Poprzedni temat «» Następny temat
Ma kto jakis pomysl ?
Autor Wiadomość
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 24-02-2009, 11:19   

Wlasnie sie dowiedzialem ,ze sa juz pierwsze skargi o kradziez podczas kontroli "ekologicznych "
W jednym przypoadku Straznicy Miejscy zostali oskarzeni o kradziez walut o wartosci 50 tys euro.
I tak sobie mysle ,moze dobrze by bylo aby weszli do mojego domu ?
Moze by sie to oplacalo ?
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 24-02-2009, 11:19   

Zacząłeś wątek od wątpliwości na temat dymienia z komina oraz zasad współżycia społecznego, by przejść do dywagacji, czym oblać ludzi, aby czym prędzej uciekli z Twojej posesji, jeśli w ogóle się na nią dostaną, bo przecież to jest niezgodne z prawem. Może po prostu zrób sobie zasieki i miej wszystko w XXX?
 
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 24-02-2009, 11:34   

Traktuj to jako kpine z urzedniczych dywagacji .
To nie ja wymyslilem chodzenie po domach i patrzenie za przeproszeniem w xxx .
Zlo jest zlem .
Sam posiadam olbrzymi system solarny ktory teraz nie daje nadwyzki ciepla
Nawet w pochmurne dni grzeje wode do ok 35 C ale nie ogrzewa domu
Licze na to ,ze w marcu juz bedzie nadwyzka ciepla .
System jest podlaczony do centralnego ogrzewania .
Te bzdury strazy miejskiej do niczego nie doprowadza.
Trzeba myslec o energii alternatywnej a na to trzeba kasy.
Jak jest bida to i tak ludzie beda palic "byle czym" i zadne zakazy nic nie poskutkuja.
Trzeba dac spoleczenstwu alternatywe .
Gaz nie jest alternatywa. jest drogi ,bedzie jeszcze od kwietnia drozszy o ok 30 proc.
Rozwoj solarow wydaje sie wlasciwa droga .
Ale w pazdzirerniku na nowo wrocimy do tematu .
Na poczatku marca przedstawie wykres uzysku ciepla od wrzesnia i wnioski z eksploatacji systemu solarnego w zimie .
A wnioski sa ciekawe.
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 25-02-2009, 12:40   

Palenie w piecu . Cała prawda ...
Witam .
Zdumiewa mnie przemozna chec wejscia do domu straznikow miejskich .
Przeciez nie sa oni pracownikami wydzialu ochrony srodowiska .
Ustawa o Strazy Miejskiej nie daje im takich uprawnien .
A wejscie do obcego domu obwarowane jest w Polsce pewnymi ograniczeniami .
Znajomy adwokat podpowiedzial mi ,ze mozna takiego straznika podciagnac pod artykul KK o zmuszaniu danej osoby do okreslonego zachowania sie nie mowiac juz o naruszeniu tzw.miru domowego.
Z kolei pracownik wydzialu ochrony srodowiska musi miec uzasadnione powody aby interweniowac. Prewencyjne kontrole nie wchodza w rachube.
A prawda o paleniu jest taka ....
Palac w piecu plastik narazamy sie na szybkie zniszczenie kotla(korozja chemiczna) ale i baerdzo szybkie zatkanie przewodu kominowego plastikowa szlaka.
Nie da sie jej usunac .Po kilku dniach palenia komin jest trwale stracony .
Pokazcie mi gospodarza ,ktory sam sobie zrobi krzywde.
Jak mozna sie bylo dowiedziec ze strony strazy miejskiej ,nie stwioerdzono podczas kontroli nieprawidlowosci.
Mysle ,ze problem jest zupelnie inny .
Ten swoisty zapach roznoszacy sie w powietrzu jest wynikiem niskiej jakosciu wegla.
To nie gospodarze oszukuja tylko handlowcy.
Do handlu oferowane sa najtansze gatunki wegla a i tak wegiel jest dramatycznie drogi.
Przeciez jak jest popyt to i jest okazja do zysku.
Nie ma w Polsce przepisow zwiazanych z jakoscia wegla.
Wegiel koksujacy jest najtanszy ale i najbardziej wydzial swoiste produkty spalania .
Handlowcy oszukuja na kazdym kroku a gospodarz o tym dowiaduje sie ,jak juz pali weglem.
Drewno tez ma swoje wady .
Musi byc suche i lisciaste(bez zywic) .A tego drewna jest malo .jest popyt na drewno to i cena jest spora.
Brak na rynku katalizatorow spalin.
Kpina jest nazwanie katalizatora "SADPAL" srodkiem ekologicznym .
W sklad jego wchodzi glownie siarczam miedzi i chlorek sodu .
Z jednej strony w/w katalizator dopala sadze ale z drugiej strony emituje do powietrza zwiazki chemiczne .
Plytki katalizatora? opatrego na wertikulicie zwiekszaja zadymienie .
Czytalem opinie mistrza kominiarskiego ?,ze podczas spalanie wegla wydziela sie tylko tlenek wegla ,dwutlenek wegla i sadze .
Bzdura .
Wydziela sie ok 40 zwiazkow chemicznych ( w tym bardzo zlozone zwiazki pierscieniowe) ktore z cala pewnoscia niekorzystnie oddzialywuja na otoczenie.
Szukanie winnych zaistnialej sytuacji wsrod wlascicieli domow jest bzdura .
nalezy najpierw zadbac o to ,aby do Wieliczki sprowadzany byl wegiel dobrej jakosci .
Taki wegiel jest np z kopalni Wujek i okolic Libiaza.
Oczywiscie jest on drozszy ale przy duzej ilosci mozna targowac cene .
Oferowany przez sklady opalowe z okolic Wieliczki wegiel jest niskiej jakosci .
Pochodzi glownie z kopalni Piast .
Szczytem wszystkiego jest wegiel koksujacy oferowany przez jedna z firm na Sierczy
Wrecz zatyka przewody kominowe ,spala sie na tzw szlake i delikatnie mowiac smierdzi .
A;le jest tani !
I wlasnie ten wegiel jest powodem smrodu nad Wieliczka.
Moze pracownicy ochrony srodowiska zamiast bezsensownie tracic czas i energie na kontrole w domach pofatyguja sie do skladow budowlanych ?
Moze Radni Wieliczki ustala normy dla jakosci sprzedawanego w Wielicze wegla.?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-02-2009, 22:28   

Cytat:
Pokazcie mi gospodarza ,ktory sam sobie zrobi krzywde.

Niestety osobiście znam ludzi, którzy wrzucają do pieca opony i inny syf :(
Niektórym nie da się wytłumaczyć. A potem będą narzekać i dziwić się, czemu taka plaga nowotworów :(
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 26-02-2009, 08:20   

Ale to sa jednostki .
Policzmy :
W Wieliczce mieszka ok 20 tys mieszkancow .
W przecietnym domu mieszkaja 3 osoby .
Mysle ,ze jakies 10 tys osob korzysta z ogrzewania gazowego lub sporadycznie elektrycznego .
Czyli 10 tys osob , ok 3.5 tys domow korzysta z wegla.
Niech 1 proc gospodarstw pali w kotlach smieci .Statystycznie jest to 35 gospodarstw .
Policzmy ile spalamy rocznie węgla .
Gospodarstw korzystajacych z wegla jest 3.5 tys .
Srednio rocznie niech statystycznie kazde gospodarstwo spali 4 tony węgla.

3.5 tys *4 = 14 tys ton !
Tyle to wegla spala rocznie Wieliczka

Te 1 proc gospdarstw co pali smieciami niech spala rocznie 1 tone smieci .


35 *1 = 35 ton Szacunkowo tyle to smieci spalane jest rocznie w Wieliczce .

I taka jest skala .Srednio spalamy w Wieliczce 500 razy wiecej wegla jak smieci .

I gdzie szukac przyczyny zlego powietrza w Wieliczce ?.
Moim zdaniem spalanie smieci jest bardzo medialne .Kontrole ,wejscia do domow z pogwalceniem tzw miru domowego itd . Ale zabawa .
Mysle ,ze sa to strachy Strazy Miejskiej .
Nikt nie moze sobie pozwolic na taka awanture .A jakby sprawa wyszla do neta ,np.film na youtube to...

Ale prawdziwa przyczyna jest zupelnie gdzie indziej .

Komin po spaleniu smieci musi byc czyszczony .Bo sie natychmiast zatka .
Kominierze odmawiaja czyszczenia kominow w ktorych spalane sa smieci .
Zycze dlugiego zycia osobie ,ktora bedzie musiala czyscic swoj komin po spalaniu gumy i plastikow.
Nawiasem mowiac ,smieci spalala moja sasiadka .
Skonczylo sie ciezkim ztruciem tlenkiem wegla m.in jej wnuczki .Byla straz pozarna ,pogotowie ,prokurator ...
Komin ma zatkany na stale .Kominiarz zazadal 1.5 tys za ...odetkanie ,zburzenie i murowanie nowego .
Teraz pali wylacznie weglem przy wykorzystaniu innego komina .
Ale go tez nie czysci . Kilkakrotnie zwracalem jej uwage .Ale nic.
Czyzby czekala na tzw "cicha smierc"?
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 26-02-2009, 15:53   

Panstwo Prawa ?

Otrzymalem wlasnie odpowiedz od Rzecznika Strazy Miejskiej na moj e-mail "

cyt :

Od: "Maciej H" <maciej.hebda@strazmiejska.krakow.pl>
Do: <osmosis@tlen.pl>
Data: 26 lutego 2009 13:40
Temat: Odpowiedź na email

> W odpowiedzi na Pana email informuję, iż zgodnie z
imiennymiupoważnieniami wydanymi przez Prezydenta Miasta Krakowa strażnicyStraży
Miejskiej Miasta Krakowa
> są upoważnieni do kontroli w zakresie ochrony środowiska przedodpadami,
a w szczególności do:1) wstępu przez całą dobę na teren
nieruchomości, obiektu lub ichczęści, na których prowadzona jest działalność
gospodarcza, a wgodzinach od 6 do 22 – na pozostały teren;2)
przeprowadzenia badań lub wykonywania innych niezbędnych czynnościkontrolnych;3)
żądania pisemnych lub ustnych informacji oraz wzywania iprzesłuchiwania
osób w zakresie niezbędnym do ustalenia stanufaktycznego;4) żądania
okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danychmających związek z
problematyką kontroli. Wydane upoważnienia są ważne na czas wykonywania
obowiązkówstrażnika miejskiego Straży Miejskiej Miasta Krakowa wraz
zlegitymacją służbową, na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Strażnicy w trakcie
wykonywania swoich obowiązków służbowych sąumundurowani (noszą znak
identyfikacyjny oraz emblemat gminy),posiadają przy sobie legitymacje służbowe.
Przy wykonywaniu ww. czynności kontrolnych, strażnicy są
obowiązaniprzedstawić się imieniem i nazwiskiem, a ponadto na żądanie osoby,której
czynności te dotyczą, okazać legitymację służbową w sposóbumożliwiający
odczytanie i zanotowanie nazwiska strażnika orazorganu, który wydał
legitymację. Powyższe dane identyfikujące strażników w przypadku
wątpliwości,można potwierdzić np. telefonicznie u właściwego
terytorialniedyżurnego Straży Miejskiej Miasta Krakowa lub dzwoniąc na numer986.
Pragnę również poinformować, iż w ramach kontroli nieruchomościpod
kątem wywiązywania się ich właścicieli z obowiązkówwynikających z
Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminachstrażnicy miejscy mają
prawo wstępu na teren nieruchomości w celudokonania kontroli. Nie odnotowano
sygnałów mogących wzbudzaćjakiekolwiek podejrzenia, co do wykorzystywania
przez strażnikówpozyskanych informacji do celów niezgodnych z prawem.
Maciej HebdaWydział OrganizacyjnyStraży Miejskiej Miasta Krakowa


Czy ktos chcialby cos skomentowac ?
Ja jeszcze nie doszedlem do siebie i w zwiazku z wieloma watpliwosciami przeslalem ta odpowiedz wraz ze swoim wnioskiem do Rzecznika Praw Obywatelskich .
Przypomne ,ze Zarzadzenie Prezydenta Krakowa nie jest ustawa ,o ktorej jest mowa w Art 50 Konstytucji RP
Fajny precedens nie ?
Teraz to np. Burmistrz Wieliczki da prawo do wejscia Straznika np do sypialni ?
Kominek tam mam .
A co to komu szkodzi .Precedens jest .
Ustawa o Ochronie Srodowiska daje uprawnienia pracownikom wydzialu a nie strazy miejskiej
Napisalem i wyslalem wniosek do Komisji Praworzadnosci w Sejmie t.
Jeszcze tego brakuje ,zeby mi sie po domu jakies łachudry kręciły .
Bardzo mnie intryguje to Zarzadzenie Prezydenta Krakowa.

Czy to znaczy ,ze pod pozorem kontroli ekologicznej mam sie godzic na wpuszczenie do domu dowolnej osoby .Bo takl mi wladza kaze ?
Dowolny czlowiek ,byle sie przyjal do Strazy Miejskiej ma mi chodzic po moim domu ?
Za komunistow tego nie bylo .
A ktoz mi da gwarancje ,ze nie zostanie to wykorzystane przeciwko mnie i np mnie nie okradnie albo nada robote bandziorom?
Czas na media .
Wlasnie je zawiadomilem .
Chce wi3dziec,czy rzeczywiscie jak przyjdzie do mnie jakis "podejrzany typek" to mam mu juz otwierac drzwi .To moze od razu idzie do kominka i mnie obrabuje .Z mocy prawa oczywiscie ...
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 26-02-2009, 20:22   

osmosis napisał/a:
Ale to sa jednostki .
Niech 1 proc gospodarstw pali w kotlach smieci .Statystycznie jest to 35 gospodarstw .


A dlaczego akurat 1% ?? Równie dobrze mozna napisać 10%...
A jeśli nawet 1% to czasami wystarczy jeden komin, żeby zadymić (i zatruć) np 2 sąsiednie bloki, w których mieszka np 200 osób. A skutki to mogą się pojawić za 10-20 czy 30 lat.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 26-02-2009, 20:57   

A masz jakis pomysl ,zeby to ograniczyc ?
Nie na darmo mowi sie ,ze elektrownie weglowe na ktrych opiera sie nasza energetyka sa cichym zabojca .
Jakkolwiek by nie bylo ,te kilkanascie tysiecy ton wegla ktore sa w rejonie Wieliczki spalane tez na zzdrowie nie wychodza .
To moze ktos poda jakies sensowne w naszym klimacie rozwiazanie ?
Z tego co czytalem ,to 8 marca Gasprom moze zamknac gaz dla Ukrainy .
No bo Ukraina nie ma kasy .
Gazu nie dostaniemy i my .
Istnieje mozliwosc ,ze w nowy sezon grzewczy wejdziemy z pustymi zbiornikami na gaz i brakiem 30 proc energii .
Cena gazu ustalana jest w stosunku do ceny ropy i karencja 9 miesiecy .
PGNiG zlozylo do URE wniosek o podwyzszke ceny gazu o 16 proc.
I moim zdaniem ,przyszly sezon grzewczy bedzie jeszcze bardziej ..smierdzacy .
Po takich informacjach kto jeszcze nie kupil kotla na wegiel to go kupi .
A u mnie sloneczko juz coraz lepiej grzeje.
Srednio ogrzewa mi 300 l wody do temp ok 43 C.
I to jest jakies rozwiazanie ale..nie na zime .
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 26-02-2009, 23:14   

Juz wszystko wiadomo .
Malo znana Kancelaria Prawna dala interpretacje jednego z art Prawa o Ochronie Srodowiska .
cyt
Art. 379. 1. Marszałek województwa, starosta oraz wójt, burmistrz lub prezydent miasta sprawują kontrolę przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska w zakresie objętym właściwością tych organów.
2. Organy, o których mowa w ust. 1, mogą upoważnić do wykonywania funkcji kontrolnych pracowników podległych im urzędów marszałkowskich, powiatowych, miejskich lub gminnych lub funkcjonariuszy straży gminnych.
3. Kontrolujący, wykonując kontrolę, jest uprawniony do:
1) wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na teren nieruchomości, obiektu lub ich części, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, a w godzinach od 6 do 22 - na pozostały teren,
2) przeprowadzania badań lub wykonywania innych niezbędnych czynności kontrolnych,
3) żądania pisemnych lub ustnych informacji oraz wzywania i przesłuchiwania osób w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego,
4) żądania okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli.
4. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta, starosta, marszałek województwa lub osoby przez nich upoważnione są uprawnieni do występowania w charakterze oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia przeciw przepisom o ochronie środowiska.
5. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta, starosta lub marszałek województwa występują do wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska o podjęcie odpowiednich działań będących w jego kompetencji, jeżeli w wyniku kontroli organy te stwierdzą naruszenie przez kontrolowany podmiot przepisów o ochronie środowiska lub występuje uzasadnione podejrzenie, że takie naruszenie mogło nastąpić, przekazując dokumentację sprawy.
6. Kierownik kontrolowanego podmiotu oraz kontrolowana osoba fizyczna obowiązani są umożliwić przeprowadzanie kontroli, a w szczególności dokonanie czynności, o których mowa w ust. 3.

Jak widac ,wszystko jest teraz mozliwe .
Dowolny czlowiek, moze pod pretekstem ochrony przyrody wejsc do mojego domu .
To co bylo zarezerwowane dla Policji i Prokuratury jest teraz dostepne dla zwyklych pracownikow .
Ostatnio zmieniony przez osmosis 27-02-2009, 00:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 26-02-2009, 23:32   

Ale sie nie poddaje .
I robie to w interesie wszystkich obywateli .

cyt :
Warszawa, 02/26/2009

K A N C E L A R I A S E J M U
BIURO KORESPONDENCJI I INFORMACJI
ul. Wiejska 4/6/8
00-902 Warszawa






osmosis@tlen.pl
(dane wprowadzone przez korespondenta,
automatycznie przeniesione z formularza)


Biuro Korespondencji i Informacji potwierdza odbiór listu przesłanego z formularza umieszczonego na internetowych stronach komisji sejmowych.
Jeżeli list jest związany z działalnością komisji i zawiera dane identyfikujące nadawcę, zależnie od jego treści, udzielimy odpowiedzi lub przekażemy go do komisji. Podkreślamy jednak, że komisje sejmowe nie mogą podejmować działań wykraczających poza zakres ich zadań i kompetencji.
Jeżeli list zawiera uwagi lub opinie o projekcie ustawy rozpatrywanym przez komisję, po przeanalizowaniu, zostanie on do niej przekazany lub wykorzystany przez Biuro Korespondencji i Informacji w materiale informacyjnym dla komisji.


Dziękujemy

Poczekajmy na odpowiedzi .

Natomiast moim zdaniem ,poprzez ten Ekoterror zrobiono dla ochrony srodowiska wiecej zlego niz dobrego.
Mysle ,ze perspektywa wpuszczenia do wlasnego domu obcej osoby ktora bedzie po nim chodzic i "czuc sie jak u sibie " zrobila na nas wszystkich kolosalne wrazenie .
Teraz kazdy "bubek" pod pretekstem kontroli bedzie chcial wejsc do naszych domow.
Osobiscie sam wole isc na wojne niz kogokolwiek wpuscicc.
Moim zdaniem Konstytucja jest aktem nadrzednym .
Straznik ktory do mnie przyjdzie zostanie oskarzony o naruszenie miru domowego i bezprawne najscie. Bedzie rowniez traktowany jak wlamywacz i byc moze zlodziej .
Byc moze bedzie to bandzior ,ktory pod pretekstem kontroli chce skrzywdzic moja rodzine
Najbardziej skandlaliczne jest to ,ze takie rzeczy zdarzaja sie w III RP a praktycznie nie mialy miejsca podczas rzadow komunistow.
Spotkac to moze kazdego z nas.
Nie wiem komu przyszedl do glowy ten pomysl ,aby "na chama" probowac wchodzic do obcych domow ale to sie zle skonczy.
Beda procesy ,nerwy skargi .Dojdzie do przemocy .
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 27-02-2009, 12:06   

Powoli sie sprawa wyjasnia.
W zalaczeniu odpowiedz od stacji telewizyjnej .


Do: <osmosis@tlen.pl>
Temat: RE: Byc moze ciekawy temat
Data: 27 lutego 2009 10:44

[do książki]
[pokaż/schowaj nagłówki]
[zablokuj]


Witamy serdecznie,

Dziękujemy za nadesłanie korespondencji oraz zainteresowanie naszą
stacją. Pana propozycję tematu na reportaż przekazaliśmy do naszego programu
interwencyjnego 'Uwaga'. Uprzejmie informujemy, iż treść tej sprawy może
Pan przesłać bezpośrednio do redakcji programu 'Uwaga' za pośrednictwem
maila, bądź pocztą tradycyjną. Do programu 'Uwaga' funkcjonują dwa maile:
twojauwaga@tvn.pl oraz uwaga@tvn.pl. Adres korespondencyjny do programu jest
następujący:

ul. Wiertnicza 166
02 - 952 Warszawa
Proszę dopisać na liście do programu 'Uwaga'

Życzymy wszystkiego dobrego
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 04-03-2009, 14:07   Kocham ten wolny kraj ...

W zalaczeniu odpowiedz z Kancelarii Sejmu .

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na pismo z dnia 26 lutego 2009 r. Biuro Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu uprzejmie wyjaśnia, co następuje.
Komisje Sejmowe zgodnie z art. 9 Regulaminem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej są organami Sejmu i podobnie jak pozostałe organy (Marszałek Sejmu, Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów) nie mają uprawnień do dokonywania wykładni prawa i sporządzania opinii na wniosek obywateli. Kompetencje komisji zostały określone w art. 17 Regulaminu. Komisje powołuje się w celu rozpatrywania i przygotowania spraw stanowiących przedmiot prac Sejmu oraz wyrażania opinii w sprawach przekazanych pod ich obrady przez Sejm, Marszałka Sejmu lub Prezydium Sejmu.
Konstytucja RP w art. 50 stanowi: zapewnia się nienaruszalność mieszkania. Przeszukanie mieszkania, pomieszczenia lub pojazdu może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony. Przypadek taki zachodzi na przykład w art. 379 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. 2008, Nr 25, Poz. 150, t. j. z poź. zm.).

Z poważaniem

Kazimierz Wiącek
Naczelnik Wydziału

I juz wszystko jasne .
Osoba upowazniona przez np Burmistrza ,Wojta ,Prezydenta moze wejsc do naszego domu (np do pokoju ) w godz od 6 - 22 .
I to bez zgody wlasciciela .
Warunkiem jest ,ze powola sie Ustawe o Ochronie Srodowiska .
Pretekstem moze byc np podloga pomalowana lakierem chemoutrawdzalnym lub nawet nie musi byc pretekstu .
W zasadzie mozna wejsc do cudzego domu ...prewencyjnie .
Nigdzie nie napisane ,ze musi byc piec czy inna dowlona rzecz .
Moze nic nie byc ,moze byc np pompa ciepla .
W razie naduzyca prawa taka osoba nie odpowiada jako pracownik panstwowy ale jako zwykly obywatel.Nie sklada przeciez slubowania tak jak Policja.


Kocham ekologie ,kocham ten wolny kraj ,w ktorym kazdy kto ma wladze moze wejsc do cudzego domu i ...

Czekam na opinie Rzecznika Praw Obywatelskich .
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 05-03-2009, 07:15   Zmina tematu - kolektory solarne

Wczoraj byl drugi dzien w tym roku ,w ktorym energia solarna pokryla 100 proc zapotrzebowania domku jednorodzinnego na ciepla wode ,
Niewielka ilosc energii cieplnej zostala przeslana do kaloryferow .
I tak mamy :
1 - przy calkowitym zachmurzeniu i opadach deszczu system generuje ok 300 - 600 W energii
2 - calkowite zachmurzenie ,bez deszczu - ok 800 - 1300 W
3 - sloneczko czasami sie pojawia - ok 1500 - 2500 W
4 - sloneczko bardzo czesto sie pojawia - ok 3000 - 4000 W
5 - pelne slonce padajace pod katem zblizonym do optymalnego - max.7000 W

Niestety ,dotyczy to tylko operacji slonecznych od 9 - 16 .
Sa to wartosci maksymalne ,ktore mozna osiagnac przy optymalnym kacie padania promieni slonecznych .
Praktycznie jest to ok 2 - 2.5 godz dziennie .
Mozna zauwazyc przewage kolektorow prozniowych nad plaskimi .
Przy kolektorach plaskich decyduje tzw graniczny kat padania promieni slonecznych .
Czyli jestesmy wstanie efektywnie wykorzystac tylko 7 godzin operacji slonecznych .
Najbardziej efektywnie sloneczko grzeje w godzinach popoludniowych .
 
     
osmosis
Komora


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 181
Wysłany: 05-03-2009, 18:48   

W nawiazaniu do pracy Strazy Miejskiej w Krakowie...

Skorumpowany strażnik miejski
Funkcjonariusz straży miejskiej w Krakowie brał łapówki. Mężczyzna został zatrzymany przez krakowskich policjantów, w prokuraturze usłyszał zarzuty przyjmowania korzyści majątkowej - podało radio TOK FM.
Strażnik miejski pracował w krakowskiej jednostce kilka lat. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy zatrzymany pozostanie w areszcie. O jego losie zdecydują śledczy - informuje TOK FM.

Janusz Wiaterek, komendant straży miejskiej w specjalnym komunikacie oświadczył, że w jego jednostce wdrożone zostały odpowiednie procedury, które mają za zadanie zarówno zapobiegać takim sytuacjom, jak też ujawniać każdy najmniejszy sygnał dotyczący niezgodnego z prawem zachowania funkcjonariuszy - podało TOK FM.

I tacy ludzi maja chodzic po naszych domach .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 17