Poprzedni temat «» Następny temat
Pomiary za blokami 2 i 3
Autor Wiadomość
funkymc
Gwarek


Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 17
Wysłany: 31-03-2016, 07:42   

No i furtka zaspawana. Pare osob juz sie odbiło od niej. Sam bylem takim przypadkiem i przy okazji spawacze ze spoldzielni sami mowili ze nie rozumieja tej decyzji, ale robote wykonac musza. Niestety potwierdza sie tylko to, ze co raz czesciej stosunki miedzyludzkie opieraja sie na zawisci i utrudnianiu innemu czlowiekowi anizeli wspolpracy i checi.
 
     
dziadek
Gwarek


Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 13
Wysłany: 31-03-2016, 10:56   

Czy ktoś ma pomysł na jakieś sensowne wyjście z tyj sytuacji? Z tego co zdążyłem przeczytać była już kiedyś podobna sytuacja - czy ktoś z zamieszanych wtedy osób jest jeszcze na tym forum i podzieli się informacją w jaki sposób udało się doprowadzić do stworzenia przejścia? Rozumiem, że teren osiedla Szymanowskiego 10 ciągnie się także przez pas zieleni pomiędzy blokami Murapolu - zgadza się?
 
     
mikki
Gwarek


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 16
Wysłany: 31-03-2016, 14:25   

Tak, ten pas zieleni też jest spoldzielni. Proponuje aby wszystkie wspolnoty przy Chrobrego sprobowaly zorganizowac wlasny plac zabaw z prawdziwego zdarzenia skoro to jest najwiekszy problem .. jakies insynuacje że ktos wyprosil dzieci z 10 z placu zabaw przy chrobrego jest przynajmnej smieszne.... ludzie się tam aż tak dobrze nie znaja żeby rozpoznać obcego a zresztą co to za zabawa z jedną zjeżdża.. wymyslcie lepsze argumenty.... nilż mowienie jacy straszni ludzie mieszkają przy chrobrego.... 90% splaca kredyty wiec nie ma czasu na deptanie cudzych trawnikow, dzieci ktore tam są to kilkuletnie więc dewastacja też sie nie zajmuja.. propnuje do ksiedza napisac lub znaleźć inwestora ktory z tej strony sklep wybuduje to bramke szybko odspawaja
 
     
mikki
Gwarek


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 16
Wysłany: 31-03-2016, 14:42   

Po południowej stronie tam gdzie obecnie są duże masy ziemne (przedłużenie ulicy Jedynaka)będzie budowany kolejny etap inwestycji Murapolu. Wydaje mi się że powinni w jakiś sposób przedłużyć ulicę Jedynaka i wtedy jedynym rozwiązaniem jest dogadać się z nimi żeby umożliwili przejazd ulicą wtedy będzie jakieś przejście w kierunku Miasta Solnego.
 
     
dziadek
Gwarek


Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 13
Wysłany: 31-03-2016, 20:29   

mikki napisał/a:
Po południowej stronie tam gdzie obecnie są duże masy ziemne (przedłużenie ulicy Jedynaka)będzie budowany kolejny etap inwestycji Murapolu [...]


Masz na myśli istniejący plac budowy, czy jeszcze kolejny 4 etap Królewskich Tarasów? W miejscu zaznaczonym poniżej? Załączam mapkę poglądową.

Plik ściągnięto 216 raz(y)
160,52 KB
 
     
Juzo 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 35
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-04-2016, 09:58   

Teren spółdzielni jest terenem spółdzielni (czyli jej członków, bo to oni tworzą spółdzielnie). Żądanie otwarcia bramki można porównać do hipotetycznego żądania od jednego z właścicieli domów przy sadowej, które sąsiadują z blokiem nr 10, aby stworzył dwie bramki "na przestrzał" przez swój ogródek, tak żeby mieszkańcy 10tki mieli bliżej na przystanek. A jeśli miałby też zjeżdżalnię w ogródku, to idealnie, bo odwiedzę go wtedy popołudniu z dzieckiem, a jego dziecko może poczekać na swoją kolej, patrząc jak moje się w tym czasie bawi. Przyznacie mi, że taka sytuacja byłaby kuriozalna, a dokładnie z tym mieliśmy do czynienia do tej pory. Stąd taka a nie inna decyzja.

@dziadek
Z tego co wiem, wtedy interweniował proboszcz (sic!) parafii w Krzyszkowicach u prezesa SM

@mikki
Plac zabaw nie jest ogólnodostępny (jak np. ten w parku Mickiewicza), tylko powstał i jest utrzymywany z pieniędzy członków SM. Dopóki jedynymi sąsiadami bloku nr 10 byli mieszkańcy "Pod Wawrzynami", furtka została otwarta od 2009 i nikt nie robił problemu z tego, że nasze dzieci wspólnie bawią się na placu zabaw. Problem pojawił się, gdy powstały "Tarasy" - blokowisko posiadające coś, co ciężko nazwać placem zabaw. Od tego czasu w okresie letnim, ciężko wbić się na przysłowiową "huśtawkę" na placu zabaw SM. Zresztą, nic dziwnego, skoro plac zabaw był przewidziany na 10 dużo mniejszych bloków.
 
 
     
mikki
Gwarek


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 16
Wysłany: 01-04-2016, 13:52   

Z tego co mówili na zebraniu wspólnoty to ten z kropką czerwoną ma być pod kolejny etap Tarasów.

Problem palcu zabaw można na spokojnie rozwiązać np. poprzez wspólne utrzymywanie go przez wszystkie wspólnoty czy nawet powiększenie go wspólnie itd. itd.

Największym problem jest wyjście w tym momencie z małym trzylatkiem po chleb do sklepu. Problem jest przejście wózkiem wzdłuż ulicy Podgórskiej i dalej w kierunku solnego miasta. Osoba bez dziecka sobie poradzi- przyzwyczai się i po problemie, gorzej jest z tymi najmłodszymi. Ale jak ktoś "odchował" swoje to już nie pamięta czym to grozi. Plac zabaw można ominąć i 90% zrozumie że nie to nie.. 10% oczywiście będzie miało swoje zdanie na ten temat i niestety czarne owce są wszędzie i nic tego nie zmieni.

Chyba jeżeli ktoś sprzedał działki należące do SM i dalej sprzedaje działki pod kolejne inwestycje murapolu to ma świadomość że ludzi mniej nie będzie. Bo nie wiem kto się spodziewa czego? Jak sprzedaję działkę pod inwestycje to mam świadomość obecności sąsiada.

Wszystko jest kwestią dobrej woli i wypracowania wspólnego kompromisu ale jeżeli w tym wszystkim zasada jest NIE BO NIE bo tamci są źli to będzie trudne.
 
     
Juzo 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 35
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-04-2016, 18:42   

Temat furtki był już na tapecie w zeszłym roku. Było pismo zawiadamiajace o jej zamknięciu. Od tamtej pory żadna propozycja się nie pojawiła. A to przecież nie od SM powinna wyjść propozycja. Więc furtka została zamknięta, zgodnie z tym co było w powiadomieniu. Dodatkowo, od 4 kwietnia rusza remont parkingu i drogi dojazdowej do 10tki, więc poruszanie się mieszkańców wspólnot po placu budowy byłoby niebezpieczne.
 
 
     
mikki
Gwarek


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 16
Wysłany: 01-04-2016, 21:08   

Z tego co mi wiadomo były podjete próby negocjacji ale mieszkancy bloku nr 10 odrzucili wszystko z gory i bez chęci porozumienia sie kategorycznie wymuszajac zamkniecie... na co jest pismu wklejone na forum jakis czas temu .. wasza bramka wasz teren , możecie się grodzic ile chcecie macie do tego prawo i nikt z tej innej strony wam tego nutę zabroni... prawda jest taka że ul podgorska chodzic jezdzic na rowerze beda tez wasze dzieci z calym zagrozeniem.. a to chyba też nie chodzi o ul chrobrego tylko bo od tych blokow od jedynka też się grodzocie? Tam chyba podobny problem?
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 01-04-2016, 21:17   

Juzo napisał/a:
Teren spółdzielni jest terenem spółdzielni (czyli jej członków, bo to oni tworzą spółdzielnie). Żądanie otwarcia bramki można porównać do hipotetycznego żądania od jednego z właścicieli domów przy sadowej, które sąsiadują z blokiem nr 10, aby stworzył dwie bramki "na przestrzał" przez swój ogródek, tak żeby mieszkańcy 10tki mieli bliżej na przystanek. A jeśli miałby też zjeżdżalnię w ogródku, to idealnie, bo odwiedzę go wtedy popołudniu z dzieckiem, a jego dziecko może poczekać na swoją kolej, patrząc jak moje się w tym czasie bawi. Przyznacie mi, że taka sytuacja byłaby kuriozalna, a dokładnie z tym mieliśmy do czynienia do tej pory. Stąd taka a nie inna decyzja.

Nie to nie jest sytuacja ani odrobinę podobna. Czymś kompletnie innym jest przestrzeń stanowiąca własność jednorodzinną, a czymś zupełnie innym przestrzeń wielorodzinna. Nikt nie mówi o wchodzeniu nikomu do mieszkania! Kierując się twoją pokrętną logiką nie uznałbyś za nic zdrożnego ogrodzenie całej Wieliczki bo a nuż ktoś spoza miasta, kto nie płaci za jego utrzymanie przyjedzie tu i np. skorzysta ze wspomnianego parku Mickiewicza, co?

Kiedyś budowano osiedla, wszystko otwarte i NIKOMU nie przyszłoby do głowy, żeby choćby spojrzeć krzywo na kogoś kto przychodził się pobawić z innego osiedla, czy też po prostu przechodził. No, może co najwyżej jakaś dresiarnia potrafiła zaczepić człowieka pytaniem "skąd jesteś?", choć nawet dla nich istotniejsze było "za kim jesteś?" - czy na tego typu ludzi kreują się ci spod 10.?

Niektórzy wyraźnie mają jakiś sentyment do życia w getcie czy innym obozie... nie powiem jakim, skoro się tak namiętnie grodzą i budują mury nie tylko fizyczne ale i psychiczne alienując się od innych. Co dalej? Każecie nosić na ramieniu opaski z symbolem osiedla, żeby się upewnić, że na pewno nikt niepowołani się nie dostał do waszego getta?

Na szczęście powoli zaczynamy się budzić z tego koszmaru. Kolejne miasta przymierzają się do wprowadzenia zakazu grodzenia osiedli i mury będą upadać, a nie rosnąć.
 
     
mikki
Gwarek


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 16
Wysłany: 02-04-2016, 08:33   

Właśnie w swoich postach chciałam użyc slowo getto ale się powstrzymalam:)))) podpisuje sie w 100 %:) jak ktos ma zakorzeniona obawe przed innymi to nic tego nie zmieni i pewnie jakichkolwiek użyjemy argumentow odpowiedz będzie jedna: chodzicie po naszym terenie i wachacie nasze kwiatki.... i przyszliscie żeby dewastowac.. ja tam na placu zabaw nie widziałam problemów dzieciaki grupowo się swietnie bawily razem . Pytanie czy osoby ktore sa tak bardzo anty siedza przy oknie czy bywaja na tym placu zabaw. Jak rozbudujemy plac przy chrobrego inne "obce" dzieci są mile widziane.
 
     
Juzo 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 35
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-04-2016, 20:23   

Przypominam, że Szymanowskiego ma płot z jednej strony (tego na górnych blokach nie liczę). Więc porównanie do getta jest tu jakby chybione. Co innego Królewskie - ogrodzone z czterech stron, domofony i bramy na pilota na wejściu. Swoją drogą, ciekawe czy gdyby sytuacja się odwróciła i jedyna droga w kierunku przystanku wiodła by przez "Królewskie", dostalibyśmy kod do domofonu i pilota do bramy? Nie sądzę...
Zresztą, cytując opis ze strony murapolu, nie mam złudzeń:
Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców podniesie ogrodzenie terenu osiedla i zastosowanie bramy wjazdowej obsługiwanej zdalnie. Z myślą o najmłodszych wybudowany zostanie duży plac zabaw.
 
 
     
mikki
Gwarek


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 16
Wysłany: 03-04-2016, 20:23   

Grodzi deweloper nie mieszkancy, a to roznica....Hehe, dlatego są plany zeby pozbyc się siatki i dzięki temu swobodnie przechodzic... i zobaczymy kto się jak ogrodzi... pozdrawiam...
 
     
dziadek
Gwarek


Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 13
Wysłany: 04-04-2016, 06:28   

mikki napisał/a:
Z tego co mówili na zebraniu wspólnoty to ten z kropką czerwoną ma być pod kolejny etap Tarasów.


A wiesz może po której stronie istniejącego pasa zieleni? Patrząc na obrazek to po prawej (obok III etapu) czy lewej stronie (obok II etapu)? Rozumiem, że dojazd byłby wtedy od ulicy Jedynaka? I co z istniejącym budynkiem kotłowni?
 
     
mikki
Gwarek


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 16
Wysłany: 04-04-2016, 08:50   

Nie wiem nic dokładnie, to była uwaga rzucona na ostatnim zebraniu wspólnoty że takowy etap ma podobno być bo wykupili te działki, kotłownia stoi idealnie na drodze (wg planu miejscowego).. która pewnie będzie przebiegać wzdłuż bramy pożarowej przy blokach przy Chrobrego.
Jak popatrzysz na plan miejsowy to jest tam pas zieleni a dalej możliwość zabudowy mieszkalno usługowej więc być może tam. Mam nadzieje ze zrobią fragment drogi od jedynaka i na tym skoncza.. bo dość mocno ten teren jest tam wyrównany i nadsypany więc chyba coś jest na rzeczy.
Ale na forum są ludzie ze "spółdzielni" którzy sprzedają takowe działki wiec może oni będą wiedzieć dokładnie co się dzieje wszak pewnie się będą grodzić :P ... :kosci:
:diabel2:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18