Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
24-01-2008, 09:23
Burmistrz Wieliczki dostał podwyżkę

Burmistrz Wieliczki zarabia:
za dużo
56%
 56%  [ 33 ]
za mało
6%
 6%  [ 4 ]
w sam raz
27%
 27%  [ 16 ]
nie mam zdania
8%
 8%  [ 5 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 58

Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 06-02-2011, 16:57   

Ale co? Uwazacie, ze 11 tys. dla Burmistrza Miasta to jest taka duza pensja?
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 06-02-2011, 17:55   

To wyjdzie ok 5500 zł netto - to sensowna stawka, choć ja bym to podwyższył do 8000 - 10000 zł netto.

Ten człowiek ma zarządzać miastem i nie tracić czas na myslenie o swoim statusie materialnym. Oczywiście niektórych burmistrzów i 10 000 zł netto nie zadowoliłoby...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
Ostatnio zmieniony przez solniak 07-02-2011, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 06-02-2011, 17:59   

A nawet nie myslenie o statusie a tylko adekwatne zarobki do zajmowanego stanowiska.
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 07-02-2011, 11:19   

Tomek 73 - dziękuję za artykuł, trochę mi się to rozjaśniło. Po przeczytaniu tego jestem zbulwersowany tym że nasze władze podnosząc sobie tak o wynagrodzenia w czasach kiedy "podobno" każda złotówka jest istotna i na nic pieniędzy nie ma!
W tylu zakątkach naszego miasta nie ma oświetlenia, chodnika, barierki czy słupka juz nie wspomnę o dobrze utwardzonej drodze...

...i niestety nadal nie będzie.

Jak widać niestety większość radnych która uchwaliła - to co uchwaliła zapomniała już co ślubowała na pierwszej sesji po wyborach. Stresujecie się teraz? spokojnie przypomnę Wam

Rota

" Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej , ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro Gminy i jej mieszkańców"

Ale niestety to sa tylko słowa, słowa które w obecnych czasach są nic nie warte.
I gdyby naszym włodarzom zależało na nas - mieszkańcach, to pewnie więcej osób poszło by w ślad Wójta Biskupic. Który danego przed wyborami słowa dotrzymał i pensje sobie ukrócił.

A Wieliccy radni zamiast "godnie, rzetelne i uczciwie" i mądrze (tego słowa tam brakuje) działać wolą podnosić "biednemu" burmistrzowi płace, zamiast np. zawiesić za to kilka lamp czy wymalować jakieś przejście dla pieszych.......

Ale cóż nie pierwszy nie ostatni raz Wieliczka sama strzela sobie samobója.
Ostatnio zmieniony przez r-a-f-a-l 07-02-2011, 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 07-02-2011, 11:32   

r-a-f-a-l napisał/a:
Po przeczytaniu tego jestem zbulwersowany tym że nasze władze okradają nas w w biały dzień podnosząc sobie tak o wynagrodzenia w czasach kiedy "podobno" każda złotówka jest istotna i na nic pieniędzy nie ma!


Żałosny jesteś chłopcze, podobnie zresztą jak zbulwersowany radny Piotr Marzec.
 
     
Carlos 
Groty kryształowe



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: skądinąt
Wysłany: 07-02-2011, 13:02   

pamiętaj że cesarz to też mieszkaniec miasta, więc radni również maja na uwadze jego dobro :P a co do wójta biskupic nie sądze że sobie tak ukrócił pensję że można z tego oświetlać ulicę przez całą noc. Ale fakt obietnica wyborcza spełniona....
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2011, 13:08   

solniak napisał/a:
To wyjdzie ok 5500 zł netto


Jakżeś to wyliczył :?:
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2011, 16:27   

raphalsky napisał/a:
ArturSosin napisał/a:
Radekorzech napisał/a:
ale widzę też kierowców którzy stoją w gigantycznych korkach
Ty chyba masz cos ze wzrokiem. Nie widziales wszystkich tych rzeczy, ktore ci przytoczylismy. Natomiast jedyny argument jaki masz to to, ze widzisz jakies gigantyczne korki. Codziennie jezdze po Wieliczce i jakos tych gigantow nie widze.


Obawiam się, że kolega Radekorzech nigdy nie był w Krakowie... albo jeżeli był to poruszał się hulajnogą po chodnikach...


PANOWIE WIDZĘ ZĘ SIĘ DENERWUJECIE, ALE NAPRAWDĘ PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA. Ciekawą wymiana poglądów co kto widzi czego nie proponuję spacer ok 16 przez miasto w szczególności ul Limanowskiego wtedy może spostrzeżenia będą inne.

Kraków to Kraków Wieliczka to Wieliczka może w zakresie korków rozwoju strefy ekonomicznej porównamy Wieliczkę i Niepołomice bo Kraków to naprawdę inna bajka :029:
_________________
Radek
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 07-02-2011, 19:04   

Na oko. ;)

Ale wiem czemu się rypnąłem: spojrzałem na to z punktu widzenia kwoty pracodawcy.
Jak burmistrz odstaje te 11 000 zł brutto, to koszta pracodawcy (czyli w tym przypadku Państwa wynoszą 12 700 zł)

Suma sumarum wyjdzie : 7 700 zł netto.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2011, 19:16   

O ile mnie pamięć nie liczy, przy samorządowcach pensje są chyba jakoś inaczej liczone, więc z brutto zostaje znacznie więcej netto niż zwykłemu śmiertelnikowi.
Co nie zmienia faktu, że 10 tys za kierowanie tak sporą "firmą" to nie są jakieś cuda.
Zapewne dla sporej części samorządowców plusem jest podniesienie statusu finansowego rodziny przez załatwienie lepiej płatnej pracy.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2011, 21:25   

a CI co jadą limanowskiego to nie mogą w drugą stronę na około pojechać? sami korki robią a potem jest lament że wieliczka zakorkowana.. ja jakoś jeżdżę o różnych porach i w korkach nie stoję..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-02-2011, 22:39   

Ja tez prawie codziennie przejezdzam Limanowskiego i jakos nie utknalem. Moze jest jeszcze jakas ulica innego Limanowskiego
 
     
paweltxt 
Komora


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 182
Wysłany: 08-02-2011, 13:57   

Od tematu pensji do tematu korków...... Któredy i co objechać? Chcesz minąć Limanowskiego wjeżdżasz na Rynek

-Zamkowa zamknięta

-Daniłowicza zamknięta

-Kilińskiego zamknięta

-Janińska po pracach jest w takim stanie że w zasadzie jedziemy jednym pasem jedzdni

-Matejki zamknięta

- Kościuszki podobnie jak Janińska

- Nowy Świat podobnie jak Janińska i Kościuszki

Czy to jest normalne???
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 08-02-2011, 13:59   

Oczywiscie, ze nie. Normalne jest jak wszystkie sa otwarte, przejezdne i w dobrym stanie. Nie wiedziales?
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 08-02-2011, 16:33   

podwyżka może wynikać z wielu aspektów, chciałbym poznać uzasadnienie dlaczego ? :?:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 19