Poprzedni temat «» Następny temat
Park i las na Grabówkach
Autor Wiadomość
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 29-04-2013, 15:53   

Bronek napisał/a:
Ceny, ceny i jeszcze raz ceny
Tez z pewnoscia. Ale ile osob przyjdzie specjalnie tylko po to aby przejsc ten park linowy? Ile osob wroci to powtorzyc?
Nie mozna centrum rekreacyjnego zrobic polgebkiem.
Liczy, ze to nie bedzie koniec atrakcji choc w tym tempie to dla naszych wnukow.
 
     
Abrakadabra 
ZawaliskoOsiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 29-04-2013, 19:16   

Zdjęcia z dzisiaj:_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 17-05-2013, 13:59   

Nowa atrakcja Grabówek
Kurier Wielicki napisał/a:
Już nie tylko plac zabaw dla dzieci, boisko do gry w kosza czy siatkówkę oraz staw mają przyciągnąć mieszkańców i turystów do wypoczynku w parku na Grabówkach. Między drzewami rośnie kolejna atrakcja dla małych i całkiem dorosłych - park linowy, którego otwarcie zaplanowano na Dzień Dziecka.

Budowa parku to pomysł firmy Xtreme Park, która pierwotnie chciała zlokalizować swoją inwestycję w parku Mickiewicza, ale z uwagi na będący pod ochroną drzewostan skorzystała z zaproponowanej przez miasto opcji Grabówek. W parku znajdzie się 35 platform - 20 z nich złoży się na trasę dla średnio i mocno zaawansowanych, a reszta dla dzieci, które będą w stanie wyciągnąć ręce na wysokość 140 cm - tak aby same mogły się zapinać do liny asekuracyjnej. - Będzie to propozycja dla tych, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu. Ponieważ wychowałem się w Wieliczce, Grabówki kojarzą mi się z dzieciństwem, gdy to miejsce żyło. Choć pierwotnie chcieliśmy inwestować w park w centrum miasta, cieszę się, że za naszym pośrednictwem Grabówki mają szansę znów ożyć - deklaruje Michał Busz z Xtreme Park. Firma wydzierżawiła od gminy na trzy lata teren o łącznej powierzchni 35 arów.
Park linowy powstaje na obszarze, z którego kilka lat temu zdjęto status użytku ekologicznego. - Nie niszczymy drzewostanu, pozbyliśmy się jedynie suchych gałęzi .. Park budujemy tak, aby wyeksponować przyrodnicze walory tego miejsca - zapewnia Busz.

Oficjalne otwarcie parku nastąpi 1 czerwca. Przez dwa pierwsze dni czerwca trasa dla dzieci będzie udostępniona im bezpłatnie. Wejściówki do parku będzie można również wygrać w konkursach organizowanych z okazji święta najmłodszych. Ceny biletów nie są jeszcze znane, ale pewne jest, że do kupienia będą tańsze karnety rodzinne. Bilet wstępu dla do rosłych nie powinien być droższy niż 25 zł, a dla dzieci. - 15 zł. Nad bezpieczeństwem użytkowników parku linowego będą czuwać instruktorzy, którzy objaśnią wszystkie czynności, które należy wykonać na poszczególnych platformach. Trasa dla dorosłych będzie się kończyć zjazdem tyrolskim.

Po przeciwnej stronie drogi znajdzie się miejsce do grillowania i nowe drewniane wiaty. W przyszłości kolejną atrakcją dla dzieci mają być kule wodne i trampoliny. Funkcjonowanie parku będzie uzależnione przede wszystkim od pogody. Jeśli ta będzie dopisywać, park ma być otwarty codziennie od godz. 9:00 do zmroku. W przyszłości inwestor planuje wykonanie oświetlenia parku, co wiązałoby się z dodatkową dawką adrenaliny dla śmiałków, którzy odwiedzą park nocą.
- Postaramy się zachęcić do odwiedzenia naszego parku turystów Kopalni Soli "Wieliczka". Zanim zejdą pod ziemię, będą mogli popatrzeć na okolicę z wysokości 8 metrów - kończy Busz.
jk
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2013, 08:06   

http://www.dziennikpolski...swietnosci.html

Dziennik Polski napisał/a:
Grabówki na drodze do dawnej świetności

MACIEJ HOŁUJ

REKREACJA. Na wielickich Grabówkach, powstał pierwszy w mieście park linowy, oferujący atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Park zlokalizowany jest na terenach zielonych w pobliżu stawów, które przed laty stanowiły wakacyjną atrakcję nie tylko dla mieszkańców Wieliczki. - Pomysł, aby w tym miejscu powstał park linowy, zrodził się jeszcze kiedy pomagałem budować taki obiekt w Krościenku - mówi Łukasz Ferko, drugi obok Michała Busza, ze współwłaścicieli parku linowego w Grabówkach. - Kiedy osiedliłem się w Wieliczce, pomyślałem, że skoro nie ma tutaj takiego obiektu, może warto by go stworzyć?

Teren, na którym znajduje się park, właściciele dzierżawią od gminy. Jest tego 35 arów. - Zaprojektowaliśmy dwie trasy: jedną dla dorosłych z dwudziestoma przeszkodami, drugą dla dzieci, gdzie przeszkód jest piętnaście. Dzisiaj dzieciaki mogą próbować swoich sił w parku za darmo, wszak to ich święto - mówi Łukasz Ferko. - Projekt trasy, dodam, że nie najłatwiejszej, to projekt autorski.

Czy park ma szansę na to, aby po pierwsze stać się na powrót, jak miało to miejsce 20, 30 lat temu, dzielnicą wypoczynku dla wieliczan, a po drugie zaspokoić biznesowe aspiracje właścicieli? - Oczywiście przed rozpoczęciem inwestycji sporządziliśmy biznesplan - mówi Michał Busz. - Jesteśmy dobrej myśli. Mamy nadzieję, że park spodoba się wieliczanom. Liczymy w tym względzie także na mieszkańców krakowskiego Bie-żanowa czy Prokocimia, a także dalszych miejscowości Bochni, Gdowa czy Dobczyc. Najbliższe parki linowe znajdują się w Tyńcu, Kryspinowie i w Myśleni-cach. A to przecież dość daleko od Wieliczki.

Nadzieję na to, że park linowy stanie się jednym z przyczynków do ożywienia tego miejsca jest Halina Grochowiak, sołtyska Grabówek. - Kiedyś Grabówki słynęły w okolicy, zjeżdżało się tutaj mnóstwo ludzi, także z Krakowa, łowili ryby, pływali, odpoczywali. Potem wszystko popadło w ruinę. Teraz jest szansa na to, aby Grabówki odżyły. Wierzę w to, widząc entuzjazm i zapał właścicieli parku. Sołectwo też nie pozostaje bierne. Od mniej więcej dwóch lat zabiega o to, aby przypomnieć mieszkańcom Wieliczki o zaletach Grabówek. - Ze środków unijnych i przy pomocy gminy udało nam się zbudować tutaj nowoczesny plac zabaw, boisko oraz we współpracy z wędkarzami przywrócić stawom ich dawną funkcję. Park linowy uświetni tylko to miejsce. Jako sołtyska wsi deklaruję daleko idącą współpracę z jego właścicielami.

Przychylny projektowi jest burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, który we właścicielach parku widzi stałego gospodarza terenu dbającego o porządek w tym miejscu.

Grabówki wciąż wymagają inwestycji. Pomimo daleko idących zmian i starań zmierzających do przywrócenia im statusu dzielnicy rekreacyjno - wypoczynkowej brakuje zaplecza gastronomicznego i parkingu z prawdziwego zdarzenia. Być może, kiedy zjadą się tutaj ludzie i okolica zacznie żyć i te inwestycje znajdą swojego realizatora.


No cóż, należy życzyć powodzenia, bo dotychczasowe inwestycje dosyć słabo podniosły atrakcyjność miejsca...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
solniak 
Gallus gallusPomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 03-06-2013, 11:21   

Cuda cudami... Jakby ktoś naprawde chciał ożywić to miejsce, to wystarczy zwykłe kąpielisko i miejsce będzie pękać w szwach.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-06-2013, 12:15   

Jasne, a wędkarze gdzie wtedy będą podjeżdżać pod sam staw samochodem ?
Oni tego żywcem i okocimiem nie oddadzą !
Nie wyobrażam sobie tam centrum rekreacji biorąc od uwagę że w weekend jest tam spory ruch samochodowy.
To nie jest miejsce na wypoczynek ja trzeba wąchać spaliny.

Nie ma ścieżek rowerowych na Grabówki, a te co "niby" są, są w katastrofalnym stanie.
Parking ? na jakies 10 samochodów.
Jakim cudem ma to być miejsce wypoczynku.
Nie wiem, nie mam przekonania, że to będzie wielki sukces, choć bardzo bym tego chciał.

Park linowym boiska i łowisko to za mało aby przyciągnąć ludzi. A z wczorajszych zasłyszanych informacji na pikniku, ktory tam był, ceny ( innych atrakcji niż park linowy ) odstraszały i ludzie wracali do miasta. Za to była to jedyna ( jak co roku ) impreza dla dzieci, na której sprzedawali PIWO.
Super promocja ;)
_________________
 
     
woykr 
Żupnik


Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 71
Wysłany: 03-06-2013, 12:34   

solniak napisał/a:
Cuda cudami... Jakby ktoś naprawde chciał ożywić to miejsce, to wystarczy zwykłe kąpielisko i miejsce będzie pękać w szwach.

Dokładnie tego samego zdania jestem.
Uważam że mogło by to miejsce zostać dobrze zagospodarowane.
Park Linowy na +
wędkarze... "-" jest wiele miejsc na łowienie. Tym bardziej nie podnosi to rangi tego miejsca Obecnie to najlepsze miejsce na libacje i ucieczki wędkarzy od domu żeby posiedzieć z kolegami na piwie. Połączenie boisk, parku, parku linowego, zabawy dla dzieci i łowiska jakoś nie bardzo mi pasuje. Ponadto dla ilu wędkarzy przeznacza się to miejsce? a ilu mieszkańców mogło by skorzystać z miejsca rekreacyjnego jakie mogło by powstać.

Myślę że mogło by tam powstać fajne kąpielisko, mała gastronomia, pikniki, imprezy plenerowe, wydzielone alejki.
Zakazać wjazdu samochodami (zrobić duży parking przed szlabanem lub na dole są działki do sprzedania-przy policji)

Miejsce jest odizolowane od zabudowań więc idealnie by spełniło swoją rolę.

Minusem tego było by niekulturalne zachowanie niektórych odwiedzających którzy bezmyślnie niszczą, brudzą i degradują. Ale może dało by się jakoś utrzymać tam porządek jak np. w Parku A. Mickiewicza w którym wielu mieszkańców i gości Solnego Miasta spędza miło wolny czas.
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-06-2013, 13:21   

przemo napisał/a:
spory ruch samochodowy
Oczywiscie wedkarze zaprzecza ale nie tak dawno kolejny raz wybralem sie z dzieckiem na spacer. Od bramy do stawu minelo nas z 5 samochodow, tak przy wejsciu jak i zejsciu. Pomine skutery i rozpedzone z gory rowery. Male dziecko trzeba kurczowo trzymac za reke bo strach. W doopie mam taka rekreacje. Przypomina sie tekst 'ryby tylko na niby'. Doslownie i w przenosni.
przemo napisał/a:
Nie wiem, nie mam przekonania, że to będzie wielki sukces, choć bardzo bym tego chciał.
100%
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2013, 13:38   

Sporo racji w tym co piszecie, choć akurat uważam że kąpielisko otwarte to niekoniecznie dobry pomysł, szczególnie przy dzisiejszym stopniowym "wysypie" basenów.
Staw to tylko niewielka część całego kompleksu. Każdemu żądnemu przygód i kleszczy proponuję zagłębić się w las, albo nawet spróbować obejść cały teren, częściowo na przełaj. Kiedyś coś takiego zrobiłem na rowerze - to ciekawy teren, pamiętam jakieś mini polanki, małe jary do przekroczenia, pofałdowany teren. Mogłaby tam powstać ścieżka rowerowa, biegowa/rekreacyjna z różnymi przyrządami "gimnastycznymi" po drodze - kiedyś takie robiono.
Inna sprawa to poważny błąd polegający na wyasfaltowaniu dojazdu do stawu...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-06-2013, 13:49   

master7 napisał/a:
Mogłaby
Jak wiele innych rzeczy. Problem w tym, ze na tych mozliwosciach sie konczy. Tyle lat czekalismy, ze Grabowki 'wroca' a tu takie zalatwianie spraw polgebkiem. Dlatego jestesmy rozgoryczeni.
 
     
Bronek 
ZawaliskoOsiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2013, 14:53   

przemo napisał/a:
jedyna ( jak co roku ) impreza dla dzieci, na której sprzedawali PIWO.
Super promocja ;)


Ceny na atrakcje dla dzieci - nieporozumienie, zdecydowanie za wysokie, ale to wina firmy która tam działała. Musieli płacić za wejście, więc ceny też sobie podyktowali, tak bywa.

Ceny na gastronomii były standardowe.

Rozmawiałem chwilę z facetem od parku liniowego i stwierdził, że zaprasza na spokojnie w tygodniu bo w weekendy spodziewają się tłumów. Optymistycznie, ale niech się im darzy.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
MW 
Bałwan solnyPomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 04-06-2013, 14:55   

solniak napisał/a:
wystarczy zwykłe kąpielisko
W zamierzchłych czasach tylko to było. I były tłumy ludzi. Tam się nauczyłem pływać. Uważam, że to podstawa, która załatwi ruch w interesie. Reszta może służyć jako miłe dodatki.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-10-2014, 07:22   

Byłem wczoraj po południu z rodziną, nawet sporo ludzi, głównie do parku linowego.

Takie refleksje:
- niesamowity smród fekaliów ze stojącego przy stawie toytoya,
- chodnik po wschodniej stronie stawu już pięknie zarasta,
- generalnie bez ubłocenia dalej nie da się obejść stawu,
- boiska i plac zabaw w nienajgorszym stanie,
- no tradycyjnie szlaban do lasu to fikcja.

Czyli coś się tam dzieje, ale to nadal za mało. Osobiście brakuje mi tam ścieżek spacerowych i rekreacyjnych...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-10-2014, 08:21   

Cytat:
- niesamowity smród fekaliów ze stojącego przy stawie toytoya,

Popatrz jeszcze na jedno. w cudownym ośrodku rekreacji Xtreme Park gdzie odbywają się imprezy na 20-30 osób nie ma wcale toalety ani ToyToya. Ostatnio byłem świadkiem jak syn pyta mamy, "gdzie mogę zrobić siku ?". Odpowiedź "a gdziekolwiek w krzakach".

I w ten oto sposób Użytek Ekologiczny jest zasikiwany i zas-rywany przez gości Xtreme parku :)
Brawo !
_________________
 
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 20-10-2014, 11:56   

przemo napisał/a:
"gdzie mogę zrobić siku ?". Odpowiedź "a gdziekolwiek w krzakach".
I w ten oto sposób Użytek Ekologiczny jest zasikiwany i zas-rywany


Ee, marudzisz Bardzo ekologicznie jest ;) . Wkłady chemiczne do TT już takie ekologiczne nie są.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14