Poprzedni temat «» Następny temat
chodnik i pętla autobusowa w tragicznym stanie
Autor Wiadomość
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-03-2010, 22:25   

to taniej byłoby prowizorycznie zasypać drobnym żwirem z piaskiem ...

no tak na pętli nie ma bruku ...
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 18-03-2010, 08:33   

lekmedwet napisał/a:
to taniej byłoby prowizorycznie zasypać drobnym żwirem z piaskiem ...

Po dwóch dniach ten żwirek i piasek byłby rozwleczony po całej pętli i okolicy.
Na razie te łatki wyglądają nawet dobrze. Zobaczymy jak długo wytrzymają takie obciążenie.
 
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-03-2010, 09:02   

do jesieni .... w zimie śnieg wypełni .... a wiosna znowu od nowa ...
 
     
Jkalina
Gość
Wysłany: 23-03-2010, 07:50   

[quote="lekmedwet"]
sierot napisał/a:
Wczoraj widziałem jakieś prace przy wjeździe na pętlę, chyba zaklejali dziury.


no a dlaczego zaklejają? nie wiem - a być może to powód mojej interwencji telefonicznej tydzień temu w umig; powiedzialem, że stan nawierzchni jest tragiczny a wręcz niebezpieczny dla samochodów i pieszych - żeby chociaż tymczasowo załatać. i co - da się? tylko czemu nikt sam w urzędzie nie pomysli o tym, trzeba wskazywać palcem, dzialania na zasadzie interwencji
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 23-03-2010, 08:28   

tak kalina, z pewnoscia to twoja zasluga a nie wypowiedzi uzytkownbikow forum, publikacji w gazecie dzieki pani Bialek i oficjalnych pism zarzadu. na pewno to ty wskazalas palcem, ahhhhh dziekujemy ci !
 
     
Jkalina
Gość
Wysłany: 23-03-2010, 10:34   

Debris napisał/a:
tak kalina, z pewnoscia to twoja zasluga a nie wypowiedzi uzytkownbikow forum, publikacji w gazecie dzieki pani Bialek i oficjalnych pism zarzadu. na pewno to ty wskazalas palcem, ahhhhh dziekujemy ci !


no to dziwny zbieg okoliczności, bo 12 marca dzwoniłem do umig, i zaraz po tym zrobili... bo słowo daję, pani w urzędzie wydawała się nic nie wiedzieć o tym problemie. wierzysz, że jakieś informacje docierają pomiędzy szczeblami? kierownik przeczyta gazetę, pomyśli - ale nie powie pracownikom. dopiero telefon z interwencją coś daje.
a na gg dostałem odpowiedz z UM:

umig wieliczka: (Środa 10.03.2010 12:08)
Dzien Dobry.W związku z przejęciem przez gmine pętli autobusowej na ul. Piłsudkiego po ustaleniu już budżetu gminy na 2010r. to zadanie inwestycyjne nie jest ujęte w planie, jednak Burmistrz Wieliczki będzie się starał o pozyskanie środków na w/w zadanie. Z informacji uzaskanych od kierownika wydziału godpodarki komunalnej remont pętli autobusowej zaplanowano już na ten miesiąc pozdrawiam


niepokoi mnie ten brak zadania inwestycyjnego...
 
     
Jkalina
Gość
Wysłany: 23-03-2010, 10:51   

acha, no i jakoś nikt mimo tłuczenia i wołania o tym na forum, przez dobrych parę tygodni nie zainteresował się dziurami zaraz jak śnieg stopniał, a nawet przed opadami śniegu widać było, że już wyrwy są
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 23-03-2010, 19:30   

a co mieli po sniegu dziury sypac? ty jestes niepowazna(y)?! jesli jeszcze sie nie przyzwyczailes(aś) ze pani Gawlik robi wielkie oczy i udaje zdziwienie wielkie przy kazdym problemie, to lepiej sie przyzwyczaj, bo wielicki PR jest na poziomie żenującym i pozbawionym profesjonalizmu (patrz sprawa z 304)
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 24-03-2010, 15:14   

Te łaty które są na pętli to jest lekka prowizorka. Niby dobre, już autobusy mogą swobodniej zajeżdżać na pętle.
Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że za kilka miesięcy problem powróci. A już na pewno po następnej zimie.
Lepiej było zainwestować nieco więcej pieniążków i zrobić raz a dobrze. Coś trwałego , a nie tymczasowego.

1 kwietnia 2010 upłynie 10-lecie od uruchomienia linii 204.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 01-04-2010, 07:38   

Odrywając się chwilowo od nawierzchni, chciał bym zapytać czy mi się wczoraj wydawało, czy też może zamontowali na przystanku nową tablicę z rozkładami, oraz tabliczki informujące o liniach i nazwie przystanku. Dawno nie byłem w tym rejonie :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 01-04-2010, 12:16   

W pobliżu pętli zgromadzono ciężki sprzęt. Firma SILIRPA AMIRP przystępuje do gruntownego remontu pętli. Brawa dla UMiG!
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-04-2010, 12:40   

hmmm.. pierwsze słyszę o takiej firmie. poszedłem sprawdzić i ta firma nazywa się:

ZSYZRPEIP OTIMOCAN

ale sprzęt faktycznie mają ciężki :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
gość01.04.
Gość
Wysłany: 01-04-2010, 15:17   

Firma zaraz po Świętach Wielkanocnych ma przystąpić do przebudowy pętli.
Mają być wybudowane dwa perony z zadaszeniem o długośći takiej, by mieściły się przy każdym z nich po dwa autobusy. Przewidziana jest także korekta samego skrzyżowania ponieważ autobusy nowej lini, kursujące na trasie Kraków - Niepołomice - Kraków, mają podjeżdżać na pętle.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-04-2010, 09:28   

Po raz kolejny okazuje się, że nasze forum bywa czytane z uwagą (w przeciwieństwie do pewnej "jedynej godnej uwagi" witryny ;) )

http://www.dziennik.krako...-od-soboty.html

Dziennik Polski napisał/a:
Przymiarki do odnowy pętli

Na pętli MPK na os. Wincentego Pola w Wieliczce bieżący remont bardzo zniszczonej nawierzchni wykonano w ubiegłym miesiącu. Na kompleksową renowację uczęszczanego miejsca trzeba będzie jednak trochę poczekać.

- By zmodernizować plac, trzeba przygotować pełną dokumentację dla tej inwestycji. Chcemy generalnie wyremontować nie tylko nawierzchnię pętli, ale także znajdujące się w jej rejonie chodniki. Koszt tych prac szacujemy na kilkaset tysięcy złotych. Kiedy ruszy modernizacja? Planujemy, że w tym roku, ale wszystko zależy od tego, w jakim czasie uda się otrzymać dla tej inwestycji pozwolenie na budowę- informuje burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
redi
Kopacz


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 4
Wysłany: 07-04-2010, 23:28   

Petla i chodzniki w zdłuż bloku 99 i 18 to wielkie nieporozumienie, za każdym razem jak ide musze patrzyć pod nogi zeby nie skręcić nogi. Dziwne jest to dla mnie ,że jak ktoś juz kopie i naprawia, potem tego nie poprawią jak się nalezy. 3 lata temu rozkopali chodnik, zasypali zwirem i do tej pory szystko krzywe. Nie dziwiłbym się jakby nie było autobusów, ale ile osób chodzi po tych chdnikach. Pieniedzy nie ma hmmm.... ale na ułozenie i poprawienie nietrzeba wiele, jak w ogóle, nie sądzicie? pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 16