Poprzedni temat «» Następny temat
Straż pożarna
Autor Wiadomość
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 16-05-2010, 00:07   

A kto powiedzial ze strony PSP nie ma. Jest. Tylko zdjecia z uroczystosci sa inne.
http://www.psp.krakow.pl/galeria.php?r=1&id=98
 
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 16-05-2010, 07:05   

Ano wlasnie. Dzieki.
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-09-2010, 14:18   

http://www.wieliczka.eu/p...ziekowania.html

wieliczka.eu napisał/a:
Uroczyste podziękowania

W sobotę, 28 sierpnia, burmistrz Wieliczki podziękował gminnym jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej za udział w akcjach przeciwpowodziowych, które miały miejsce w tym roku w gminie Wieliczka. Przed rozpoczęciem mszy świętej w kościele parafialnym w Strumianach, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Władysław Kucharski złożył meldunek o gotowości druhów do uczestnictwa w uroczystości. W niedzielnym wydarzeniu udział wzięli także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce oraz wieliccy strażnicy miejscy.

W treści podziękowań, które burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Wieliczce Zbigniewem Zarębskim wręczali poszczególnym jednostkom czytamy: "W bieżącym roku kilka miejscowości w gminie Wieliczka nawiedziły powodzie. Stanowiły one zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców podtopionych terenów oraz ich dobytku. Dzięki Druhom z OSP udało się znacznie zmniejszyć rozmiary zniszczeń i strat. Druhowie pośpieszyli z pomocą tym, których dotknęły skutki niosącego zniszczenia żywiołu. Strażacka ofiarność i zaangażowanie zapewniły bezpieczeństwo mieszkańcom i pozwoliły uniknąć wielu ludzkich dramatów. Po raz kolejny daliście dowód temu, że w chwilach trudnych i ważnych, które decydują o zdrowiu i życiu człowieka, mieszkańcy gminy Wieliczka mogą liczyć na Waszą pomoc i wsparcie." Straży Miejskiej, policji powiatowej oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce burmistrz dziękował za "sprawną współpracę, która wiązała się z błyskawicznym podejmowaniem niełatwych, ryzykownych i odpowiedzialnych decyzji".

Burmistrz miasta i gminy oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce przekazali Zarządowi Miejsko-Gminnemu OSP czek w wysokości 264.000 zł z przeznaczeniem na zakup dla jednostek wyposażenia zniszczonego podczas powodzi.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-01-2011, 11:54   

Cytat:
[…] ostatni groźny wielicki pożar, do którego doszło pod koniec ubiegłego roku w jednym z dwóch bloków socjalnych przy ul. Jasnej w Wieliczce był najprawdopodobniej skutkiem podpalenia. - Podczas akcji ratunkowej stwierdziliśmy, że ogień pojawił się niemal jednocześnie w dwóch pomieszczeniach mieszkania. Trudno przypuszczać, by w tak zsynchronizowany sposób doszło na przykład do zwarcia w instalacji elektrycznej... - komentują to zdarzenie strażacy z wielickiej komendy PSP.

Dwupokojowe mieszkanie spłonęło doszczętnie; jego lokatorzy nie zdecydowali się na oferowane przez gminę lokum zastępcze, wybierając mieszkanie u rodziny. Straty poczynione przez ogień szacowane są na co najmniej 30 tys. zł. Paradoksalnie - mimo, iż sprawcą podpalenia był najprawdopodobniej jeden z lokatorów mieszkania - obowiązek wyremontowania lokum należy z mocy prawa do gminy, ponieważ jest to lokal socjalny...
Jolanta Białek
źródło: http://www.dziennik.krako...zez-powodz.html

Jaka jest puenta tego wydarzenia? Im się przecież należy. Śmiać się, czy płakać?
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-05-2011, 08:11   

http://www.dziennikpolski...duzo-pracy.html

Dziennik Polski napisał/a:
Florian ma dużo pracy

POWIAT. Strażacy otrzymają w tym roku "unijny" średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Na inne zakupy na razie nie ma pieniędzy.

Odznaczenia, awanse, podziękowania za trudną służbę - to wyznaczniki obchodów Dnia Strażaka na szczeblu powiatowym, zorganizowanych w piątek w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce.

Szczęśliwych powrotów do domu, wykorzystywania sprzętu ratowniczego jak najczęściej tylko do ćwiczeń oraz satysfakcji z pracy - takie życzenia kierowało do strażaków wiele osób, m.in. goście specjalni uroczystości: zastępca małopolskiego komendanta PSP st. bryg. Piotr Konar, komendant krakowskiej Szkoły Aspirantów PSP st. bryg. Andrzej Kogut oraz wielicki starosta Jacek Juszkiewicz. Obchody, którym patronował św. Florian, zainaugurowano tradycyjnie mszą św. w intencji strażaków, odprawioną w wielickim kościele św. Sebastiana.

Podczas spotkania nie zabrakło także rozmów o niełatwej strażackiej codzienności. Wielicka Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP jest od wielu lat w czołówce Małopolski, jeśli chodzi o liczbę interwencji podejmowanych przy groźnych zdarzeniach, a ma jedną z najmniejszych w województwie liczbę pracowników. Obecnie jest tam zatrudnionych 45 osób, co plasuje wielicką komendę na trzecim miejscu od końca w Małopolsce. Czynione od kilku lat próby wywalczenia dla Wieliczki przynajmniej pięciu dodatkowych etatów na razie nie przyniosły rezultatu.

Od początku tego roku w pięciu wielickich gminach doszło do 735 groźnych zdarzeń, z czego 447 to wiosenne pożary traw. Od stycznia poszkodowanych zostało - przede wszystkim w wypadkach drogowych - 95 osób, a sześć ponosiło śmierć.

Łódź płaskodenna z przyczepą, samochód dacia duster z zestawami oświetleniowym i łącznościowym, skokochron oraz dwa agregaty prądotwórcze o dużej wydajności - w taki m.in. sprzęt doposażono Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w zeszłym roku, głownie dzięki wsparciu lokalnych samorządów. Obecne miesiące zapowiadają się w tym względzie gorzej. Wiadomo, że - dzięki unijnej dotacji dla małopolskich strażaków - do JRG w Wieliczce trafi nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Wśród potrzeb wymieniane są także m.in.: kamera termowizyjna, pomocna przy lokalizowaniu źródła ognia podczas pożarów budynków, oraz pompa elektryczna, służąca do przepompowywania substancji ropopochodnych podczas wypadków, w których dochodzi do uszkodzenia zbiornika pojazdów. Na ten sprzęt na razie nie ma jednak "widoków".

JOLANTA BIAŁEK
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-06-2011, 19:50   

dzisiaj koło 16 widziałam dwa samochody straży na sygnale, jak wyjeżdżały z wieliczki, a wcześniej widziałam jeden na małej górze... ktoś wie co się stało?
 
     
Regisek 
Skrzat
Miasto na soli


Osiedle: Wieliczka
Wiek: 45
Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 39
Wysłany: 01-06-2011, 22:03   Podstolice

w Podstolicach paliło się, wydaje mi się że w okolicach kościoła i to intensywnie, pewnie piorun
_________________
"Żyje nam się lepiej"-powiedział na konferencji prasowej D. Tusk, gdy prezentował dane ekonomiczne za ostatni rok
"To fajnie macie"- odpowiedział lud
 
     
Piotrex 
Mina
ObiezyswiatOsiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 04-06-2011, 01:05   

stodoła poszła ponoc z dymem
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-06-2011, 09:15   

dzisiaj dokładnie o 3.48 obudziło mnie wycie syreny straży pożarnej... czy faktycznie w dobie telefonów komórkowych nie ma innego sposobu wzywania strażaków do pożaru i trzeba stawiać na nogi mieszkańców? :027:
 
     
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 18-06-2011, 10:18   

Ta syrena o 3.48 to była syrena wzywająca ochotników. Odpalana jest automatycznie z centrum dowodzenia. Nie wyobrażam sobie zeby dyzurny wydzwaniał do kazdego strazaka ochotnika czy akurat ma ochotę jechać do pozaru. Tak jest zdecydowanie szybciej.
 
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-06-2011, 13:23   

można by zawnioskować aby zamiast syreny puszczali "czarne oczy" ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-06-2011, 09:08   

Tomek73 napisał/a:
Odpalana jest automatycznie z centrum dowodzenia. Nie wyobrażam sobie zeby dyzurny wydzwaniał do kazdego strazaka ochotnika czy akurat ma ochotę jechać do pozaru.

niestety jej skuteczność jest wątpliwa, jeden się obudzi a inny nie... ja się obudziłam, a mój mąż nie... dobrze że nie jest strażakiem... :P
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-03-2012, 10:40   

Cytat:

Wieliczka musi poczekać na nową siedzibę PSPPOWIAT. Wstrzymano przygotowania do budowy Komendy Powiatowej PSP przy krajowej drodze nr 4. Na bardzo potrzebną inwestycję trzeba będzie poczekać kilka lat.

Jak długo? - To trudno dziś określić. Budowa nowej komendy PSP w Wieliczce została odłożona o kilka lat, a termin rozpoczęcia tego przedsięwzięcia będzie zależał m.in.innymi od tego, czy będą na to pieniądze - informuje Andrzej Siekanka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że termin rozpoczecia inwestycji przesunięto wstępnie na rok 2016.

Z budowy nowego lokum dla wielickiej KP PSP zrezygnowano, ponieważ obecnie trwa modernizacja siedziby PSP w Bochni, a w 2013 roku rozpocznie się budowa takiego obiektu w Nowym Sączu. Natomiast w Oświęcimiu, gdzie wznoszenie KP PSP zakończono w ubiegłym roku trzeba jeszcze wyznaczyć drogę dojazdową do tego budynku, co również pociągnie za sobą znaczne koszty. Z informacji przekazanych przez małopolskiego wojewodę Jerzego Millera na odprawie rocznej w Komendzie Wojewódzkiej, a powtórzonych w ostatni piątek, podczas takiego spotkania w KP PSP w Wieliczce przez st. bryg. Bogdana Malinowskiego, naczelnika Wydziału Operacyjnego krakowskiej KW PSP, wynika, że na razie dla Wieliczki nie ma pieniędzy. Ta inwestycja będzie mogła ruszyć dopiero po zakończeniu tego typu przedsięwzięć w Nowym Sączu i Bochni.

- Stan budynku straży oraz jego lokalizacja od dawna wskazują na konieczność powstania nowej siedziby powiatowej straży. Dlatego w 2007 roku podjęliśmy rozmowy, a następnie konkretne kroki zmierzające do wypracowania warunków do realizacji tej inwestycji. Gdy wydawało się, iż może ona ruszyć z miejsca, otrzymujemy informacje, że nie jest to możliwe, że musimy poczekać kilka lat, ponieważ są inne priorytety, w których Wieliczka się nie mieści - komentuje sytuację wielicki starosta Jacek Juszkiewicza. Dodaje , że starostwo chce wspomóc tę inwestycję i w tegorocznym budżecie powiatu zarezerwowano 500 tys. zł na opracowanie dokumentacji dla strażnicy. Z informacji uzyskanych w starostwie wynika, że w obecnej sytuacji pieniądze te zostaną prawdopodobnie przesunięte na inną inwestycję.

O tym, że umiejscowienie PK PSP w centrum parku Kingi sąsiadującym z szybem Daniłowicza, a więc rejonem masowo odwiedzanym przez turystów jest wyjątkowo niedogodne, wiadomo było od zawsze. Tyle, że innego miejsca dla strażaków nie było, a podejmowane w późniejszych latach starania o budowę nowej komendy kończyły się niczym. Budynek, w którym mieści się remiza wzniesiono w 1953 r., a jego stan techniczny jest bardzo marny. W ubiegłym roku popękały strop i podłoga w garażu, gdzie stoją wozy ratowniczo-gaśnicze, co spowodowało, że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Wieliczce zakazał użytkowania tej części budynku.

W garażu wykonano zabezpieczenia i obecnie strażacy mogą z niego korzystać. Jednak PINB wydał tylko czasowe pozwolenie na użytkowanie tego obiektu. - Jest ono ważne do końca 2013 roku. Jeśli po tym terminie garaż będzie nadal użytkowany musimy wcześniej wykonać tam remont generalny - mówi mł. bryg. Aleksander Starowicz, komendant powiatowy PSP . Koszty renowacji garażu szacowane są na 300-500 tys. zł. - Nie mamy możliwości wygospodarowania takiej kwoty w naszym budżecie. Jeśli nadal mamy mieć siedzibę w parku Kingi, konieczne będzie przekazanie nam tych pieniędzy z województwa - twierdzi szef wielickich strażaków.

Nowa państwowa strażnica ma powstać na ponad 2-hektarowej działce, przy trakcie nazwanym wschodnią obwodnicą Wieliczki, który jest łącznikiem pomiędzy krajową drogą nr 4 a bardzo ruchliwą drogą wojewódzką łączącą m.in. Wieliczkę i Gdów. By móc przygotowywać się do budowy nowej siedziby komendy, konieczna była wymiana gruntów pomiędzy gminą będącą wtedy właścicielem gruntu pod strażnicę oraz Kopalnią Soli, która dzięki temu mogła uzyskać prawo wieczystego użytkowania budynku obecnej siedziby PK PSP (obiekt ma być zagospodarowany na potrzeby turystyczno-sanatoryjne). Porozumienie w tej sprawie - sygnowane także przez szefów powiatu wielickiego oraz WK PSP w Krakowie i PK PSP w Wieliczce - podpisano w Sztygarówce w lutym 2008 ru. W dokumencie zapisano też, że nowa siedziby wielickich strażaków będzie gotowa w 1014 roku. Po czterech latach okazało się, że nie ma szans na dotrzymanie tego terminu.

Jolanta Białek
wielicki@dziennik.krakow.pl

_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Piotrex 
Mina
ObiezyswiatOsiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 15-03-2012, 19:01   

Dobrze że temat odświeżono.

Taka akcja była ostatnio na Chorągwicy, kobita sięwystraszyła że idą kłęby dymu z kominka zadzwonila na straż , przyjchały podobno 2 wozy + ekipa z jedynaka (policja) kobita ma dostać karę za bezpodstawne wezwanie straży (policji chyba nie ..).

Nastepnym razem moze warto poczekac aż coś zacznie się jarać solidnie i wtedy dzwonić bo sam dym jak widac nie wystarcza trzeba mieć wprawne oko i węch aby zweryfikować kłęby dymu od pozaru :D

Zobaczymy jak sprawa się potoczy
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-03-2012, 19:28   

Piotrex napisał/a:
Zobaczymy jak sprawa się potoczy


Myślę że marnie patrząc na istotny fakt :diabel2:

Cytat:
nowa siedziby wielickich strażaków będzie gotowa w 1014 roku.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11