sprzedazy gruntów gminnych. Juz wiele propozycji zostało odrzuconych, dawniej zwykle przechodziły.
 
     
palikot
Gość
Wysłany: 25-11-2008, 08:54   

john napisał/a:
Warto zauwazyc, że obecna rada poprzez komisje budżetu zacznie zaostrzyła proces sprzedazy gruntów gminnych. Juz wiele propozycji zostało odrzuconych, dawniej zwykle przechodziły.

A mógłbyś przytoczyć inny przypadek oprócz tego z Willowej? Bo z tego, co słyszałem to pierwsza odrzucona uchwała w tej kadencji. Zawsze było 100%.
A to, że urzędnik kupuje od Gminy działkę i po kilku latach sprzedaje ją (czy zamienia z Gminą wszystko jedno) z wielkim zyskiem to sprawa naganna, a nawet kryminalna o czym świadczą wyroki dla wielu osób w podobnej sprawie w Krakowie.
 
     
john
Gość
Wysłany: 25-11-2008, 11:15   

to co zrobił urzędnik ... czyli prawdopodobnie wykorzystał wiedzę i stanowisko .. ale formalnie mógł, jak każdy wystartować w przetargu.. jak było z konkursem to nie wiem to chyba było lata temu

inne zablokowane sprzedaże było wycofane jeszcze na etapie projektu uchwały np. poszerzenie gruntów w Raciborsku, ul. Chopina boiska przy gdowskiej, tereny przy żwirowiskach (grabie), dembowskiego, Słowackiego itp

Główne prace rady toczą się w komisjachna sesjach sa głosowania już opracowanych projektów, i dlatego tu tylko w wyjatkowych sytuacjach uchwały są glosowane na nie, z reguły odrzucenie uchwały przed komisję powoduje jej wycofanie przez wnioskującego ...
 
     
palikot
Gość
Wysłany: 25-11-2008, 11:43   

john napisał/a:
Główne prace rady toczą się w komisjachna sesjach sa głosowania już opracowanych projektów, i dlatego tu tylko w wyjatkowych sytuacjach uchwały są glosowane na nie, z reguły odrzucenie uchwały przed komisję powoduje jej wycofanie przez wnioskującego ...

Niestety z prac komisji nic do nas nie dociera, chociaż są takie zakładki.
Nasza komisja Budżetu i Mienia to:
Luraniec, Krupa, Panuś, Wolak, Zarębski.
Zastanawiam się, czyjego interesu bronili panowie związani z Kopalnią Soli (a są w większości) przy zamianie nieruchomości pomiędzy Gminą Wieliczka a Kopalnią Soli.
I nie mogę znaleźć podstawy (nr uchwały) zamiany między w/w parkingu PKS za Sztygarówkę.
 
     
palikot
Gość
Wysłany: 26-11-2008, 14:30   

Niestety o problemach ul. Willowej nic w internecie nie można znaleźć.
Jedynie bez żadnego uzasadnienia Uchwała 140/207 "skargę pana Adama Berezowskiego uznaje się za zasadną."
W czym leży problem, że Burmistrz pomimo negatywnej opinii Komisji próbuje dalej przepychać Uchwałę. I ilu osób dotyczy problem, dla których lekką ręką chciano wydać z kasy Gminy 350 tys. złotych.
Jedyny problem jaki tam widzę to brak możliwości nawrócenia większym samochodem.
Taki problem mają setki dróg ślepych w naszej Gminie i jakoś muszą sobie radzić.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 26-11-2008, 19:58   

palikot napisał/a:

Niestety z prac komisji nic do nas nie dociera....
I nie mogę znaleźć podstawy (nr uchwały) zamiany między w/w parkingu PKS za Sztygarówkę.


Ad 1 . Sesje RM i komisje są otwarte dla wszystkich KAŻDY może posłuchać, wszystkie media mogą przybyć , terminy są w internecie w bip... ale trzeba chcieć .....
Ad 2. od 1998 r. istnieje powiat i to gmina urzyczyła mu budynku sztygarówki więc pewnie chodzi o uchwałę z lat 90-tych a Bip zawiera w większości dane już z obecnej dekady
Cytat:
W 2001 roku - na podstawie artykułu 61 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej - została ogłoszona Ustawa o dostępie do informacji publicznej. Ustawa ta określając zakres przedmiotowy i podmiotowy dostępu do informacji publicznej wskazała także trzy tryby dostępu do takich informacji. Na pierwszym miejscu ustawa wymieniła tryb ogłaszania informacji publicznych, w tym dokumentów urzędowych, w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP).
 
     
palikot
Gość
Wysłany: 26-11-2008, 21:14   

Nord napisał/a:
ale trzeba chcieć .....

Tu się całkowicie z tobą zgadzam. Leniwe to nasze społeczeństwo. Także i Radni, bo dokumenty wychodzące spod ich ręki pełne błędów.
Natomiast z tym BiP czytasz te Uchwały bez uzasadnienia, bez załączników okrojone z danych (kwota, nazwa, nazwisko, przeznaczenie, załącznik mapowy) i nic z tego nie wiesz.
Czasem wydaje mi się, że ktoś celowo pomija te dane.
A tą Sztygarówkę jeszcze spróbuję poszukać.
 
     
palikot
Gość
Wysłany: 27-11-2008, 09:26   

Jak się pogrzebie to się znajdzie.
Panorama 2006 nr 12
"Wygrana po latach" Barbara Zapadlińska.
Tak jak myślałem, nie mają pętli nawrotowej.
A która ulica ślepa ma?
 
     
KSW
Gość
Wysłany: 27-11-2008, 10:11   Ekspertyza

Słyszałem że King się pakuje ma to związek z ekspertyzą
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 28-11-2008, 08:49   

Przypominam, że podstawą komunikacji jest podawanie źródeł informacji, które się przytacza. W przeciwnym wypadku takie wpisy zostaną usunięte z powodu naruszenia Regulaminu Forum
Tardas
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
palikot
Gość
Wysłany: 28-11-2008, 10:07   

Tardas napisał/a:
Przypominam, że podstawą komunikacji jest podawanie źródeł informacji, które się przytacza. W przeciwnym wypadku takie wpisy zostaną usunięte z powodu naruszenia Regulaminu Forum

Moja wiedza na ten temat na dzień dzisiejszy jest dużo większa także o artykuł Barbary Zapadlińskiej (Panorama 2006 nr 12), która przedstawia problem do 2006 roku. Małe sprostowanie do ceny końcowej. Została wynegocjowana przez Pana Lassotę zamiana tej działki na działkę 12 ar w Węgrzcach Wielkich (cena 1 ar na dzień dzisiejszy ok. 3 000 zł) plus dopłata 50 000 zł.
Pan Józef Krupa radny chyba z Węgrzc podobno stwierdził " znam bardzo dobrze sprawę od początku i dopóki jest radnym nigdy na to nie pozwolę".
To moja wiedza na dzień dzisiejszy w temacie "Usłyszałem plotkę".
A wpis zawsze możesz skasować, Twoje prawo.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 25-01-2009, 10:15   

Cytat;
- Trudno powiedzieć na pewno, czy nakręcona w 1983 roku "Seksmisja" jest pierwszym filmem, który powstał w kopalni. W każdym razie osoby, które pracują tu 30 i więcej lat, nie pamiętają, by przed latami 80. ubiegłego wieku pojawiali się tu filmowcy - stwierdza Monika Szczepa z Biura Prasowego Kopalni Soli w Wieliczce.
A ja słyszałem od najstarszych górali,że wcześniej kręcono w Kopalni "Na srebrnym globie".
Sprawdziłem w internecie i znalazłem w temacie "Na srebrnym globie":
Pracowicie kreowano na planie "obcą" faunę. Indykom doczepiano pióra, w celu nadania im wyglądu pozaziemskich pawii. Węgorzom przysposabiano skrzydła, a karpiom całe garście piór. Tak ucharakteryzowane ryby wypuszczano z powrotem do wody, skąd aktorzy wyławiali je dzidami. Łącznie rok zdjęć ekipa spędziła nad Bałtykiem, na łebskich wydmach i w okolicach Lisiego Jaru. Surowe pejzaże obcej planety nakręcono jesienią 1976 roku w dziewiczych ostępach Mongolii, a sekwencje pustynne powstawały na mongolskiej pustyni Gobi. Trzy miesiące kręcono w podziemiach kopalni soli w Wieliczce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17