Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:34
Straż Miejska w Wieliczce
Autor Wiadomość
Cop
Sztolnia



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 21-06-2007, 06:27   

Witam
A ja nie bardzo wierze w takie patrole , w ich istnienie , pamiętajcie , ze osoba będąca za murami Zakładu Karnego , jest nadal osobą skazaną , a przedewszystkim karaną , więc z pierwszego powodu powinna być ona ...konwojowana przez osoby do tego uprawnione , napewno nie jest taką osobą strażnik miejski , jeżeli zas jest osobą odbywającą karę w zakładzie pół-otwartym , to nie rozumiem ,osoba karana ma pełnić służbe z tym straznikiem ? Poznawać dane osobowe osób , które np ten strażnik wylegitymuje ? nie bardzo jakoś jest to normalne, chyba ten pomysł , jest z gatunku księżycowych .
A mam pytanie do PANI Czyżowskiej , można poznać żródło tej informacji ?
czy jest to na zasadzie "jedna pani , drugiej pani"
Pozdrawiam
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-06-2007, 09:41   ze szkoleń.

witam
Informacja jest 100% wiarygodna jest to przykład podany na szkoleniach- drugim podobnym przykładem było zatrudnienie przestępców (morderców) jako personel w domu wypoczynkowym. Inna terapią jest terapia niepełnosprawnych z przestępcami. Wyjaśniona nam : standardowo do niepełnosprawnych zwracamy się z odruchem litości a przestępca zwraca się słowami cyt'' a ty co tu k.....a robisz''. Takie terapie się sprawdzają- pokazują istnienie ''innego'' świata ponoć z korzyścią........ dla obydwu stron
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-06-2007, 10:05   niemoc intelektualna.

Witam
Madafaker napisał''gdzie tu znależ czas na dodatkowe zajęcia...''

Straż miejska wielicka na razie ma głowę w piachu a kufer w górze.
........marzy się mnie pomysł wychodzący ze straży miejskiej na zainteresowanie młodzieży strzelectwem sportowym i sportami obronnymi.Uważam że ze można zachęcać młodzież do uprawiania tego wspanialego sportu, wyjazdy na strzelnicę.......jest wiele organizacji pozarządowych sportowych które pomogą........

Fragment Wypowiedzi przesunięty do śmietnika. Tardas
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 21-06-2007, 12:13   

Nie wiem czy to można nazwać niemocą intelektualną...trzeba też myśleć zapewne kategoriami mierzącymi siły na zamiary.
Cytat:
jest wiele organizacji pozarządowych sportowych które pomogą........

Na Naszym lokalnym gruncie jakoś nie znajduję mnogości takich podmiotów...strzelectwo sportowe jest to specyficzna forma spędzania wolnego czasu,wymagająca stosownego obiektu,wyszkolonej kadry instruktorskiej itp...no chyba iż ten pomysł potraktujemy jako przysłowiowe "strzelanie kulą w płot"...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-06-2007, 12:17   może tak.

witam
Inni problemy rozwiązują. My też możemy. Może tak?

Indeks za praktyki
Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna podpisały porozumienie o współpracy. Na mocy niniejszego dokumentu uczelnia ufundowała jeden darmowy indeks dla pracownika tej samorządowej formacji porządkowej, a dla pozostałych chętnych do studiowania funkcjonariuszy udzieliła rabatów w opłatach czesnego. W zamian za to studenci będą mogli odbywać w Straży Miejskiej praktyki zawodowe. Dzięki podpisanemu obecnie porozumieniu chętni do studiowania otrzymają rabat w opłacie czesnego, a jeden z funkcjonariuszy otrzyma studia za darmo. (zródło internet)

Myślę, że pomysł wart podpatrzenia
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-06-2007, 12:24   niemoc organizacyjna też.

Witam
Nieprawda w Krakowie realizowany będzie projekt '' Lato na strzelnicy 2007'' Możemy taki sam projekt realizować w Wieliczce. Uważam , że parterem mogłaby być Straż Miejska - chociażby poprawic swój '' bezwizerunek''.To jest po prostu niemoc intelektualna i .......organizacyjna też.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 21-06-2007, 12:24   

Jednym słowem idąc dalej tym tokiem myślenia...Nasza "malutka" Straż Miejska miała by nawiązać współpracę z jedną z uczelni w Krakowie...skąd Ty dziewczyno czerpiesz natchnienie do tej radosnej twórczości science-fiction... :one:
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-06-2007, 14:49   

Cytat:
witam
Inni problemy rozwiązują. My też możemy.

A może by tak Pani napisała nam trochę o Fundacji Św. Mikołaja działającego przez cały rok . Zamiast pisać 1 000 pomysłów, może jakieś konkretne zadanie zrealizowane przez fundację? I proszę się nie tłumaczyć, nie zorganizowałam bo nie dostałam funduszy... Fundacja działająca przez cały rok tzn. zasypująca jedynie pomysłami? Co do Straży Miejskiej. To podejrzewam, że wlepili mandacik i teraz muszą odcierpieć... :P
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-06-2007, 14:50   

Madafaker napisał/a:
...skąd Ty dziewczyno czerpiesz natchnienie do tej radosnej twórczości science-fiction...

Czuję, że Nasi dzielni policjanci tracą powoli cierpliwość. Nie jestem zdziwiony. Ja ją już straciłem. Też tych wizji PANI Czyżowskiej nie mogę słuchać a dokładnie czytać.
Dziewczyno zastanów się, czego wymagasz od kilku strażników miejskich na czele z osławionym przez Ciebie Komendantem. Ci ludzie są stworzeni do innych celów, których wczytując się w posty nie spełniają. Trzeba zabiegać o spełnianie przez straż miejską podstawowych obowiązków, do których zostali powołani. Proporcje !!! Żyjemy w Wieliczce z kilkoma strażnikami. Kraków, Gdańsk czy inne DUŻE miasto to nie Wieliczka.
Jak sobie dziewczyno wyobrażasz zajęcia na strzelnicy w Wieliczce. Gdzie? Z kim? Ile to będzie kosztowało? To, że jest się strażnikiem miejskim, czy policjantem posiadającym uprawnienia do posługiwania się bronią, nie znaczy, że można być instruktorem. Jak sobie wyobrażasz przemieszczanie się młodzieży na strzelnicę? Pytań można postawić moc.
Na tym forum róbmy dużo wrzawy, by straż miejska czy policja dbała o nasze bezpieczeństwo.
Tak na marginesie – pytanie do Mada i Copa – czy posiadane umiejętności strzeleckie uważacie za wystarczające? Czy macie przesyt, wg mnie, kosztownych zajęć na strzelnicy.

Przepraszam – mnie poniosło. Jedno jest pewne – na więcej tematów w tym stylu nie dam się sprowokować. Chociaż... kto wie, czym mogę być jeszcze zaskoczony.
 
     
Cop
Sztolnia



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 21-06-2007, 16:08   

Witam
Co do PANi Czyżowskiej nie będę sie wypowiadał ........co do jej bicia piany również .......
Natomiast jerzy - jan trafił z tym strzelaniem w mój czuły punkt , jest to nieukrywam moja pasja , strzelam dużo , wiele więcej niż większość policjantów . Zajęcia na strzelnicy , zaznaczam na naszej strzelnicy w KWP Kraków nie są kosztowne , to tylko koszt amunicji / koło 0.60 zł za sztuke / , no może koszt dojazdu jeszcze , ale często jeżdże prywatnym samochodem , a służbowym jedziemy zawsze w kilku . Instruktorów mamy swoich , dodaje nie mają oni uprawnień do prowadzenia zajęć z cywilami / to informacja dla forumowej naszej działaczki / , tak , że zajęć w tej materii nigdy nie mam dość , a czy moje umiejętności są wystarczające ? pewnie , nie , trening czyni mistrzem , chciałbym strzelać lepiej , ale i tak jest dobrze , nie będę tutaj sie rozpisywał na temat moich wyników , ale radze sobie .....ponadprzeciętnie .
Zajęcia mamy kilka razy w miesiącu , więc chłopaki radzą sobie z bronią .
Pozdrawiam
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-06-2007, 17:56   15.lipca 2007 roku.

witam
Chciałam powiedzieć, że mam na ukończeniu pisanie tego projektu co wywołał tyle '' ciepłych słów''. Mamy już zgodę instruktora z wymaganymi uprawnieniami jest to 12.00 zł za 4 godziny(od osoby). Mamy fundację która zabowiążała się zabezpieczyć wyżywienie, a druga przeznaczy pieniązki na pokrycie kosztów dojazdu. Zaplanowany jest dojazd busem. Częśc zajęć będzie na Centrum - Nowa Huta, a pozostała na strzelnicy w Pasterniku. Myślę ze około 15 lipca projekt zostanie złożony w Urzędzie Miasta Wieliczki zapewne też z prośbą o niewielkie dofinansowanie.
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-06-2007, 18:19   ukłon do Komendanta.

Witam
Ja mam ukłon do Komedanata Straży Miejskiej o włączenie sie do realizacji projektu np: pomoc w koordynacji obiegu dokumentów w Wieliczce.(ja pracuję w Krakowie)
Zapraszam Panie Komendancie.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 21-06-2007, 18:37   

Na czym na polegać ten projekt ??
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 21-06-2007, 19:00   

przemo napisał/a:
zawijali bialo czerwona tasiemka zlamany znak

Hm, jakby nie zawijali to byś się czepiał że znowu siedzą i nic nie robią. Nie rozumiem niektórych prztyczków w stronę miłych mundurowych ;)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-06-2007, 19:01   streszczenie projektu.

Witam
Projekt zawiera elementy wiedzy z zakresu podstaw budowy broni sportowej oraz przepisow z bezpieczeństwa na strzelnicy.Będą praktyczne zajęcia z strzelania z broni pneumatycznej zwracać będziemy też uwagę na prawidłową postawę strzelecką oraz zasady prawidłowego celowania. Będą zajęcia podnoszące sprawność fizyczną. Będą też przekazane uczestnikom niezbędne wiadomości na temat konkurencji zaliczanych do zdobycia ''Odznaki Sprawnośći Obronnej''Zwrócimy uwagę na niebezpieczeństwo jakie może być z bronią wykorzystwaną przez nieodpowiednie osoby.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17