Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Wieliczce potrzebne jest "ożywienie wieczorne"
Autor Wiadomość
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-02-2009, 10:49   

Wydaje mi się, że można zacząć od rzeczy małych. Np. lokal Va Banque jest zamykany o 21. Bardzo mnie to zaskoczyło. Ścisłe centrum, klientów z tego co widziałem nie brakuje. No ale niestety nie ma jak posiedzieć bo zamykają.
Wydaje mi się, że przebudowa Rynku może wiele zmienić.
A propos bliskości Krakowa - prawdę mówiąc zamiast wsiadać w samochód i jechać choćby nawet 15 minut, wolałbym przespacerować się do Rynku i np. coś zjeść (o teatrze trudno mówić na tym etapie). Choć idąc za ciosem, gdyby teatr powstał, to kto z Was zdecydowałby się do niego chodzić np. 1 x miesiąc :?:
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 16-02-2009, 14:40   

Cytat:
o kto z Was zdecydowałby się do niego chodzić np. 1 x miesiąc :?:
ja
_________________
Pozdrawiam
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-02-2009, 15:11   

Super :!:
... choć na razie mamy teatr jednego widza... no może dwóch, bo ja owszem też (niemniej wiele zależałoby od repertuaru i poziomu).
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 17-02-2009, 18:25   

A ja myślę, że teatr to już mamy - w kopalni :)

Ale poważnie rzecz biorąc, to dziwi mnie wiele spraw związanych z tzw. kulturą w Wieliczce. Od kiedy pamiętam Wieliczka skupiała wokół siebie różnorodnych artystów, m.in. rozmaite grupy twórcze (np. malarzy-amatorów), wybitnych muzyków (Little Egoists, Gospel Voice, Orkiestra Dęta Kopalni Soli czy amatorski ale zawsze Outsider), publicystów, regionalistów i literatów z którymi niegdyś można było wypić kawę na spotkaniach w bibliotece itp. Osiedliło się tutaj tylu znamienitych wykonawców jak choćby Ewa Demarczyk, Renata Przemyk... Pod tym kątem miasteczko powinno wyróżniać się w Małopolsce, a tymczasem, gdy wpiszemy w google.pl "Wieliczka" "Kultura", to pojawia nam się strona CKiTu, gdzie w zakładce działalność są podane numery kont na które należy wpłacać składki za określone "ćwiczenia" i "warsztaty". http://www.ckit.wieliczka...id=19&Itemid=43

Pewnie się czepiam, ale to dlatego bo wydaje mi się, że brakuje tak niewiele...
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
bajtlok2
Sztolnia


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 157
Wysłany: 17-02-2009, 22:14   

To sobie przypomnij jak MiG Wieliczka traktuje E. Demarczyk, R. Przemyk i innych np. Laboratorium- J . Grzywacz jest non stop w 3-ce, prowadzi działalność w Mogilanach, o braciach Ścierańskich i Stryszowskim nie wspomnę, a jest jeszcze duuuuuuużo. Ale jak się zamienia burmistrza z Brzeska/Koźmic na Podstolice/ W. Pola to tak jest. Taka szkoła franciszkańska, byle pies ma być szczęśliwy...
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-03-2009, 22:09   Czytają nas

Cytat:
Znalezione w sieci

Dyskusja internautów na portalu www.wieliczka24.info o potrzebie wieczornego ożywienia Wieliczki, gdzie powszechne są narzekania, że "miasto o godzinie 17 umiera": "Mieszkam tu od niedawna.
więcej: http://www.dziennikpolski...c1579b13.0.html
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-03-2009, 09:39   

do dziennika to szkoda nawet linków dawać, bo i tak trzeba mieć wykupiony abonament.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 08-03-2009, 15:05   

Zacznijmy od tego ze dopuki w Wieliczce nie zacznie sie myslec o czyms innym niz kopalnia i wszystko jest dla niej to nie bedzie nic innego jak puste wieczorne ulice, "chamówa" chodzaca po ulicach i dziesiatki lumpow zaczepiajacych przechodniow wieczorami.
Zamiast ozywic miasto buduje sie banki w centrum br....
 
     
gość
Gość
Wysłany: 08-03-2009, 17:32   

Mieszkam w Wieliczce od lat i myślę że Wieliczka stanowczo wcześnie zamiera ,ale zorganizowalismy ostatnim czasy kilka imprez plenerowych nie bede wymieniać ale w tej dziurze zainteresowanie jest tak duze ze szkoda zachodu i własnej pracy tym bardziej ze nie były to imprezy dochodowe więc jeśli siedzicie w domu i czekacie na nie wiadomo co to nie narzekajcie bo u nas to jak piwa nie ma to ludzi tez i JAK TU COŚ ROBIĆ DLA SPOŁECZEŃSTWA
 
     
puko
Gość
Wysłany: 08-03-2009, 22:14   

To że w centrum otwierają się banki , jest normalnym procesem gospodarczym bo kogo stać na czynsz ponad 120zł za metr kwadratowy - jak nie banki ! Takie są ponoć stawki wynajmu powierzchni handlowych w ścisłym centrum miasta . myślę że pewne inicjatywy są bardzo cenne , tylko może brak informacji i reklamy powoduje że nie cieszą się frekfencją , swoje robi bliskość Krakowa i obfitość oferty kulturalnej , a także bliskość olbrzymich centrów handlowych !
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-03-2009, 09:34   

Piotrex napisał/a:
Zacznijmy od tego ze dopuki w Wieliczce nie zacznie sie myslec o czyms innym niz kopalnia i wszystko jest dla niej to nie bedzie nic innego jak puste wieczorne ulice, "chamówa" chodzaca po ulicach i dziesiatki lumpow zaczepiajacych przechodniow wieczorami.
Zamiast ozywic miasto buduje sie banki w centrum br....


Wg mnie kopalni nie sposób pominąć. Osobiście duże nadzieje wiąże z rewitalizacją Rynku. Jeżeli tam powstanie miejsce, któe nie tylko będzie można pokazać turystom ale również będą mogli posiedzieć w kawiarniach choćby 15-20 minut, to rozpocznie się proces ożywienia. Napewno przyczyni się do tego także uruchomienie Szybu Regis.
Kiedy turyści zaczną postrzegać Wieliczkę jako misato a nie tylko kopalnię, to spowoduje to dalsze zmiany. Żule będą sie wycofywać bo Straż Miejska będzie bardziej dbać o wizerunek miasta i bezpieczeństwo turystów. Wieliczanie stwierdzą, że wieczorem można posiedzieć w kawiarni (ogródku) zamiast siedzieć przed TV lub penetrować galerie hadlowe....

Zbyt optymistycznie?
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-03-2009, 12:48   

dla chcacego nic trudnego, ale ochotników brak
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 26-03-2009, 17:40   

A za tą obleśna blacha która otacza cały regis wogóle cos sie dzieje ?
Jako mlody chloapk chodzilem tam grac w koszykowke , juz wtedy mowilo sie o koniecznosci rewitalizacji i przywroceniu trasy i windy w regisie.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 26-03-2009, 18:02   

Piotrex napisał/a:
...juz wtedy mowilo sie o koniecznosci rewitalizacji i przywroceniu trasy i windy w regisie.


Od tamtej pory nic się nie zmieniło - dalej się mówi
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-03-2009, 20:55   

Abrakadabra napisał/a:
Od tamtej pory nic się nie zmieniło - dalej się mówi

To z oszczędności, bo mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 16