Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana zasad wywozu śmieci
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 12-12-2012, 21:54   

Co nie fair...
"Polska solidarna" by PIS - czyli urawniłowka realizowana przez PO.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 12-12-2012, 22:04   

solniak napisał/a:
czyli urawniłowka
Ale ja ciagle sie pytam czemu rownamy w dol? A skoro juz tak musi byc to czemu nie mam np zrownanej stawki ZUS do rolnika?
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 12-12-2012, 22:07   

coraz bardziej jasne - niestety
cała ta ustawa to jakiś k.u...ski bubel
nie po to strajkowałem na PK w '81
rozwiązać Senat a (p)osłów ograniczyć do 200 sztuk
 
     
Piotr Ptak 
Groty kryształowe


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 112
Wysłany: 12-12-2012, 22:29   

Witam.
ArturSosin napisał/a:
Ale ja ciagle sie pytam czemu rownamy w dol? A skoro juz tak musi byc to czemu nie mam np zrownanej stawki ZUS do rolnika?

greg napisał/a:
coraz bardziej jasne - niestety
cała ta ustawa to jakiś k.u...ski bubel
nie po to strajkowałem na PK w '81
rozwiązać Senat a (p)osłów ograniczyć do 200 sztuk

Widzę, że śmieci omówiliśmy i zmieniamy wątki.
Pozdrawiam.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 12-12-2012, 22:50   

Bystrzacha!
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 13-12-2012, 07:56   

Piotr Ptak napisał/a:
Widzę, że śmieci omówiliśmy i zmieniamy wątki

niestety - śmieci nie omówiliśmy i na razie nie omówimy, ze względu na fakt, że cała ta Ustawa to knot prawny.
Skoro rząd ustalając ustawę nie wiedział co czyni, to trudno na naszym poziomie robić dywagacje na ten temat.
Proponuję, jak będą jakieś nowe dane powrócić do tematu
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 13-12-2012, 10:45   

solniak napisał/a:
"Polska solidarna" by PIS - czyli urawniłowka realizowana przez PO.

Chyba Cie troche poniosło. O ile mi wiadomo, to nie ustawa narzuca sposób kalkulacji cen wywozu, a gmina - a tutaj mamy raczej PIS, które realizuje te urawniłowkę. Problem polega na tym, że PO w żaden sposób nie jest w stanie przekonać, że ustawa jest dobra - choc z całą pewnością jakies pozytywy w tej ustawie są.
1. Nadrzędnym celem ustawy powinno być, aby zniknęły dzikie wysypiska i aby wszyscy płacili za wywóz "sprawiedliwie" (cokolwiek to słowo oznacza).
2. Aby za te "sprawiedliwość" nie odpowiadać - ustawa ceduje to na samorządy, Tu i ówdzie pojawiają się przykłady samorządów, które są zadowolone z nowej ustawy i deklarują, że opłaty dla mieszkańców nie będą wyższe - a więc da się, jak się chce i ma mentalne podstawy po temu, aby pomyśleć.
3. Obawiam się, że 90% naszych samorządów - wliczając w to nasz wielicki - tkwi mentalnie w głębokim socjalizmie, gdzie każdy oczekuje na to, że władza mu powie co ma robić, a czego nie robić. Mając taką mentalność, władze samorządowe otrzymując taką ustawę - czują się usprawiedliwione robiąc zamach na kieszeń podatnika - bo jest "przyzwolenie rządu" na janosikowanie na kieszeniach podatników. Pojawiają się więc nowe niepotrzebne "śmieciowe" etaty, rosną koszty. PIS w ramach trwającej od 5 lat akcji robienia wszystkim na złość jest w stanie popełnić każde draństwo, o ile odpowiedzialność za nie spadnie na PO. Skoro PO się podkłada taką ustawą - to PIS-owskie samorządy mogą podnieść stawki o 300%, a winne będzie i tak PO. I tak to kosztem podatników PIS zdobywa sobie kolejne punkty w sondażach - a PO nie robi nic sensownego, aby temu zapobiec - najwyżej krzyczy, że patrzymy na rządy przez pryzmat marszu 13 grudnia, co z pewnością punktów mu nie dodaje.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 13-12-2012, 12:16   

kiotari napisał/a:
O ile mi wiadomo, to nie ustawa narzuca sposób kalkulacji


Ma ktos link do ustawy?

kiotari napisał/a:
z całą pewnością jakies pozytywy w tej ustawie są.


Powtórzę: jeśli opłaty klientów miałby wzrosnąć 2-3 razy, w sytuacji gdy jedna firma miałaby 2-3 razy więcej zamówień, to główny pozytyw jest dla firmy. Usuwa się konkurencję i zwiększa dochód.

kiotari napisał/a:
Skoro PO się podkłada taką ustawą - to PIS-owskie samorządy mogą podnieść stawki o 300%, a winne będzie i tak PO.


W sumie będzie, bo ono tę ustawę zaklepało i nie wprowadziło mechanizmów eliminujących patologię, jak na przykład zapis zabraniający większych stawek niż funkcjonują w dane gminie przed wejściem w życie ustawy.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 13-12-2012, 13:37   

solniak napisał/a:
W sumie będzie, bo ono tę ustawę zaklepało i nie wprowadziło mechanizmów eliminujących patologię, jak na przykład zapis zabraniający większych stawek niż funkcjonują w dane gminie przed wejściem w życie ustawy.

I to juz jest dla mnie socjalizm. Bo dlaczego ustawa ma narzucac gminom stawki? A może ustawa powinna mieć 4 paragrafy:
1. Gmina jest odpowiedzialna za odbieranie śmieci.
2. O sposobie realizacji odpowiedzialności za odbieranie smieci decyduje Rada (lub burmistrz)
3. W przypadku zalegania smieci w postaci dzikich wysypisk przez okres dłuzszy niż xx tygodni Gmina płaci kare w wysokości xx na fundusz ekologiczny.
4. Jeśli Gmina wpłaci kare xx razy, pensje dla zarzadu gminy są obcinane o 50%.

Nie wiem, czy to miałoby sens - ale "warto rozmawiać" :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-12-2012, 13:38   

solniak napisał/a:
Ma ktos link do ustawy?
http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20111520897
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 13-12-2012, 13:52   

ArturSosin, podałeś link do ustawy o zmianie ustawy, natomiast potrzebny jest tekst ujednolicony:

Dz.U.2012.391
USTAWA z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach1)
http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2012-391

Dz.U. 1996 nr 132 poz. 622
Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Tekst ogłoszony: D19960622.pdf
Tekst ujednolicony: D19960622Lj.pdf
http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU19961320622
 
     
aniani
Siuda Baba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 55
Wysłany: 13-12-2012, 16:16   

greg napisał/a:
mój zestaw 84,11 pln na kwartał, wywóz 1x/mc
ZGK

coś nie halo, mój zestaw 84,11 zł na kwartał = wywóz 2 x w miesiącu (własny kosz 120l) + segregowane worki = ZGK
sprawdź umowę, chyba przepłacasz, albo nie wystawiasz kosza w odpowiednich terminach
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 13-12-2012, 16:42   

2 kosze 120l x 1 raz w m-cu
 
     
Piotr Ptak 
Groty kryształowe


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 112
Wysłany: 13-12-2012, 17:09   

Witam.
Dz.U.2012.391

USTAWA
z dnia 13 września 1996 r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach1)
(tekst jednolity)
Rozdział 2

Zadania gmin

Art.3. 1.Utrzymanie czystości i porządku w gminach należy do obowiązkowych zadań własnych gminy.
2.Gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i tworzą warunki niezbędne do ich utrzymania, a w szczególności:
Art.3b. 1.Gminy są obowiązane osiągnąć do dnia 31 grudnia 2020 r.:
1) poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła w wysokości co najmniej 50% wagowo;
2) poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości co najmniej 70% wagowo.
2.Minister właściwy do spraw środowiska określi, w drodze rozporządzenia:
1) poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami, które gmina jest obowiązana osiągnąć w poszczególnych latach, uwzględniając potrzebę osiągnięcia poziomów określonych w ust. 1;
2) sposób obliczania poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami, kierując się koniecznością możliwości zweryfikowania ich osiągnięcia przez każdą gminę.
Art.3c. 1.Gminy są obowiązane ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania:
1) do dnia 16 lipca 2013 r. - do nie więcej niż 50% wagowo całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania,
2) do dnia 16 lipca 2020 r. - do nie więcej niż 35% wagowo całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania
- w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r.
2.Minister właściwy do spraw środowiska określi, w drodze rozporządzenia:
Art.14.Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1997 r.______
1) Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia następujących dyrektyw:
1) dyrektywy 91/271/EWG z dnia 21 maja 1991 r. dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych (Dz. Urz. WE L 135 z 30.05.1991, str. 40, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 15, t. 2, str. 26);
2) dyrektywy Rady 1999/31/WE z dnia 26 kwietnia 1999 r. w sprawie składowania odpadów (Dz. Urz. WE L 182 z 16.07.1999, str. 1, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 15, t. 4, str. 228);
3) dyrektywy 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylającej niektóre dyrektywy (Dz. Urz. L 312 z 22.11.2008, str. 3-30).
Kilka wybranych artykułów.
nacomito napisał/a:
http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2012-391

Krótka ustawa a wiele wyjaśnia.
greg napisał/a:
niestety - śmieci nie omówiliśmy i na razie nie omówimy, ze względu na fakt, że cała ta Ustawa to knot prawny.
Skoro rząd ustalając ustawę nie wiedział co czyni, to trudno na naszym poziomie robić dywagacje na ten temat.
Proponuję, jak będą jakieś nowe dane powrócić do tematu

18 lat jest mało to powrócimy do tematu w 2020 roku.

Ja jednak będę segregował i namawiał innych do segregacji.
Jeżeli do tej pory było tak dobrze i tak tanio, to śmieci w lasach, rzekach, czy na ulicy podrzucili nam marsjanie.
Edukacja, kultura, ekologia, można wymieniać wiele stwierdzeń ale człowiek jest człowiekiem a brak wychowania????????????????????????
Mogę tylko powiedzieć: nie wyrzucajcie śmieci, mam dość sprzątania po Was petów, biletów, papierków, butelek i wszystkiego co Wam zbywa w kieszeniach!!!!!!!!!!!!!!! :!!:
Pozdrawiam.
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 13-12-2012, 18:09   

Panie Piotrze,
Jako polityk wie Pan dobrze, że emocje należy tonować i nie dać się im ponosić.
Nie napisałem, że to partia , którą Pan reprezentuje uchwalała Ustawę - proszę sprawdzić
Partia, którą Pan reprezentuje mogła natomiast poprawić Ustawę - i tego się po niej spodziewałem, nie jest jeszcze za późno i tego oczekujemy
Za późno to bedzie, jak do władzy w PL dojdą jedynie słuszni ortodoksi polscy
Jeżeli przeczyta Pan moje wcześniejsze wpisy, dowie się Pan, że segreguję śmieci
Mieszkałem przez długie lata w blokach w Krakowie, w Wieliczce przez 10 lat mieszkałem w domu w jeszcze ściślejszym centrum i przy zdecydowanie główniejszej ulicy niż Pan - wiem co to sklepy nocne, śmieci, pijacy itp.
Teraz mieszkam poza miastem - niewielka różnica
Bardzo proszę Pana jako polityka, przedsiębiorcę o nie mówienie do mojej osoby przez "Wy" - Wy co mi wrzucacie śmieci do ogródka.
Hasło "hej Wy, pozwólcie tu Obywatelu" to usłyszałem 10 sekund przed tym, jak zaliczyłem "białą lolą" po łydkach na protestach w Krakowie lata świetlne temu.
A o wprowadzeniu stanu wojennego nie opowiadała mi mama spotkana w drodze do Kościoła o 11.00 w południe. Teleranek dawno nie był już dla mnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17