Poprzedni temat «» Następny temat
Starostwo Powiatowe
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 11-06-2008, 05:46   

Cytat:
jeśli ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego
święta prawda

Cytat:
ponieważ wcześniej odbywał staż absolwencki w kopalni, faktem jest, że większość doświadczenia zawodowego nabył właśnie w kopalni,


nie dziwi mnie to ale zdziwiła bym się baaardzo gdyby ktoś dostał stołek nie z towarzystwa Kopalniano - pisowskiego
_________________
Pozdrawiam
 
     
gość
Gość
Wysłany: 11-06-2008, 08:27   

master7 napisał/a:
Z tego co wiem skończył już studia.

W prezentacji na stronie Starostwa podane wykształcenie wyższe.
Widzę, że pan starosta Jacek Juszkiewicz jest na liście radnych powiatowych klub PiS.
Czy to dopuszczalne?
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 11-06-2008, 08:55   

do jw.
W przypadku Powiatu ustawodawca nie zakazuje łączenia funkcji Starosty lub jego zastepcy z pełnieniem funkcji Radnego Rady Powiatu i przynależnością do klubu radnych.
Starosta jest w klubie PiS, za-ca w klubie Przyjazny Powiat
Poprzednicy z PO starosta Kociołek był radnym również jego z-ca Zadrozniak był radnym

Podobnie jest w Powiecie Bocheńskim, Brzeskim, Krakowskim i w olbrzymiej większości powiatów kraju

Również Marszałek Województwa jest jednocześnie radnym sejmiku wojewódzkiego.
Premier RP jest posłem sejmu RP.

Inna sytuacja jest z Burmistrzami w gminach, ale to wynika z regulacji ustawowych.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 11-06-2008, 11:31   

Nord napisał/a:
W przypadku Powiatu ustawodawca nie zakazuje łączenia funkcji Starosty lub jego zastepcy z pełnieniem funkcji Radnego Rady Powiatu i przynależnością do klubu radnych.

Trochę to dziwne jak radny Jacek Juszkiewicz kontroluje i nadzoruje starostę Jacka Juszkiewicza. A na pewno niezdrowe z demokratycznego punktu widzenia.
Ale skoro mamy takie prawo?
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 11-06-2008, 15:10   

jezu jak wy sie czepiacie ....co was obchodzi kto ile lat ma stazu w pracy albo jakie studia ukończył....wazne ze działa w imieniu mieszkańców. Najpierw na kogos głosujecie a teraz narzekacie...paranoja.

Nietopesh oj widze ze Ci niezle KSW dała popalić....ja będe bronić tej uczelni bo tak naprawdę przez 5 lat płaciłam na czesne i inne "egzaminy"i to z mojej części "pieniędzy" rozbudowano szkołe. Ja przez 3 lata tłukłam sie pomiędzy Wysokim Kościuszkowskim, Lubiczem i jakos nie narzekałam, za to wiedza jaka mi przekazano jest adekwatna do stawianych nam wymogów i tak jak wczesniej ktos wspomniał (Tomek73) częśc studentów zmarnowała swój czas na tej uczelni a cześć cos wyniosła, drugiej takiej samej osoby jak Kanclerz Klemens Budzowski nie ma, on to wszystko zainicjował razem ze swoimi kolegami wykładowcamo AE i UJ i to nie sa piekne slogany uczelni tylko całą prawda. Pokaz mi uczelnie w Krakowie która odnosi takie sukcesy w tak krótkim czasie????
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2008, 15:19   

Myślę, że trochę niepotrzebnie się wykłócacie o to kto, kiedy i jaką szkołę skończył.
Sugerowałbym aby lokalnych polityków oceniać za to co deklarują i jak się z tego wywiązują potem.

Czasem bywa tak, że wykształcenie ma tu niewiele do rzeczy. O ile dobrze pamiętam to poprzedni burmistrz miał dr inż. przed nazwiskiem - a jak wyglądało wszyscy wiemy.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
gość
Gość
Wysłany: 11-06-2008, 16:02   

dzika79 napisał/a:
wazne ze działa w imieniu mieszkańców.

A czy na pewno?
Słowa radnego Adama Kociołka z V Sesji Rady Powiatu:
Kwestia budowy komendy PSP były omawiane, największy interes w wyprowadzeniu komendy z Parku Kingi ma kopalnia, i trzeba wynegocjować jej partycypację w tej inwestycji.
Czy coś Kopalnia dopłaci do interesu? Myślę że nie.
master7 napisał/a:
Myślę, że trochę niepotrzebnie się wykłócacie o to kto, kiedy i jaką szkołę skończył.
Sugerowałbym aby lokalnych polityków oceniać za to co deklarują i jak się z tego wywiązują potem.

Każdy ma swój pogląd na niektóre sprawy. A pogląd ten w dużej mierze zależy od znajomości osób o których mówimy i od znajomości lokalnych układów. Dla mnie obecny starosta to lojalny żołnierz w tym układzie.
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 11-06-2008, 19:36   

gość napisał/a:
największy interes w wyprowadzeniu komendy z Parku Kingi ma kopalnia, i trzeba wynegocjować jej partycypację w tej inwestycji


Porozumienie, które rozpoczyna działania związane z budową nowej komendy PPSP w Wieliczce, przygotowywało pięciu prawników reprezentujących instytucje, których szefowie później je podpisali. Od samego początku podkreślana była złożoność sprawy. Ciekawi mnie, czy osoba, która występuje tu anonimowo jako Gość zna treść tego porozumienia? Nie wydaje mi się, gdyż sprowadzenie całości sprawy do stwierdzenia, że starosta to lojalny żołnierz w tym układzie jest nie tyle ogromnym uproszczeniem, co totalną bzdurą. Każdy w tej sprawie ma swój interes, począwszy od straży pożarnej, która może zyskać siedzibę z prawdziwego zdarzenia, poprzez miasto Wieliczka, skończywszy na kopalni soli, która zyska teren. Chyba najmniej skorzysta na tym powiat wielicki, a więc i sam starosta, no może poza tym, że działania te usprawnią pracę straży pożarnej, za którą jest odpowiedzialny z racji nadzorowania spraw związanych z bezpieczeństwem powiatu.

Od samego początku było wiadome, że kopalnia soli jest zainteresowana nabyciem nieruchomości należącej do straży i wykorzystaniem jej do celów turystycznych, zgodnie zresztą z koncepcją zagospodarowania terenu kopalni. I pewne jest również to, że za to zapłaci. Właścicielem w tym przypadku jest Skarb Państwa. Trudno też przyjąć, że małopolski komendant PSP, który także podpisał porozumienie, pozwoli sobie na "kumoterskie" potraktowanie tej transakcji. Tym bardziej, że na budowę nowej komendy trzeba będzie wydać kilkanaście milionów złotych.

Nikt nie ma zastrzeżeń, co do słuszności tego przedsięwzięcia. Może więc należy poczekać na jakiś efekt tych działań i później oceniać. Nie wspomnę już o rzetelności samej oceny, w której jak na razie brak merytorycznych przesłanek, dużo w niej natomiast wątpliwych stwierdzeń. To tyle w tym temacie Gościu.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 12-06-2008, 07:52   

Pretekst napisał/a:
Nikt nie ma zastrzeżeń, co do słuszności tego przedsięwzięcia.

Trochę gorzej z kasą na jego realizację. Oby się nie okazało, że będzie nowa siedziba Straży Powiatowej za 12-15 mln a nie będzie Powiatu.
Pretekst napisał/a:
Może więc należy poczekać na jakiś efekt tych działań

Wszystko rozstrzygnie się po następnych wyborach.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-06-2008, 08:31   

Pretekst napisał/a:
Ciekawi mnie, czy osoba, która występuje tu anonimowo jako Gość zna treść tego porozumienia?


Ja nie znam tej treści, ale chętnie poczytam, dlaczego zatem nie wkleisz tej treści tutaj :?: To porozumienie jest tajne ?
Chętnie też dowiedziałbym się ile kopalnia zapłaci za ten teren i czy będzie to wg. stawek rynkowych, bo jak wiadomo ceny gruntów w Wieliczce bardzo podskoczyły ostatnio.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 12-06-2008, 08:32   

gość napisał/a:
Oby się nie okazało, że będzie nowa siedziba Straży Powiatowej za 12-15 mln a nie będzie Powiatu.


Ciągle zdaje się nie rozumiesz roli powiatu w tym temacie. Wstępna koncepcja komendy faktycznie opiewa na 12-15 mln, ale to nie powiat finansuje jej budowę, być może w grę wejdzie tu jakaś partycypacja finansowa, jak to ma miejsce choćby w obecnych zapisach budżetowych dotyczących sfinansowania opracowania koncepcji. Jednak kwestia finansowania Państwowej Straży Pożarnej w tym przedsięwzięć inwestycyjnych wynika z ustawy, nie miejsce tu jednak na rozwijanie tego wątku. Nie jest to jednak problem powiatu w takim zakresie o jakim piszesz i na pewno "nie wyłoży" finansowo powiatu wielickiego. O to możesz być spokojny.

Co do reszty, masz oczywiście rację. Wybory zweryfikują dokonania ludzi sprawujących obecnie władzę w powiecie i gminie. I oby stało się to na faktyczną korzyść obu samorządów.
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 12-06-2008, 08:38   

master7 napisał/a:
Ja nie znam tej treści, ale chętnie poczytam, dlaczego zatem nie wkleisz tej treści tutaj :?: To porozumienie jest tajne ?


Master, napisałem to jedynie dlatego, że często powielane są tutaj bardzo obiegowe opinie, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością i ktoś je podnosi do rangi powszechnie obowiązujących stwierdzeń. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by zwrócić się do sygnatariuszy tego porozumienia z prośbą o udostępnienie jego treści. Na pewno nie jest ono tajne. Nic co dotyczy finansów publicznych nie może być tajne.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 12-06-2008, 08:42   

Zawsze ktoś dociekliwy może zadać pytanie Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie gdzie można osiągnąć treść przedmiotowego porozumienia...mail poniżej...

pytania@straz.krakow.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
gość
Gość
Wysłany: 12-06-2008, 09:01   

Pretekst napisał/a:
Master, napisałem to jedynie dlatego, że często powielane są tutaj bardzo obiegowe opinie, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością

To już nie z obiegu tylko z Panoramy marzec 2008;
"Okazało się, że Miasto i Gmina Wieliczka jest w posiadaniu nieruchomości, które mogą być przeznaczone pod potrzeby straży."
A z obiegowych opinii burmistrz to też lojalny żołnierz. Wieliczka to małe miasto.
Czy możliwa byłaby ta sytuacja bez wspaniałej współpracy Kopalni, Starostwa i Gminy.
To takie 3w1. Kto jest kawą wszyscy wiedzą. Możemy dyskutować kto jest mlekiem a kto cukrem.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-06-2008, 12:24   

Pretekst napisał/a:
Master, napisałem to jedynie dlatego, że często powielane są tutaj bardzo obiegowe opinie, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością i ktoś je podnosi do rangi powszechnie obowiązujących stwierdzeń.


Pretekst, te obiegowe opinie niestety zazwyczaj nie biorą się bezpodstawnie. Powstają one często jako efekt uboczny różnego typu działań, plotek i spekulacji. Generalnie im mniej informacji jest podawanych na zasadzie "kawa na ławę" tym więcej ludzie gadają.

Pretekst napisał/a:
Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by zwrócić się do sygnatariuszy tego porozumienia z prośbą o udostępnienie jego treści. Na pewno nie jest ono tajne. Nic co dotyczy finansów publicznych nie może być tajne.


No to jest dla mnie właśnie przykład tego co napisałem powyżej. Dla mnie informacja jawna i dostępna publicznie to dostępna natychmiast. To zazwyczaj ucina wszelkie plotki i pomówienia. A działanie jest bardzo proste i szybkie: "wytnij, wklej, wyślij" - mniej niż minuta.

I jeszcze ze strony powiatu:
http://www.wieliczka.pl/i...id=397&Itemid=0
wieliczka.pl napisał/a:
Należy także podkreślić, że Kopalnia Soli „Wieliczka” była właścicielem nieruchomości, na której aktualnie znajduje się siedziba Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. Kopalnia utraciła tę nieruchomość w wyniku decyzji zapadłych na szczeblu ministerialnym w latach 50 ubiegłego wieku.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16