Poprzedni temat «» Następny temat
Ruszyła komunikacja Niepołomice - Wieliczka - Kraków
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-06-2010, 08:19   

lekmedwet, jak piszesz glupoty i ci sie je wytknie, to nie nazywaj tego cwaniakowaniem tylko pochyl czola. wyobraz sobie, ze tez prowadze firme, ale ja wiem co to sa koszty. a z biletow jest przychod. mam nadzieje, ze sam sobie nie prowadzisz ksiegowosci?
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2010, 10:49   

ArturSosin napisał/a:
lekmedwet, jak piszesz glupoty i ci sie je wytknie, to nie nazywaj tego cwaniakowaniem tylko pochyl czola. wyobraz sobie, ze tez prowadze firme, ale ja wiem co to sa koszty. a z biletow jest przychod. mam nadzieje, ze sam sobie nie prowadzisz ksiegowosci?


zgadza sie ze nie prowadze od tego mam kogos co sie zna i to robi :diabel2:
terminologii nie znam i mogłem źlę się wyrazić, tak chodziło o przychod
a dla mnie to dochód ze sprzedaży biletów ... ( nie mozna sie znac na wszystkim )
a ciesze sie ze tez prowadzisz firmę i pochylam czoła nad tymi co sie znaja na prowadzeniu ksiegowości :) :one:

a nie wytykasz głupoty tylko nieznajomości terminologii a to inna sprawa. i nadal cwaniakujesz :036:
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2010, 13:02   

akurat opłacalność prowadzenia biznesu to nie tylko księgowy. ważny jest bilans i rachunek zysków i strat, a ktoś kto prowadząc firmę zawierza takie rzeczy tylko i wyłącznie księgowym nie mając przynajmniej jako-takiego pojęcia to niedługo ją poprowadzi.. :D

a ludzie sami się przekonają za niedługo że lepiej pojechać wygodnym autobusem niż upychać się w zatłoczonym busie bo de.bilni właściciele nastawieni są wyłącznie na zyski i zwalczanie siebie nawzajem.. Mat busa to szczególnie dotknęło bo Niepołomice to jeden z ich najważniejszych kierunków..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2010, 15:35   

Wiem jak wyglądało to w Zagórzu. Była sobie firemka rodzinna woziła ludzi cały tydzień. Wszedł Mat, startował 10 min wcześniej, podkradał pasażerów.
Firemka padła.
Mat po zwalczeniu konkurencji ograniczył liczbę kursów, w nd w ogóle nie jeździ.

Normalnie jestem za wolnym rynkiem, takie dotowane inwestycje jak linia pks nie podobają mi się, bo ciężko walczyć z kimś kto ma dotacje. Jednak patrząc na jakość obsługi, stan busów i bylejakość mata, mam nadzieję, że niedługo sytuacja wymusi lepszy tabor w firmie mat.
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-06-2010, 07:50   

Tsubasa napisał/a:
akurat opłacalność prowadzenia biznesu to nie tylko księgowy. ważny jest bilans i rachunek zysków i strat, a ktoś kto prowadząc firmę zawierza takie rzeczy tylko i wyłącznie księgowym nie mając przynajmniej jako-takiego pojęcia to niedługo ją poprowadzi.. :D

a ludzie sami się przekonają za niedługo że lepiej pojechać wygodnym autobusem niż upychać się w zatłoczonym busie bo de.bilni właściciele nastawieni są wyłącznie na zyski i zwalczanie siebie nawzajem.. Mat busa to szczególnie dotknęło bo Niepołomice to jeden z ich najważniejszych kierunków..


Ktos kiedys powiedział ze dobry ksiegowy to droższy niz żona :P

co do autobusów to też sądze ze znajdą sie tacy co wybiora w końcu autobus - wygodnie i spokojnie,a nie jak sardynki :P tylko czy znajdzie sie wystarczajaca ilośc takich osób?? ostatnio jechał praktycznie pusty ...
zwycieża zazwyczaj ekonomia....
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-06-2010, 08:31   

lekmedwet napisał/a:
ostatnio jechał praktycznie pusty


Bo ostatnio miał jeszcze inna trasę niż busy. Omijał najbardziej popularne miejsca docelowe. Teraz to się zmieni, bo kursować będzie on prawie identycznie jak busy.

Problem jednak z tym, że ludzie będą musieli odpuścić jadącego przed nim zaraz MATa. Znając jednak doświadczenia z życia. Na kolejnych przystankach nie ma rozkładów tej komunikacji, przez co pasażerowie nie wiedza o której dokładnie on będzie. Doświadczenia z busami mówią też wsiadaj w pierwsze co jedzie bo potem już możesz nie dojechać. Mentalność ciężko zmienić, a jedyną walkę może podjąć zdaje się miasto Niepołomice w porozumieniu z Powiatem kontrolując godziny odjazdów.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-06-2010, 08:39   

no troche to potrwa jak sie ludzie przyzwyczaja i przekonaja do pewnej punktualności jesli mozna tak to ując w dobie korków. Poza tym kto nie zdąży na busa pojedzie autobusem ...
ale jak miasto Niepołomice będą linie wspierać to może być ciekawie ....
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 09-06-2010, 08:50   

Podczas długich weekendów czy Wszystkich Świętych mat-busz obsługuje tylko kilkoma kursami trasę do Niepołomic i Chobotu. Mieszkańcy pozostałych miejscowości którzy obsługuje ta firma są odcięci od świata.
Mat-busz niech wreszcie zrozumie że działa dla mieszkańców i ludzi dojeżdżających do wsi/miast. A nie tylko i wyłącznie dla siebie. Wiem że w weekendy mniej ludzi kursuje komunikacją, ale nie oznacza to że ma w ogóle nie jeździć.
Linie miejskie w Krakowie i aglomeracyjne po za nim są dotowane. Kursują nie tylko w godzinach szczytu kiedy ludzie podróżują do pracy czy szkoły, ale w pozostałe pory dni. Bo choć wieczorami czy w niedziele mniej jest pasażerów w autobusach/tramwajach to przecież nie może tak być aby w ogóle wyciąć kursowanie.
Życzę PKS sukcesu na trasie Niepołomice - Kraków. Pomału powinna się zmieniać mentalność ludzi. Niech nie wybierają ciasnego i łamiącego przepisy o ruchu drogowym przewoźnika.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-06-2010, 12:16   

A wystarcza tylko odpowiednie regulacje prawne dotyczace warunkow wykonywania tej dzialalnosci. Swoboda gospodarcza swoboda, ale jak sie chce swiadczyc uslugi przewozowe to np nalezy zagwarantowac jakas liczbe kursow rowniez w dni wolne i juz.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 20-10-2010, 16:19   

Czy ktoś posiada aktualny rozkład jazdy tej linii dla przystanku Wieliczka-Cmentarz?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 21-10-2010, 08:11   

Cytat:


Trzy autobusy dla Niepołomic
KOMUNIKACJA PUBLICZNA. Uruchomienie nowych linii aglomeracyjnych będzie udogodnieniem także dla mieszkańców sołectw



Na pewno dwa, a nie wykluczone, że trzy aglomeracyjne autobusy będą kursować od 1 stycznia 2011 roku pomiędzy gminą Niepołomice a Krakowem. Najprawdopodobniej linia MPK zapewni połączenie na trasie: Chobot - Niepołomice - Pleszów.
- Dzisiaj mogę powiedzieć, że ten projekt jest pewny w 80 procentach. Jeśli nic się nie zmieni w naszych dotychczasowych ustaleniach z ZIKiT odnośnie wysokości gminnych dopłat, to Chobot będzie miał autobus MPK - mówi burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

Wstępnie ustalono, że na tej trasie będzie dziennie 10 - 12 kursów (w godzinach szczytu), a potem - gdy życie pokaże, że potrzebnych jest więcej kursów w ten rejon gminy - zasady te mogą być modyfikowane. Godziny odjazdów autobusu z Chobotu mają być tak wyznaczone, by podróżni, chcący przesiąść się np. w Niepołomicach na inny aglomeracyjny pojazd, mogli "zmieścić się" w biletach czasowych.

Natomiast pewniki to linia z Niepołomic do dworca Płaszów w Krakowie oraz autobus, który pojedzie trasą: Niepołomice - Niepołomicka Strefa Inwestycyjna - Podgrabie - Grabie - węzeł MPK Golikówka w Krakowie (ma być on oddany do połowy przyszłego miesiąca). Uruchomienie pierwszego połączenia było priorytetem od początku rozmów pomiędzy władzami Niepołomic a Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, natomiast autobus "na Golikówkę" to novum. Na ten projekt zdecydowano się po tym, gdy okazało się, że nie może być mowy o przedłużeniu m.in. do Podgrabia trasy autobusu nr 243, kursującego obecnie pomiędzy Krakowem a Węgrzcami Wielkimi.

Umowa z ZIKiT-em w sprawie niepołomickiej komunikacji aglomeracyjnej ma być podpisana do dwóch tygodni. Przedwczoraj po drogach podkrakowskiej gminy jeździły autobusy MPK testujące nowe trasy. - Od 1 stycznia przyszłego roku nie będzie u nas PKS-u. Będzie MPK - stwierdza Roman Ptak.

Numerów dla nowych autobusów jeszcze nie wybrano. Wiadomo natomiast, że pomiędzy Niepołomicami a Krakowem ma kursować linia przyśpieszona. Na tę trasę wyjadą najprawdopodobniej żółte, aglomeracyjne autobusy, zaopatrzone m.in. w klimatyzację, gdyż obsługą tej linii zajmie się firma Mobilis, która obecnie m.in. zapewnia dojazd do Krakowa mieszkańcom Wieliczki (autobus nr 304). - Ustaliliśmy już także, że nasi mieszkańcy będą mieć do dyspozycji "aglomeracyjny komplet", jeśli chodzi o bilety, czyli przy ich zakupie będą korzystać ze wszelkich dostępnych ulg - informuje burmistrz Niepołomic.

JOLANTA BIAŁEK
wielicki@dziennik.krakow.pl



Przebudują drogi dla MPK

Testowe jazdy aglomeracyjnych autobusów po Niepołomicach pokazały, że konieczne jest przystosowanie dla tych pojazdów trzech miejsc w mieście: terenu przy przystanku obok rynku, przy skrzyżowaniu w rejonie Zespołu Szkół oraz placu, gdzie znajduje się dworzec autobusowy. W dwóch punktach trzeba m.in. poszerzyć jezdnię, by mieściły się tam długie na 12 metrów pojazdy, natomiast na dworcu jest niezbędne wyraźnie oddzielenie części dla autobusów od parkingu.
- Będzie to wykonane do połowy następnego miesiąca. Tak szczęśliwe się złożyło, że w miejscach, gdzie potrzebna jest modernizacja, trwają teraz remonty. W ich ramach można szybko przeprowadzić także prace na potrzeby MPK - mówi Roman Ptak.

_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 21-10-2010, 10:11   

Czy aby linia do Płaszowa będzie jechac przez Wieliczkę - czy przez Kokotów i Bieżanów? Bo jeżeli to drugie rozwiązanie, to Wieliczka na tych zmianach w komunikacji niepołomickiej nic nie skorzysta.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 21-10-2010, 10:42   

Linia do Płaszowa to chyba ma być przedłużenie 243 przez Węgrzce. Niestety Wieliczka nie ma bezposredniego połczenia z okolicami Płaszowa. A przydało by sie cos w tamte okolice.
 
 
     
aloo gobi
Gość
Wysłany: 21-10-2010, 14:30   

Tomek73 napisał/a:
Linia do Płaszowa to chyba ma być przedłużenie 243 przez Węgrzce.


Tomek23, a czytales to:

Cytat:
nie może być mowy o przedłużeniu m.in. do Podgrabia trasy autobusu nr 243, kursującego obecnie pomiędzy Krakowem a Węgrzcami Wielkimi.

?
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 21-10-2010, 15:27   

Czytałem, umknęło w ferworze walki.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17