Poprzedni temat «» Następny temat
Autostrada A4 Wieliczka-Szarów
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-10-2009, 07:48   

http://www.wieliczka.eu/p...uz_otwarta.html

Czekałem tylko kiedy na stronie miasta zostanie ogłoszony "sukces" w sprawie autostrady ;)

Zamieszczam trochę danych z tego tekstu (reszty nie warto):

wieliczka.eu napisał/a:
Autostrada Kraków-Tarnów jest częścią biegnącej z Europy Zachodniej na Ukrainę autostrady A4 leżącej w III Transeuropejskim Korytarzu Transportowym. Jest to pierwsza autostrada budowana na wschód od rzeki Wisły. Otwarty odcinek ma 19,9 km długości. Pomiędzy Krakowem a Szarowem wzniesiono 30 obiektów mostowych tj: 15 wiaduktów autostradowych, 6 wiaduktów drogowych, 5 mostów autostradowych, 1 przejście dla zwierząt oraz 3 mosty drogowe. Autostrada została wybudowana w najwyższej klasie technicznej A . Przy autostradzie zbudowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych kategorii I: Zakrzów i Podłęże, na terenie których znajdują się zadaszenia ze stolikami i ławkami oraz sanitariaty.
Dla ochrony istniejącej i planowanej zabudowy mieszkaniowej wzdłuż autostrady zbudowano ponad 22 km ekranów akustycznych. Łączny koszt budowy A4 Kraków- Szarów przekroczył kwotę miliarda złotych.

Autostrada w liczbach:

19,9 km autostrady
21,0 km dróg dojazdowych
30 obiektów mostowych
256 przepustów
20 dróg poprzecznych krzyżujących się z autostradą
2 Miejsca Obsługi Podróżnych
Punkt Poboru Opłat Staniątki
17,6 km linii energetycznych WN i SN
29,22 km linii energetycznych NN i oświetlenia ulicznego
16,1 km linii teletechnicznych
17,2 km sieci gazowej
10,3 km sieci wodociągowej
3,4 km sieci kanalizacji sanitarnej
52,9 km kanalizacji deszczowej
6 zbiorników retencyjnych
22,2 km ekranów akustycznych
wykopy 1.555.000 m3
nasypy 2.054.000 m3
warstwa mrozochłonna 384.100 m3
podbudowy naturalne 333.700 m3
masy bitumiczne 490.000 ton
beton 120.000 m3
stal zbrojeniowa 5.500 ton
humusowanie skarp i terenów przyległych 1.370.000 m2
(za: GDDKiA)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 30-10-2009, 09:15   

w tej wyliczance brakuje jeszcze jednej informacji - zniszczone drogi lokalne - ..... km
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-10-2009, 09:23   

master7 napisał/a:
Czekałem tylko kiedy na stronie miasta zostanie ogłoszony "sukces" w sprawie autostrady

Mnie zastanawia co innego - jak pare lat temu otwierano 6 km (jedyne 6 km za rządów PIS-u) to wszystkie media pokazywały to jako główną wiadomość z Naczelnym Kaczorem-Strategiem RP na czele. Gdyby nie internet i to forum - to o tym otwarciu bym nie wiedział.

Nie jechałem samą autostradą, ale "okolicami" i mam takie uwagi:
1. Fatalnie oznaczony zjazd z Wielickiej na Rzeszów - wczoraj widziałem jak paru zdezorientowanych kierowców robiło slalom po pasach. Właściwie "normalnie myślący" i nie znający skrzyżowania nie ma szans na poprawny skręt i pojedzie na Łagiewniki
2. Konieczna jest regulacja świateł w Wieliczce na 4-ce. Pod Peugeotem w godzinach rannego szczytu stałem pełną zmianę, w tym czasie 4-ką przejechały 3 auta w strone Krakowa i 0 w stronę Tarnowa
3. Nie jechałem co prawda Piłsudskiego - ale mam wrażenie że w Wieliczce był dużo mniejszy ruch niż zwykle - czyli większość świateł będzie do wyłączenia, co władza też będzie sobie mogła zapisać jako sukces. ;)

A poza tym - Hurraa! wreszcie jest luźno. oby tak dalej - jak najszybciej odcinek do Tarnowa.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-10-2009, 09:40   

Dziś w wieliczce o 8:08 wyjechałem pierwszy raz od 5 lat na 1-szych światłach.
Szok , obwodnica pusta, wyjazd na orlen pusty :)
_________________
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 30-10-2009, 09:42   

W Wieliczce na "czwórce" to światła są teraz raczej do likwidacji niż regulacji.
 
 
     
jw
Gość
Wysłany: 30-10-2009, 09:42   

mam takie pytanie: jak zjechać do Wieliczki (ulica Krakowska) z nowego odcinka autostrady jadąc od strony Szarowa? Na planach nie widzę ślimaka, w realu też nie zauważyłem - czy to oznacza, że trzeba dojechać autostradą do Łagiewnik/Kurdwanowa i tam zawrócić lub zjechać przed wiaduktem ulica Krakowska-Wielicka w prawo w kierunku centrum Krakowa, skręcić w prawo jak do ulicy Mała Góra i zawrócić przed Hebanem?
Dla jadących od strony Bochni ten odcinek autostrady jest dużym ułatwieniem, bo omija sie korki na światłach w Wieliczce.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-10-2009, 09:51   

jw napisał/a:
mam takie pytanie: jak zjechać do Wieliczki (ulica Krakowska) z nowego odcinka autostrady jadąc od strony Szarowa?

na Kraków, potem zaraz w prawo na osiedle Bieżanów, w prawo pod most i w prawo ślimakiem na Wielicką w stronę Wieliczki
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ww296
Gość
Wysłany: 30-10-2009, 09:52   

jechałem autostradą- niestety jest nierówna i nie mówie tu o miejscach gdzie beda bramki itp. Ale dobrze że jest chociaz wkurza mnie to bardzo - nowa droga i takie kwiatki.
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 30-10-2009, 09:52   

sierot napisał/a:
W Wieliczce na "czwórce" to światła są teraz raczej do likwidacji niż regulacji.


Panowie spokojniej z tym hura-optymizmem. Ruch dużo mniejszy, ale jednak od strony Bochni sznur aut widać było daleko na górce za wiaduktem kolejowym. Sądzę, że z ostateczną oceną trzeba poczekać parę tygodni.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-10-2009, 09:55   

zenon napisał/a:
Panowie spokojniej z tym hura-optymizmem. Ruch dużo mniejszy, ale jednak od strony Bochni sznur aut widać było daleko na górce za wiaduktem kolejowym.


To jest właśnie chyba kwestia regulacji - tzn. wprowadzenia "zielonej fali" na czwórce i wydłużenia czsu zielonego na przecznicach.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
jw
Gość
Wysłany: 30-10-2009, 10:00   

Tomek73 napisał/a:
kwapin napisał/a:
. Droga ekspresowa w kierunku ulicy Botewa będzie się kończyć koło placu Rybitwy na skrzyżowaniu z ulicą Pułanki

S7 ominie z daleka plac "Rybitwy" i Półłanki. W okolicy ulic Sliwiaka ( przedłuzenie drogi koło garbarni) , Lutnia i Wrobela bedzie węzeł Rybitwy a dalej nowy most na Wisle.


znalazłem mapkę wschodnia obwodnica S7
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 30-10-2009, 10:00   

kiotari napisał/a:
zenon napisał/a:
Panowie spokojniej z tym hura-optymizmem. Ruch dużo mniejszy, ale jednak od strony Bochni sznur aut widać było daleko na górce za wiaduktem kolejowym.


To jest właśnie chyba kwestia regulacji - tzn. wprowadzenia "zielonej fali" na czwórce i wydłużenia czsu zielonego na przecznicach.


Regulacji - zgoda. Likwidacji - nie. Sądzę, że ruch na 4-ce mimo, że zmaleje to i tak będzie za duży, żeby bez świateł dało się bezpiecznie włączyć do ruchu z Wieliczki.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-10-2009, 10:01   

ww296, jechalem i powiem Ci ze wieksze nierownosci sa na odcinku Wieliczka łagiewniki niż Wieliczka Szarów.
Pozatym nie cudujcie już z nierównościami,to nie jest tor Formuły1.
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-10-2009, 10:09   

jw napisał/a:
znalazłem mapkę wschodnia obwodnica S7

No tak - czyli kończy się w "krzakach". Aż sie boje pomyśleć jak będzie wyglądał most Wandy i Klasztorna - juz dzisiaj zupełnie zakorkowane. Na tej mapce jest też łącznik do DK4, ale jak rozumiem w najbliższej 5-latce go nie będzie?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 30-10-2009, 10:09   

przemo napisał/a:
Pozatym nie cudujcie już z nierównościami,to nie jest tor Formuły1.


No własnie pozwólmu sie autostradzie dobrze ułozyć, jeszcze nie dawno sie zapadła a wy juz oczekujecie że będzie równa jak stół :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17