Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
24-01-2008, 09:23
Burmistrz Wieliczki dostał podwyżkę

Burmistrz Wieliczki zarabia:
za dużo
56%
 56%  [ 33 ]
za mało
6%
 6%  [ 4 ]
w sam raz
27%
 27%  [ 16 ]
nie mam zdania
8%
 8%  [ 5 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
SLAVKO
Solanka


Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 47
Wysłany: 13-12-2010, 20:59   

Ja mieszkam na wsi i jakos do pracy dojechałem i nie było tragedii , chociaż sypało niezle , a mnie ciekawi ile kosztuje kazdy dzień odsnieżania gminy i miasta tzn ile kosztuje gmina a le procent budzetu idzie coziennie na miasto !!
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 13-12-2010, 21:05   

Uchwała Nr III/9/2006 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 6 grudnia 2006 roku

Ustala się wynagrodzenie miesięczne dla Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Pana Artura Kozioła w następującej wysokości:
1) wynagrodzenie zasadnicze - 4.600 zł,
2) dodatek funkcyjny - 1.800 zł,
3) dodatek specjalny w wysokości 40 % łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.
4) ponadto Burmistrzowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe i inne świadczenia wynikające z właściwych przepisów.

W międzyczasie wynagrodzenie burmistrza było zmieniane.

Obecnie, jeśli się nie mylę, to zasadn. 5 800; funkc. 2 100; dod. specjalny (co to za twór?) 3 160; i inne. Nie można się więc dziwić, że jest przemęczony. Zliczyć to wszystko jest przecież bardzo pracochłonne.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-12-2010, 21:47   

10 k to pensja wyższego kierownika
Czy to tak dużo dla burmistrza?
Ja bym się raczej skłaniał do ograniczania ilości radnych, po co ich tyle? Podobno w Los Angeles jest 20-tu... ale to wynika zdaje się z ustawy
 
     
SLAVKO
Solanka


Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 47
Wysłany: 13-12-2010, 21:56   

Jeżeli Jasnie Panujący ma od 2006 roku te same zarobki to chyba jedyny włodarz który poważnie potraktował sobie słowa Premiera Tuska o oszczędności w budżetówce , pensja nie waloryzowana przez tyle lat to w plecy parę tysiączków rocznie !!!!
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 13-12-2010, 22:08   

SLAVKO, nieco wyżej napisałem "w międzyczasie wynagrodzenie burmistrza było zmieniane". Jeśli temat interesuje Ciebie więcej - pogmeraj w uchwałach, są dostępne w BIP lub zadzwoń do Magistratu. Wynagrodzenie burmistrza nie jest objęte tajemnicą.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 13-12-2010, 22:15   

pablo napisał/a:
10 k to pensja wyższego kierownika
Czy to tak dużo dla burmistrza?

Podobnie zarabiają prezydenci miast. Rozpoczęcie kadencji podwyżką wynagrodzenia burmistrza nie jest zdrowym krokiem. Podobnie powołanie drugiego zastępcy. Och, zapomniałem - burmistrz jest przecież przemęczony.

master7, uciekamy od tematu. Proponuję przenieść dyskusję:
http://www.wieliczka24.in...e-vt1725,30.htm
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 13-12-2010, 23:08   

nacomito napisał/a:
w międzyczasie wynagrodzenie burmistrza było zmieniane


Zmieniane, ale z tego co ja wygrzebałem to tylko 1 raz. Podwyżka wynosiła 700 zł z groszami w połowie poprzedniej kadencji.

Co do zarobków burmistrza Niepołomic to jak wynika z artykułu który zacytowałem wynoszą one 12 540. Przy takiej kwocie to drugi najwięcej zarabiający włodarz w naszym województwie. Więcej zarabia tylko prezydent Krakowa :P

Porównałem wyliczone zarobki burmistrza po podwyżce z zarobkami opublikowanymi w gazecie krakowskie.
Wyszło mi że w tej chwili włodarz naszego miasta znajduje się na 42 pozycji rankingu najwięcej zarabiających
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Jan17 
Gwarek


Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 13
Wysłany: 13-12-2010, 23:24   jest przemęczony

Rzeczywiscie widać, że jest już przemeczony po wyborach.

Dzisiaj nie mial czasu, aby spotkać się na swoim dyzurze. Sekretarka o 14:00 nic nawet nie powiedziała, ze go nie bedzie. Niech tak dalej robi to niedługo go wyniosa!!!

A co do stawek to nie porownujmy naszego prowincjonalnego miasteczka z Krakowem. Sami widzicie, ze nie ma w nim zadnych konsekwencji. Rozkopane drogi: Zamkowa i Daniłowicza. Czy ktoś mysli w tym Urzedzie i czy ktoś poniósł za taki stan konsekwencje??
Z tego co widać myslenie jest trudne dla pracowników Urzedu. Niedługo chcą zamknąc kolejna drogę na Nowym Świecie. Najlepiej rozkopać Wszystko!!!

:fakyou2:
_________________
Jan17
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 14-12-2010, 06:50   

SLAVKO napisał/a:

Drogi Aleksandrze jesteś przepojony nienawiścią do obecnej władzy , Kredyty są dla Tych którzy mają zdolność kredytową , najczęściej cytowanym wzorem gospodarnosci wsród gmin są Niepołomice - ciekawe ile długu ma Gmina Niepołomice na mieszkańca po super włodarzu p. S.Kraciku - a swoją drogą to ile zarabia włodarz Niepołomic?


WIELKIE SŁOWA PISZESZ PRZEPOJONY NIENAWIŚCIĄ..... OCHŁOŃ TROCHĘ

co do zdolnosci kredytowej wszystko OKI ale ktoś kiedyś bedzie musiał spłacić te kredyty? Uważam że kredyt na inwestycje ma sens, kredyt aby dopiąć budżet na koniec roku na ostatniej sesji poprzedniej kadencji to chyba jasny i czytelny sygnał. Mimo wszystko głosowałem na Burmistrza Kozioła, młody ambitny i ma wizję to bardzo ważne szkoda że tak zadłuża miasto
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-12-2010, 10:00   

nacomito napisał/a:
pablo napisał/a:
10 k to pensja wyższego kierownika
Czy to tak dużo dla burmistrza?

Podobnie zarabiają prezydenci miast. Rozpoczęcie kadencji podwyżką wynagrodzenia burmistrza nie jest zdrowym krokiem. Podobnie powołanie drugiego zastępcy. Och, zapomniałem - burmistrz jest przecież przemęczony.


nacomito, trzeba było startować; a nuż okazałoby się, że zostałbyś burmistrzem i zapewne cieszyłaby Cię ta sumka :D
Jak wynika z sondażu wynagrodzenie w sam raz :)
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-12-2010, 11:05   

raphalsky napisał/a:
nacomito, trzeba było startować; a nuż okazałoby się, że zostałbyś burmistrzem i zapewne cieszyłaby Cię ta sumka
Jak wynika z sondażu wynagrodzenie w sam raz

Moje zaangażowanie w krytykę obecnej władzy świadczy o tym, że czynię przygotowanie do przejęcia stanowiska burmistrza. Nie wyskoczę w ostatniej chwili, jak Filip z konopii. Zaś mym celem nie będzie stanowisko lecz służba mieszkańcom miasta, z którym się związałem, a wynagrodzenie nie jest dla mnie priorytetem, gdyż jestem odpowiednio zabezpieczony.

Czytając uważniej, spostrzegłbyś datę, której dotyczy ankieta.

Nie oburza mnie wysokość wynagrodzenia, lecz sposób jego przyznania. Działalność rady dopiero się rozkręca, a jedną z pierwszych jej uchwał była podwyżka uposażenia. Takie działanie jest niezdrową czołobitnośią radnych zgrupowanych w KWW AK.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-12-2010, 12:02   

nacomito napisał/a:

Moje zaangażowanie w krytykę obecnej władzy świadczy o tym, że czynię przygotowanie do przejęcia stanowiska burmistrza. Nie wyskoczę w ostatniej chwili, jak Filip z konopii. Zaś mym celem nie będzie stanowisko lecz służba mieszkańcom miasta, z którym się związałem, a wynagrodzenie nie jest dla mnie priorytetem, gdyż jestem odpowiednio zabezpieczony.

Czytając uważniej, spostrzegłbyś datę, której dotyczy ankieta.

Nie oburza mnie wysokość wynagrodzenia, lecz sposób jego przyznania. Działalność rady dopiero się rozkręca, a jedną z pierwszych jej uchwał była podwyżka uposażenia. Takie działanie jest niezdrową czołobitnośią radnych zgrupowanych w KWW AK.


Wow! Kości zostały rzucone!
Czyli startujesz za 4 lata?
Kurczę, nie śledziłem Twoich pomysłów na 'nową Wieliczkę' - może założysz osobny wątek gdzie przedstawisz swój program? Byłoby to przynajmniej usystematyzowane.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-12-2010, 12:04   

raphalsky napisał/a:
Wow! Kości zostały rzucone!

Przyjdzie na to czas.
 
     
olekparasol 
Poprzecznia
Olek


Wiek: 44
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 124
Wysłany: 14-12-2010, 12:33   

Ciężko porównać zarządzaniem Wieliczki do Krakowa, pensja zbliżona to przesada
 
     
izakot 
Sztolnia


Osiedle: Zadory
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 154
Wysłany: 15-12-2010, 09:19   

Mylny tytuł nie dostał tylko sam sobie przyznał ma większość! Skandalem jest pensja tak wysoka jak Prezydenta Krakowa
_________________
Izabela
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 19