Poprzedni temat «» Następny temat
Poseł z Wieliczki
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-07-2012, 19:32   

Master widzę ma uczulenie, cóż nie każdemu dogodzisz :)
_________________
 
     
Piotrex 
Mina
ObiezyswiatOsiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 18-07-2012, 19:55   

Ania5 napisał/a:
Jest jedną z wielu na Wiejskiej, ale jedyną z Wieliczki. Sama wojny nie wygra


Baba często może więcej mam nadzieję że bedzie uparcie dążyć aby dbać o Gminne interesy a nie jak ostatnio się słyszy własną kieszeń.

Muszę wystartować do pasła skoro mówicie że robota zacna, przecinanie wstęg mi mi szło idealnie :-)
 
     
Bartlomiej
Skarbnik


Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 85
Wysłany: 18-07-2012, 20:50   

Masz jakieś doświadczenia w przecinaniu wstęg? Ona naprawdę nie wiele może pomóc gminie :029: Co do własnej kieszeni, raczej ludzie posiadający jakiś status społeczny nie ryzykują więc bez obaw.
 
     
Piotrex 
Mina
ObiezyswiatOsiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 18-07-2012, 23:12   

Bartlomiej napisał/a:
Ona naprawdę nie wiele może pomóc gminie


Nie znasz jeszcze kobiet...są takie że jak się uprą to zrobią wszystko aby osiągnąć cel..


Właśnie jeszcze nie przecinałem wstęgi żadnej i najwyższa pora :D

Bartlomiej napisał/a:
Co do własnej kieszeni, raczej ludzie posiadający jakiś status społeczny nie ryzykują więc bez obaw.


No Sawicki chyba poległ ale jedno się zgadza status pomaga i raczej ludzie Ci nie trafiają pod wymiar sprawiedliwości.
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-07-2012, 08:19   

przemo napisał/a:
Master widzę ma uczulenie, cóż nie każdemu dogodzisz :)

Odezwał się ten, któremu wszystko tutaj "pasuje"...
Konkrety, Przemo, konkrety. Podaj jakieś przykłady działań tej pani.
Poza wspomnianym UTW, a adresowanym do stosunkowo wąskiej grupy odbiorców, nikt tu nic konkretnego nie podał. A działalność niby jakaś tam była, a to rada miejska a to sejmik.. no i? Gdyby było inaczej to w "Życiu Wieliczki" ciągle byśmy o tym czytali. Podobnie notka na jej stronie - skromność treści i brak konkretów mówią same za siebie.

Owszem mam uczulenie, ale na to jak mnie ktoś próbuje robić w konia wmawiając, że tamci są całkowicie czarni a my jesteśmy biali, super, naj i w ogóle.
Taki cukierkowy PR wzorowany na centrali owszem jest politykowi potrzebny, ale za tym powinny jednak iść jakieś konkretne działania i osiągnięcia. Takowych tutaj nie bardzo widzę.

I nie wmawiajcie mi, że poseł nic nie może. Owszem może. Może składać interpelacje, może próbować popychać różne sprawy zarówno drogami oficjalnymi jak i nieoficjalnymi.

A i żeby nie było, w wyborach głosowałem zdroworozsądkowo, właśnie na Panią Achinger, na zasadzie wyboru mniejszego zła, gdyż uważałem, że alternatywa jest kiepska. Co nie zmienia faktu, że PO w Wieliczce oceniam bardzo słabo. Już kiedyś pisałem o tym, że w świadomości mieszkańców, najprawdopodobniej ciąży nad nimi fatum Dudy i Kociołka. Z tego ciężko się wygrzebać, ale czas mija, ludzie pomału zapominają, 5 lat z okładem minęło ale działań ze strony opozycji za bardzo nie widać. Owszem w następnych wyborach samorządowych będzie wielka bitwa bo poparcie obecnej ekipie spadnie (co normalne, efekt wypalenia itd..), ale z drugiej strony poza PR niewiele będzie szło konkretnych działań. I Kozioł ponownie wygra, bo wybuduje stadion, miasto będzie zrewitalizowane, mniejsza o to w jaki sposób i w jakim stylu, ale będzie. Jaką więc alternatywę może przedstawić potencjalny oponent wspierany przez lokalnego posła, kiedy nie będą za tym szły przykłady konkretnych pozytywnych działań?
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomek
Sztolnia


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 145
Wysłany: 19-07-2012, 09:40   

Popadacie z jednej skrajności w drugą, ale dyskusja dość ciekawa. Najlepiej mają ludzie, którzy nic nie robią do nich nikt nie ma pretensji.
 
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 19-07-2012, 14:12   

master7 napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że PO w Wieliczce oceniam bardzo słabo.

Trudno się nie zgodzić z ta opinią - i to jest całe nieszczęście Wieliczki, jak i Polski - brak sensownej alternatywy dla władz - tylko, że w skali centralnej brak jest alternatywy dla PO, a w skali lokalnej brak alternatywy dla AK.
Mam głęboką nadzieję, że posłowanie p. Achinger "da pozytywnego kopa" wielickiej PO i wykreuje sensownych liderów, którzy powalczą z obecnymi władzami o nieco inny kształt gminy i chodniki zamiast fontann i pomników.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 20-07-2012, 15:46   

Posłanka z Wieliczki
Cytat:
[…] Posłanka zasiądzie w Komisji Sprawiedliwości, zgłosiła również swój akces do Parlamentarnego Koła Kobiet. Wyboru drugiej komisji, jeszcze nie dokonała, pozostawiając sobie czas do namysłu.

Elżbieta Achinger w swoim programie wyborczym deklarowała, że chce pracować nad tym, aby państwo miało dla obywateli przyjazną twarz. Jako prawnik i przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem doskonale wie, które obszary wymagają szczególnej poprawy. Zamierza również aktywnie pracować na rzecz swojego rodzinnego miasta:

– Wieliczka zasługuje na działania, które będą przyczyniać się do rozwoju tego regionu – mówi Elżbieta Achinger. W Senacie mamy już swojego przedstawiciela, Macieja Klimę, a obecność posła z Wieliczki na pewno wzmocni siłę działań. Uważam, że aktywność posła zarówno w terenie, jak i na niwie parlamentarnej musi się przełożyć na funkcjonowanie regionu. Od wielu lat, jak wiadomo, jestem rzecznikiem tego, aby Wieliczka stała się pięknym, porządnym miastem-uzdrowiskiem, na obrzeżach Krakowa. Jesteśmy do tego na jak najlepszej drodze – kopalnia już uzyskała status podziemnego uzdrowiska. Udało mi się już rozmawiać z Przewodniczącym Komisji Zdrowia o czynnikach ograniczających nasze dążenia do tego celu. Wierzę w pracę zespołową i mam nadzieję zebrać wokół tej idei wielu ludzi, którzy byliby przychylni rozwojowi naszego miasta. Mając za sobą dwuletnią pracę w sejmiku wojewódzkim mam świadomość, jak wymagający jest czas przed nami. Okres 2014-2020, to ostatni moment zdobywania środków europejskich na rozwój miast i infrastruktury. Gdybyśmy teraz przygotowali się wspólnie, opracowując plan działań na najbliższych parę lat, to wygramy. Jeżeli nie będziemy umieli współpracować, to środki wezmą inni, a Małopolska jest bardzo aktywnym obszarem pod względem wykorzystanie unijnych funduszy i konkurencja o dotacje jest bardzo silna..

Biuro poselskie nowej posłanki będzie mieściło się przy ul. Limanowskiego 11, uroczyste otwarcie planowane jest wstępnie na 1 września.

więcej: http://wielicki.glos24.pl...nka-z-wieliczki
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-07-2012, 16:04   

bla bla bla.. ciągle to samo gadają..

kiedyś nawet taka anegdota była o tym, który to poseł kłamie.. ten co porusza ustami..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-07-2012, 20:40   

Tsubasa napisał/a:
ciągle to samo gadają
Moze maja skrypty gdzie tylko trzeba wpisac kilka danych w wykropkowane miejsca i gotowe.
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-07-2012, 08:56   

http://www.elaachinger.pl...eciom-ze-wchodu

elaachiger.pl napisał/a:
Elżbieta Achinger na inauguracji projektu „Podarujmy lato dzieciom ze Wchodu”

uż po raz trzynasty zainaugurowano w Krakowie akcję „Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu”. Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. posłanka Elżbieta Achinger, która dotychczas pełniła mandat Radnej Województwa Małopolskiego i pracowała m.in. w Komisji ds. współpracy z Polakami i Polonią za granicą.

W tym roku do naszego kraju przyjechała ponad setka Polonusów z Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Podczas pobytu w Polsce grupa odwiedzi główne krakowskie zabytki, a także pobliskie miejscowości - Wieliczkę oraz Wadowice.

Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Jan Szkodoń oraz świeżo wybrana posłanka Elżbieta Achinger, która dotychczas pełniła mandat Radnej Województwa Małopolskiego i pracowała m.in. w Komisji ds. współpracy z Polakami i Polonią za granicą.

Podczas swojego wystąpienia przypomniała cele założonej niedawno komisji i potwierdziła, że dzisiejsza inauguracja jest jednym z efektów prac członków komisji.

Akcja jak co roku jest organizowana przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, zaś jednym z jej pomysłodawców jest przewodniczący Stowarzyszenia i Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk. Wśród donatorów wydarzenia znajduje się Województwo Małopolskie oraz samorząd Krakowa, a patronat honorowy nad nim objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, Przewodniczący SGiPM oraz Metropolici Krakowski i Lwowski.


Stary profil na Facebooku uległ likwidacji (szkoda tylko że strona "firmowa" prowadzi dalej do niego)

Nowy to: http://www.facebook.com/elzbieta.achinger

Tamże nieco bardziej rozbudowany życiorys i kilka linków.
Widzę, że wreszcie jakiś pewnie asystent się wziął do roboty w sieci...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-11-2012, 10:01   

UWAGA!

http://www.facebook.com/elzbieta.achinger

Elżbieta Achinger napisał/a:
Dzisiaj na spotkanie z Elżbietą Achinger zapraszamy mieszkańców Wieliczki - godz. 18.00, siedziba Cechu przy ul. Limanowskiego 11.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Piotr Ptak 
Groty kryształowe


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 112
Wysłany: 20-12-2012, 21:52   

Witam.

master7 napisał/a:
Stary profil na Facebooku uległ likwidacji (szkoda tylko że strona "firmowa" prowadzi dalej do niego)

Nowa strona elzbietaachinger.pl

Pozdrawiam.
 
     
Piotr Ptak 
Groty kryształowe


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 112
Wysłany: 24-01-2013, 20:44   

Witam.

Zapraszam na stronę, http://elzbietaachinger.pl/wideo/

Mieszkańcy mają aktywną poseł.

Pozdrawiam.
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-01-2013, 20:59   

poczekajmy z tą aktywnością bo 4 czytania to chyba jeszcze nie jest święto..

natomiast ładnie dobiera kolory ubrania ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13