Poprzedni temat «» Następny temat
Światła drogowe w Wieliczce
Autor Wiadomość
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-12-2010, 23:03   

nietopesh napisał/a:
lekmedwet napisał/a:
wymóg "naszej kochanej" unii europejskiej


nie rozumiem - jak może unia wymagać ustawienia świateł :?:


ja też nie rozumiem - ale to wymóg związany z przepisami ( ponieważ wyjazd jest z bocznej ulicy )
Moge sie mylić ale taka informacje usłyszałem i taka też tendencje zauważyłem.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-12-2010, 23:15   

lekmedwet napisał/a:
wymóg związany z przepisami ( ponieważ wyjazd jest z bocznej ulicy )


No dobra - dalej nie łapę o co chodzi. Przy każdej bocznej ulicy trzeba stawiać światła w obszarze miejskim :?:
Jak dla mnie to wyjątkowo głupia informacja :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-12-2010, 01:12   

nietopesh napisał/a:
lekmedwet napisał/a:
wymóg związany z przepisami ( ponieważ wyjazd jest z bocznej ulicy )


No dobra - dalej nie łapę o co chodzi. Przy każdej bocznej ulicy trzeba stawiać światła w obszarze miejskim :?:
Jak dla mnie to wyjątkowo głupia informacja :diabel2:


a kto mówi tu o każdej ?

Nie staram sie rozumiec wszystkich przepisow unijnych jak np co jest owocem a co warzywem. Zwłaszcza jak światła ułatwiają przejście na ulicy Słowackiego i gdy obok jest przystanek autobusowy.
Jako kierowca nie neguje, że ten argument by dotarł do mnie bardziej niż to co usłyszałem.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-12-2010, 07:56   

Jeśli o mnie chodzi, to jakoś ciężko mi jest sobie wyobrazić że to unia mówi gdzie maja być światła a gdzie NIE. To urzędnicy decydują gdzie są potrzebne, bo to lokalni samorządowcy wiedzą najlepiej o potrzebach ludzi. Unia dopiero potem jest proszona o wsparcie po przedstawieniu planu inwestycji itp. Jeżeli projekt podchodzi pod któryś z realizowanych programów to kasa się znajduje, a wtedy dopiero może pojawiać się wymóg mówiący o sposobie realizacji inwestycji itp.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-12-2010, 18:41   

nietopesh napisał/a:
Jeśli o mnie chodzi, to jakoś ciężko mi jest sobie wyobrazić że to unia mówi gdzie maja być światła a gdzie NIE. To urzędnicy decydują gdzie są potrzebne, bo to lokalni samorządowcy wiedzą najlepiej o potrzebach ludzi. Unia dopiero potem jest proszona o wsparcie po przedstawieniu planu inwestycji itp. Jeżeli projekt podchodzi pod któryś z realizowanych programów to kasa się znajduje, a wtedy dopiero może pojawiać się wymóg mówiący o sposobie realizacji inwestycji itp.

To wytłumacz mi dlaczego w Krakowie przy straży głownej jest postawiony sygnalizator świetlny ( z migającym żółtym ? i mozliwym czerwonym ?? )
chyba każdy zna przepis samochodów na sygnale. ale sygnalizator stoi i mruga.
Cieżko nie zauważyć wozu strażackiego jak włączy syreny np.

to samo dotyczy sie tu. ponoć dlatego że to jest wyjazd Straży postawiono światła

zwróć uwagę że jeżeli wyjazd jest z bocznej ulicy łączącej sie z główną a obok jest instytucja typu policja, straż pożarna czy też miejska to postawiono sygnalizator - dawniej wystarczyła tablica informacyjna.

mnie to tez nie pasuje to tłumaczenie ale wiele juz rzeczy słyszałem w tym prawie unijnym.
nie mam zamiaru sie sprzeczać sie o XXX porostu taką info otrzymałem i sie dziele - czy to rozsadne tłumaczenie to inna sprawa.
 
     
Carlos 
Groty kryształowe



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: skądinąt
Wysłany: 15-12-2010, 19:41   

Może dlatego że w Krakowie na ul. Westerplatte strażacy wyjeżdżają zza kamieniczki i ich nie widać z daleka i chcą mieć szybki wyjazd i nie podjeżdżać powoli tak żeby wszyscy widzieli bo w końcu ratują życie i się im śpieszy.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-12-2010, 19:57   

lekmedwet napisał/a:

To wytłumacz mi dlaczego w Krakowie przy straży głownej jest postawiony sygnalizator świetlny ( z migającym żółtym ? i mozliwym czerwonym ?? )
chyba każdy zna przepis samochodów na sygnale. ale sygnalizator stoi i mruga.
Cieżko nie zauważyć wozu strażackiego jak włączy syreny np.


Sygnalizator we wskazanym miejscu stoi odkąd pamiętam a są to z pewnością czasy jeszcze komunistyczne. Tak więc UE bym do tego nie mieszał.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 15-12-2010, 21:52   

Co tu porównywać?

Straż pożarna spieszy do pożaru.
A do czego spieszy Straż Miejska? Do gościa co źle zaparkował lub pali liście na swojej posesji...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
Ostatnio zmieniony przez solniak 16-12-2010, 00:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 15-12-2010, 21:57   

lekmedwet napisał/a:
To wytłumacz mi dlaczego w Krakowie przy straży głownej jest postawiony sygnalizator świetlny ( z migającym żółtym ? i mozliwym czerwonym ?? )
chyba każdy zna przepis samochodów na sygnale. ale sygnalizator stoi i mruga.
Cieżko nie zauważyć wozu strażackiego jak włączy syreny np.

to samo dotyczy sie tu. ponoć dlatego że to jest wyjazd Straży postawiono światła

To dlaczego nie postawiono takiego sygnalizatora na Danilowicza? Tamta Straż kogutów uzywa kilka razy dziennie, w przeciwieństwie do SM. A i ruch na Dailowicza nie jest przecież mały ( oczywiscie nie teraz )
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 16-12-2010, 00:15   

Carlos napisał/a:
Może dlatego że w Krakowie na ul. Westerplatte strażacy wyjeżdżają zza kamieniczki i ich nie widać z daleka i chcą mieć szybki wyjazd i nie podjeżdżać powoli tak żeby wszyscy widzieli bo w końcu ratują życie i się im śpieszy.


Bingo - pamiętam nawet jakiś materiał chyba z programu Jedź Bezpiecznie w którym omówiona została sytuacja na Westerplatte i fakt istnienia sygnalizatora z powodu braku widoczności.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 16-12-2010, 08:56   

Tomek73 napisał/a:

To dlaczego nie postawiono takiego sygnalizatora na Danilowicza? Tamta Straż kogutów uzywa kilka razy dziennie,


tamta straż nie wyjeżdża ulicą Daniłowicza od co najmniej dwóch lat, jak się nie mylę to od remontu budynku, w którym jest obecnie hotel Grand Sal. Tamta straż wyjeżdża do zdarzeń ulicą Matejki.
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-12-2010, 16:22   

solniak napisał/a:
Co tu porównywać?

Straż pożarna spieszy do pożaru.
A do czego spieszy Straż Miejska? Do gościa co źle zaparkował lub pali liście na swojej posesji...

by postawic fotoradar :P
raphalsky napisał/a:
lekmedwet napisał/a:

To wytłumacz mi dlaczego w Krakowie przy straży głownej jest postawiony sygnalizator świetlny ( z migającym żółtym ? i mozliwym czerwonym ?? )
chyba każdy zna przepis samochodów na sygnale. ale sygnalizator stoi i mruga.
Cieżko nie zauważyć wozu strażackiego jak włączy syreny np.


Sygnalizator we wskazanym miejscu stoi odkąd pamiętam a są to z pewnością czasy jeszcze komunistyczne. Tak więc UE bym do tego nie mieszał.


Nie bede sie upierał ale moim zdaniem duzo później :|
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 25-12-2010, 16:32   

Sygnalizacja świetlna poprawia bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kieruje ruchem - inna rzecz że zmniejsza przpustosość drogi, hamuje ruch - tak moim skromnym zdaniem wygląda to u nas, a wniektórych miejscach sam nie wiem po co jest:).Osobiście nie jestem zwolennikiem robienia "świateł" gdzie się da. Podstawowa zasada - prawa strona ma pierszeństwo i jedziemy:). Najlepsze są ronda - chyba najprostsze co wymyślone i wzajemna życzliwość.
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-12-2010, 07:35   

Ciężko się nie zgodzić z przedmówcą, chodź światła przy skrzyżowaniu Sienkiewicza Legionów czyli przy tzw poczcie ograniczyły ilość wypadków ale stłuczek spowodowanych brakiem odśnieżania i śliską nawirzchnią przybyło !!!
_________________
Radek
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 28-12-2010, 09:21   

Parkowanie na ul. Legionów i jednokierunkowość ul. Legionów przeniesione tutaj:
http://www.wieliczka24.in...kowa-vt3766.htm
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17