Poprzedni temat «» Następny temat
Losowanie grup Euro 2012 w Wieliczce?
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-02-2009, 20:07   

Tsubasa jak firma ma zysk prosze cie bardzo ( KHGM i PGE maja )
A jaki zysk ma kopalnia ?
Nie sadze aby mieli cokolwiek na plusie :)
_________________
 
     
Maciekk 
Kopacz


Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 3
Wysłany: 07-02-2009, 20:22   

Tsubasa

gdyby tu chodziło o SPORT to można by się oburzać. Znam Górnika od podszewki od dołu.
Moim zdaniem działalnosc tego klubu to zaprzeczenie tak idei sportu jak i przeciwstawianie się rynkowym realiom.

Raz: Frekwencja na Górniku sięgajaca w porywach 300os, mówi wszystko.
NIe da sie zbudować klubu 'bez' kibiców na dłuższą metę. przykąłdów w Polsce jest dosyć. Od reki kojarzę: Heko, Amica, Groclin,Kmita, Świt NDM itd itp
Wieliczka jest i będzie jeszcze bardziej 'częścią' Krakowa. NIe ma bata by Górnik zyskał kibiców kiedy w miescie sa dwa najstarsze klubu w Polsce + Hutnik.
Idea od reki skazana na niepowodzenie. NIe mówie, ze klub ma przestac isniteć ale jak na poziom ogólnopolski(a na takim szczeblu gra Górnik) medialnośc klubu i popularnosc w okolicy jest tragiczna. Biorac pod uwage Euro, nowe stadiony na Wiśle, Cracovii i Hutniku, a przedew wszystkim sporotowy i emocjonalny(?) poziom tych klubów, Górnik nie ma szans na jakiekolwiek znaczenie nawet w Wieliczce

DWA: 'Zasady' działania klubu. Nie wiem nad czym tu rozpaczać, przeciez gdyby prokuratura zaczęła badać niższe ligi to Górnika nie omineła by kara. Przehandlowanych meczów bło trochę, jak siedzisz w tym to chyba wiesz. Nad czym się tu rozczulać?

pod ten sam paragraf podchodzi szkolenie młodzieeży. na 10 lat w 3 lidze w klubie grłąo kilku wychowanków. To jest żaenujące, bo klub bez kibiców i mozliwosci rozwoju powinien przede wszystkim zainwestowac w bazę(brak wpływów z biletów można zrekompensować na transferach Z klubu) Jest wiele przykłądów w Europie tkaich klubów, u nas cos podobnego tworzono w Grodzisku, 'talenty' za młodu akupowała Amica. Na poziomie ekstraklasy to nie wystarczało, ale na 3 lige powinno byc ok.
W górniku wszystko było na dziś. Przez co przez wiele lat klub nie posunął sie anikrok naprzód. Trwał sobie tylko jako miejsce przechowywania piłkarskich emrytów, kombinatorów i lokalnych fryzjerów
Wszystko co pisze, jest dla mnei przykre, bo trochę czasu tam spędziłem wiele rzeczy mogłem obserwowac od środka.


Odnosząc sie do tematu sponsorowania klubów:
nie wiem jak jest z PGE,a le zarzucanie KGHMowi, ze sponsoruje Zagłębie to jakas paranoja. Gdyby nie kasa wyssysana rokrocznie przez skarb państwa z tej spółki, to dziś Donald nie tylko wykręciłby żarówki na komendach, ale takze w szkołach i naszych domach ;)
Wydaje mi się, że spółki generujące duże zyski powinny mieć jak najbardziej prawo do sponsorowania "przyzakładowych" klubów. zawsze lepsze to niz rozpuszczenie pieniędzy w biurokracji. Szkoda tylko, jak te pieniądze ida na kupczenie meczami. Tak jak odbywało sie to w Lubinie Bełchatowie i....
_________________
www.bajkers.com
 
     
fan piłki
Gość
Wysłany: 07-02-2009, 20:31   

http://www.polskatimes.pl...kmity,id,t.html macie przykłąd tutaj znakomity ! Prywatny sponsor możę wszystko . Proszę nie biadolić tylko klub niech szuka sponsora prywatnego bo za "nasze" nie ma prawa niczego żądać !
 
     
fan piłki
Gość
Wysłany: 07-02-2009, 20:38   

http://polskatimes.pl/gaz...staja,id,t.html a teraz o Górniku .
 
     
fan piłki
Gość
Wysłany: 07-02-2009, 20:41   

Zabawne stwierdzenie "Piłkarze mają jeden cel - chcą udowodnić władzom kopalni, że zrobiła błąd, w drastyczny sposób rezygnując ze wspierania klubu" , chłopcy , wiem że macie pojęcie o graniu ale nie o przepisach prawa , a to zakazuje sponsorowania przez firmy budżetowe .
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2009, 22:48   

grałem kiedyś za trampkarza w górniku wieliczka, może dlatego mam taki sentyment do tego klubu, jednak dla mnie sprawa jest jednoznaczna - w Wieliczce nie znajdzie się sponsor który będzie w stanie wyłożyć pieniądze na pomoc górnikowi, a jak widać strasznie dużo jest tutaj ludzi którzy za własne podatki to najlepiej zagospodarowaliby tereny wokół swoich domów.. cóż takie czasy że każdy myśli o sobie.. i jednocześnie uwielbia zaglądać do kieszeni wszystkim innym dookoła.. to takie typowo polskie...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
fan piłki
Gość
Wysłany: 07-02-2009, 23:01   

Prawda jest taka ... jak widać na przykładzie Kmity Zabierzów ,kryzys dotyka wszystkich . Nie obrażajmy się , ale w momencie kiedy brakuje kasy na wszystko , takie przyjemności jak piłka zostawmy na potem ! Kmita nie ukrywa że planuje grę w 4 lidze lub jeszcze niżej .To że nie będzie sponsoringu Kopalni to nic strasznego . Dbajmy o zdrowie dzieci i młodzieży , na to powinny się znaleźć pieniądze . Zaspokajanie ambicji Kopalni (p.Zarębskiego) to przejaw "małostkowości".
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2009, 23:05   

Nie mam ambicji, aby klub z Wieliczki był w 2 czy 3 lidze, szczerze mówiąc wisi mi to.
Cytat:
a jak widać strasznie dużo jest tutaj ludzi którzy za własne podatki to najlepiej zagospodarowaliby tereny wokół swoich domów..

Nie, ale jeżeli już są dysponowane, to powinno służyć jak największej ilości osób, czyli trampkarze tak, megalomania nie.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2009, 23:07   

oczywiście zgadzam się z Tobą bo są rzeczy ważne i ważniejsze, jednakże denerwuje mnie fakt że większość piszących tutaj jak widzę bardzo lubią rządzić nie swoim albo wydaje im się że to ich i mogą nie wiadomo czego żądać.. trudno, żyjemy w demokratycznym kraju, każdy ma prawo głosu..

mam tylko nadzieje że mimo wszystko górnikowi się uda jakoś przetrwać i znajdzie się ktoś kto będzie w stanie jakoś pomóc.. a jak nie to nie ważne czy w 4 czy 1 lidze mam nadzieje bo akurat ja czasem chodziłem na mecze górnika ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
fan piłki
Gość
Wysłany: 07-02-2009, 23:10   

no szkoda...na "policyjnym"( POLICE) parkingu zabraknie już srebrej Wectry :) a potem imprezek na "basenie" z Kasperczakiem . WIELKA SZKODA
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2009, 23:12   

fan piłki napisał/a:
no szkoda...na "policyjnym"( POLICE) parkingu zabraknie już srebrej Wectry :) a potem imprezek na "basenie" z Kasperczakiem . WIELKA SZKODA


możesz to nieco rozjaśnić bo aż tak nie siedzę w temacie...

i jeszcze troche pogrzebałem w internecie.. ciekawe czy z tą sumą to prawda - jak myślicie?
http://biznes.interia.pl/...ieliczce,728803

jeżeli tak to przepraszam Was bardzo ale wobec takiej kwoty te dotacje dla górnika to wyglądają blado..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
fan piłki
Gość
Wysłany: 07-02-2009, 23:18   

Tsubasa,nie żartuj , mam rodzinę i dzieci :) popytaj znajomych( bardzo zaufanych) , gwarantuję Ci , zmienisz zdanie ...
 
     
fan piłki
Gość
Wysłany: 07-02-2009, 23:22   

Tsubasa , dzięki za linka . Ciekawy ! Mam nadzieję że nie pójdą te pieniądze na kolejne komory komercyjne a na zabezpieczenie Naszego miasta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16