Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarystyka
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 31-07-2008, 21:34   

Cytat:
Wzbogaciliście się od ostatniego czasu jakimś nowym nabytkiem akwarystycznym?:)

no właśnie.. po Twoich postach z przed prawie wieków ;) zastanawiałam się nad akwarium dla córki kiedyś odziedziczyłam po starszym bracie pokaźne i piękne akwarium miałam Skalary i Gupiki no i skalary mi zjadały ogony gupikom a jak te drugie się namnożyły to zjadały małe rybki no i tak się wszystko w końcu pozjadło co tam miałam w tym akwarium.
Napisz m proszę co najlepiej kupić dla 8 letniego dziecka hihi najlepiej roślinożerne :D
_________________
Pozdrawiam
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 11:43   

Napisz ile litrów ma to akwarium i jakie masz wyposażenie to łatwiej będzie dobrać obsadę.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 12:05   

Im większe akwarium tym łatwiej zachować w nim równowage biologiczną, a co za tym idzie rybki lepiej się czują, nie chorują itp. Dla małego dziecka polecam rybki które łatwo pielęgnować i nawet podkecenie temperatury, przygłodzenie, zwiększone zakwaszenie wodu pozwoli im przezyć. Bardzo ładnie wyglądaja neon czerwony- kilka sztuk ( ładnie wyglądają pływając ławicą ), kilka czerwonogłówek , ze dwa kiryski ( np. panda ,pstry), glonojad ( nie zbrojnik- bo rośnie do dużych rozmiarów), bocja wspaniała, 2 świeciki kongolańskie ( parka). Zakładam, że akwarium będzie liczyć około 60-80 litrów. Plus- te rybki są w miare tanie.
Po krótkej przygodzie z "azją" prpopnuję zmianę na rybki z jezior afrykańskich- tanganika, malawi
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 21:17   

Np. takie rybki . Warunek - akwarium min. 1 metr długości ( od 200 litrów w górę )

Akwarium mojego kolegi
Plik ściągnięto 7219 raz(y)
27,88 KB
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 21:37   

miki, ja myślałam że na początek dla 8 latki dobre będzie takie do 10 - 15 l a jak się wprawi to kupie jej coś większego. Neon to wiem miałam glonojad też i wiem że to ten mniejszy ma być. Zaraz sobie posprawdzam jak wyglądają te których nazw nie znam.
a jak powybieram to napisz mi proszę w jakiej ilości do takiego małego akwarium.
_________________
Pozdrawiam
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 21:48   

Nie ma sprawy:) Pomyśl o troszkę większym akwarium. Bo do 15 litrowego jak włożysz troszke kamyków, roślinkę, filterek to na wode zostanie już mniej miejsca nie mówiąc o rybkach:)
Proponuje akwarium proste - 25 lub 45 litrów ( standardowe rozmiary)
45 litrów to tylko 50x30x30 cm
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 22:07   

miki,
Cytat:
45 litrów to tylko 50x30x30 cm
faktycznie nie dużo tych cm tyle miejsca to bym znalazła
_________________
Pozdrawiam
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2008, 22:35   

Więc do dzieła :) Pomyśl o akwarium z pokrywą. (naprawde warto dołożyć "parę " groszy).
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2008, 17:03   

mialem kiedys takie rybki jak miki wrzucil fotke - pyszczaki.. byly swietne ale i bardzo agresywne, najpierw wytlukly inne ryby, potem toczyly boje miedzy soba.. i chyba nie bardzo tez lubia rosliny bo wrecz je dewastowaly..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-08-2008, 17:13   

hmm..
Cytat:
mialem kiedys takie rybki jak miki wrzucil fotke - pyszczaki.. byly swietne ale i bardzo agresywne, najpierw wytlukly inne ryby, potem toczyly boje miedzy soba.. i chyba nie bardzo tez lubia rosliny bo wrecz je dewastowaly..


miki czyż byś mi dobrał pole bitwy w akwarium ?? :/
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2008, 17:15   

jezeli do 15 l akwarium puscisz pyszczaka to tak sie skonczy, dlatego miki napisal ze akwa musi miec min 200l i bardzo duzo kryjowek bo te ryby to wprost uwiebiaja.. na pyszczaki namowil mnie znajomy ktory je hoduje i sprzedaje. jednakze dla malej poczatkowo wystarczy stado neonek, glonojad i jedna zabka ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 02-08-2008, 20:42   

Decydując się na rybki z rodziny pielęgnicowatych np. pyszczaki nie mieszamy ich z innymi rodzinami. A wśród pyszczaków znajdziesz również w miarę łagodny gatunek. Terez na pewno zdecydowałbym się na akwarium jednogatunkowe:)
Odwiedź np.: www.malawi.org.pl
www.tropheus.com.pl
 
     
Asia
Gość
Wysłany: 02-08-2008, 20:47   

ja dodam od siebie ze nie polecam akwa 25 l bo pokrywa wyposazona jest w zarowke, ktora znacznie podnosi temperature - temp spada po jej zgaszeniu, natomiast rybom wahania temp bardzo szkodzom (zarowka energooszczedna ulegla "rozmoczeniu")


i jeszcze bardzo wazne - nie daj sie namowic na bojownika, ktory to wg wiekszosci sprzedawcow jest rybą nie wymagajaca grzalki i filtra - to nie prawda, ryby choruja i umieraja ... i to niestety tez przetestowalam osobiscie :(

przymierzajac sie do akwa znajdz miejsce w pokoju z dala od okna bo bedą rosly glony... tak napredce mi przyszlo do glowy...
pozdrawiam
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 02-08-2008, 20:56   

Cenna uwaga:)
Jeśli już to pokrywa z dwoma świetlówkami- gdzie jedną zakładamy dla wybarwienia rybek a drugą dla rozwoju roślinek.:) Chyba, że decydujemy się na pyszczaczki, gdzie z roślinkami krucho- wiec nie ma co rozwijać roślinnosci. Choc sa równiez świetlówki przeznaczone dla tego rodzaju rybek.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 03-08-2008, 11:17   

Sam stosuje świetlówki firmy Arcadia- original tropical lamp ( dla wzmocnienia fotosyntezy) oraz Freshwater lamp ( dla wybarwienia ). ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 20