Poprzedni temat «» Następny temat
Rewitalizacja miasta - Rynek Górny i reszta
Autor Wiadomość
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 03-01-2008, 14:45   Rewitalizacja miasta - Rynek Górny i reszta

W budżecie miasta na kolejny rok zaplanowano rewitalizację części centrum Wieliczki, w tym Rynku Górnego.

Jest to dość ważna inwestycja i moim zdaniem zasługuje na osobny wątek (jeśli nie proszę modów o skasowanie)

Około roku temu znalazłem w Internecie kilka wizualizacji / koncepcji architektoniczno urbanistycznych tejże przebudowy, niestety teraz nie potrafię do nich dotrzeć. Czy ktoś posiada jakiekolwiek plany / informacje dotyczące tej niezwykle ważnej dla wizerunku miasta inwestycji?
 
     
Zatroskany
Gość
Wysłany: 03-01-2008, 15:38   

Jeżeli mogę ci choć trochę pomóc, to zapewne zachowały się w najskrytszych marzeniach byłych włodarzy miasta.Życzę powodzenia w poszukiwaniach.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-01-2008, 13:40   

G.N napisał/a:
Czy ktoś posiada jakiekolwiek plany / informacje dotyczące tej niezwykle ważnej dla wizerunku miasta inwestycji?

Nie sądzę żebyś odnalazł. Myślę że odeszły w niebyt razem z poprzednim burmistrzem.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Zdzisław Ącki
Gość
  Wysłany: 14-02-2008, 07:31   Nowy Rynek

Za Dziennikiem Polskim
Cytat:

Budowa ciekawej małej architektury oraz odnowa wejścia do zabytkowego pałacu Przychockich - to niektóre z elementów ujętych w koncepcji architektonicznej "nowego" Rynku Górnego w Wieliczce. Przebudowa placu, który powstał w średniowieczu, ma ruszyć latem tego roku.

Obecnie przygotowywany jest projekt budowlany inwestycji. Przetarg na wykonanie modernizacji, o którą wieliczanie upominali się od dawna, powinien zostać ogłoszony przed wakacjami. Wielki remont, który pochłonie łącznie blisko 4,2 mln zł, zakończy się w końcu 2009 roku.

Po przebudowie nawierzchnia rynku zyska nową "posadzkę", będzie tam także tzw. mała architektura: ławeczki i tablice informacyjne oraz rzeźba, która wedle zapisów zawartych w koncepcji architektonicznej ma przedstawiać "grupę górników schodzących do kopalni". Postument ten (ma być on wykonany z brązu, a postaci mają być naturalnej wielkości) ulokowany zostanie u wylotu ul. Zamkowej, przy siedzibie Centrum Kultury i Turystyki. Pomnik będzie jednym z "drogowskazów", których umieszczenie zaplanowano w tych miejscach Wieliczki, gdzie niegdyś znajdowały się górnicze szyby. Szlak, który wiódł będzie śladem tych zabytków, ma być jeszcze jedną turystyczną atrakcją miasta.

W ramach modernizacji rynku przebudowane zostaną także schody do pałacu Przychockich. Przy zabytkowym obiekcie powstanie ponadto nowa fontanna, zaś ta, którą kilkadziesiąt lat temu ulokowano na środku placu, zapominając przy tym o wykonaniu tam zamkniętego obiegu wody, co sprawia, że przypisaną jej funkcję pełni ona tylko okazjonalnie - zniknie z płyty rynku.

Podczas modernizacji wykonana zostanie w tym rejonie również instalacja wodno-kanalizacyjna oraz inna tego typu infrastruktura. Wedle koncepcji Rynek Górny ozdobić mają stylowe lampy; przybędzie tam też zieleni.

Dłużej niż na odnowę rynku trzeba będzie poczekać natomiast na modernizację pobliskiego placu Bednarka, drugiego z miejsc ujętych w przygotowanej przed blisko trzema laty koncepcji architektonicznej przebudowy centrum podkrakowskiego miasta.

Remont dzisiejszego placu targowego, którego wygląd jest w Wieliczce krytykowany od dawna, zaplanowano na lata 2009 - 2010. Wedle zamierzeń przy "Bednarku" powstać ma podziemny parking, a sam plac po przeprowadzeniu na nim estetycznej rewolucji nadal będzie wykorzystywany na potrzeby handlowe.

 
     
Zdzisław Ącki
Gość
Wysłany: 14-02-2008, 07:37   Rynek ...

A tu więcej BARDZO CIEKAWYCH rzeczy i planów
Link do strony powiatu
 
     
Zdzisław Ącki
Gość
Wysłany: 14-02-2008, 07:51   Dalszy ciąg

Nie mogę się powstrzymać


- Szlak solnych szybów

- Rynek górny cz.1

- Rynek Górny cz.2

- Plac targowy bednarka

- Iluminacja miasta


Więcej szczegółow na wieliczka.eu


Panie Burmistrzu Władze samorządowe radni i wszyscy którzy w tym uczestniczycie.
Życze Wam wytrwałości i powodzenia.
Dzieki tym projektom możemy naprawde stać się perełką w okolicach krakowa.
Pozdrawiam
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-02-2008, 08:26   

Byłoby super gdyby się udało. Czy ktoś wie jak te projekty wyglądają od strony finansowej, czy są na to pieniądze, czy dopiero szukają? Czy to miasto zbuduje ten parking podziemny czy ktoś z zewnątrz? Bo jak ktoś z zew. to chyba trudno będzie znaleźć (mała liczba miejsc, z tego co widać ok. 40) No i mam nadzieję, że szyb z powrotem wróci na listę projektów.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-02-2008, 09:19   

Zdzisław Ącki napisał/a:
A tu więcej BARDZO CIEKAWYCH rzeczy i planów
Link do strony powiatu


A ciekawe, trzeba będzie poczytać sobie :)
Mała uwaga - to jest strona gminy a nie powiatu ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-02-2008, 11:18   

Szkoda tylko że nikt nie pomyślał na przyszlość i nie zostanie wykonany parking pod rynkiem górnym, bo jego zamkniecie spowoduje jeszcze większy chaos z powodu braku miejsc parkingowych, ktorych na rynku troszke bylo, no chyba, iż wykonane zostaly jakieś badania geologiczne stwierdzające że pod rynkiem nie można, ale w to watpie.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Zdzisław Ącki
Gość
Wysłany: 14-02-2008, 12:42   

Będziesz miał parking podziemny na przeciwko kingi :)
Zobacz na mape z 1-szego linku :)
Jest zaznaczone i opisane w artykule.
Biorac pod uwage ze beda 2 podziemne, pod bednarka i przy kindze powinno byc wystarczajaco :)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-02-2008, 14:08   

No ja wiem że tam też będą parkingi podziemne, a czy myślisz że te 40 miejsc pod bednarką i parking koło kingi wystarczą biorąc pod uwagę dynamicznie rozrastającą się ludność naszych okolic??
Zauważ że napisałem PRZYSZŁOŚCIOWO :D
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ciamajda
Gość
Wysłany: 14-02-2008, 14:24   

Przez nieuwagę kopnąłem Szyb Seraf i przesunął się do narożnika.
Przepraszam.
 
     
Czajek 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 34
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 34
Wysłany: 14-02-2008, 15:33   

jeszcze jakby do tego wszystkiego upchneli skatepark to byloby cudownie :p
 
 
     
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 14-02-2008, 15:39   

nietopesh napisał/a:
Szkoda tylko że nikt nie pomyślał na przyszlość i nie zostanie wykonany parking pod rynkiem górnym, .


Parkingów pod rynkami się nie robi.

A co do projektu to jest rewelacyjny.
Polowałem na niego od dawna i założyłem identyczny wątek, niestety zabrakło wizualizacji.
Trzymam kciuki i nie mogę się doczekać.

Wieliczka się robi 'zachodnia' w pozytywnym znaczeniu tego słowa i bardzo mnie to cieszy!!!!!
Ostatnio zmieniony przez G.N 15-02-2008, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-02-2008, 17:15   

G.N napisał/a:

Parkingów pod rynkami się nie robi.


Nie opowiadaj głupot, jak się myśli przyszłościowo i chce to się da z korzyścią dla wszystkich.
Inni potrafią, dlaczego nie my?? http://www.tur-info.pl/p/...ek,projekt.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17