Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 12:06
plac targowy koło rynku
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 11-02-2010, 23:01   

Bladzisz. Odpad jest czescia z calosci a nie fragmentem skladanki. A wiara w wyzszosc tych produktow jest mysleniem zyczeniowym. Owszem tak bylo by logicznie. I moze czasem jest. Niemniej pamietam jak baby na tym placu smarowaly jaja fermowe kurzym lajnem zeby wygladaly na domowe, pamietam jak dosypywaly maki do smietany zeby byla taka swojska itp itd.
 
     
moje3grosze
Gość
Wysłany: 12-02-2010, 02:27   

Sieci typu Auchan, Carefour, Real, Makro - maja podpisane dlugie kontrakty z wybranymi dostawcami. Ceny maja byc niskie, wiec warzywa sa takie sobie, raz lepsze, raz gorsze. Generalnie mozna powiedziec, ze na targowiskach, typu, ten prowincjonalny, wielicki, powinny byc bardziej dorodne, ale i po wyzszej cenie.
Teorie, ze w marketach sa warzywa odpadowe z hurtowni wczesnoporannych - mozna miedzy bajki wlozyc. Nie ten segment, nie ta skala, nie ta logistyka.
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 12-02-2010, 07:28   

Szanuję Wasze zdanie, niemniej pozostanę przy swoim :)
Wystarczy wg. mnie porównac smak i wygląd np. jabłek. - tylko te z placu.
I odmian wielie i nie są "wszystkie toćka w toćkę " identyczne
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-02-2010, 17:23   

moje3grosze napisał/a:
Sieci typu Auchan, Carefour, Real, Makro - maja podpisane dlugie kontrakty z wybranymi dostawcami. Ceny maja byc niskie, wiec warzywa sa takie sobie, raz lepsze, raz gorsze. Generalnie mozna powiedziec, ze na targowiskach, typu, ten prowincjonalny, wielicki, powinny byc bardziej dorodne, ale i po wyzszej cenie.
Teorie, ze w marketach sa warzywa odpadowe z hurtowni wczesnoporannych - mozna miedzy bajki wlozyc. Nie ten segment, nie ta skala, nie ta logistyka.


no tu masz rację.. w dodatku sieci płacą dopiero po tym jak się towar sprzeda.. jak zgnije to oddają. na placu większość wozi towar z rybitw - tam też z jakością jest różnie.. ale dla mnie różnica w smaku i wyglądzie pomiędzy tym co na placu a w marketach jest za bardzo zauważalna.. a że ceny wyższe to dla mnie normalne, bo przecież taki rolnik też chce zarobić godziwie za swoją pracę, a w zamian daje produkt lepszej jakości niż to co w hipermarketach i większych sklepach spożywczych..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17