Poprzedni temat «» Następny temat
Praca wre
Autor Wiadomość
ruda 
Warzelnik



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 11-10-2007, 20:06   Praca wre

Dzień Dobry,

Mam taką obserwację: codziennie rano i po południu przejeżdżam obok parku Mickiewicza i, co za tym idzie, stawu. dlatego też regularnie mam okazję podziwiać postęp robót na frońcie jego "oczyszczania". Było tak- na początku spuszczono wodę, potem długo nic, potem ułożono wzmocnienia na brzegach i nowe schodki, znowu nic, następnie zdjęto umocnienia, aby mógł do jeziorka wjechać sprzęt ciężki, z jego użyciem usunięto pół metra błota, następnie znowu nic, wreszcie sprzęt wyjechał, ułożono kamyczki wokół wyspy i dalej nic. Trwało to wszysto tyle czasu, że dno zdążyło porosnąć całkiem dorodną i bujną roślinnością (bynajmniej nie wodną), a teraz na owy nowopowstały trawnik wlewane są hektolitry wody. W ostatecznym rozrachunku przewiduję zgnicie wspomnianej łąki i powrót jeziorka do stanu wyjściowego. Jak to mówią przyroba jest constans- bilans na zero. A ile przy tym radości.. :D
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 13-10-2007, 14:54   

ruda masz racje ja też wnikliwie obserwowałam te prace szkoda słów, nerwów. Poza tem tyle czasu staw był bez wody napełniać go wodą na zime po to żeby zamarzł no też dobry pomysł a płacimy za to wszyscy na coś te nasze podatki muszą iść.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
ruda 
Warzelnik



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 13-10-2007, 16:06   

Prawda? :)
Jak to miło widzieć, na co się pracuje.

Czytałam gdzieś ostatnio stary tekst o planach względem stawu (chyba z wakacji) i napisane tam było w stylu: woda nalewana będzie nocą, aby "nie utrudniać jej odbioru mieszkańcom". Bzdura- leje się cały czas. Ech i po co składać obietnice, o których wszyscy wiedzą, że nie będą dotrzymane..może czasem lepiej przemilczeć?
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 13-10-2007, 18:21   

ciekawa jestem ILE to nas kosztowało? zapewne duuzo pieniążków:( coś takiego to powinno sie zapewne zrobic "w mig", ja sie na tym nie znam ale pewnie ok3 mieś max a tu proszę...
ale za to pewnie będziemy miec stawik nie z tej ziemi :diabel2: hehe
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 13-10-2007, 19:37   

A mnie się wydaje, że szukacie dziury w całym. Kiedy nic nie robią to wrzask i rwetest, że nic się nie dzieje. Kiedy zaczynają napełniać to się podnosi krzyk, że napełniają. Naprawdę, trudno czasami zrozumieć niewiasty z Wieliczki ;-)

Zapraszam zatem do wycieczki w niedaleką przeszłość. Tak staw w Parku Mickiewicza wyglądał w kwietniu br.

Staw w kwietniu
Staw w kwietniu

A tak wygląda w czasie napełniania


Staw wczoraj
Staw wczoraj

Jakościowa zmiana na lepsze widoczna gołym okiem. Naprawdę, zapomnijmy o szczegółach technicznych i cieszmy się tym co widzimy teraz :-) To historyczna chwila dla mieszkańców Wieliczki! Tylko wypatrywać, kiedy się zlecą kaczki i łabędzie :P
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 14-10-2007, 06:56   

Tardas, Ależ my się cieszymy nawet bardzo po takim długim czasie jak tu sie nie cieszyć
Cytat:
To historyczna chwila dla mieszkańców Wieliczki! Tylko wypatrywać, kiedy się zlecą kaczki i łabędzie :P

Na powrót kaczek będziemy co najmniej czekać do 21.10.2007 ale mam nadzieje że przylecą tylko łabędzie i 1 kaczor o imieniu Donald.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
ruda 
Warzelnik



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 14-10-2007, 07:51   

Pewnie, że dobrze, jesli coś się dzieje. Niemniej, jak już coś robić, to porządnie - usunięto tylko pół metra szlamu, reszta została, z wlaniem wody czekano, aż dno porośnie trawą i w zasadzie zacznie wymagać ponownego oczyszczenia itd.. przypomina mi to trochę budowanie domu od dachu. :/
 
     
dębol 
Sztygar


Osiedle: Sienkiewicza/Lednica Górna
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2007, 14:40   

Ostatnio wybrałem się na mały spacer do parku.
Muszę przyznać,że "wyremontowany" staw wygląda całkiem nieźle. A zapewne będzie wyglądał jeszcze lepiej,gdy rośliny, którymi obsadzono brzegi będą większe i w pełnej kresie,ale na to trzeba trochę czasu.
Niepokoi mnie tylko jedna rzecz-skoro staw został poddany gruntownemu remontowi (umocnienie brzegów,oczyszczenie dna itd itp.) to skąd do diabła pływają sobie w nim butelki i puszki,które swoim wyglądem wskazują,że mają przynajmniej ok.1-2 lata.
Czyżby tak głęboko leżały w mule,że ekipy remontowe nie mogły się do nich dokopać ?
Czy też może są to pozostałości po tychże ekipach tyle tylko,że poddany działaniu naszej "wspaniałej" wody wodociągowej od razu nabrały kilkuletniego wyglądu? :)
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 14-10-2007, 18:09   

dębol,
Cytat:
Czy też może są to pozostałości po tychże ekipach tyle tylko,że poddany działaniu naszej "wspaniałej" wody wodociągowej od razu nabrały kilkuletniego wyglądu? :)
obstawiam tą opcje
_________________
Pozdrawiam
 
     
ruda 
Warzelnik



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 14-10-2007, 18:57   

hihi, a ja też się regularnie poddaję działaniu naszej wody wodociągowej :!:
znaczy co, jak będę na przyszły rok wyglądać?!? :D :P :D
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-10-2007, 20:13   

a ja tam się cieszę że staw jest napełniany wodą, to że tam na dnie rosła trawa to nic, wpuszczą ryby i powinno być ok. Jestem ciekaw ile wody zostało tam wlanej, z czystej ciekawości - zupełnie nie interesuje mnie ile to kosztowało - a co nie mamy w mieście fontanny z prawdziwego zdarzenia to niech chociaż staw z wodą będzie!

PS
Czas na napełnianie go został dobrany z rozmysłem - kampania wyborcza - lanie wody na całego :)
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 14-10-2007, 21:09   

almayer napisał/a:

Czas na napełnianie go został dobrany z rozmysłem - kampania wyborcza - lanie wody na całego :)

:D brawo!
 
     
dębol 
Sztygar


Osiedle: Sienkiewicza/Lednica Górna
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-10-2007, 11:36   

[quote="almayer"]a ja tam się cieszę że staw jest napełniany wodą, to że tam na dnie rosła trawa to nic, wpuszczą ryby i powinno być ok. Jestem ciekaw ile wody zostało tam wlanej, z czystej ciekawości - zupełnie nie interesuje mnie ile to kosztowało - a co nie mamy w mieście fontanny z prawdziwego zdarzenia to niech chociaż staw z wodą będzie!
quote]

za: www.wieliczka.gmina.pl

".....Dzisiaj rozpoczęła się akcja wypełniania stawu wodą, której potrzeba około 13 tys m3. Dostarczycielem wody jest Zakład Gospodarki Komunalnej, a cała akcja - koordynowana przez p. Bogdana Sowę, Pełnomocnika Burmistrza ds Komunalnych - potrwa około tygodnia. Woda będzie nalewana w godzinach nocnych, a więc w czasie, kiedy zapotrzebowanie na wodę ze strony mieszkańców jest najmniejsze."
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 18