Poprzedni temat «» Następny temat
Jakość Węgla
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-03-2011, 22:59   

Z ciekawości sprawdziłem roczne zużycie gazu, wychodzi, że w 2010 było ok. 4600
za co+cw. W okresie ciepłym płaciłem ok.180/m-ąc, co oznacza, że na c.o. zużyłem pi razy drzwi 4600 - 12*180 = 2400zł na c.o.
Teraz pytanie - ile bym miał za to węgla i czy ogrzał bym dom przez cały sezon (lekkie grzanie już od IX do pewnie IV) w standardzie 22/20.

Sądzę, że oszczędności byłyby jeżeli już to niewielkie, a tak jak przemo mówił strata na komforcie spora.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 10-03-2011, 23:07   

bimberboy napisał/a:
Kilkakrotnie zakupilem wegiel ktory byl calkowicie pozbawiony mialu .

Ostatnio miałem taką przyjemność. Wielkie było moje zdziwienie, bo tego nie znałem.

bimberboy napisał/a:
ja jako klient mam swoja norme

Ja również.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-03-2011, 23:10   

Co by nie mowic 10% to masakryczny odpad. To mi przypomina norme 6 robakow na blekitka. Pamieta ktos?
 
     
BreakTheIce
Kopacz


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 6
Wysłany: 05-07-2013, 12:48   

W sumie co by nie Kowalczyk nie powiedział to węgiel ma do d... W zeszłym roku zamówiłem to musiałem się z tym męczyć całą zimę. Już u niego nie zamawiam. Drogo i zła jakość... Teraz kupiłem w świetnym składzie w Krzeszowicach. Co prawda daleko i dowóz wyszedł mi na to samo jakbym u Kowalczyka zamawiał, ale jakoś węgla nieporównywanie lepsza. Polecam jakby ktoś szukał taniego węgla. Zamieszczam niżej link :
http://www.bostar.com.pl/

Jakby ktoś chciał wiedzieć ile dowóz do Wieliczki kosztuje to w dwóch ciężarówkach po 2,5 t (jedna z 5 t by mi płytki połamała) kosztowało 300 zł. Ja brałem ten węgiel po 520 zł/t (najtańszy ekogroszek) i aż miło patrzyć. Zero miału lib innych "prezentów".
 
     
andrzej2011
Komora


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 197
Wysłany: 08-07-2013, 08:31   

Cena zaskakująco niska, pytanie czy nie blokuje ślimaka tzn podajnika??? Raz kupiłem tani węgiel i miałem sporo problemów :029:
 
     
BreakTheIce
Kopacz


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 6
Wysłany: 08-07-2013, 14:08   

Na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę rewelacyjnie i jestem nim zachwycony. Z zapychaniem to wiem o co chodzi... jak od Kowalczyka kupiłem "ekogroszek" to było zawsze całe wiadro wielkich węgli, a nie wszystko jest się w stanie wyłapać... I była maskara jak trzeba było jakoś pod koniec zimy 2 razy opróżniać kosz z węglem żeby się dostać do podajnika... !! Ale w tym co teraz kupiłem nie widziałem ani dużych węgli, ani śmieci, ani miału... Zobaczymy w zimie ^^ ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18