Poprzedni temat «» Następny temat
Stacje paliw czyli gdzie tankowac warto a gdzie nie ?
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 17-04-2011, 23:43   

Cytat:
Jest opisane w innym watku, wystarczy poszukac


Nie no obstawiam, że Piotrex wie po ile paliwko w USA tylko myślał, że nas zszokuje :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 18-04-2011, 06:32   

Cytat:
Może kiedyś dystrybutor sie popsuł ?
Nie ma takich sytuacji ?

Jest to wysoce nieprawdopodobne - prędzej już na danej stacji trafisz na kuponie 6 w totka. Te urządzenia (liczniki) są tak budowane by sporo przeżyć i działać niezawodnie.
Zresztą są okresowe kontrole i jeżeli dobrze pamiętam (było to dawno temu, a nie chce mi się googlać) odchyłka może wynieść 50 mililitrów na 10 lub 20 litrach.

przemo napisał/a:
Oj nie broń rodzinnego interesu :)

Jak by to był mój interes rodzinny to pewnie nie spłacał bym 30 letniego kredytu na mieszkanie ;-)

Cytat:
Nie wiem jak na naszych stacjach ale w Krakowie chyba na Nowohuckiem kouś więcej weszło do baku LPG czy PB niz było faktycznie.

Z LPG na nowohuckiej. Jednak z gazem to jest dość śliska sprawa jeżeli chodzi o wchodzenie do zbiornika. Wiele zależy od:
- ciśnienia przy dystrybutorze - im niższe tym więcej można "upchać" do butli (o dziwo auto przejedzie więcej)
- poziomowania terenu/ustawienia auta pod kątem - też wchodzi róznie
- czy auto jechało jeszcze na oparach. Jak zaczyna przerywać większość przełącza na Pb, ale są osoby, które jeszcze jadą te kilkanaście-kilkadziesiąt km (np. po prostej spokojnie da się jechać, z górki tak samo)
- zepsuty zawór na butli


O kanistrach nie warto pisać - to jest temat rzeka... najlepsze, że nawet jak udowodnisz, że ktoś się mylił to nawet słowa przepraszam nie usłyszysz...


Piotrex napisał/a:
To działa.
Kilka osób juz o tym pisało.
Polecam serwis dobaku.pl

Możesz podać linka do wątku - ciężko tam coś znaleźć. Możesz ew. więcej napisać?
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 18-04-2011, 07:48   

Bartek napisał/a:
Jak by to był mój interes rodzinny to pewnie nie spłacał bym 30 letniego kredytu na mieszkanie
E tam. Pewnie chcesz ukryc dochod z tej lewej benzyny przed US :D
 
     
Biedronka 
Solanka



Osiedle: Zdrojowe
Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 40
Wysłany: 18-04-2011, 12:13   

Pewnie, że ściemniam. Na dodatek mój 45-litrowy bak w samochodzie potrafi pomieścić 47 litrów benzyny (a kontrolka rezerwy jeszcze nie świeci...).
Nie mam pojęcia kto zatwierdzał podziałkę na moim kanistrze, ale po wlaniu wody, ilość zgadza się z miarką kuchenną, 1,5 litrową butelką i litrowym słoikiem. Sprawdzałam, bo mnie to XXX zaintrygowało.
Zgłosiłam Panom stojącym za ladą na stacji fakt, że kantują na ilości paliwa, uśmiechnęli się do siebie i tyle...
I nie tankuję tam od tego właśnie czasu... Mimo, że właściciel zarzekał się, że nie kantuje, nie "chrzci" paliwa i takie tam...
A chętnych zapraszam do oglądania kanistra :-) Wypożyczę nawet do tankowania :-)
 
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 18-04-2011, 12:18   

Cytat:
A chętnych zapraszam do oglądania kanistra :-) Wypożyczę nawet do tankowania :-)


Mogę podjechać dzisiaj - poproszę o adres na PW.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Biedronka 
Solanka



Osiedle: Zdrojowe
Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 40
Wysłany: 18-04-2011, 13:11   

A nie oberwę przypadkiem w łeb za moje poglądy? W sumie zaproszenie napisałam na forum, ale Bartku, boję się Twojej reakcji. Piszesz, że kłamię, a teraz będziesz zasuwał, żeby zobaczyć czerwony kanister z plastiku, zakupiony nota bene na tej samej stacji jakiś tydzień wcześniej od tego tankowania.
Nie jesteś przypadkiem spokrewniony? :027:
 
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 18-04-2011, 13:23   

Oczywiście, że jestem spokrewniony ;-)

Ok, bez żartów - po prostu pracowałem na stacji i wiem jak to jest z klientami rzucającymi się o wskazania licznika. Co kilka tygodni był przynajmniej jeden, a w sezonie "kosiarkowym" co kilka dni. Kanistry za 10-30 zł są zrobione bardzo na oko - po prostu tania zabawka by przewieźć kilka litrów paliwa (niech zgadnę - masz tzw. 5-tkę?). Jedyne co spełnia z norm to tworzywo z którego jest zrobione (czy nie rozpuszczało go paliwo i jakiś normy palne).
Co do rzucenia kłamstwa - zrobiłem to z premedytacją na takiej samej zasadzie jak ty.

Co do kanistra - jak chcesz - ja dzisiaj po prostu mam tankować swoje auto. Wszystko mi jedno czy zrobię to koło siebie czy koło moich rodziców (mam zamiar do nich wpaść dzisiaj).
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Marcin 
Gwarek


Wiek: 41
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 18-04-2011, 22:14   

Bartek napisał/a:
Marcin napisał/a:
Pytałem, ponieważ kilka lat temu jak tankowałem benzynę na Sierczy do malucha to po przejechaniu kilku kilometrów samochód nie chciał jechać.


Możesz podać ile lat temu to było?

Rok 2001 lub 2002.
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 19-04-2011, 07:22   

Marcin napisał/a:
Rok 2001 lub 2002.

Czyli poprzedni najemca... niestety nie mam o nim informacji.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Biedronka 
Solanka



Osiedle: Zdrojowe
Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 40
Wysłany: 21-04-2011, 14:54   

Absolutnie nie rzucam kłamstw. Na innych stacjach to się nie zdarzyło. Mam 10-cio litrowy kanister i drugi, piątkę, ale do małego nie tankuję, tylko przelewam czystą benzynę do robienia mieszanki z olejem. Nie pamiętam ile kosztowały te kanisterki.
Myślę, że to bez sensu robić z tego halo, bo nie zbankrutowałam od tego. Byłam tylko bardzo zdziwiona.
 
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 22-04-2011, 06:26   

Biedronka, to w końcu tankowałaś do 5 litrowego czy nie... ja już się lekko gubię.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Biedronka 
Solanka



Osiedle: Zdrojowe
Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 40
Wysłany: 22-04-2011, 10:00   

Ja tankowałam do 10-cio litrowego, w który było 1,5 litra paliwa. Wlazło więcej. Mój tata w tym samym dniu tankował do "piątki" i weszło 6.
 
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-04-2011, 10:31   

No,Biedronka umów się Bartkiem.Na stacji BP w Myślenicach wczoraj 95PB -5,28 ZŁ !
 
     
Regisek 
Skrzat
Miasto na soli


Osiedle: Wieliczka
Wiek: 45
Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 39
Wysłany: 23-04-2011, 13:07   

polecam gaz w Niepołomicach na Eko-Tanko niedaleko placu targowego

gdzie polecacie gaz w Wieliczce lub Podgórzu w Krk?
_________________
"Żyje nam się lepiej"-powiedział na konferencji prasowej D. Tusk, gdy prezentował dane ekonomiczne za ostatni rok
"To fajnie macie"- odpowiedział lud
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16