Poprzedni temat «» Następny temat
Mapka komunikacji aglomeracyjnej
Autor Wiadomość
Kaszmir
Gość
Wysłany: 16-11-2009, 01:49   

jaybee > u mnie w IE występuje podobny problem, nie wiem czym jest spowodowany, polecam używać jedynej słusznej Mozilli ;)

To, czy dany rejon ma dużo/mało linii nie zależy od MPK, tylko od samej gminy. Obecnie właściwie każda nowa uruchamiana linia jest współfinansowana przez daną gminę - Zielonki czy Skawina dopłacają do komunikacji. Na szczęście zanosi się na to, że również Wieliczka podchwyciła tę tendencję i powinniście się spodziewać przedłużenia kilku linii w kierunku Waszej Gminy, co z przyjemnością odnotuję na mapce ;]

Pozdrawiam!
 
     
Kaszmir
Gość
Wysłany: 19-11-2009, 21:35   

jaybee napisał/a:
Mapka Kaszmira nie chce sie u mnie otworzyc - pojawia sie ikonka [X] i nie pomaga komenda: "pokaz obraz"

http://pkk.info.pl/viewtopic.php?p=3125#3125

jaybee - spróbuj zapisać plik na dysku, a następnie otworzyć go z poziomu Windowsa. IE znany jest z ograniczonych możliwości w zakresie obsługi plików graficznych, taki zabieg zwykle działa.
Daj znać czy pomogło. Jeśli tak, to dodam stosowną adnotację przy mapce.
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 19-11-2009, 23:27   

Kaszmir, dzieki za troske. Pierwsza Twoja rada, by otworzyc to wszystko FireFoxem, a nie IE - zadzialala. Mapke kontempluje, uwag nie mam. Nie jestem za zadnym stopniu ekspertem w jezdzeniu autobusami, wiec moze dlatego :) , a moze dlatego, ze jest ona po prostu dobra :) .
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 19-11-2009, 23:52   

Kocham mapki, więc gratulacje!!!

Możliwe ulepszenia(?):
- fajnie byłoby dodać w nawiasie przy numerze każdego autobusu, jego przystanek końcowy, np. 309 (Dworzec Gł.) - aby szybko sie zorientować gdzie tym można najdalej dojechać
- można mapę tak podlinkować, że po kliknięciu na numer autobusu, otworzy się odpowiednia strona MPK z rozkładem jazdy dla tej linii (Kupa pracy! :-) )

Z innej beczki:
Czy jest gdzieś mapa pokazująca trasy/nazwy/rozkłady busów w okolicy Wieliczki? Jeśli nie ma, to czy UMiG lub Powiat nie powinien o coś takiego zadbać na swojej stronie?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 20-11-2009, 00:03   

solniak napisał/a:
Czy jest gdzieś mapa pokazująca trasy/nazwy/rozkłady busów w okolicy Wieliczki?

Znakomity pomysł, jednak realizacji przez urzędy trudno oczekiwać.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 20-11-2009, 00:11   

nacomito napisał/a:
urzędy trudno oczekiwać.


Myślałem, że m.in. mają obowiązek dostarczać info o regionie.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 20-11-2009, 00:18   

Ja także wiele myślałem, n.p. dlaczego w portalu MiG po Programie Rewitalizacji Miasta Wieliczka pozostał jedynie tytuł.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 20-11-2009, 07:26   

Bo odeszli od koncepcji i nie chcą aby ktoś im to wytknął?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 20-11-2009, 19:14   

solniak napisał/a:

Czy jest gdzieś mapa pokazująca trasy/nazwy/rozkłady busów w okolicy Wieliczki?


Może nie wszystkie ale te biegnące na południe można odszukać w dziale ROZKŁADY JAZDY po wybraniu przewoźnika - przykład dla CH-BUS - rozklad + mapka
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 20-11-2009, 20:45   

No i o to mi się rozchodzi, tylko wszystkie trasy na jednej mapce podlinkowane do rozkładów.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Kaszmir
Gość
Wysłany: 22-11-2009, 03:22   

solniak napisał/a:
Kocham mapki, więc gratulacje!!!

Rozumiem Cię bardzo dobrze, ja osobiście polubiłem je robić ;)

solniak napisał/a:
Możliwe ulepszenia(?):
- fajnie byłoby dodać w nawiasie przy numerze każdego autobusu, jego przystanek końcowy, np. 309 (Dworzec Gł.) - aby szybko sie zorientować gdzie tym można najdalej dojechać

Pomysł zdecydowanie wart rozważenia, choć nie jestem pewien, jak by to miało działać w praktyce. W przypadku "304" to nie problem, bo jedzie prosto i bez wariantów, za to są linie, które potrafią mieć nawet po kilka różnych tras. I wtedy zdarzają się różne końcówki - np. linia 248, która jest dziko skomplikowana.
Niemniej na pewno pomyślę o tym i jeśli wynajdę jakiś dobry i przekonywujący sposób - to dodam ;)

solniak napisał/a:
- można mapę tak podlinkować, że po kliknięciu na numer autobusu, otworzy się odpowiednia strona MPK z rozkładem jazdy dla tej linii (Kupa pracy! :-) )

To uderzyłeś z grubej rury ;D Pomysł świetny, choć wymaga zapewne masę roboty. Na dobrą sprawę to nie wiem, w jaki sposób można by było wykonać takie podlinkowanie - startując z pliku graficznego, jakim jest obecnie mapka.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 22-11-2009, 19:56   

Kaszmir napisał/a:
potrafią mieć nawet po kilka różnych tras. I wtedy zdarzają się różne końcówki -


różnice tras bym ignorowal, bo nie wszystko da sie uwzglenic, natomiast przystanki koncowe moglyby byc oddzielane slash'em , srednikiem , np
548 (Dworzec Gł / Dworzec Płaszów / Pipidówka Wlk.)

Cytat:
nie wiem, w jaki sposób można by było wykonać takie podlinkowanie - startując z pliku graficznego,

Ja uzywam Microsoft Frontpage. (choc pewnie sprawdza sie wszytkie programy do tworzenia stron www)
W czysta strone htm wklajasz mapke i na mapce znaczysz obszar ktory bedzie aktywny po kliknieciu i dopisujesz dokad link ma prowadzic. Intuicyjne. Żadna filozofia.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 22-11-2009, 20:00   

tzw onMouseOver
_________________
 
     
Kaszmir
Gość
Wysłany: 27-11-2009, 19:27   

solniak napisał/a:
różnice tras bym ignorowal, bo nie wszystko da sie uwzglenic, natomiast przystanki koncowe moglyby byc oddzielane slash'em , srednikiem , np
548 (Dworzec Gł / Dworzec Płaszów / Pipidówka Wlk.)

Jestem zdecydowanie na tak, choć nie wiem, czy starczy miejsca. W niektórych rejonach (choćby na zachód albo północ) jest ciasno i muszę sprawdzić, czy wszystko da się upchać tak, żeby mapka nie straciła na czytelności.

solniak napisał/a:
Ja uzywam Microsoft Frontpage. (choc pewnie sprawdza sie wszytkie programy do tworzenia stron www)
W czysta strone htm wklajasz mapke i na mapce znaczysz obszar ktory bedzie aktywny po kliknieciu i dopisujesz dokad link ma prowadzic. Intuicyjne. Żadna filozofia.

Przyznam, że spodobał mi się ten pomysł. Myślę, że go wdrożę, ale zdecydowanie nie jest to robota na jeden czy dwa wieczory. Zatem - gdy kiedyś pojawi się wersja z linkami, śmiało możesz uznać się za osobę, która zainicjowała pomysł ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16