Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczeństwo na drogach w mieście.
Autor Wiadomość
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 06-10-2008, 05:27   

kiotari napisał/a:
Ta statystyka przeraża - a jak to się ma do lat poprzednich. Rośnie czy maleje?

2006 rok - 13 osób zabitych...2007 rok - 19 osób zabitych...III kwartały 2008 roku - 19 osób zabitych...a przed Nami jeszcze najgorszy czasookres trzech miesięcy bieżącego roku / szybko zapadający zmrok, złe warunki atmosferyczne itd. /...jest wielce prawdopodobne, iż status quo w liczbie ofiar śmiertelnych nie zostanie zachowany.
Niestety już 21 osób... :029:
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 06-10-2008, 09:10   

Madafaker napisał/a:
Niestety już 21 osób

Jeżeli jest tak jak mówisz - to oznacza, że najprawdopodobniej remont czwórki nie spowodował poprawy bezpieczeństwa - a wręcz przeciwnie. Bynajmniej nie sugeruje, że nie nalezy remontowac dróg, ale niewątpliwie trzeba by sie przyjrzeć rozwiązaniom, które tam są i zastanowić sie, czy są dobre - a poza tym więcej kamer, radarów i patroli, niestety.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-10-2008, 10:04   

4 na to wplywu nie ma.
Zauwaz ile aut przybylo w wieliczce i gminie od zeszlego roku, wiac to chcoby po zabitych samochodami ulicach w centrum.
Dodatkowa atrakcja sa ludzie ktorzy nie stosuja sie WCALE do przepisów.
Straż miejska i policja nie reaguja ( działania prewencyjne - czytaj mandaty ) na to co się dzieje.
Dzis na skrzyzowaniu mickiewicza i legionów facet wymusił golfem na mnie pierwszeństwo i ani przepraszam ani nic.

Zadużo jest "swiżych kierowców" , którzy nie umieją jeździć w tak zatłoczonym mieście, nie patrza na znaki i innych kierowców.
I bilans jest jaki jest.


Ciekawy jestem jak wieliczka będzie wyglądać podczas wszystkich świetych ( 1 listopada ) , to będzie koszmar komunikcyjny.
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 06-10-2008, 10:22   

Jak rozumiem z tych 21 ofiar w tym roku, 6 we wrzesniu to wyłącznie ofiary na czwórce. Więc jak sądzę ofiary na tej drodze stanowią zankomitą większość ofiar w powiecie wogóle...
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 07-10-2008, 09:32   

kiotari napisał/a:
Jak rozumiem z tych 21 ofiar w tym roku, 6 we wrzesniu to wyłącznie ofiary na czwórce.

Z tym bywa różnie,aczkolwiek jeżeli chodzi o miesiąc Wrzesień 2008 to faktycznie E-4 przoduje w tej niechlubej statystyce.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 07-10-2008, 09:39   

Pozostaje miec nadzieję że wrzesień wskutek listopadowej pogody "wyrobił normę" za listopad i że ta statytystyka juz nie wzrośnie...
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 16-10-2008, 23:40   

cisnienie mi dzis skoczylo na swiatlach pod cmentarzem. jest tam lewoskret od strony czarnochowskiej ale nie BEZKOLIZYJNY do jasnej chol...!!! Zapala sie czerwone dla aut, grzecznie stojac na krawezniku (przodem do cmentarza) wciska przycisk, na przejsciu jest zielone. juz mam postwiac stope a tu burak jakimś gratem z przyczepą z wielkim impetem wjeżdża na przejscie i jeszcze mi pokazuje na swiatlo, po czym jelop jak widzi ze zieolone to gubi rezon, na gaz i jade...
Czasami wydaje mi sie,ze nie mieszkam w miescie/miasteczku ale na zatęchłej wsi gdzie ptaki zawracaja- ludzie nie potrafia sie zachowac przy sygnalizacji swietlnej... i to wyszlo od razu jak sie swiatla pojawily,ze wiekszosc to albo zwykle cwaniaki albo po prostu idioci :(
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-10-2008, 08:01   

Debris napisał/a:
na przejsciu jest zielone. juz mam postwiac stope a tu burak jakimś gratem z przyczepą z wielkim impetem wjeżdża na przejscie i jeszcze mi pokazuje na swiatlo, po czym jelop jak widzi ze zieolone to gubi rezon, na gaz i jade...


W tym miejscu to norma, że skręcają na czerwonym w prawo. Wiedziałem takie sytuacje nie raz, również z udziałem busów.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-10-2008, 10:41   

Tu raczej chodzi o to, że kierowcy dostające zielone światło zapominając, że jak skręcają to tam zielone mogą mieć piesi. Kiedyś ktoś z policji się wypowiadał, że to jeden z najczęstszych powodów potrąceń pieszych w Krakowie.
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 17-10-2008, 12:08   

dokladnie o tym pablo wspomnialam, po prostu jak malpki widza zielone, to jade i...nie mysle :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16