Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
22-10-2010, 08:38
Ohyda i Kryształ 2009
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 02-03-2009, 17:48   Złota kandydatura do miana "Kryształu"

Przeniesione z tematy dyskusyjnego: http://www.wieliczka24.in...9-vt2248,15.htm

Wysłany: 07-02-2009, 22:34 Ul. Złota raz jeszcze

Może coś z innej beczki. Wszyscy, no prawie wszyscy, narzekamy na stan dróg w mieście. Są jednak wyjątki, należy do nich ulica Złota. Kameralny wjazd, niczem na podwórko willi, a po chwili okazuje się, że jest to 180-cio metrowa uliczka, rodem z Holandii. Kolorowa, bardzo starannie ułożona kostka, a wzdłuż niej osiem zadbanych posesji. Jak to się dzieje, że mieszkańcy wielu ulic i osiedli od dziesięcioleci jeżdżą wertepami do swoich domów, a ta młoda uliczka ma wypasioną nawierzchnię?
Zamiast odpowiedzi na retoryczne pytanie zgłaszam ulicę Złotą do konkursu na Wielicki Kryształ 2009.

Proszę, by dostojna Kapituła uwzględniła spóźniony wpis na stronę konkursu.

Ul. Złota jest drogą gminną, a więc jej zarządcą jest burmistrz MiG Wieliczka. Dla niewtajemniczonych - to skrzętnie ukryte cudo jest przecznicą ul. Lednickiej, tuż powyżej ul. Sowińskiego.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-03-2009, 18:21   

Wystarczy zgłoszeń.
Temat zamknięty do momentu ustalenia kandydatur we właściwym konkursie. Wyniki narady podamy jak tylko się naradzimy ;)
Zamykam temat.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Turysta
Gość
Wysłany: 02-03-2009, 22:18   Konkurs na Kryształ Wieliczki 2009

Anhelli napisał:
Jako mieszkaniec Wieliczki nie mam dostępu do zbiorów historycznych mojego miasta, więc oceniam działalność kulturalno-edukacyjną Muzeum nie do końca pozytywnie (patrząc z punktu widzenia mojego monitora).

Kraków (Archiwum Państwowe w Krakowie) mógł udostępnić akt lokacyjny miasta w internecie: http://mbc.malopolska.pl/publication/7914 oraz księgi miejskie z XIV w. http://mbc.malopolska.pl/...?id=15363&tab=3 Wieliczka natomiast zakrywa swoje skarby przed wzrokiem zainteresowanych.
Odpowiedź
Bardzo cenna jest powyższa wypowiedź, bo rzeczywiście nie wszyscy wiedzą, że w Muzeum znajduje się Biblioteka, z której na miejscu korzystają przeważnie studenci piszący prace dyplomowe, bądź magisterskie dotyczące górnictwa - zwłaszcza solnego,
korzystając z tego, że Muzeum Żup Krakowskich jest największym muzeum górnictwa solnego w Europie.
Ponieważ Wieliczka nie posiada muzeum miejskiego, w archiwum jest także sporo materiałów dotyczących miasta.
Sprowokowany uwagami Anhellego sprawdziłem dzisiaj czy MŻK posiada akt lokacyjny Wieliczki. Okazało się, że najważniejsze dokumenty dotyczące naszego miasta znajdują się w Archiwum Państwowym w Krakowie.

Ciesząc się tym co mamy, załączam zdjęcie obiektów Zamku Żupnego wykonane z wieży Kościoła św. Klemensa.
Turysta
 
     
Turysta
Gość
Wysłany: 02-03-2009, 22:31   Konkurs na kryształ Wieliczki 2009

Zdjęcia Zamku Żupnego:
http://www.muzeum.wieliczka.pl
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-03-2009, 23:44   

Zebranie kapituły konkursu się odbyło. Szczegóły niebawem, w najbliższych dniach.
Pierwotnie spotkanie miało być w zaścianku, ale ponieważ atmosfera nie odpowiadała nam i było za głośno, odbyło się ono w zamkowej.

Informacja dla przeciwników ZZ: ZZ nie sponsorował nam spotkania, za napoje zapłaciliśmy z własnych pieniędzy na co mamy paragony ;)

Informacja dla zwolenników ZZ: JS, LP, PK nie sponsorowali nam spotkania, za napoje zapłaciliśmy z własnych pieniędzy na co mamy paragony ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
gość
Gość
Wysłany: 09-03-2009, 12:44   

Jeśli szanowni internauci nie chcą wyjść poza swój świat tzn. nie chodzą do M.Ż.K. do CKiTR , na spacery po Wieliczce i okolicy to zawsze wszyscy będą opowiadać tylko i wyłącznie o tym jakie to w Wieliczce jest dziadostwo jak jest nudno jakie wszystko jest złe a w Krakowie lepsze . Jeśli się nie wyjdzie do np. muzeum lub na spacer to po 17 tej będzie w mieście pusto i to niezależnie od kopalni urzędu miasta , ilości lokali gastronomicznych piękna czy też ochydy naszego miasta. W żadnym mieście nie ma tylko Kryształów. Jeśli pójdziemy do lokali to bęą czynne dokąd będziemy chcieli , jeśli zaczniemy wnosić choć skromny wkład w kulturę to napewno ona się rozwinie . Narazie to niema po co i dla kogo. Wyłączcie czasem komputeru na weekend i ruszcie w miasto.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-03-2009, 12:55   

sznowny gościu jakoś wyjście do Zamkowej, Zaścianka, Va banque czy Królewskiej po godzinie 17 jakoś nie przypada mi do gustu, a że w Wieliczce nie ma dobrej kawiarni (z tego co wiem jest tylko Cora gdzie można usiąść pogadać napić się kawy) to naprawdę wolę jechać do Krakowa i nawet po 20 spokojnie sie spotkac w gronie znajomych przy owym ciastku i kawie i to w prawdziwej kawiarni a nie jakiś barach
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-03-2009, 14:12   

Ze dwa razy byłem w kawiarni Da Vinci zlokalizowanej w Rynku, budynek w którym mieści się CKiT, I p. Jadłem jakieś ciastko i popijałem capuccino. Było całkiem OK.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-03-2009, 14:21   

ale już jej nie ma (da vinci)
 
     
wieliczka24.info
Redakcja portalu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 150
Wysłany: 11-03-2009, 16:55   Głosowanie na Ohydę i Kryształ rozpoczęte!

Po długiej i burzliwej dyskusji, w której nie zabrakło różnicy zdań, Kapituła Konkursu wyłoniła kandydatury na "Wielicki Kryształ" i "Wielicką Ohydę" 2009 roku. Teraz głos oddajemy użytkownikom, którzy mogą głosować na swoje typy w konkursie.

Przypomnijmy: tegoroczny konkurs jest kontynuacją plebiscytu na ohydę roku, która odbiła się echem nie tylko w Internecie. W 2008 roku niechlubne miano "ohydy" otrzymał SDH "Kinga". Obecnie redakcja www.wieliczka24.info postanowiła docenić także te elementy Wieliczki, które przynoszą chlubę miastu i radość mieszkańcom. Od początku lutego użytkownicy portalu mogli zgłaszać kandydatury. Na "ohydę" zgłaszano miejsca, budynki, detale architektoniczne itp., które szpecą Wieliczkę i źle świadczą o naszym mieście. Z kolei bardzo wielu użytkowników skupiło się na poszukiwaniu wielickiego "kryształu", czyli miejsca, budynku, detalu architektonicznego, ale również przedsięwzięcia, instytucji, rozwiązania (zrealizowane zasady funkcjonowania, np. komunikacja), które upiększają Wieliczkę, powodują, że mieszka się w mieście coraz lepiej, które promują Wieliczkę jako miejsce przyjazne dla każdego.

Obecnie etap pierwszy plebiscytu został zamknięty. Spośród kandydatur na "Ohydę" i na "Kryształ" można teraz wskazać po trzy swoje typy. Głosowanie trwa do połowy maja, kiedy to ankieta zostanie zamknięta i wszyscy dowiemy się, kto zostanie tegorocznym laureatem.



Głosowanie:

WIELICKI KRYSZTAŁ ROKU: http://www.wieliczka24.in...roku-vt2320.htm

WIELICKA OHYDA ROKU: http://www.wieliczka24.in...roku-vt2319.htm

-------------------------------------

Więcej o konkursie: http://www.wieliczka24.in...2009-vt2248.htm


Wyświetl większą mapę

zajawka
Plik ściągnięto 7437 raz(y)
7,14 KB
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-03-2009, 18:53   

Głosowanie:

WIELICKI KRYSZTAŁ ROKU: http://www.wieliczka24.in...roku-vt2320.htm
WIELICKA OHYDA ROKU: http://www.wieliczka24.in...roku-vt2319.htm

Poprzednie dwa wątki zostały scalone w jeden tak aby nie robić niepotrzebnie zamieszania.
Użytkowników uprasza się o ewentualne korekty dotyczące właścicieli i lokalizacji.
Mile także byłoby widziane jakby ktoś udostępnił nam swoje zdjęcie dot. terenów przy kopalni (nie zdążyliśmy zrobić), obecne tymczasowo zapożyczyliśmy.

Dodam jeszcze tak od siebie:

Jak zebraliśmy zgłoszenia odpowiadające jako tako kryteriom, to okazało się, że mamy 15 kandydatur do kryształu i 10 do ohydy. Ot taka "ciekawostka", która powinna dać do myślenia tym marudom, które twierdzą, że my to niby siedzimy tylko przed komputerami i narzekamy.

A poniżej kompletna mapka:


Wyświetl większą mapę
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Turysta 
Kopacz
Turysta


Osiedle: Przyszłość
Wiek: 81
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2009, 22:50   

Szanowna Kapituło!
Chciałem głosować na Zamek Żupny w kategorii "kryształu" niestety nie ma tej kandydatury.
Czyżby kapituła odrzuciła tę propozycję? Jeśli tak, to wielka szkoda.
Może jenak należało zostawić wszystkie 15 propozycji i poczekać
na wyniki głosowania?!
Turysta
_________________
Turysta
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-03-2009, 08:51   

Turysta napisał/a:
Chciałem głosować na Zamek Żupny w kategorii "kryształu" niestety nie ma tej kandydatury.
Czyżby kapituła odrzuciła tę propozycję? Jeśli tak, to wielka szkoda.
Może jenak należało zostawić wszystkie 15 propozycji i poczekać
na wyniki głosowania?!


Owszem kwestia Zamku była omawiana. I jak to bywa w ciałach kolegialnych, każdy ma swoje zdanie i lista kryształów jest wynikiem pewnej dyskusji. Były głosy za i przeciw.
Generalnie jednak przyjęliśmy zasadę, że na liście umieszczamy pozycje które znacząco zmieniły swój wygląd, tudzież rozwinęły swoją działalność w ostatnich 2-3 latach.
Widocznie samo odmalowanie zamku, który i tak był w niezłym stanie nie wystarczyło.
Może trzeba było zgłosić Muzeum Żup Solnych, a dokładniej jego działalność, zamiast sam budynek jako taki.

Ale co się odwlecze to nie uciecze. Tym bardziej że przecież nie będziemy wręczać kryształó co roku tym samym pozycjom.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Turysta 
Kopacz
Turysta


Osiedle: Przyszłość
Wiek: 81
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-03-2009, 21:21   

Widocznie samo odmalowanie zamku, który i tak był w niezłym stanie nie wystarczyło.
Może trzeba było zgłosić Muzeum Żup Solnych, a dokładniej jego działalność, zamiast sam budynek jako taki.
Ale co się odwlecze to nie uciecze. Tym bardziej że przecież nie będziemy wręczać kryształó co roku tym samym pozycjom.

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Ponieważ na głównej stronie Wieliczka24 umieszczone jest logo Muzeum Żup Krakowskich - co świadzy o współpracy, a zarazem na bieżąco wiadomo co się dzieje w Zamku i podziemnej ekspozycji muzealnej w kopalni soli - pewnie tak się stanie.

Przy okazji chcę się podzielić moimi odczuciami dotyczącymi nominacji kopalni soli.
Otóż nie mam wątpliwości dotyczacych zgłoszenia do kryształu nowego, luksusowego hotelu, natomiast myślę, że nie tylko dla mnie brakuje (prawie zabytkowych) wież warzelniczych, które zostały wyburzone podczas porządkowania otoczenia kopalni. Właśnie one wraz szybami świadczyły o górniczym charakterze miasta na Wielkiej Soli.
Parafrazując znaną piosenkę - i tylko wież mi żal...
Turysta
_________________
Turysta
 
     
tobi
Gość
Wysłany: 14-03-2009, 09:48   

muzyka powazna ktora byla kiedys teraz tez jest roznica taka ze kiedys wykonawca teraz jest dyrektorem i dzialalnosc kulturalna sie powiekszyla no coz
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 21