Poprzedni temat «» Następny temat
Budżet obywatelski
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 01-03-2014, 19:31   

Do Budżetu Obywatelskiego zgłoszono chyba 36 wniosków. Większość z nich była wielokroć proponowana do realizacji władzom gminy przez mieszkańców, sołectwa i osiedla. Bezskutecznie. Nagle dobry wujek się obudził i zachęcił do ponownego ich składania jako coś nowego, odkrywczego. I widać zaangażowanie społeczne jednostek, które potrafiły zachęcić ludzi do składania podpisów: przecież można coś ugrać.

Dobry burmistrz zachęcił nas do świetnej i kosztownej zabawy. Kosztownej, bo to nie tylko 1,2 mln przeznaczone na realizację zwycięskich(?) projektów, wiele godzin pracy komisji konkursowej i pracowników merytorycznych gminy udzielających wyjaśnień i porad, a oderwanych od swych obowiązków. To setki godzin pracy społecznej przy opisywaniu wniosków, zbieraniu dokumentacji, zbieraniu podpisów i namawianiu mieszkańców do oddawania głosów.

A efekt? Wybrane zostaną prawdopodobnie trzy, może cztery propozycje, które od lat mieszkają w przepaścistych szufladach UMiGu i Rady Miejskiej. Będzie jednak okazja, by triumfalnie obwieścić, że dzięki zaangażowaniu społeczeństwa i bezgranicznej szczodrości władzy doczekaliście się upragnionych inwestycji. I to wszystko w przeddzień wyborów.

Jak wobec tego potraktować słowa rafala:

r-a-f-a-l napisał/a:
...zgadzam się że jesteśmy równo i namiętnie olewani przez władzę .

.
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 02-03-2014, 11:48   

A no właśnie tak, że jest to prawda i chyba tego nie Zaprzeczysz... A takie BO i inne głośnie akcje to tylko mydlenie oczu i tematy zastępcze od rzeczy ważnych. Nie mówiąc faktycznie o "kiełbasie przedwyborczej", która w tym przypadku aż się ciśnie na myśl.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 02-03-2014, 18:19   

r-a-f-a-l napisał/a:
BO i inne głośnie akcje to tylko mydlenie oczu i tematy zastępcze

Fundusz obywatelski, piękne słowa miedzy którymi kryje się autokratyczny sposób jego wprowadzenia. Nie został poprzedzony konsultacjami. Olani zostali mieszkańcy, olani zostali, postawieni przed faktem dokonanym, radni. Przez lata lekceważono wielokroć powtarzane przez sołectwa i rady osiedli propozycje inwestycji na ich terenach po to, by teraz dać gawiedzi igrzyska. Kto wyżej i dalej skoczy, kto dalej rzuci – ten wygra. Ochłap wyborczy.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 04-03-2014, 08:19   

nacomito napisał/a:
Ochłap wyborczy
Jak bylem mlody i naiwny, myslalem, ze burmistrz to taka osoba wybierana sposrod mieszkancow, aby realizowac wspolne interesy. :D
Skoro wiec miasto, czyli my, ma cos budowac, np taka psia arene, powinno byc to porzedzone konsultacjami spolecznymi. Przeciez to nasze pieniadze, a swoje fantazje burmistrz powinien realizowac w swoim ogrodku.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 04-03-2014, 09:04   

Cytat:
Wieliczka.
Głosowanie nad wnioskami złożonymi do budżetu obywa­telskiego budzi coraz więcej emocji. Nie brakuje też kontrowersji.


Uczniom Szkoły Podstawowej nr 2, która w ramach budżetu obywatelskiego wnioskuje o budowę przy obiekcie placu zabaw, rozdano w szkole ankiety do głosowania. Do dokumentów dołączono kartkę od dyrektorki szkoły Krystyny Tylek, która apeluje: „W imieniu Rady Osiedla Śródmieście i swoim zwracam się z prośbą o oddanie głosu – 3 punkty na zadanie nr 4 (budowa placu zabaw). Proszę o oddanie głosu przez wszystkich domowników i znajomych powyżej 16 roku życia”.


Źródło:
www.dziennikpolski24.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-03-2014, 09:21   

Bronek :) Pewnie wygrasz :)
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-03-2014, 16:45   

hehe.. może akcja - podkradnij babci pesel i zagłosuj w internecie :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-03-2014, 16:58   

Cytat:

hehe.. może akcja - podkradnij babci pesel i zagłosuj w internecie

System wpuszcza na generowane pesele :)
Jak ktoś będzie chciał to zrobi 5000 głosów :) , tylko czy ktoś sprawdzi ich poprawność ?
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-03-2014, 18:31   

ArturSosin napisał/a:
Jak bylem mlody i naiwny, myslalem, ze burmistrz to taka osoba wybierana sposrod mieszkancow, aby realizowac wspolne interesy.
Skoro wiec miasto, czyli my, ma cos budowac, np taka psia arene, powinno byc to porzedzone konsultacjami spolecznymi. Przeciez to nasze pieniadze, a swoje fantazje burmistrz powinien realizowac w swoim ogrodku.

W naszym przypadku może przejść propozycja, którą złożysz i wmówisz panu na Magistracie, że jest to jego, wspaniały pomysł.

przemo napisał/a:
System wpuszcza na generowane pesele
Jak ktoś będzie chciał to zrobi 5000 głosów , tylko czy ktoś sprawdzi ich poprawność ?

Nie próbowałem. Natomiast zastanawiałem się jaka jest możliwość weryfikacji głosów oddawanych pisemnie. Jest tu na pewno duże pole do nadużyć.
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 05-03-2014, 00:02   

nacomito napisał/a:

Natomiast zastanawiałem się jaka jest możliwość weryfikacji głosów oddawanych pisemnie. Jest tu na pewno duże pole do nadużyć.

Takie szkoły na przykład... mają wykaz imion nazwisk i peseli :) nie mówiąc o bibliotekach i kancelariach parafialnych... Możliwości jest wiele, a komu przyjdzie do głowy to weryfikować?....
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-03-2014, 14:06   

przemo napisał/a:
Bronek :) Pewnie wygrasz :)


Ale co, nie pasowałoby Ci?

Nie ma żadnych nadużyć, po prostu Pani Białek kolejny raz udowodniła jakie posiada potężne pokłady swojej redaktorskiej "rzetelności" i jakie to konkretne i ciekawe tematy porusza.

Rodzic dostał INFORMACJĘ o budżecie, o głosowaniu, o MOŻLIWOŚCI zagłosowania na plac zabaw - mój wniosek o inwestycję, z prośbą o oddanie głosu na plac zabaw w szkole w której uczą się ich dzieci.

Powiedzcie mi - czym różni się to od podejścia na ulicy do osoby z pytaniem - "Witam, czy może Pani oddać głos na Skate Park/Remont drogi/Budowę boiska za 3 pkt?"

Ten sam poziom - tutaj po prostu rozdane zostały ogólnodostępne ankiety.

Śmiem twierdzić, że owy "osobnik" z tego artykułu który to rzekomo napisał maila w ogóle nie istnieje. Mam kontakt z rodzicami z "dwójki" i nie było ANI JEDNEGO negatywnego komentarza w sprawie:

- pomysłu na ten wniosek
- samej inwestycji
- rozdania ankiet do głosowania.

Tyle w tym temacie. Poziom Polskiego dziennikarstwa, niestety, kolejny raz obnażony.

przemo napisał/a:
System wpuszcza na generowane pesele :)


Skąd wiesz? :D :zdziw: ;)

Próbowałeś? To pewnie wygrasz :) JOKE
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2014, 15:39   

Cytat:
Ale co, nie pasowałoby Ci?

Oj , ja piszę w dobrej intencji, a Ty od razu :)
Cytat:
Nie ma żadnych nadużyć, po prostu Pani Białek kolejny raz udowodniła jakie posiada potężne pokłady swojej redaktorskiej "rzetelności" i jakie to konkretne i ciekawe tematy porusza.

Hmm
Cytat:

- rozdania ankiet do głosowania.

Ja też mam kontakt i większość przepadła w czeluściach recyclingu
Cytat:
Tyle w tym temacie. Poziom Polskiego dziennikarstwa, niestety, kolejny raz obnażony.

Oj plujesz jadem, a ta gazeta tego nie lubi :)
Cytat:
Skąd wiesz? :D :zdziw: ;)

ze źródła strony :)
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 05-03-2014, 16:11   

przemo napisał/a:
System wpuszcza na generowane pesele

Nie wpuszcza. Weryfikuje z bazą danych zameldowanych w gminie.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-03-2014, 16:14   

przemo napisał/a:

Ja też mam kontakt i większość przepadła w czeluściach recyclingu


Nie jest tak źle. :)

przemo napisał/a:
Oj plujesz jadem, a ta gazeta tego nie lubi :)


Oj, to nie o to chodzi. Chodzi o zwykłą rzetelność i pisanie o konkretnych sprawach a nie szukać dziury w całym tam gdzie jej nie ma.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2014, 17:06   

Cytat:
Oj, to nie o to chodzi. Chodzi o zwykłą rzetelność i pisanie o konkretnych sprawach a nie szukać dziury w całym tam gdzie jej nie ma.

Ja Ci tylko napisałem co wiem :)
A co będziesz robił i jak to tłumaczył to zależy od Ciebie :)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16