Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z korzystaniem z bus'ów
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 19-10-2010, 19:44   

Eeee narzekacie - trzeba też plusy znaleźć ;)
Na 304 pojawiła się bardzo fajna Pani Kierowniczka :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-10-2010, 20:11   

nietopesh napisał/a:

Na 304 pojawiła się bardzo fajna Pani Kierowniczka :P


czyżby miała łagodzić obyczaje?? :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 19-10-2010, 21:13   

raz z nią jechałam i czułam się taka dumna że taka mała pani prowadzi taki duży autobus :)
 
     
Lolek
Gość
Wysłany: 19-10-2010, 22:24   

Najczesciej jeździ wozem MI953.. wczoraj była na 178.
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-10-2010, 22:30   

Czy ta pani ma już swoją grupę na facebook'u? Jeśli nie, to czy nie czas ją założyć?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-10-2010, 22:58   

ygrek - jeżeli nie żartujesz to udaj się na odwyk :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-10-2010, 23:27   

Tak mi się jakoś wątki w głowie połączyły :D
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-11-2010, 08:19   

http://www.dziennikpolski...i-do-szyby.html

Dziennik Polski napisał/a:
Ludzie przyklejeni do szyby

WIELICZKA. Kierowcy zabierają zbyt wiele osób. Pasażerowie skarżą się na tłok. Kontrolerzy martwią się o bezpieczeństwo.


- Przepełnione busy jadą z Krakowa do Bochni. Ludzie wręcz leżą na przedniej szybie. Kierowca nie widzi nawet lusterek. Pasażerowie wypełniają każde miejsce - skarży się nasza Czytelniczka, która zwykle wsiada do busa w Wieliczce. Ma żal do przewoźników, bo w Krakowie zabierają tak wiele osób, że w Wieliczce już nie sposób wsiąść.

Po południu w busach relacji Kraków-Bochnia drzwi domykają się z trudem. Rano ok. godz. 6 jest podobnie. - W godzinach szczytu jest dramat. Bus od Krakowa jest załadowany po brzegi. W Wieliczce zatrzymuje się tylko, żeby kogoś wysadzić. Nie sposób się dostać do busa - denerwuje się nasza Czytelniczka.

Pani Barbara stara się podróżować poza godzinami szczytu. - Wystarczy mi tego, że od znajomych się nasłucham, co przeżywają w busie już od godz. 5 rano - mówi pasażerka. - Kiedyś jechałam na stojąco. Nie ma się czego trzymać, przejście wąskie, bus niski. Trudno tak podróżować - dodaje.

Przez Wieliczkę codziennie jeździ Paweł Kowalik. - Wsiadam przed szóstą w Starym Wiśniczu. Tam są jeszcze miejsca siedzące. Potem robi się ciasno. W Bochni już stoją albo wiszą jeden nad drugim. Kierowca zwykle upycha ludzi jak sardynki. Oni się denerwują, wiercą, czasem krzyczą. Mają pretensje do siebie nawzajem i do kierowcy. Tylko jedna rzecz jest w tym wszystkim pozytywna, czasem młode dziewczyny siadają mi na kolanach - przyznaje Paweł Kowalik. Niektórzy głośno mówią, że boją się jechać w tak przepełnionym busie. Mimo tego wsiadają. - Co mają robić? Chcą się dostać do domu albo do pracy. Wiedzą, że dwa kolejne pojazdy też będą załadowane. Nikt nie chce czekać w nieskończoność - dodaje pan Paweł.

Takie przepełnienie busa jest niedopuszczalne twierdzą kontrolerzy z Inspekcji Transportu Drogowego. Codziennie kontrolują pojazdy. Karzą mandatami, zabierają dowody za usterki techniczne. Żałują tylko, że za zabranie do auta zbyt wielu pasażerów jest mała kara. - Mandat wynosi 100 zł. To za mało - twierdzą. Piotr Marzec, pełniący obowiązki naczelnika wydziału inspekcji w krakowskim ITD. Zaznacza, że kierowcy powinni wiedzieć jak niebezpieczna jest jazda zatłoczonym samochodem. - Jeśli kierowca zabiera 37 osób, a samochód jest zarejestrowany na 25 to musi się liczyć z tym, że droga hamowania znacznie się wydłuża. Przyczepność pojazdu do jezdni jest mniejsza. W sytuacji zagrożenia bus z właściwą liczbą osób zdążyłby się zatrzymać, a przepełniony nie i nieszczęście gotowe - przestrzega Piotr Marzec.

Jeden z przewoźników, którego busy jeżdżą na trasie Kraków-Bochnia zaznacza, że czasem kierowcy kłócą się z ludźmi, żeby nie wsiadali. - Jeśli zatrzyma się, żeby kogoś wysadzić, a tu wsiada sześciu młodych mężczyzn i nie dają się ruszyć. Co kierowca ma robić? Dzwonić po policję? - pyta pan Andrzej, właściciel firmy przewozowej, której pojazdy kursują na trasie Kraków-Bochnia. Zaznacza, że przez kontrole kierowcy są zestresowani. - Nawet, jeśli w busie jest wszystko w porządku denerwują się, jeśli z przodu jedzie policja z tyłu inspekcja, a może i w środku siedzi kontroler. Czasem nie wiedzą jak się mają zachować. Dla kierowcy zabranie tylko tyle osób ile ma miejsc siedzących jest wygodne. Jedzie spokojniej, nikt nie krzyczy mu nad głową - mówi.

Przewoźnik ma trudny wybór, gdy samochód jest już pełny, a na przystanku stoją osoby z biletami miesięcznymi. - Ludzie domagają się takich biletów, a potem, jeśli kierowca ich nie zabiera, to interweniują, mają słuszne pretensje - mówi. Kierowcy skarżą się również na to, że jeśli ominą przystanek, to dostają karę 3 tys. zł. Natomiast, jeśli zatrzymają się, to dostaną mandat za przepełniony samochód. - Po tych kontrolach musimy dać sobie trochę czasu, bo w jeden dzień świata nie naprawimy. Trzeba zmieniać świadomość kierowców, ale także pasażerów - mówi pan Andrzej z firmy przewozowej.

Barbara Ciryt
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
zbyszek
Gość
Wysłany: 02-11-2010, 09:10   

ja ostatnio przez tydzień podróżowałem busem (normalnie samochodem) do pracy trasa Wieliczka-Bochnia i nie było tak źle , fakt że do Bochni jechałam ok. 7 a wracałem o 16 fakt że jechałem w innym kierunku niż jedzie się w godzinach szczytu, ale czemu w tym artykule akurat jest kierunek na Bochnie a co z busami do Niepołomic i okolicznych miejscowości tam to dopiero jest cyrk jak widziałem busy podjeżdżające na przystanek pod cmentarzem około godziny 17 to istne akwarium z glonojadami ;)
 
     
zbych
Gość
Wysłany: 02-11-2010, 17:21   

Jak Zbyszku zaczniesz uzywac kropek i przecinkow, to Twoje utwory bedzie latwiej czytac osobom postronnym.
To przeciez dla nich piszesz, nie dla siebie, prawda? :-)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-11-2010, 16:36   

Czy teraz po nagonce nasze busy tez emigruja i zawojuja Europe? : http://fakty.interia.pl/s...-ofiary,1552711
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 21-03-2011, 09:31   

Show z kontrolowaniem busow juz sie skonczyl? Mijalem dzisiaj na Asnyka ze 3 busy. Ludzie przypominali glonojady w akwarium. Skoro kierowcy nie boja sie kar znaczy, ze kontrola znikoma lub zadna.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 21-03-2011, 10:15   

ArturSosin napisał/a:
Show z kontrolowaniem busow juz sie skonczyl?


Akcja trwa nadal. W ubiegłym tygodniu znajomy spóźnił się "trochę" bo przetrzepali busa którym jechał ze Skawiny za przeładowanie.

Akurat na naszym kierunku się uspokoiło chwilowo.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 21-03-2011, 23:24   

nietopesh napisał/a:
Akcja trwa nadal.


2011-03-21
Inspektorzy sprawdzali w poniedziałek busy w Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu i Tarnowie. W aż 40 z 41 przypadków stwierdzili uchybienia i zatrzymali dowody rejestracyjne. Auta wycofywano z kursów.

Gazeta Krakowska
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-03-2011, 23:32   

Busów będzie mniej. ( około 40 ). Odebrano dużo dowodów rejestracyjnych za błędny wpis - ( brak wpisu wagi całkowitej masy samochodu ) - błąd urzędnika wydającego dokument. Kara dotknęła przewoźnika. Urzędnik znowu niewinny, policjant egzekwuje, a właściciel płaci.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16